Podróże

A mi sie wydawalo ze juz dawno ogarneli ze oprogramowanie swirowalo i widzialo przeciagniecie tam gdzie go nie bylo. Nie rozumiem dlaczego boeing dopiero teraz poprawia oprogramowanie.. szczerze to troche im sie pali tam.. dreamlinery do nich wracaja, maja wielkie opoznienia pewnie zaplaca ogromne odszkodowania za leasing innych samolotow za dreamki, a teraz jeszcze to.. :/
Lanka_Cathar   Farewell to the King...
13 marca 2019 07:21
Boeing beknął za Dreamy, teraz za MAX'y, a do tego jeszcze RR ma problemy z silnikami do Dreamów. Już pojawił się komentarz, że gdyby to Airbus się rozwalił, to FAA zawiesiłaby je od razu po pierwszej katastrofie, a że to Boeing to nie widzieli problemów. Zobaczymy co ustalą, nie ma co gdybać.
Jedziemy w kwietniu na dwutygodniowa wycieczkę dookoła Włoch. Czy macie w głowie ciekawe miejsca, urocze miasteczka, tanie klimatyczne noclegi?
rtk a jakie regiony planujecie odwiedzić?
rtk, w północnych Włoszech koniecznie odwiedź Wenecje i Werone, a z mniejszych miejscowości warto zajrzeć do Bergantino i odwiedzić muzeum karuzeli.
Baba_jaga, dzięki za info :kwiatek: a polecisz jakieś fajne miejsca, plaże? Planujemy zwiedzić miejsca, które były w Grze o Tron i popłynąć łódką do jaskiń, ale coś jeszcze by się przydało.
infantil, plan jest taki żeby zacząć od gór - tu jako Must See mamy jezioro Lago di braies. Na pewno jeszcze jakieś urokliwe miejsca plus nocleg w górach nas mocno interesują. Później Wenecja, stamtąd raczej szybka trasa do Bari. Kolejny punkt to Kampania- wybrzeże Amalfi, Wezuwiusz, chwila w Neapolu. Potem ruszamy na północ. Wahamy się czy nie pominąć Rzymu i pojechać od razu do Toskanii, Cinque Terre. Na końcu przejażdżka wokół Gardy i powrót. Taki jest wstępny plan, jeszcze bez kręcenia palcem po mapie,ale jesteśmy otwarci na wszelkie propozycje ciekawych miejsc. Interesują nas piękne widoczki, ciekawostki, niekoniecznie muzea i kościoły.
To ja, jako pasjonatka i miłośniczka Pugli, polecę Ci objazdówkę po tym regionie przy okazji odhaczania Bari. Tam są małe odległości a miasteczka nieziemskie. Więc tak: Alberobello (z pięknymi, unikatowymi białymi domkami trulli!  😍 tylko nie polecam tam nocować ani jeść, bo naciągane to pod turystów), Lecce (nazywane Florencją południa  😍 ), Trani (i piękna katedra), Polignano a Mare (z piękną zatoką). Polecam też Materę - miasto w skale, wpisane na listę UNESCO i Stolica Kultury 2019. Tylko Matera to już w Basilicacie, ale nadal blisko, bo to malutkie regiony.
infantil, bardzo dziękuję! Jeśli chodzi o noclegi, to masz może jakieś doświadczenia?
Mamy jeszcze dziure przy okazji naszego "górskiego etapu" podrózy. Ktoś cos?
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
13 marca 2019 10:25
Ja mogę polecić, przy okazji wizyty w Wenecji podjechanie do Słowenii i zobaczenie jaskiń. Zwłaszcza Skocjańskiej! 😍 Coś niesamowitego! W życiu nie widziałam tak ogromnej jaskini. To jakieś 2h drogi od Wenecji.
A co do samej Wenecji, to ja serio nie wiem co ludzie widzą w tym mieście. Byłam 3 razy tam i za każdym razem mi się nie podobało 😉 Tłumy opętane wszędzie, brudno...
Ja przed Włochami byłam 3 dni. A Słowenii, było świetne, pięknie i dość drogo 😉
A Włochy mi się tak bardzo podobają że mogłabym tam wrócic jeszcze wiele razy, nieważne gdzie 😉
vissenna   Turecki niewolnik
13 marca 2019 10:32
rtk Rzym w kwietniu jest jeszcze znośny. Od początku maja to dramat kolejkowy. Zwiedzanie najlepiej rozpocząć z samego rana, ustawić się w kolejkę do Koloseum, otwierają o 8:30. Bilety są po 12e (chyba, że masz poniżej 25 lat i jesteś z państw UE, to ok 7e) w cenie biletu jest też wejście na Forum Romanum i Wzgórze Palatyńskie).
Do tego Musei Capitolini, Partenon...

