Dzieci, ciąże & pogaduchy o wszystkim i o niczym

Lotnaa, Julie dziękuję w imieniu jubilata.  :kwiatek: Co prawda suwaczek trochę kłamie, tzn zatrzymał się na roczku i zapomniałam go podmienić na nowy, a to już prawie miesiąc minął.  😁

Bizon wyprawkę fajnie właśnie kompletować jakoś w połowie, kiedy jeszcze jest na to energia. 🙂

A co do mebelków, ja niezmiennie jestem fanką ikea. Właśnie w zeszłym tygodniu kupiłam nowe meble do pokoju K. Bardzo lubię meble modułowe, bo dają duże możliwości dopasowania pod własne potrzeby i w sumie wszystko w domu mam w takich meblach. 😉
Taak, Li Parie! Dzieki 😀
Ash, ja robiłam tak, ze kupiłam stanik u nich i mi w cenie przerobili. A co do szczepienie, to Sare na ospę zaczepiłam.
ash   Sukces jest koloru blond....
11 marca 2019 13:52
Dzięki dziewczyny, wybiorę się przemierzyć Alles mama i do LiParie.
Tymek ma wirusowe zapalenie spojówek, wiec jesteśmy uziemieni w domu do końca tygodnia.
dea   primum non nocere
11 marca 2019 14:18
Niektóre Alles są elastyczne. Mnie to bardzo nie pasowało, bo kompletnie nie trzymały. Później jak mi rozmiar wrócił do mojego B, to już mi było wszystko jedno 😉 ale jak raz w życiu miałam sobie czym zęby wybić to mnie wkurzało, że mi lata swobodnie 😉
ash   Sukces jest koloru blond....
11 marca 2019 16:14
Jezu właśnie przejrzałam pudła ubranek po Tymku i praktycznie nic się nie nadaje dla dziewczynki  😵 Tymek miał mocno chlopackie wszystko
ash, czy to moze oznaczać, że bedziesz się pozbywała ubranek np. rozmiar 80 wzwyż?
ash   Sukces jest koloru blond....
11 marca 2019 16:47
yegua, będę będę, mam mnóstwo ubranek typowo chlopackich 56-98 cool club, HM, Carters, Gap, Reserved, Cocodrillo, Tommy Hilfiger, Polo Sport, Next, George w sporych ilościach  😵
jak Tymek się wykuruje i pójdzie do przedszkola to będę systematycznie odkopywać i wystawiać.
Ceny będą niskie, zależy mi żeby się tego pozbyć i kupić dziewczyńskie 😉
ash, oo to jak będziesz chciała cudeńka to Heli, to się odezwę 🙂 Taaakie cuda wczoraj w Newbie kupiłam, że nie mogę się napatrzeć 😀
ash   Sukces jest koloru blond....
11 marca 2019 17:54
Dzionka, jestem chora jak przechodzę obok Newbie serio! Wszystko jest przecudne i ustawiam się w kolejce po rzeczy po Heli!
Scottie   Cicha obserwatorka
11 marca 2019 20:52
Bizon, ja kupiłam większość wyprawki (wózek, fotelik, ubranka, kocyki, tetry itp) już chyba na koniec 3 miesiąca 😉 i nie żałuję, ze tak wcześnie, bo: wtedy miałam na to kasę i w dodatku trafiły się wyprzedaże, poza tym miałam siłę i ochotę latać po sklepach, w drugiej połowie ciąży było z tym gorzej.
Moim zdaniem im wcześniej tym lepiej 🙂
ash, wiem!! No najpiękniejsze są te ubranka po prostu. I mają genialną jakość. W ogóle nie widać po tych Sary ciuszkach zużycia, Helka zaczyna w nich chodzić (bo kupowałam od rozmiaru 80) i wyglądają jak nówki. A te co wczoraj kupiłam, to już w ogóle 😉 Teraz jest promo 3 za 2, polecam kupić 12 za 8 😁
Ja chyba najwięcej rzeczy kupiłam w drugim trymestrze.

