Od odsadka do trzylatka - jak dojrzewa koń.

rox   ogony trzy
14 marca 2019 22:23
tajnaa, ja kiedyś źrebakowi wcisnęłam prawie całego equimaxa przypadkiem. Gorąco mi się zrobiło. Od razu przekopałam całą ulotkę i internety, które mnie uspokoiły 🙂 aczkolwiek do dzisiaj się dziwię, że nie zabiły go tony glist, które wtedy z niego wyszły..
Tajnaa ja w tamtym roku dokładnie tak samo tylko wsio do dna na 700kg, a źrebak góra z 250kg ważył.I jeszcze żeby śmiesznie było, ani grama nie wypluł 🍴
Choć wet mnie przekonywał że wszystko będzie ok,to  tamtej nocy ciężko mi się spało  😁
Ufff, dzięki za uspokojenie. Dostała ok 20:30, teraz zachowuje się normalnie, a pasta działa już na pewno, więc chyba przeżyje 😀
To i ja się pochwalę, mój od początku i oby do końca, Kazar sp. w lecie skończy 3 lata i wciąż ogier, do wycięcia. Chodzi z kobyłą i zapewnia jej ruch, dzieci z tego nie będzie.
Dlaczego nie mogę wkleić zdjęcia z moje albumu? wkleja mi się coś co dodałam do innego wątku? przepraszam


Ciach! Foto.

PROSZĘ UŻYWAĆ OPCJI EDYCJI POSTÓW a nie wrzucać post pod postem!!!!  🤬
Viss Mod
dorota Skąd wiesz, że nie będzie? Bezplodny?
Ramirezowa   Ania i Urania !
15 marca 2019 07:40
dorota ale grubiutki  😂 pięknie malowany, uwielbiam takie pyszczki białe  😍
Moja młoda przeżyła odrobaczenie, nawet sraczki nie dostała. Uff, widać zadowolona, wytarzana 🙂






A to rudy.... jeszcze ogier 😉
Po pierwsze bardzo przepraszam za post pod postem, niewiedza tak działa, z pokorą przyjmuje baty.
Po drugie, raczej ona bezpłodna.
Dziękuję za podziw, uwielbiam tego gagatka.
dorota, ja już znałam taki przypadek klaczy ze stwierdzoną bezpłodnością, stara była i chodziła z ogierem i nagle stała się płodna i urodziła źrebaka 🤣 więc ostrożnie 😉
O, jaki fajny temat!
To my też się tu nadajemy jeszcze 😉 Przedstawiam pana Boczka jako odsadka  😁 i teraz - 2 lata i 10m-cy 😉




dorota, jaki piękny malowaniec  😍
tajnaa, rudy zachwyca 🙂 Chyba nigdy nie będzie miał fazy "brzydkiego kaczątka"
rox   ogony trzy
16 marca 2019 17:06
harja,  😜 😜 😜 😜 😍 uwielbiam
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
16 marca 2019 17:57
harja nie obraź się, ale muszę :p jaki on był brzydal!  😁 ale teraz to jest piękny 😉
rox, haha dziękuję :kwiatek:
Pati2012, a w życiu, nie ma o co się obrażać, był paskudny 😀
rox   ogony trzy
16 marca 2019 18:16
A ja melduję, że moje rude dziecko straciło przed chwilą pierwszego mleczaka  😎
rox, no proszę, to już ten czas! Mój niedawno też pogubił, śmiesznie wyglądał taki szczerbaty 😉
Porobiłam mojemu nowe zdjęcia sprzedażowe, bo stare były nieaktualne.
Wrzucam kilka








zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
17 marca 2019 19:32
harja nie obraź się, ale muszę :p jaki on był brzydal!  😁 ale teraz to jest piękny 😉


