Dzieci, ciąże & pogaduchy o wszystkim i o niczym

Natura te zęby strasznie głupio wymyśliła :/
Laski, a jakie lusterka polecacie? Jak się je dobiera? W sensie mocowania, bo widziałam różne.
Ja mam takie prostokątne Babysafe.
Dzięki!
ash gratulacje! ale fajnie, że córa 🙂

mundialowa ja mam takie lusterko mocowane do środkowego zagłówka. https://www.ceneo.pl/28517621 Wszystko w nim widzę, obejmuje obu chłopaków, łatwo się montuje i nie kosztuje dużo.  🙂

Lotnaa o biedulu, mam nadzieję, że jednak Sara wam oszczędzi takich przebojów ze spaniem, jak miała Hania. A co do zębów to łączę się w bólu. K strasznie późno zaczęły iść zęby, pierwszy w sumie wyszedł jak miał chyba 10 miesięcy. Za to w ciągu ostatniego miesiąca wyszły mu 4, a 2 kolejne jeszcze idą, i chcę jak najszybciej wymazać z pamięci ten okres...
Scottie   Cicha obserwatorka
10 marca 2019 07:19
mundialowa, chyba mam takie same lusterko jak D+A https://m.ceneo.pl/51459187 i tez nie jest drogie. W sklepie stacjonarnym dałam za nie 50 zł 🙂 montuje się je na środkowym zagłówku, ale my akurat go nie mamy i montujemy tuż przed dzieckiem. Tak jak chyba większość lusterek- zamocowane jest na taśmy, ale ma fajną rzecz w porównaniu do tego z BeSafe- można w nim ustawiać kąt nachylenia. Od kiedy jeździmy z lusterkiem Kinga jest spokojniejsza, po prostu się w nie gapi aż nie zaśnie.
ash   Sukces jest koloru blond....
10 marca 2019 09:49
Dziewczyny gdzie w Warszawie kupię ładne staniki do karmienia?
Wszędzie gdzie nie pójdę (H&M chociażby) są brzydkie, miękkie, bawełniane staniki.
Chciałabym coś co nie tylko z karmieniem się kojarzy. Na codzień nosze biustonosze Victoria’s Secret ale oczywiście nie maja takich do karmienia.
Aha zobacz firmę Alles 🙂
Lotnaa   I'm lovin it! :)
10 marca 2019 11:30
Grafi, dzięki! U Hani zęby też się wolno rodziły.
Czy Twój suwaczek nie kłamie?  😲  Sto lat dla Kubusia!!!
Grafi, wszystkiego najlepszego dla Kubusia :kwiatek:

A Ignac ma ospę. 😀 Dzień 4, już z górki. Przebieg raczej lajtowy, gorączki nie miał wcale, kropek ze 40-50 nie więcej. Tylko przedwczoraj w nocy dokuczało mu swędzenie, a miniona noc już zupełnie ok, normalnie spał.
Za jakieś 10 dni pewnie zacznie się u Gabrysia.
Optymistycznie zakładając, że też go czeka łagodny przebieg, to chyba nawet się cieszę, że będzie z głowy.
ash   Sukces jest koloru blond....
10 marca 2019 12:44
Julie, szczepiłas na ospę Gabika?
Ja nie szczepie na nic dodatkowego ( oprócz Rota na początku) a ostatnio naskoczyła na mnie znajoma, ze nie myśle wogole co to będzie jak będzie noworodek a Tymek prsytarga ospę z przedszkola  🤔 👿
maleństwo   I'll love you till the end of time...
10 marca 2019 13:43
No właśnie to jest dość przerażające, przedszkolne choroby plus noworód w domu... Mi Kalina nie chorowała praktycznie poza jakimś katar em raz w roku póki nie poszła do przedszkola.
Lotnaa u nas zebowy armagedon. Od zeszłej soboty przebily sie 4! i idą dalej! Trzymajcie się.Łączę sie w bólu :kwiatek:
Gab nie był szczepiony na ospę. Więc raczej już przeszło na niego, tylko się wykluwa 😉

[quote author=maleństwo link=topic=74.msg2851353#msg2851353 date=1552225385]
No właśnie to jest dość przerażające, przedszkolne choroby plus noworód w domu... [/quote]
Też się obawiałam, a tu nic. Po pierwsze Gabryś na nic nie choruje od dawna (poza zapaleniem krtani zeszłej zimy, ale to nie zaraźliwe), a Ignaś od 3 tygodnia życia jeździł ze mną i z  Gabrysiem wszędzie, codziennie był dwukrotnie w przedszkolnej szatni, i na zajęciach dodatkowych kilka razy w tygodniu... I nie byłam z nim ani razu u lekarza. Na jakimś tam mierzeniu i ważeniu jak miał kilka miesięcy, na dalsze nie poszłam. Nie mam pojęcia ile teraz waży i mierzy. 😁
Może rodzeństwo w wieku przedszkolnym wręcz uodparnia...?
Natchnęło mnie i zważyłam oraz zmierzyłam synów swych.
Ignaś niecałe 1,5 roku, 12 kg, 86 cm.
Gabryś 6 lat, 26 kg, 125 cm.
Czyli w siatkach centylowych wyglądają dokładnie tak samo, waga poniżej 75 centyla, wzrost około 90 centyla. Chłopy jak dęby, wyżsi niż szersi. No i git. 😀
ash, ja niedawno kupilam 2 staniki Alles. Są bardzo ładne. Polecam.

