M jak mieszkanie czyli wszystko o urzadzaniu:)

mils   ig: milen.ju
11 marca 2019 08:44
Klopsik czekaj. Pytałaś o prysznic bez brodzika czy prysznic walk-in? Bo to są jakby trochę różne rzeczy. Znaczy, prysznic bez brodzika może mieć też drzwi, to nie jest tak, że brak brodzika = brak drzwi. W naszej małej łazience, może nie mikro, ale małej, drzwi są szklane i składane po prostu.
magda, mega drzwi 😲 przepiękne!
Klopsik polecam takie drzwi: https://lazienka-rea.com.pl/kabiny_prysznicowe/kabiny_kwadratowe/kabina_prysznicowa_skladana_rea_fold_n2.html Składają się do środka, mają szynę na dole, można je montować z brzodzikiem i bez. My mamy bez brodzika i sprawdzają się bardzo dobrze. 🙂
magda, brak mi słów. Obłędne te drzwi. Jejku, przepadłam. Chcę mieszkanie JUŻ i chcę takie drzwi JUŻ. 😜 😍 💘 😂

Klopsik, u nas po zachorowaniu mamy trzeba było trochę przeorganizować łazienkę i tata zrobił taki bezbrodzikowy walk-in zamiast wanny. Wbrew pozorom, co było problemem przy urządzaniu mieszkania siostry, w małych łazienkach wanna często jest dużo bardziej ustawna. My mamy taki walk-in ze ścianką od strony drzwi, od boku jest wejście i tam mamy umywalkę, która robi jakby granicę prysznica. Nie wiem czy rozumiesz 😁 jak chcesz, to po powrocie do domu mogę rozrysować. Może właśnie u Ciebie rozwiązaniem będzie taki prysznic bez drzwi, pokaż może też plan łazienki.
Dzięki za miłe słowa 🙂
Siedzę na kartonach i czekam na transport... I oczywiście mam turbo stres i przeraża mnie to wszystko. Zawsze mieszkałam w super skomunikowanym miejscu, teraz będę jednak na obrzeżach. No i teraz serio sama wszystko będę musiała ogarniać. Wiem że stres zejdzie, ale póki co mnie ściska ostro. Tyle że ja z tych nerwusów co i przed podróżą i przed zmianami mają nerwa zawsze.
magda no pochwal się że wreszcie swoim mieszkaniem! Jak Ci tam na nowych włosciach?  🙂
Póki co nadal na kartonach w połowie :P nie ma się czym chwalić. Staram się przyzwyczaić siebie i kota do nowego lokum i do tego że wszędzie daleko. Jak będzie kuchnia to może coś wrzucę.
galopada_   małoPolskie ;)
26 marca 2019 14:40
Jaki jest orientacyjny koszt zlecenia odbioru technicznego mieszkania komus znajacemu się na rzeczy ?  👀
To chyba zależy od metrażu, zakresu itd. Ale ok 300-400 zł bym liczyła.
galopada_   małoPolskie ;)
28 marca 2019 10:19
magda, dzięki!

Miałam już wizję całej łazienki numer 1, ale miejsce zamontowania grzejnika mi ją całkowicie zniszczyło. 😵

pomarańczowe - grzejnik
zielone - moja niedoszła szafa  🙄



zembria   Nowe forum, nowy avatar.
28 marca 2019 10:29
A nie możesz grzejnika przesunąć na drugą stronę? Nad wannę?
galopada_   małoPolskie ;)
28 marca 2019 10:36
zembria, właśnie nie za bardzo. Próbuję przewalczyć taką wannę jak na zdjęciu niżej i grzejnik koło wanny będzie psuł moją wizję 👿 jeśli jednak nie uda mi się postawić na swoim ( taaaak :lol🙂, to grzejnik koło wanny jest dla mnie planem B.

