pensjonaty w okolicach trójmiasta

W łapinie u Ani, to jest pół kilometra za sakowcowka. Zapowiada się super 😀
A derki naprawiam u pana krawca w Sopocie na niepodległości. Robi porządnie i niedrogo.
Arwena  a mogłabyś coś więcej napisać o tej stajni ?
Jeszcze tam nie stoimy ale wyśle namiary na priv do Ani😉
Moja znajoma trzyma konia "u Ani" - byłam w odwiedzinach i powiem wam, że stajnia sprawia wrażenie naprawdę fajnej!
A jest jakaś strona na fb, gdzie mozna byłoby zobaczyć ta stajnie, jakiś nr telefonu ? 😉
Prius

Podsyłam link na facebooka do Ani która tą stajnie właśnie prowadzi 🙂
[[a]]https://www.facebook.com/anna.cieplinska.94/timeline?lst=100001310468734%3A100000290182030%3A1552737655[[a]]
edit:
Strony na której można by było coś podejrzeć i się więcej dowiedzieć nie ma, trzeba samemu się przejechać i zobaczyć.
Jakis czas temu jechalam przez Mierzeszyn. Wydawalo mi sie ze Stoi tam jakas niedokończona stajnia i hala ?
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
18 marca 2019 01:59
Stoi od kilkunastu lat.
Nie wiem jaki obecnie jest stan tego miejsca, ale miało naprawdę fajny potencjał.
Z tego co wiem to stajnia nie zdążyła się zbytnio rozkręcić, doszło do rozwodu między właścicielami i w związku z tym nastąpił podział majątku. Przez ładnych kilka lat było na sprzedaż plus minus 3mln, teraz ziemia wokół jest podzielona na dzialki i juz chyba częściowo  wysprzedana, a jakiś rolnik trzymał tam jeszcze niedawno krowy. Sam obiekt: stajnia połączona z halą naprawdę zapowiadała się przyjemnie.
Szkoda tej stajni, bo się nikt nią nie interesuje. Okna po części rozkradzione. Na hali bandy też zabrane i wszędzie krowie placki. Mogło to być fajne miejsce.
szkoda 🙁

teraz jest takim bum na konie że gdyby to znowu wystawili może znalazłby się chętny na zakup.
Witam, wiem że nie na temat ale myślę że tu dostane jakąś informację.
Poszukuje lekarza sportowego w Gdańsku bądź okolicach dla osoby dorosłej.
Witam, wiem że nie na temat ale myślę że tu dostane jakąś informację.
Poszukuje lekarza sportowego w Gdańsku bądź okolicach dla osoby dorosłej.

3 strony wcześniej była mowa o lekarzu sportowym  😉

Jednak dzisiaj udało mi się znaleźć stajnie, do której się przeprowadzamy. No właśnie, tani i cierpliwy transport z Przyjaźni do Kolbud? Do kogo uderzać najlepiej? Na prawdę musi być tam osoba cierpliwa, koń nie wejdzie na nic oprócz prosto ze stajni, a to i tak czasami bywa wyzwaniem.


Z transportem również ja się polecam 😉


Hej 🙂
Czy ma ktos informacje co do opieki, warunków w stajni kopytko, Morina i u Jana?
Zależy mi by koń miał dobrze i był zaoopiekowany oraz siano dobrej jakości do oporu a nie z oporem. Ważne tez by jak najdluzej stały na dworze. Jak coś to na priv też proszę o informację.
Z góry dziękuję  :kwiatek:


U Jana nie polecam 😀 Jakby co to zapraszam na pw 😉
w Stajni Borcz są wolne boksy 🙂 Mogę aktualnie z czystym sercem polecić, o ile komuś dojazd pasuje bo z nowymi stajennymi sie sytuacja mocno ustabilizowała i jest opieka na wysokim poziomie 😀
a zna ktoś stajnie której własiccielem jest Adam Hebel ?
Moon   #kulistyzajebisty
28 marca 2019 10:59
blucha, to chyba stajnia Carlos w Rumii - z tego co słyszałam, to twarde, zdecydowane NIE. 😉
no ja jestem ciekawa nie pod katem wstawienia konia , ale na fejsie jest ,,pocisk,, po panu i jego opieki nad powierzonymi końmi i tak jestem ciekawa jak to jest faktycznie, bo opinie jako kowal mu wystawiają dobra a jako właściciel stajni i opiekun koni to podobno tragedia
Moon   #kulistyzajebisty
28 marca 2019 11:12
blucha, a tu akurat to też się zastanawiałam, jak to naprawdę wygląda, ale naocznie nie widziałam, nie byłam, więc się nie wypowiadam 😉
przed chwilą chciałam wejść na ich fb i strona jest niedostępna.
blucha, to chyba stajnia Carlos w Rumii - z tego co słyszałam, to twarde, zdecydowane NIE. 😉

Rozglądałam się ostatnio za pensjonatem ze względu na dość duuuże wymagania właścicielki konia. Myślałam, że moja cudowna przydomówka na Osowej nie przejdzie, więc rozglądałam się za czymś w miarę blisko i wpadł mi właśnie Carlos. Zdjęcia na fb nawet fajne, ale nie bez powodu żadnych zdjęć ze stajni. Boksy niesamowicie małe (jak zwróci się uwagę właścicielowi to wyciąga drzwi, przypina konia łańcuchem i mówi, że stanowisko za to wymiarowe - zaczerpnięte od znajomej z OTOZu), gnoju nie ma czasu wywieźć, bo pracowników brak... Do tego ta ostatnia przykra sytuacja ze sprzedażą adoptowanego konia na rzeź  ❗ ❗ ❗ ktoś coś więcej słyszał?

