Cavaliada Tour 2018/2019

Ktoś wie ile monet parking na legii?
W piątek było 20 zico 🙂
Serio, teraz hejtujemy Adama?  😵 🤣  🤣

Oba konie których przejazdy oglądałam (Just  An Hero oraz Okarino) z pyskiem na klacie ..zrolowane jak naleśniki.
To nie hejt tylko fakt.
Widok jest przykry i niezmiennie mnie dziwi brak reakcji sędziów na takie widoki.
szemrana, a podasz artykuł, który sędzia może zastosować wobec konia za wędzidłem? Bo oba konie są nadwrażliwe i się wyraźnie chowają (koń schowany to nie koń w rollkurze). Jak jestem 20 lat sędzią, tak takiego artykułu nie znam, ale chętnie się doszkolę.
Gillian   four letter word
10 marca 2019 18:02
Poza tym, że są schowane i bardzo pod kontrolą - konie elektryczne i pobudliwe - osiągają znakomite rezultaty na zawodach. To nie są rekreacyjne tuptusie, które ktoś złapał za ryj i cieszy się, że ma zebranego konia...
vissenna   Turecki niewolnik
10 marca 2019 18:26
Do tego Adam też jest raczej postury kostuszej niż niedźwiedziej a jadąc GP jednak koń musi być pod kontrolą, bo to nie w kij dmuchał trasa.

Bardzo fajnie w roli komentatora spisał się Dawid Kubiak, za to pan Szewczyk i jego "trypel" wywoływały u mnie niesamowitą irytację. Trypel to choroba weneryczna, tripel (nawet spolszczony) to przeszkoda...


Gillian   four letter word
10 marca 2019 18:44
Pod kontrolą to mało powiedziane. Koń ma być w ręku tak, żeby zgadzało się na centymetry. Konsekwencje jeżdżenia na koniu zapierdzielającym na pałę odczułam osobiście dziś plując piachem 🙂 a w GP? Najmniejszy błąd się mści. Przypadków tam nie ma.
Dzięki.
Czuję się pouczona, że zrolowany koń jest czymś absolutnie normalnym i ta normalność pozwala lepiej kontrolować konia.
Okarino jest zrolowany tylko przed przejazdem co zapewnia absolutną kontrolę podczas przejazdu. Drugi koń chowa się przed wędzidło przez cały przejazd (co oznacza że jest w ręku co do centymetra) co jest wskazane i zrozumiałe a nawet pożądane.
No.....nie miałam pojęcia, że takie są teraz standardy w skokach.
Idę się douczyć.

Ps. Okarino chodził konkursy do tej pory bez kontroli co do centymetra i wygrywał. Teraz nagle pojawił się Okarino gryzący się w klatę.
Coś się zmieniło na lepsze ??
Obserwuję tę parę od dawna. Od dawna przebardzo im kibicuję.
Będę się bacznie przyglądać co się będzie działo dalej ale...moim zdaniem z tego pieca chleba nie będzie

Ps2. Tak, wiem, nie znam się.
Szemrana Najłatwiej się krytykuje siedząc na trybunach... albo przed telewizorem... na trybunach się zrzutki nie zrobi...
Myślę, że zawodnicy startujący GP są jednak mądrze prowadzeni... mają swoje metody i Trenerów...
Zawsze się znajdą obrońcy zwierząt...
Gillian   four letter word
10 marca 2019 21:14
szemrana, w jednym masz rację. Chyba wiemy, w czym. Peace.
no cóż są równi i równiejsi 🙁 a jak ktoś skacze ponad 120 cm to ,,dobro konia przed wszystkim ,, nie dotyczy, gdyby to była iksinska na swoim podwórku to byście ja zdjedli i TOZ nasłali
Ale nam się podobało! cała rodzina oglądała i nawet dzieci sąsiadów  😂 😂 😂 - przyszły na układanie klocków a skończyły na emocjach przed ekranem!

