STOP Skaryszew

desire   Druhu nieoceniony...
12 marca 2018 08:23
Piotr_48,sorry ale pijesz do fundacji, że jak śmiały nie dać Ci koni, to tłumacze, dlaczego. I tylko Ci mówie - żeby brać kase (a chciałeś niemało) trzeba mieć jakieś warunki. Reszty nie będę komentować, bo nie ma sensu.  😁

_Gaga, no właśnie, mój mąż nie potrafi się wyprostować, a co dopiero koń, jak tak głowe zadrze..
Nie widziałem stajnio 2,17  😲 Przyczepę kupowałem 2,25 i mimo że była jedna z najwyższych to wydawała się mała na transport a co dopiero miejsce gdzie na stałe ma stać koń 😲
emptyline   Big Milk Straciatella
12 marca 2018 12:28
Smok10, mój kucyk by się tam ledwo wcisnął.
No cóż wojna o starej stajni w której stały dwa ślązaki i były zadowolone . Obok stawiam boksy angielskie wysokie więc info desire nieaktualne . Ale każdy może pisać co chce ,pozdro
Piotr_48, sam piszesz, że masz boksy od 2 do 2,17 m wysokie, więc sam na siebie bet kręcisz 🤔wirek:
Konie generalnie żadko się skarżą... chyba, że właściciel stajni częstuje trawą również stajennego, to bywa, że konie zaczynają mówić. O innych niefilmowych przypadkach póki co nie słyszałam 😂
desire   Druhu nieoceniony...
13 marca 2018 08:18
Piotr_48, boksy angielskie stawiasz od 2 lat.  😂  a z tego, co wiem to wciąż nie postawione, także daruj sobie. jaka wojna?  👀  po raz kolejny powtarzam - nie wiedziałeś dlaczego fundacje nie chcą wstawić do ciebie koni to już wiesz.  😎  mojego postu wyżej albo nie widziałeś, albo udajesz, że nie widzisz, prawda w oczy kole...
Co do fundacji to nie oglądali więc nie wiedzą jak wysoko i czy konie mają kafelki iinternet . Wogóle nie byli zainteresowani tematem . To tak inf i wyjaśnienia . Jak to nie było moje to mogłm sobie tylko planować  i Ty w tedy byłaś . Teraz jest moje więc już działam . Pozdrawiam ,możecie dalej gryźć
Czy w tym roku targi w skaryszewie się odbywają?
nokia6002 ,nic nie wskazuje na to, że miało by nie być 🙂
A jest jakaś data czy coś? Zawsze tak głośno było A teraz nic nie widzę  👀
Pierwszy poniedziałek wielkiego postu.
A cisza jest, bo na targu ma nie być koni rzeźnych a tylko hodowlane, więc nie ma o co burzy robić 😉
Megane, aha, aha... Poczekajmy aż będzie bliżej terminu. To by było mocno zaskakujące gdyby fundacje odpuściły taki "dojny" temat.
Skaryszew chyba z Centaurusem podpisali jakies porozumienie, że nie będzie handlu rzeźnymi, więc na sianie burzy przed targiem się nie zapowiada. Oczywiście nie podejrzewam, aby fundacji zabrakło na samym targu 😉 ale fotki będą pewnie już po wydarzeniu.