Wg mnie to za mała łazienka na taka wannę 🙂 jak będziesz myc wokół szpary? Nie da się. I w tak małej łazience nie będzie robić takiego wrażenia jak na zdjęciu. A szafa do małej łazienki super 🙂 także ja bym grzejnik przenosiła ale oczywiście jest to opinia jak dupa, każdy ma własna 😉
galopada_   małoPolskie ;)
28 marca 2019 10:43
sienka, na razie jeszcze się zastanawiamy, ale może rzeczywiście... ech. Wolałabym się chyba wprowadzić do gotowego mieszkania 😁
smartini   fb & insta: dokłaczone
28 marca 2019 10:46
167cm to malutko na taką wannę, one przeważnie mają po 170-180cm. Nawet jak znajdziesz np 150 to zostaje Ci marne+-8cm z każdej strony. Będzie wyglądała raczej na 'za dużą, wciśniętą na siłę' i optycznie jeszcze mniejszy Ci łazienkę. Sama o tym myślałam, szybko zrezygnowałam. w takich łazienkach chyba najfajniej wyglądają prostokątne, dociągnięte do wszystkich 3 ścian i odpowiednio wykończone płytkami (czyli jak na planie) 😉
galopada_   małoPolskie ;)
28 marca 2019 10:49
smartini, czyli wymarzonej wanny doczekam się dopiero jak zbudujemy dom. No cóż, poczekam 😉
smartini   fb & insta: dokłaczone
28 marca 2019 10:52
galopada_, ja już sobie wymarzyłam właśnie dużą łazienkę z oddzieloną szkłem strefą mokrą, 'otwartym' prysznicem z deszczownicą i wolnostojącą wanną obok :P ale do tego potrzebny sensowny metraż łazienkowy także... chyba trzeba będzie postawić dom 😁
galopada_   małoPolskie ;)
28 marca 2019 10:56
smartini, nie no dom koniecznie! Mieszkanie mamy "na teraz". Myślę, że maaax 8-10 lat. Uwielbiam przestrzeń, duże, otwarte, jasne pomieszczenia najlepiej na maxa przeszklone. Jak pomyślę o ilości moich wymagań jakie mam względem domu to boję się, że mi wyjdzie jakiś moloch 😁 Sama sypialnia z garderobą i wielką łazienką to pewnie z 50m2 minimum  😁
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
28 marca 2019 11:34
galopada też mi się marzy taka wanna!  😍 ale tak jak piszesz - dopiero jak będzie dom 😉

A póki co intensywnie myślę nad wyrzuceniem prysznica i wstawieniem w jego miejsce szafy  😁 czy szafa i WC w jednym pomieszczeniu to głupi pomysł? Brakuje mi miejsca do chowania takich rzeczy, jak choćby odkurzacz  🤔wirek:
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
28 marca 2019 11:36
My mamy bardzo dużą łazienkę, a mieliśmy nie lada problem z wanną, bo skosy z jednej strony, 2 pary drzwi (wejściowe i do pralni) i okno, a do tego prysznic i umywalka. Jakoś ścian nam brakowało pustych żeby ją gdzieś sensownie ustawić. Więc nie tyle metraż łazienki się liczy, co jej ustawność 🙂
Galopada a na podłogowe już pewnie nie da się przerobić?
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
28 marca 2019 11:48
zembria ale jak masz łazienkę 2,5 m2 to nie wciśniesz takiej wanny choćby nie wiem jak była ustawna 😉
galopada_   małoPolskie ;)
28 marca 2019 11:49
zembria, nie jestem pewna na 100%, ale raczej nie. Zaczęłam sprawdzać możliwość i trudność przeniesienia tego nieszczęsnego grzejnika w okolice wanny. Mam nadzieję, że się uda...
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
28 marca 2019 11:50
smarcik No fakt 🤣 W dwóch mieszkaniach mieliśmy takie właśnie łazienki. Mini wanna z kotarką 2w1 😉 Zlew praktycznie nad muszlą... to teraz sobie odbiliśmy 😜
Galopada ewentualnie może jakiś wysoki i wąski obok drzwi a przed szafą, ale to może kolidować z otwieraniem drzwi szafy 🙄
galopada, spokojnie przeniesiesz 🙂 co do podłogowego w łazience to jak najbardziej, dla mnie must, ale oprócz tego grzejnik na ręczniki tez być musi 😀
galopada_Moja duza lazienka ma 11mkw.Posiadam wanne wolnostojaca (pod skosem ,trudnodostepna z 2 stron) i.... nigdy bym jej nie zamienila na normalna!!Uwielbiam ja,jest przepiekna i kazdego chwyta za oko. A mycie wkolo?Bosh
..nie robie tego codziennie,tylko moze raz na tydzien,czy dwa..Mop daje rade i nie demonizowalabym tego aspektu.Jak ci sie podoba,to rob jak lubisz!
Stolarz montuje mi kuchnię i na pierwszy rzut oka kiepską okleinę wybrałam  🙄 bardziej szara niż mi się wydawało. No trudno...
Jest różnica w odbiorze takiej wanny w niespełna 5 metrowej łazience gdzie ma wejść tez pralka w zabudowie, a w 11sto metrowej 😉
Aczkolwiek  tez uważam ze mieszkanie trzeba urządzać wg własnych marzeń i potrzeb.
W całości kuchnia jednak spoko wygląda. Ale stolarz nie zasłużył na bycie polecanym. Roboty jeszcze nie skończył, jeden pasek led jest wadliwy, przy drzwiach wejściowych szafa ociera o zawias i trzeszczy  😵 Poza tym oprócz lodówki nic nie mam podłączone  😵 czy to normalne że stolarz nic nie podłącza? Jak wybierałam wykonawcę to nawet nie przyszło mi do głowy by o to pytać!

zembria   Nowe forum, nowy avatar.
29 marca 2019 20:06
Stolarz nie podłącza, a do tego do podłączenia kuchenki/płyty to fachowiec musi mieć "jakieś tam" uprawnienia, bo inaczej gwarancja nie działa :/
smartini   fb & insta: dokłaczone
29 marca 2019 21:37
magda, dokładnie, do podłączenia elektrycznego musisz mieć elektryka z uprawnieniami
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się