Ogłowia

Pytanko czy ktoś kojarzy to głowie? Kupiłam jako no name, ale ciekawi mnie mimo wszystko co to za firma.Ten naczółek nie był od nowości.

I pytanie odnośnie haczyków. Wszystkie powinny być od strony wewnetrznej ? Od wodzy też?
anil22, haczyki tak. Po to one są, aby nie było widać sprzączek :P
budyń dziękuję.  Przez brak pasków wszystko mi się obkręca. Amator ze mnie 😁
Czy ktoś wie jak wypada rozmiarówka schockemohle w porównaniu do np BR czy dawmaga?
vissenna   Turecki niewolnik
28 lutego 2019 18:53
Shocko jest trochę większy od BR.
Jakieś opinie nt ogłowii Start? Jaka skóra, wytrzymałość itp.?
Przepraszam jak już było. Jak wyglada rozmiarowo harrys horse i hkm? Np w porównaniu do kieffera lub kavalkade? Moje konie mają zasadniczo rozmiar cob, ale np z solibela cob który mi ostatnio przyszedł był tak mały ze nie dało się nawet przymierzyć.
Jakieś opinie nt ogłowii Start? Jaka skóra, wytrzymałość itp.?


Wprawdzie nie mam, ale się zastanawiam i oglądałam w sklepie. Skóra wydaje się nie najgorsza, nie jest super miękka, ale tez nie bardzo sztywna w dotyku. Jedyne co to w tym co oglądałam to zaniepokoiło mnie mocowanie ozdób na naczółku, gdyż od strony konia są twarde nici- przeszycia i zastanawiam się czy nie będzie obdzierać
Dzięki  :kwiatek: Podoba mi się jeden model i jest niedrogie, tylko właśnie zastanawia mnie mocowanie ozdób, czy to nie takie badziewie, które zaraz odpadnie  🙄
Czy ktoś miał do czynienia z wodzami schockemohle durasoft? Kuszą mnie, ale ciekawi mnie jak w praktyce, dobrze się je trzyma? Nie są grube, sztywne?
Czy ktoś widział ogłowie w kolorze brązowym z nachrapnikiem hanowerskim ? Nie za miliony monet?
Kentaur ma tylko czarne, a zwykły hannower dostępny 14-21 dni :-(
Najlepiej coś takiego:
https://www.gnl.pl/oglowie-kentaur-anatomic-viena.html

lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
08 marca 2019 14:34
Tylko, że to co wstawiłaś to nie jest w żadnym wypadku hanower
lusia722, wiem,wiem. Źle się wyraziłam, bo chciałam albo takie albo z nachrapnikiem hanowerskim.
Już znalazłam na stanie hanowera brązowego , więc zamówię.

Na hanowerze koń mi działa top, więc zakładam tylko na zawody parkur, bo się boję że mi się "wyjeździ" i koń przestanie działać.
Czasem tak się dzieje z wędzidłami, a czy nachrapnikami także?

To podlinkowane to mi się zdawało , że zadziała dość podobnie?

Edit: czy się mylę? bo to po prostu anatomic i jak mi się koń na nim zawiesi to będę wyglądać jak małpka z rękami 2 m  🤣
Perlica, zależy jaki koń, zależy jaki nachrapnik, ale sporo jest koni, które całe życie chodzą w jednym typie.
Jeśli bałabym się o efekt "że przestanie działać" to o ten anatomiczny, a raczej, że nie on przestanie działać, tylko że jakikolwiek słabszy nie będzie.
Bo on pewnie jest ciut silniejszy od hanowera. Co prawda na takim nie jeździłam, ale mechaniczna zasada podobna do narchrapnika typu "lever" czy półksiężycowatego,
roaglikowego, z tym że ten da więcej swobody bocznej, czyli będzie pośredni w działaniu między hanowerem a "lever".
Taki nachrapnik działa mocniej bo ogranicza boczne ruchy żuchwy, eliminuje "ósemkowanie" - no i dwoma paskami podpina żuchwę, nie jednym.
W dodatku można go zapiąć ciaśniej niż hanowera bez ryzyka nacisku na chrząstkę czy ściśnięcia nozdrzy, bo główny pasek leży wyżej.
"Lever" raczej uniemożliwia zawieszenie się konia. Efekt "jak na luźnym kantarze" daje często kineton, niby dla pullerów, bo "wyścigowy" a to zmyła -
bo tam nic nie trzyma żuchwy, za to metal podtrzymuje wędzidło od dołu i w zasadzie gros działania wodzy idzie na nos.
Może myślisz, że to coś jak kineton właśnie. Nie.
Na pewno NIE POLECĘ Zakładu Rymarskiego Solarz z pod Krakowa. Bardzo się rozczarowałam siodłem jakie tam zamówiłam.
halo, jaki to jest lever?
Lever ogranicza ruchy boczne  żuchwy?
Właśnie może ja taki potrzebuje ? Bo jak rozumiem to eliminuje branie wędzidła na kieł ?

Edit już widzę jak wygląda lever, nie podoba mi się  😂
vissenna   Turecki niewolnik
08 marca 2019 21:46
vissenna, dzięki.
To x-line fajnie wygląda, bo z Horze brązu brak.
Perlica, jeśli różnica miedzy hanowerem a szwedem wynika z tego, że w szwedzie mu niewygodnie z jakiegoś powodu to nie "wjeździ" ci się i zawsze będzie lepiej. Ja tak miałam z Dylem - szwedy nawet lekko zapięte wciskały mu policzki do środka i po prostu po 2-3 dniach miał takie ranki, że dostawał wścieku. Na hanowerze chodził całe lata i zawsze było ok.
epk, ja nie mam Szweda, tylko zwykły angielski krzyżowy. Nigdy na tym koniu Szweda nie próbowałam w sumie.
Ponoć może się „wyjeździć”, ale to zależy od konia.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
09 marca 2019 18:53
Jakie macie opinie na temat jakości ogłowi firmy Claridge House? Jak skóra?
zembria mam jedno ogłowie i skóra ok, jakością nie powala, raczej z kategorii mielonki ale stosunkowo miękka. Dobrze się czyści i smaruje.
Czy ktoś w ostatnim czasie był w kontakcie z rymarzem z Ursusa? Zamawiałam od niego ogłowie kilka lat temu i chciałabym znów się do niego zwrócić, ale nie mam pojęcia czy nadal jest aktywny zawodowo...
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
12 marca 2019 06:16
draskaeb Dzięki za odpowiedź. Nie pomogła 😂 Od lat szukam ogłowia ze złotymi okrągłymi sprzączkami (mam takie, ale już styrane życiem) i trafiło się w ogłoszeniach właśnie, ale jak mam kupić i w sumie jakościowo ma być takie jak obecne tyle, że nowe.... to sama nie wiem czy warto.
Diakonka   Jestem matką trójki,jestem cholerną superwoman!
12 marca 2019 14:00
avee, jest aktywny 🙂
Zembria a potrzebujesz czarne, czy brązowe? Bo jak brąz, to ze złotymi sprzączkami jest Horze Lester (śliczniusie, i skóra bardzo fajna)

https://sklep.bergo.pl/oglowie-horze-lester
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
12 marca 2019 17:28
Dziewierz Ale ono ma normalne sprzączki, nie okrągłe. Do tego ja szukam czarnego, ale dzięki za odzew 🙂
Rozglądam się od dawna za takim jak na fotce, tylko nowym i z lepszą skórą, bo moje już zużyte mocno :/
zembria nie skumałam tych okrągłych sprzączek 😡
zembria, Kieffer Carmen miał ale nie wiem czy dalej produkują
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się