Nadawanie imienia

Klacze:
Cindirella
Celeste
Crazy Girl
Cirilla
Comedy
Creative Life
Ceremony
Candy Love
Costa Rica
California
Clementine
Coraline
Cherry Lady
Crystal Clear
Caribena

Ogier/wałach:
Central Park
Celsius
Cloudsdale
Cludd
Can't Stop
Carry On
Chester
Cataclysm
Cat's Eye
Coming Home
Can You Imagine


więcej nie umiem już wymyślić 😀

domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
14 marca 2019 20:23
Dziekuję za propozycje. Ostatecznie padło na Cardano 🙂
Ratunku, imie dla klaczy na literę P? 🙂
desire   Druhu nieoceniony...
06 kwietnia 2019 16:14
Pretty Woman 🙂
Prymulka
Pikada
Prima
Paloma
Pasja
Princessa
Poetka
Poezja
Pola
Piękna Pani
Parada
Pocahontas
Platyna
Polinezja
Pralina
Poziomka


Preludia
Parma
Piramida

A fajnym pomysłem jest też wejście np. na listę wysp czy gór i przejrzenie nazw. Jest wiele ładnie brzmiacych i oryginalnych.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
06 kwietnia 2019 19:38
Pokusa
Pasja
Paloma
Persja
Promesa
Panna Cotta
Piwonia
Peonia
Widzę że tu same kreatywne dziewczyny 🙂 bardzo proszę o pomoc w wyborze imienia dla mojej młodej wlk/kwpn. Litera dowolna byle łatwo się wołało z pastwiska. Klaczka,wysoka, kara, delikatna i bardzo milutka.
Lotka.
Lilith.
Kelpie. 😉
desire   Druhu nieoceniony...
28 czerwca 2019 13:08
Od kiedy w wyborze imienia litera jest dowolna?
Poza oo i xx nadawanie imienia na pierwszą literę imienia matki to zwyczaj, nie obowiązek.
Dokładnie. Moja kobyła ma na pierwszą literę po ojcu- bo sławny.
Lanka_Cathar   Farewell to the King...
28 czerwca 2019 22:46
Moja tak samo - po ojcu, a jej siostra po matce. Ojciec ten sam.
Desire, tak jak pisano wyżej to nie obowiązek . Poza tym nie prowadzę hodowli , klaczka do amatorskiego sportu ale głównie do kochania więc nie muszę się ograniczać 🙂
desire   Druhu nieoceniony...
29 czerwca 2019 19:31
😡 Nie wiedzialam. Jedyna hodowla jaka mialam.okazje prowadzic to fryzow i tam litery imion dla zrebakow byly podawane odgornie na dany okres z tego co pamietam 😉
Ale mówimy tu o imieniu do ksiąg PZHK, czyli wlkp, mlp, sp i tak dalej? Sprawdziłam programy na stronie i tam wciąż są punkty mówiące, że imię powinno się zaczynać na tą samą literę, co matki, albo że przyjmuje się taką zasadę. Czyli to tylko taka sugestia? Czy może podajecie przykłady z innych ras? Bo trochę mi się też świat zawalił na wieść, że w księgach  PZHK pierwsza litera imienia byłaby dowolna  😁  (zagraniczne księgi to co innego oczywiście). Widzę, że hucuły nawet dostały całą rozpiskę, do jakiej rodziny żeńskiej przypisano jaką literę imienia, więc poza xx i oo im też pewnie zależy, żeby się tego trzymać.
A to ja może poproszę o pomoc w wymyślaniu imion  :kwiatek: Szukam dla klaczki na literę F i ogierka na literę N (litery od imion matek tak co do tematu  😜 ) Będę wdzięczna za każde sugestie  :kwiatek:
Florence, Frida, Finezja, Fraszka, Ferreira, Fantasy Girl, Fama, Fortuna, First Lady.
Non Stop, New York, Nowator, Nikodem, Narayan, Nordvik, Nazirhat, North Bay, Norman, Notariusz, Neville.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
01 lipca 2019 06:33
Ferrari, dla klaczy też się nada 😀
Lanka_Cathar   Farewell to the King...
01 lipca 2019 12:33
Fuerteventura
Forget Me Not (niezapominajka)
Fantaghiro

NeverEnding Story
Freestyle
Futurity

Nagano
Nordic
Dziękuje dziewczyny  :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek:
Hej 🙂 ja co prawda jeszcze nie wiem czy bede miala klacz czy ogiera ale już chce miec wybrane po jednym imieniu z kazdej plci 😀 Szukam po internecie ale jeszcze nie znalazłam takiego co by mi wpadło w oko 🙂 poszukuje imienia na literę H anglojęzycznego i najlepiej wieloczłonowe 😀
Hi ho (Haj ho)
A z czym się ma kojarzyć? Bardziej Hell Angel czy Heaven on Earth? Heart of Stone czy Heart of Gold?
Honeymoon
Holy Grail
Helllo Kitty  😉
Holiday
Happy... (cokolwiek)
Ja też mam jeszcze bardzo dużo czasu ale skoro już podskoczył ten temat  😉
Poproszę o propozycje na E i/lub Z dla obojga płci. Nie muszą być polskie nie muszą być jednoczłonowe.
Odpada Euphoria (bo to matka) i Zeus (bo to tatuś). Będzie albo kasztan albo izabel.
Mam po jednym typie na E ale może Wy coś fajnego wymyślicie.
W związku z tym, że sama wymyślałam w tym roku imię na E to podziele się swoimi typami 😉 Moje imię musiało być parkurowe, bo koń ma fajne skokowe pochodzenie, u mnie stanęło na C-Eddie N (C po tatusiu, a E od matki, N ode mnie 😁 ).
A wymyśliłam, dla klaczek: Elottie, Elysette, Endless Euphoria, Elegance, Eurabelle, Elisabetta, Estepona, Extremera. Dla ogierków: Elegente, Emmerton, Emilion, Elite + (tu można dodać wieeele), Endeavour, Emilio, Escobar, El Bonito, Embassy, End-product, Ebro, Elorrio, Eagle i to, które najbardziej konkurowało z Edi jak już wiedziałam, że ogierek - Eyecatcher  😀
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
27 października 2020 16:45
Eddie jest świetne! Dla przyjaciół Ed 😜
Najlepsze w tym imieniu jest to, że jest proste i w sumie nie trzeba go już skracać. Mój 3 miesięczny dobrze wie jak ma na imię  😀
Czekajcie, bo dla mnie to wszystko nowość.
Jeśli klacz Oldenburska jest na E. a ojciec na V. to w Związku Oldenburskim idę po matce czy po ojcu?
Druga kobyła SP Iskra, ojciec KWPN Sandeman to w polskiej księdze na I?

🤦
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się