Generalnie gdyby zależało mi na czasie to poszukałabym online możliwości wykupienia wycieczki całodniowej z przewodnikiem, tak by się o nic nie martwić i nie stać w kolejkach. Na pewno w ten sposób zobaczysz więcej niż samemu.

Na Watykan proponuję cały kolejny dzień. Tamtejsze muzeum miało problemy, żebym wyszła jak już zamykali  😉 Mogłabym tam nocować  😂

Można pomyśleć o zakupie Rome City Pass, gdzie wchodzisz bez kolejki za free do Coloseum i kilku innych miejsc, darmowa komunikacja miejska, autobusy turystyczne oferujące zwiedzanie objazdowe.
Jest jeszcze Roma Pass dla turystów, gdzie można kupić specjalną kartę na 48 albo 72h i wchodzić za darmo (2 muzea) a do reszty atrakcji za pół ceny. Do tego w tym jest darmowa komunikacja miejska,
rtk niestety nie pomogę z noclegami, bo ja we Włoszech praktycznie w ogóle nie nocowałam 'turystycznie' a w Pugli to w ogóle zawsze u 'byłej rodziny'   😁
Jeżeli wahacie się nad ominięciem Rzymu, to ja bym ominęła - jeżeli byliście już wcześniej. A nawet jeżeli nie, to Rzym potraktowałabym innym razem i poleciała już tylko tam. Sam Rzym jest cudowny, ale Lazium to jeden z najmniej ciekawych regionów i tam naprawdę nie ma co robić i oglądać a na dodatek mają najgorszą linię brzegową ze wszystkich regionów. 
A co do północy, to skoro i tak robicie jeziorowy objazd, to może jeszcze Lago di Como? Obok Gardy to takie włoskie must see.
Dzięki dziewczyny  :kwiatek: Jedziemy w czwórkę, nasza dwójka zna bardzo dobrze Rzym, druga para trochę mniej, ale chyba nie taki jest cel naszej wycieczki. Chcemy bardziej ładnych widoczków niż starych zabytków 😉. Podejrzewam ze lepiej zostać dłuzej w Puglii lub Toskanii
rtk, jak nie chcesz wjeżdżać do Rzymu (kompletnie nie rozumiem, dziwo jakieś  😀iabeł🙂 to przynajmniej pojedź do Tivoli. Nie wiem czy byłaś - ale polecam mocno. Piękne miejsce, mega klimat.
vissenna   Turecki niewolnik
13 marca 2019 10:45
Villa Adriana w Tivolli  💘  Cudowne, magiczne miejsce!  🏇
Ja polecam cały region Cilento, jest magiczny 🙂
Wkurzyłyście mnie wszystkie tą rozmową o Włoszech i właśnie kupiłam bilet do Rzymu, ryzykownie tylko w jedną stronę (a już raz tak zrobiłam  😁 ). Lecę w kwietniu.
BOŻEJAKZAZDROSZCZĘBOKOCHAMRZYM 🤣

Serio, zaraz zrobię to co Ty infantil 🤣
infantil, ja robię od miesiąca przeszukiwania lotów. Tylko muszę na dwie osoby i jednak z powrotnym biletem, więc wychodzi na razie drogo...
vissenna   Turecki niewolnik
13 marca 2019 11:13
Nie wkurzajcie mnie tym Rzymem...