Mój kontakt z Heblem bardzo niefajny. Zapytałam się go o cene pensjonatu a on mi odpisał, że 700zł, ale widzi, że jestem instruktorem to się możemy dogadać, jak oddam konia do szkółki  🙄 A potem zablokował mnie na fb, dziwna sytuacja
Tak wygląda właśnie z nim kontakt. Bardzo trudny, ciężki i zawsze wie swoje.. zbyt dużo złego słyszałam i naprawdę nikomu nie polecę.
Jako kowal..hmm ciężko mi ocenić ale jeśli nie umiał dobrze określić czym jest syndrom trzeszczkowy i na wszystko pomogą podkowy to ja nie mam więcej  pytan i nawet kozy do roboty bym mu nie dała..
Kogo polecili byście w okolicach trójmiasta do wymiany wypełnienia w siodle?
Rudzielc - https://www.facebook.com/FiKo.FizjoterapiaKoni/ 🙂 bardzo fachowo, sprawnie i dobrej jakości wełna 🙂
Czy móglibyscie polecić mi jakiegoś nie koniecznie trenera, który dojechałyby do stajni przydomowej w Gdyni.
Zalezaloby mi żeby ktoś spojrzał i skorygował nas z dołu.
Jeździmy rekreacyjnie  🙂
arabika ujeżdżeniowo naprawdę polecam Małgorzatę Kawalę. Dojeżdżała w zeszłym sezonie do mnie. 70zł/trening + koszta dojazdu. Na pewno bardzo dużo nam dały treningi z nią, bo bardzo dużo koryguje. W tym sezonie przerzucam się na patrzenie na konie więcej z ziemi, ale na pewno jak będę miała okazje, to nadal będę trenować z Gosią 🙂

Widziałam ostatnio tego ogiera, co go zabrali od Hebla. To nie wygląda jak ostatnie kilka miesięcy/pół roku. Ogier jest faktycznie w fatalnym stanie
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
06 kwietnia 2019 08:52
Halo, skoczkowie i rekreanci!
Szukam osób do badania z dziedziny psychologii sportu. Do mojej pracy magisterskiej poszukuje osób, które skaczą min 70 cm, dysponują koniem do wzięcia eksperymentu (może być nawet szkółkowany) i placem z przeszkodami.

W zamian oferuje profesjonalny portret, możliwość przejechania parkuru stworzonego przez Rudigera Wassibauera i wkład w rozwój psychologii sportu w jeździectwie!

http://ogloszenia.re-volta.pl/uwaga-przygoda/o/175948/
Cześć,
Szukam miejsca w stajni dla kobyły. Nie zależy mi na hali, karuzelach i innych "ą", "ę" - szukam miejsca, gdzie koń będzie wychodził na łąki a w zimie na padok z sianem.
Jedyny warunek konieczny to WIATA na pastwisku - kobyła ma ciężki headshaking i podczas opadów musi się gdzieś schować, bo inaczej tak zaczyna machać głową, że może sobie zrobić krzywdę. A tak to mogą byś stajnie przydomowe albo małe stajnie angielskie - nie ma wymagań co do 'super-hiper" infrastruktury. Boks na noc, łąka w dzień i ta nieszczęsna wiata, żeby koń mógł schować głowę chociaż.
Bardzo proszę o sprawdzone miejsca - ja jestem na Śląsku i stąd będziemy kobyłę wieźć pod koniec maja, o ile znajdziemy miejsce (właścicielka w trakcie przeprowadzki do Trójmiasta). Najchętniej od razu z numerami telefonów i ceną, jeśli to nie jest zbyt wiele.
Pozdrawiam
Hejka!
Polecacie jakieś hotele dla koni w okolicy Trójmiasta? Zależy mi jedynie na pastwiskach, czystej stajni, pełnych brzuszkach koni, jakimś tam placyku i lasów do wyjazdów w tereny. Cena najlepiej do ok. 600zł. Nie potrzebuję hali, solarium i innych luksusów. 🙂
fanelia   Never give up
05 maja 2019 12:05
Ja cały czas polecam stajnię, w której jestem od 3 lat - Podkowa w Żukowie. Jest kameralnie, dość czysto, wyrzucane codziennie, siano i słoma bardzo dobrej jakości zadawane wielokrotnie w ciągu dnia w małych porcjach, w sezonie pastwiskowym konie pół doby na pastwiskach (trzy pastwiska, wypuszczane na zmianę, żeby nie zniszczyły). Jest fajny, równany regularnie plac do jazdy z podłożem piaszczystym i przeszkodami. Bardzo podobają mi się ogrodzenia - pan gospodarz pilnuje, żeby były w dobrym stanie, regularnie je sprawdza, jak coś to naprawia. Konie wypuszczane w ręku, na wybiegach bez kantarów, jak trzeba to pan zakłada maski na owady i zdejmuje. Ogólnie naprawdę dobra opieka, pan czujny na wszelkie dziwne zachowania koni, od razu daje znać, jak coś się dzieje. Pilnuje odrobaczania. Można swoją paszę przynosić, daje tyle, ile się poprosi. Pan sprawia wrażenie wycofanego i mało kontaktowego na pierwszy rzut oka, ale jest naprawdę w porządku. Minusy: korki w Żukowie 😵 , brak hali, zawsze wieje, do terenu trzeba trochę dojechać i czasem się w ogóle nie da (np. po ulewnych deszczach jest strasznie ślisko, bo wszędzie glina). Cena 600 zł. Jak znajdę chwilkę to wrzucę fotki.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się