Na lotto eventing mój syn emocji nie wytrzymał i pociekły łzy. Speed and music wytrwał do końca i były łzy radości "że Polak!"

Dziś ... no chciałam powiedzić, że zwycięzca GP to... no ktoś ma chyba autopilota od tej pary  😁 - bo tak "niewzruszonego" faceta i konia to dawno nie widziałam- szacun (i pozazdrościć).

Bardzo ale to bardzo dobra transmisja i imho dobry komentarz. Filip Lewicki jako komentator- szacuneczek. Tak młoda osoba i tak poprawnie i wyrozumiale komentująca. Przyjemnie się słuchało.
A to serio koń nie może mieć gorszego dnia? Nakręcić się, spiąć? I wtedy co, odstawiamy do boksu i klepiemy po nosku, żeby komuś estetycznego obrazka sportu idealnego przypadkiem nie popsuć?
Nigdy nie podobały mi się konie zrolowane, ale z drugiej strony, to jazda konna nie zawsze wygląda jak z obrazka i nie wieszałabym na kimś psów za to, że pojechał ciężki konkurs na zrolowanym koniu, skoro nie prezentuje tego na każdych zawodach, tylko taka bardziej jednorazowa akcja. Dla mnie to oznaka, że coś się stało. Cavaliada to wymagające konkursy dla koni, szczególnie bardziej elektrycznych, tłum ludzi, kolory, światła, hałas, czasem niezbyt przyjazne przejścia między rozprężalnią i placem. Nawet doświadczonym koniom mogą popalić się styki. Mogą być niepewne, nerwowe. I nie będą wyglądać ideolo, ale to jeszcze nie powód, żeby nie jechać.
Jak chce się zobaczyć zrolowane konie to trzeba oglądać inną konkurencję jeździectwa. Koń pod kontrolą którego trzeba przed przejazdem wziąć do ręki a zrolowany to dwie różne sprawy . Na przejeździe koń już podróżuje z głową w chmurach  😉

Gdzie on jest zrolowany ? w dystansie do przeszkody , czy może po ? a może pomiędzy ? 


Pozbieranie i uspokojenie nerwowego konia przez parę sekund przed przejazdem żeby przyszedł do ręki to takie dziwne ?

Bo na ujeżdżeniu , to koń gryzie klatę od wjazdu do wyjazdu .
Moon   #kulistyzajebisty
11 marca 2019 08:06
Też bardzo mi się podobało jak komentował Dawid Kubiak. Ciekawostki, jakieś prywatne wtrącenia - myślę, że to tak powinno wyglądać. Pana Szewczyka nie słyszałam (na ES była relacja? Tylko na tvp sport oglądałam) na szczęście :P

Poza tym, że są schowane i bardzo pod kontrolą - konie elektryczne i pobudliwe - osiągają znakomite rezultaty na zawodach. To nie są rekreacyjne tuptusie, które ktoś złapał za ryj i cieszy się, że ma zebranego konia...


Amen!

btw. a żaden sokoli wzrok nie przyuważył, ile te "biedne zrolowane" konisie mają swobody w samym skoku, co nie?
Chciałoby się, by większość zawodników dawała swoim koniom tyle luzu w skoku...

Też oglądałam na TVP sport grand prix i bardzo mi się podobało!  😍
Czy to tylko moje wrażenie laika, czy parkur był dość trudny wczoraj?
Trudność polegała przede wszystkim na tym że tam jest bardzo mały  plac konkursowy i były bardzo trudne najazdy . Nie było praktycznie miejsca na przygotowanie konia do trudnych skoków . Wystarczyło metr zciąć zakręt czy nie wyjechać blisko bandy ( konie odchodziły od band ) i już było pozamiatane . Stąd koń musiał być w 1000 % skoncentrowany i idealnie ujeżdżony i w ręku. 🙄 Inaczej dystans się tak skracał że nie było miejsca na oddanie pełnego skoku.
dobrze ze sa i takie pary na które miło popatrzeć -
Można gdzie obejrzeć konkurs GP?
Moon   #kulistyzajebisty
11 marca 2019 17:18
A w temacie ładnych przejazdów - wielki, wielki rispekt za przejazd w "speed&music" K. Ludwiczaka. Książkowy!  😜
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
11 marca 2019 17:58
dobrze ze sa i takie pary na które miło popatrzeć -