W kwietniu lecę do Polski na 3 tygodnie coby rodzina kojarzyła moją twarz jeszcze  🤣
A potem od końca kwietnia do połowy października jestem uziemiona w Turcji, bo trzeba pracować...  😫
My byliśmy w Rzymie w styczniu kiedyś i były kolejki, a lało, pizgało i w ogóle.

Gdyby ktoś się chciał wybierać do Gambii/Senegalu, no to... nie polecam. Są to kraje okupowane przez naprawdę meeeeeeeeeeeega otyłych Anglików, ja przy nich byłam miss basenu. Siedzą, jedzą, śmiecą, są głośni i aroganccy - jakiś taki sort tam jeździ, jak Polacy w Egipcie 😁 Objazd fajny, ale generalnie nie ma co zwiedzać. Można pospacerować z lwami, które zarabiają w ten sposób (sic!) na odnowienie populacji antylop. Można pogłaskać obżarte krokodyle w świętej sadzawce. Ludzie są tam super, serio, serdeczni, weseli. Ale nie na darmo biały i daj mają takie samo znaczenie w wolof.
No i sexturystyka to właśnie tam.
Maea, nie trzeba wnosić tej opłaty 150 dolcow. Jak sie mało jeździ to bardziej opłaca sie wnosić jednorazowe opłaty przy okazji każdej wymiany. A sam proces jest bardzo prosty - wyszukujesz dom i miejsce, które Ci sie podobają, sprawdzasz kiedy maja zaznaczone w kalendarzu Available lub Guest Wanted i piszesz wiadomości 🙂 mozecie sie albo wymienić na domy rownolegle albo nierownolegle (w innych terminach do siebie jechać) lub tez za punkty, które sie dostaje jak sie u siebie kogoś gości. Na podróżowanie z dziecmi mega sprawa 🙂
Fajna ta wymiana, pooglądałam sobie.
Tylko kto by chciał przyjechać do mojej dziury  😕
pokemon nie oglądałaś Holidays? Ludzie z miasta chętnie wyjadą odpocząć do buszu  😁
Wróciłam właśnie z kilkudniowego wyjazdu na pólnoc Norwegii (Tromso i okolice) i jestem absolutnie zakochana w tym kraju  😍

Zarówno północ jak i południe mnie totalnie zachwyca, dzikość natury, wszędzie cisza i spokój... BAJKA! A Arktyka to nie tylko śnieg i lód, zorza to kompletna petarda  💘
kolebka, - poproszę szczegóły i foteczki 😎
keirashara  Byłam na zorganizowanym wyjeździe, z Nordtripem (mają stronę www i na fb) - w lecie organizują pobyty na południu, w okolicach Arendal a zimą na północy, Tromso.

Także jeśli ktoś chciałby zobaczyć Norwegię i nie wydać przy tym miliona monet, to szczerze polecam 🙂 ceny w sklepach powalają, o noclegach nie wspomnę... A tutaj organizują cały pobyt z wyżywieniem i noclegiem plus sporo darmowego zachwytu nad przyrodą, czy to co Norwegia ma najlepsze  😍




kolebka, namówiłaś 😁 Dokąd miałaś lot? Skąd Cie odebrali?
Cricetidae hahaha nawet mają wolne terminy jeszcze 😀

Jeśli chodzi Tromso, to wyloty są tylko z Gdańska i tylko 2x w tygodniu - dlatego terminy turnusów są ustawione pod loty. Odbierają Cię z lotniska w TOS i jedziecie do domku 😉
Na południe leci się na Oslo-Torp, tam jest więcej lotów z paru miast conajmniej 🙂
kolebka, a pamiętasz może cenę biletu? Tak mniej więcej rząd wielkości 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się