https://skaryszew.pl/cms/25085
Edit: pierwszy lepszy link z googli
Temat porozumienia znam. Poza tym ono działało już podczas edycji 2018.
Ale nie jeden Centaurus na świecie 😉 Już wtedy gdy dokument podpisywano to inne fundacje podnosiły krzyk, że "żadnych koni".
Może jeszcze za wcześnie? Może lamentu już nie będzie? W końcu nie będą podważać własnych decyzji? Może inne fundacje wyskoczą z czasem? Nie wiem, poblokowałam wszystkie, aby mi nie spamowały konta na fb. Czasem coś się u znajomych przewinie ale na szczęście rzadko, więc jestem szczęśliwsza. W tym roku postaram się pojechać do Skaryszewa. Pyszny biały ser tam sprzedają 😉
Ciekawe na jakiej podstawie Burmistrz może zakazać sprzedaży koni rzeźnych na targu w Skaryszewie. Prawodawstwo Polskie dopuszcza ubój koni w celach rzeźnych , zmienić to może tylko Sejm i Senat za pomocą odpowiedniej ustawy  a nie Burmistrz.
Może jeszcze za wcześnie? Może lamentu już nie będzie?
Jeśli masz na myśli lamentowanie nad losem biednych koni to na pewno będzie. Przecież oni żyją z tego...
Gandalf, jest porozumienie aby zamknąć paszcze. Zakazu handlu nie ma, więc komu kto zabroni kupić konia? Przecież klacz hodowlana, to nadal klacz mięsna. Roczniak może też być kupowany do hodowli, kto komu zabroni? Te rzeźne i tak są sprzedawane, tyle, że bezpośrednio z gospodarstw. Bez nadzoru.

Rollnick, zobaczymy... w zeszlym roku głównie fundacja się już tylko chwaliła, że jest porozumienie (jesteśmy tacy zajebiści, że udało się nam zakończyć rzeź w Skaryszewie... 1% przeznaczcie dla nas, bo tylko my jesteśmy skuteczni) takie było przesłanie 😉
https://www.facebook.com/donate/328473434458112/2552786211459047/
https://centaurus.org.pl/konie/skaryszew_wstepy_2019/#page-content

Ta dam! A nie mówiłam?! 😉 I to osobiście sam Centaurus zaczyna
Martita   Martita & Orestes Company
25 lutego 2019 20:41
Oni są jak zdarta płyta, widziałam na FB też inne fundacje i akcje ratowania koni ze Skaryszewa. Serio dziwi mnie, że ten temat jeszcze grzeje ludzi, którzy wpłacają.

edit: dopisek
To, że bedą się podpierać Skaryszewem, to było pewne, tzn przewidywałam ten scenariusz pisania, że dzięki nim odmienił sie los na targu. Dobrze, że teraz nie zbierają ludzi do protestów. Kasa potrzebna, a Skaryszew będzie zawsze dobrą reklamą 😉
Też się ostatnio zdziwiłam, jak na fb wyskoczyła mi akcja likwidowania Targów w Skaryszewie. Najpierw walczyli o humanitarne warunki, a teraz o całkowitą likwidację? No nie są konsekwentni/prawdomówni.
Zastanawiam się, gdzie w takiej sytuacji te konie będą sprzedawane? Prosto ze stajni?
I jak tam, ktoś jest z was?
Ja już widzę wpisy na fejsie, jak to wszystkie biedne konie idą na rzeź.
Cierp1enie, byłam, koni rzeźnych raczej nie widziałam. Fryzy, tinkery, kilka kucy i szlachetnych. Reszta PKZ, ale większość wypucowana, kopyta połowy tych koni były bez zarzutu. Niektóre miały kopyta zaniedbane ale ceny tych koni zdecydowanie powyżej rzeźnych. Kilka ogierów takich, że dech zapierało. W mnie z roku na rok coraz mniej końskiej patologii.
Czekam na jakąś relację foto, chętnie bym zobaczyła zimnokrwiste piękności.
Mi póki co mignęła jedynie na fb zbiórka 10,5 tys na zimnokrwistą klacz po ochwacie, z rakiem i przerośniętymi kopytami.
Martita   Martita & Orestes Company
11 marca 2019 16:13
Ja jak na razie na fb widziałam dwa wykupione "z łap śmierci i ze smutkiem w oczach" szlachetne, spoko wyglądające młodziaki  😎
O matko, co za kopyta. Takie obrazki w ogóle nie powinny się zdarzać :/
vissenna   Turecki niewolnik
11 marca 2019 16:59
O matko, co za kopyta. Takie obrazki w ogóle nie powinny się zdarzać :/


Nie powinny, ale patrząc po fotkach, to konie wyglądają dobrze. Jak zawsze fundacje uprawiają "cherry picking" znajdując najgorsze przykłady, jednak w tym roku jakoś drastycznych zdjęć nie ma... ciekawe dlaczego  😎
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się