Dziewczyny, potrzebuję rady. Trochę zmieniły nam się plany i chyba będziemy musieli kupić małemu jakieś mebelki. W związku z tym mam kilka pytań:
- do jakiego wieku dziecko śpi w tym niemowlęcym łóżeczku ze szczebelkami?
- od jakiego wieku dziecku przydaje się w pokoju stoliczek z krzesełkiem?
- gdzie polecacie kupić meble? Zależy mi na cenie, nie chcę inwestować w drogie meble. Na pewno nie potrzebuję szafy, bo ubranis będą w garderobie. Raczej jakaś komoda, regalik.
ash   Sukces jest koloru blond....
10 marca 2019 18:38
D+A, Tymek ma wciąż te same meble od urodzenia, dopiero teraz mu zmienimy bo te będą dla siostry 😉
Ma w pokoju zestaw mebli Bellamy model Ines - szafa, komoda i łóżeczko 140/70 które zmienia się w tapczanik. No i jest barierka zabezpieczająca do tapczanu żeby nie wypadł.
W łóżeczku ze szczebelkami spał do 2,5 roku, później zmieniliśmy na tapczanik z barierka a teraz już bez barierki.
D&A
Roch ma krzesełka i stoliczek od 2 miesięcy, a dopiero w maju będzie miał 2 lata. Siedzi tam i książeczki ogląda, od samego początku. Ogólnie uważam to za fajny i przydatny element dziecinnego pokoju. Zaczął używać stoliczka w sumie w wieku 14 miesięcy w żłobku - do jedzenia i do zabaw.
Lotnaa   I'm lovin it! :)
10 marca 2019 20:41
D+A, Hanka wciąż śpi w łóżeczku ze szczebelkami  😡 Ten większy wymiar, mieści się wciąż bez problemu, a my nie możemy się zabrać, żeby wstawić jej do pokoju coś większego.  Ze stolika z krzesełkami można korzystać już bardzo wcześnie, u nas w codziennym użyciu.

Julie, zdrówka dla Ignasia!
Sara miała 1,5 roku jak obraziła się na szczebelki i  została przeniesiona na matarac na podłodze. Potem kupiliśmy do niego łóżko z barierką. Stolik się przydaje odkąd ma 2,5 roku. Nigdy przy nim nie siedzi, zawsze stoi 😉

ash, ja tez normalnie nosze staniki z Victoria's Secret i jeśli chcesz mieć coś podobnego, ale do kp, to polecam Ci się przejść do... yy i tu zapomniałam nazwy 😀 Takiego drogiego sklepu z bielizną, w Arkadii nad Douglasem mniej więcej, oni tam przerabiają zwykłe staniki na te do karmienia. Jak mi się przypomni nazwa to wrzucę 😉 I alles też polecam, miałam normalnie z drutami, usztywniane do kp.
Dzięki za odpowiedzi o lusterkach. :kwiatek: To Scottie mnie przekonuje ze względu na regulację.

Mam jeszcze jedno szybkie pytanie. Jaki proszek/płyn/kapsułki do prania polecacie? Najdelikatniejszy na świecie, bo podejrzewam, że nowa paczka z Loveli mogła Kubę uczulić. To znaczy mam taką nadzieję, że to tylko proszek, a nie sugerowany AZS...
dea   primum non nocere
10 marca 2019 22:20
Lovela u nas uczulała strasznie. Było dobrze na jelpie, tym najprostszym bez dodatków.
emptyline   Big Milk Straciatella
11 marca 2019 06:12
ash, zobacz Dalię, mają taki model. Mają sklep firmowy w Wola Parku.
Dzięki dziewczyny. Będę szukać 🙂
Laski, gdzie Wy te Victoria's Secret kupujecie? [s]W USA?[/s]
edit: widzę, że w Warszawie jest sklep stacjonarny.
ash   Sukces jest koloru blond....
11 marca 2019 09:24
yegua, ja akurat zrobiłam duże zaopatrzenie w USA w lato, ale w Wawie jest sklep stacjonarny

Dzionka, i do tego sklepu można zanieść normalny stanik i go przerobią na opcje karmienia?
Scottie   Cicha obserwatorka
11 marca 2019 09:29
Dzionka, pewnie chodziło Ci o Li Parie 🙂 Satine bielizna (na al. Jana Pawła i chyba Belwederskiej) tez przerabiają staniki ze zwykłych na te do karmienia. Natomiast mimo wszystko polecam staniki Alles Mama. Można się wybrać do sklepu (Satine Bielizna ma je chyba w swojej ofercie), żeby poznać swój rozmiar- raczej go trzymają między modelami, a później kupować na Allegro. Tam są tanie jak barszcz.
Bizon   Lach bez konia- jak ciało bez duszy.
11 marca 2019 11:38
Dziewczyny ja właśnie zaczynam drugą ,,mniejszą" połowę ciąży (wczoraj do mnie dotarło, że skoro mała urodzi się przez CC, to nie będzie pełne 20 tygodni). Jakbym wiedziała, że ciąża nie taka straszna, może bym się zdecydowała wcześniej... Kiedy zaczęłyście kompletować wyprawki? Typu łóżeczko, kosze, śpioszki?
Ja od 5 m-ca powoli kompletuje. Żeby potem "szoku finansowego" nie było. No i też na spokojnie wybieram. Bez zbytniego szału zakupowego.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się