Ciuchy Newbie są piękne, szczególnie dla dziewczynek. Jednak dla mojego ich nie kupowałam, bo nigdy nie trafiłam na fajne promocje, a on tak szybko rośnie, że po normalnych cenach jakoś mi było szkoda. Niektóre ubranka założył raz, max kilka razy i już za małe 😵
D+A, może zachęci Cię to, że jak mojej przyjaciółce urodził się synek, to kupiłam mu na pierwszą wigilię (miał 6 miesięcy) spodenki Newbie (piękne!!) na rozmiar 68 - teraz ma 1,5 roku i dalej w nich chodzi 😀 Rośną razem z dzieckiem czy co 😉
Ja mam właśnie ze spodniami największy problem, bo wszystkie błyskawicznie zaczynają mieć długość 3/4 😵 ale może zostawię je i na lato będzie miał jako krótkie 😂

Jak już trafiłam na promocyjne ceny Newbie to większość rzeczy było dla dziewczynek...no ale śliczne były 🙂
D+A, no to chyba czas na dziewczynkę 😁
Re-voltowe Mamy - z dedykacją dla Was.
I z życzeniami zdrowia, przespanych nocy i zjadanych posiłków
😀



Dziewczyny my się meldujemy już z domu. Moja mała dziewczynka to najdzielniejsze dziecko ba świecie, co prawda mamy problem z przerazliwym krzykiem i nie utulnym płaczem przez sen przez to że 7 dni sluchalysmy non stop płaczu i krzyku innych dzieci ale liczę na to że kilka dni i Lili wróci do siebie i się wyciszy, ja sama ledwo przez to funkcjonuje więc się jej nie dziwie. Dziękuję też za kciuki bo leczenie działa i dobrze je przyjęła, wszyscy są w szoku bo po 7 dniach naczyniak zbladł i bardzo słabo to widać  😅
TRATATA   Chcesz zmienić świat? -zacznij od siebie!
12 marca 2019 07:00
Dużo zdrówka dla Lili i odpoczywajcię dziewczyny.
ash   Sukces jest koloru blond....
12 marca 2019 07:35
gunia92, w domu najlepiej! Zaraz znowu się przestawicie na swoj tryb 🙂
maleństwo   I'll love you till the end of time...
12 marca 2019 08:15
Kurde, i znowu wy hodzi, że jestem wsiok, bo nie miałam pojęcia o istnieniu Newbie ani Victoria's Secret 😀

Gunia, zaraz zlapiecie z powrotem rytm i wszystko wróci do normy. Na szczęście Lila mała i nie będzie tego pamiętać.
ash, o, super, w takim razie ja piszę do Ciebie na fb.

Newbie rzeczywiście boskie jest, sąsiadka ubiera swoje 2 szkraby prawie wyłącznie w newbie i mówi, że
na "dziewczyńskie" jest super popyt na rynku wtórnym, ale "chłopackie" już ciężko sprzedać za dobrą cenę.
Wizja   Skąd wziąć siłę do dalszej walki...?
12 marca 2019 09:18
ash - ja też mam masę ciuszków po dziewczynce :P
ash   Sukces jest koloru blond....
12 marca 2019 09:25
Wizja, to dawaj na fb mnie łap i pokazuj co masz 🙂 ach zakupy  😅
maleństwo   I'll love you till the end of time...
12 marca 2019 09:33
"Ten moment, kiedy kupowanie czaprakow zastępujesz kupowaniem ubranek" 😉
Ascaia, 😂

gunia92, super wieści z naczyniakiem 😀
gunia92, ufffff 🙂

A to Newbie tylko w Warszawie czy ma też gdzieś indziej filie lub stronę internetową?

A my przeziębieni. Robimy inhalacje, a mały jest taki sprytny, że dla niego super zabawą jest ściąganie sobie tego 😉 Więc matka ma świetny czas wciskania mu czego innego w łapy, ale szybko traci zainteresowanie, bo przecież pod nosem ma coś tak nowego i intrygującego 😁 Ale na szczęście na tym się kończą problemy z inhalacjami, nie ma dramatów, więc jest luuuuz.
PS.: Wasze dzieci też odkryły zabawę pt. wyjmowanie smoczka i wkładanie go sobie z powrotem do buzi? Ignacy to robi PASJAMI. Ostatnio sobie wyrzucałam, że dziecko zabawki to ma w sumie tylko wypinane z maty, ale jak widać są mu zbędne 🤣
ash   Sukces jest koloru blond....
12 marca 2019 12:09
maleństwo, ja czapraki przestałam kupować jakieś 5 lat temu 😉 i nigdy nie było to moją pasją. Kupowałam bo były potrzebne, a nie dlatego ze weszła nowa kolekcja. Szkoda mi było zawsze kasy na nowe kompleciki 🙇
Teraz za to znowu kupuje derki na potęgę, bo te dwa dziady szarpią się za derki notorycznie  🤬

Maea, Newbie to kolekcja dziecięca Kappahl
Dzionka poka ciuszki poka poka! 🙂

Ja moje dziewczyny ubieram w lumpeksach, znajduje takie cuda ze hej, same markowe. Szkoda mi kasy na nowe... kupilam po powrocie ze szpitala 3 pary spioszkow 52 w pepco i co, 2 tygodnie i tyle, a 45 zl - bez sensu.