Czekałam na ten film - który jest dobrym podsumowaniem całej dyskusji o tym, jak można jeździć konie w takich konkursach i dlaczego te inne przejazdy mogą się nawet takim rekreantom - jak większość osób na r-v - podobać bądź nie.
Sam badrzo lubię Darię i jestem pod wielkim wrażeniem jej długoletniej pracy , ale ma to niewielkie znaczenie w kontekscie kto jakiego konia dosiada.  Przejzady Jarka na Creazy Qiucku dalekie były od idału pięknych przejzadów a na innych koniach jeździ pięknie. Jeździ się na tym co skacze a nie tylko na tym co tworzy piękny obrazek .  😉 Konie Krzysika to nie są zabawki na których jeździ Adaś  😉 Włosi jeździli na takich cudakach że szok że nie pospadali  😁
pan Szewczyk i jego "trypel" wywoływały u mnie niesamowitą irytację. Trypel to choroba weneryczna, tripel (nawet spolszczony) to przeszkoda...

Haha, nie, żebym broniła ww. komentatora, ale choroba weneryczna to trypeR. Po naszemu rzeżączka 😁

Fajnie, że wreszcie do mikrofonu dopuszcza się inne głosy.
Tak jeździ światowa czołówka   😁 😁 😁


I co , jak obrazek ???  😁

Tu nawet z wywiadem i opisem stylu  😁 
Gillian   four letter word
11 marca 2019 19:28
Oj tam, oj tam. Zęby się pozbiera ale przynajmniej bie jest zrolowany 😀
Lanka_Cathar   Farewell to the King...
11 marca 2019 21:01
Jego to chyba Szewczyk kiedyś skomentował, że jeśli wśród telewidzów są jacyś młodzi adepci skoków, to prosimy nie kopiować stylu tego zawodnika. Inna bajka, że jest skuteczny. Ktoś mu dał licencję, ktoś mu dał konie.
[quote author=Lanka_Cathar link=topic=102310.msg2851732#msg2851732 date=1552338105]
Ktoś mu dał licencję, ktoś mu dał konie.
[/quote]

Powiedzenie o nim że ktoś mu dał licencje to tak jak powiedzenie o Małyszu czy Stochu że ktoś mu pozwolił skakać . To nie zawodnik z L klasy tylko zawodnik z czuba świata do którego mamy do przejechania długi odcinek mlecznej drogi  😵
Lanka_Cathar   Farewell to the King...
11 marca 2019 21:14
Smok10, to miałam na myśli, że nie znalazł się tam przypadkowo.
Sport to wynik i walka o pierwsze miejsce a nie ładny wygląd i obrazek . Liczy się skuteczność .  😁 😁 😁

[quote author=Lanka_Cathar link=topic=102310.msg2851732#msg2851732 date=1552338105]
Jego to chyba Szewczyk kiedyś skomentował, że jeśli wśród telewidzów są jacyś młodzi adepci skoków, to prosimy nie kopiować stylu tego zawodnika. Inna bajka, że jest skuteczny. Ktoś mu dał licencję, ktoś mu dał konie.
[/quote]

Pan Szewczyk , tak jak i wielu naszych starych szkoleniowców jest zafascynowany Niemiecką sztywną szkołą jazdy , która not'a bene dawno już przestała być najlepszą i najskuteczniejszą  na świecie . 😉
Jeździ się na tym co skacze a nie tylko na tym co tworzy piękny obrazek .  😉


ale w przypadku tej zawodniczki powinno brzmieć-jeździ tworząc piękny obrazek i dlatego" to" skacze, w dodatku jeszcze jak, bo jej koniom ciut brakuje do klasy koni np Skrzyczka 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się