Czyli jest nadzieja dla mojego?  😁

Dzisiaj przyglądałam się Brego i zastanawiam się czy mój koń się zepsuł czy ktoś mi go podmienił? 😁
A to był taki ładny źrebak  😜
Tłumaczę sobie. że matka w jego wieku tez nie była zbyt urodziwa ( ostatnia fotka)  😂

tajna chcesz mnie dobić? No cudny jest 😍
Ile wzrostu mają przeciętnie Wasze roczniaki?
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
17 marca 2019 19:46
Ja Brego nie mierzylam, ale u Iskry wyszło, że to będzie kucyk a babsztyl ma 160cm. Dlatego nie nakręcam się. Przyjęłam wersję,, późno dojrzewający,, plus dochodzi wycięcie jaj w ten piątek.
borkowa.   silesian team
17 marca 2019 19:50
moja roczna miała w tamtym roku +/- 159cm 😉
zabeczka17, o kurczę, ale wyrósł. I wcale nie jest brzydki!  dlaczego tak wcześnie ciachasz? :kwiatek:
zabeczka17, Brego bardzo ładny, szlachetny.
Olson, mój pod koniec kwietnia kończy rok, teraz ma ze 155 na pewno. Duży jest, ale ojciec ma ok 185, matka 167 cm. On z matki tylko kopyta odziedziczył 😉

zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
17 marca 2019 20:47
zabeczka17, o kurczę, ale wyrósł. I wcale nie jest brzydki!  dlaczego tak wcześnie ciachasz? :kwiatek:



A dziękuję 😉 Też sobie to wmawiam haha 😉
Ciacham bo zaczyna mieć przebyłski ogiera 😉 Mam za ulicą stajnie, gdzie są kobyłki, a moja łąka to praktycznie różnica 50 m.
Boję się, aby mi nie spierdzielił, a czasami,  że tak to ujmę widuję go w gotowości  😁
Dwa no chciałabym już puścić trójkę razem. Od listopada są rozdzielone. A sezon łąkowy przed nami.
 
tajnaa dzięki, dla mnie nadrabia charakterem  😉 Maż się śmieje że chciałam klona Iskry to mam  😁
zabeczka17, bo nie jest! Mamusia w jego wieku wyglądała mniej korzystnie, z tego, co widzę 😉
o proszę, szybko się uaktywnił 🙂 W takim wypadku rozumiem. Trzymam kciuki za powodzenie zabiegu :kwiatek: My ciachaliśmy się 3 tygodnie temu - w sumie Boczek się zachowywał wzorowo, nawet nie kumał, że ma jajka, kobyły w rui w ogóle go nie interesowały i przechodził koło nich bez większego entuzjazmu 😉 ale licho nie śpi, a kryjącym i tak by nie został, więc zrzucił balast 😉
Kasztan tajnej to cud, miód i orzeszki 😍 😍 😍
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
18 marca 2019 20:56
anyann, zgadzam się w 100% (a nie lubię kasztanów). Po cichu kibicuje, żeby się znalazł kupiec i chłopak zachował klejnoty - ma potencjał 🙂
Dziękuję bardzo, ale razie nikt go nie chce  🍴
Nie wiem dlaczego. Może jakby ktos go na żywo zobaczył? jak się rusza i zachowuje. Cholera wie.
🤔
Nie rozumiem jak można nie chcieć takiego przystojniaka  😜
Przychodzę z pytaniem czy ktoś odkarmiał źrebaka kiedyś?
Pytam, bo mam tą małą i zastanawiam się jak długo potrwa jej odpasanie. Zaczęła gubić sierść i dopiero będzie widać jaki to szkielet.
Na zdjęciu widać jak jej kręgosłup wystaje.
Siano je, ale mało, dużo mniej niż Rudy, za to owies wciąga w ilościach niemożliwych, ile bym nie dała tyle zeżre.
Pytanie czy ona je bo potrzebuje teraz więcej białka niż objętościówki czy o co chodzi. Siano mam bardzo dobrej jakości.
W ciągu dnia dostaje owies suchy, pełny - dwie miary plus miara granulatu dla źrebiąt, a na kolacje miarkę owsa plus otreby plus lucerna plus witaminy.
Siano do woli.


Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się