Lotnaa Iga jak spala z pieluszka to tez zawsze byla mokra, wiec moze u Hani byloby podobnie? Wymyslilam jeszcze patent i postawilam jej nocnik kolo lozka - bardzo jej sie to spodobalo, sama sie obsluzy w dodatku 🙂 Ogolnie ja nie chcialam sie za to zabierac, ale skoro sama chciala a Radek zadeklarowal ze on to ogarnie w razie czego (chodzenie do lazienki czy przebieranie jej i poscieli) to stwierdzilam ze spoko, naprawde mocno mnie zaskoczyla ze jest ok 🙂

Miłochna konczy dzisiaj miesiac  😅 ale leci...

A, dziewczyny z dwojka dzieci - jak/od kiedy ogarnialyscie logistycznie i fizycznie wozenie do przedszkola? Mi za jakies 2-3 tygodnie skonczy sie opcja i nie bedzie komu wozic Igi a z mala troche sie cykam i nie wiem jak to ogarnac..
Lotnaa   I'm lovin it! :)
12 marca 2019 12:32
nerechta,  Hanka śpi jeszcze w śpiworku, więc by tego nocnika nie ogarnęła. Dam jej jeszcze trochę czasu.
A co do przedszkola, to ja dość szybko musiałam wozić Hanię z Sarką. W ładną pogodę była opcja wózkiem, bo mamy blisko. W złą po prostu pakowałam małą w maxi cosi, większą w fotelik do auta i już. Sara zazwyczaj w drodze powrotnej już zasypiała. Nie jest źle, da się ogarnąć.

Byliśmy wczoraj na bilansie i Sarka już niemal dogoniła wagowo Hankę z tego okresu  🤣 Myślałam, że będzie z niej mniejsza buba, ale jednak idą prawie łeb w łeb.

gunia92, super wieści! Wracajcie szybko do swojej stabilizacji, szpitale to nie jest fajne miejsce.
Coraz mi dziwniej pisac w tym watku z moja duza dziewczynka, ale co tam. Podziele sie troche paulinkowymi newsami, bo wlasciwie to dopiero dzisiaj mialaby miec czwarte urodziny.

Wracamy tez wlasnie z ostatniego etapu bilansu czterolatka (tzn. U8 w Niemczech). Zaluje, ze ludzkosc nie wynalazla jeszcze wehikulu czasu i zaluje, ze nie wiedzialam te 4-3-2 lata temu tego, co wiem dzisiaj, a mianowicie, ze z moim dzieckiem jest (wtedy bedzie) wszystko ok i nie mam co sie martwic. Mimo, iz od dluzszego czasu, tzn. okolo roku tak naprawde widze, ze Paulinka nie odstaje od normy swoimi gabarytami i rozwojowo, to z kazdym nastepnym krokiem spada ze mnie jakas warstwa lekow o jej przyszlosc.
Zaczynajac poza siatkami centylowymi (wagowo to nawet ponizej 1 centyla przy urodzeniu...🙁 ) pieknie wskoczyla na 50-60 i sie go trzyma  😅 Nie bedzie wiec niskoroslym mikruskiem, o co byly obawy okolo 1-2 r.z. Ogarnela sie emocjonalnie, wyciszyla, potrafi pracowac w skupieniu i pomimo wiecznej glupawki dosc latwo potrawi wrocic do normalnego trybu. Jest otwarta, odwazna, mega spoleczna i empatyczna. Miod dziewczyna  😍

W zwiazku z jej trudniejszym startem, dwujezycznoscia i faktem, ze za...hm... rok  🙄 musi isc do szkoly (tak, bedzie miala cale 5 lat za hakiem  :icon_rolleyes🙂 musimy popracowac stricte nad niemieckim, ktory juz teraz jest super, ale nadal odstajacy od dziwnych norm. Gdyby miala jeszcze rok zapasu do tej glupiej szkoly, to pewnie nie byloby tematu, a tak musimy troche intensywniej pracowac.

Suma sumarum uwielbiam totalnie moje dziecko i nie chcialabym, zeby byla ani tyci tyci inna. Bylo nam okropnie ciezko od poczatku poradzic sobie ze wczesniactwem, sprawami neurologiczno-gastrycznymi itd. ale jak patrze na ta moja piekna dziewczynke, to mnie sciska w srodku.  😍 😍 😍




Dziewczyny ciuszkowe, looknijcie sobie na niemiecki vertbaudet.de . Maj gad, jakie maja piekne rzeczy!! Mi chyba juz przeszlo kupowanie markowych ciuszkow. Musze sie dostosowywac do zyczen Pauliny, bo niekoniecznie podobaja sie jej stonowane kolory, koronki, czy inne trendy 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się