Jakie pasze dajecie swoim koniom?

avee, - też prawie ją mlekiem zalałam 😁 Korzystam już z innej, ale pod względem zapachu to jest mój numer jeden, nawet chłop nie marudził, że mu auto paszą pachnie.

Z sieczek dodam od siebie luzerne mix z hippoveta, pięknie pachnie, mój wciąga 🙂
to skoro jesteśmy już w temacie sieczek, możecie cos polecić dla końskiego emeryta??  🙂
Ja polecam Sukces
Gillian   four letter word
14 marca 2019 20:33
Sukces! Pasze nie, ale sieczka - sztos.
My też lecimy na Sukcesie cały czas. Tani i dobry  😀
Ja przekocham Hartog Gras Mix, jedyna sieczka na która mój koń się nie wypiął po 3 miesiącach, szamie ją od prawie 2 lat bez przerwy, ze smakiem. W ogóle spotkałam jednego konia któremu nie pasowały trawokulki, reszta wciąga nosem <3
Mój wszystko jedzący koń wypiął mi się na Brandona xs zmieszanego z Agrovital Control i sieczki też już nie chce jeść  😤

Przez podejrzenie wrzodów odstawiłam owies i przestawiłam na paszę i sieczkę...

Jak posypałam owsem to wyjadła owies resztę zostawiła.  Resztę je na raty, żłób pusty ale jak podam paszę to powącha i nie je. Kupiłam musli na szybko może po zmieszaniu zje, jak nie to zostanę z dwoma workami paszy..
ewelin_n, a próbowałaś sam brandon na mokro?
i może ją trzeba pare dni przetrzymac- wstawiac wiadro, je to super, nie to zabrać...
Gillian   four letter word
15 marca 2019 09:51
ewelin_n, mieszaj z meszem, mój wrzodowiec nie tknie samego Brandona pod groźbą kary śmierci i głodu. Nie i koniec.
ewelin_n tak jak gillian napisała spróbuj z meszem lub wysłodkami, u mojego jak coś nie smakuje to nie przejdzie w niczym, ale może akurat. Jak co zawsze możesz odsprzedać  😉 jeżeli chcesz coś co nadaje się dla wrzoda, a smakuje chyba wszystkim koniom to mebio build up i frutti sie nadają  🙂 mój je ta druga a on prawie nic nie chce  😵
dzięki dziewczyny za rady
Na razie zjada tylko modli się nad tym żłobem...
Z wysłodkami nie dam rady bo wysłodki daję sama jak jestem, a karmią 3 razy dziennie. Wymieszam samego brandona z musli mebio i zobaczymy.
Może to ten agrovital jej nie pasuje on mocno ziołowo pachnie.. Jakby co to mam  jeszcze worek Hovelera granulatu. Nie chce jej głodzić bo podejrzewamy wrzody więc powinna jeść małe porcje minimum trzy razy dziennie.
Szkoda bo dzisiaj jak lonżowałam - to wygląda super - zaokrągliła się, szyi dostała i górna linia się ładnie wypełniła - zaledwie po miesiącu na brandonie

A mój koń dziś znowu olał sieczkę. Wyjadł owies, resztę zostawił i wybrał siano :/
Dziewczyny, czy jest jakaś realna różnica między otrębami ryżowymi za 65 i 160??
anai, te otręby z optifeed  Equi jewel, mega drogie , mi poprawiły konia już w tygodnie , wiec jak dla mnie jest.
Mam pytanie do osób polecających paszę Nuba Grow3 Musli  . Zaczęliście ją podawać gdy koń poszedł do zajeżdżenia czy już wcześniej?
anai ja na otrębach z nuby tak upasłam mojego konia, że wyglądał jak tucznik  😜
anai, te otręby z optifeed  Equi jewel, mega drogie , mi poprawiły konia już w tygodnie , wiec jak dla mnie jest.


Zastanawia mnie to, że jak czytam skład to parametry są takie same lub prawie takie same w różnych cenowo otrębach. Gdzie jest ta różnica?
anai W nazwie firmy chyba tylko...
anai, na to ci nie odpowiem, bo nie mam pojęcia. Własnym oczom nie wierzyłam jak koń mi przybrał . Nawet ktoś tu pisał, że nie możliwe w tak krótkim czasie, a możliwe bo ważyłam konia.

Mam sprawdzone : Equi Jewel, ja efekt miałam ekspresowy. Po Nuba efektu nie zauważyłam i jeszcze przysłali mi worek 40 kg chyba zamiast 2 x 20kg, co mnie dobiło całkiem.

Obecnie podaję NTB Prebio Rice i też nie mam zastrzeżeń.
Perlica tyle, że NTB PrebioRice to nie same otręby ryżowe, wiec nic dziwnego, że koń przybiera  😉
Skład z ich strony -
otręby ryżowe, odtłuszczone nasiona soi NON GMO, drożdże Yarrowia lipolitica z selenem, mączka chleba świętojańskiego (szarańczyn strąkowy), premiks mineralno - witaminowy, zwapniałe algi morskie, sól himalajska
zielona_stajnia, koń przybrał na Equi jewel, bo wtedy byłam na optifeed, a podałam wtedy przez miesiąc Nubę i efektu nie było żadnego, więc po Nuba zakupiłam 2 worki EquiJewel. Koń wrócił do siebie wówczas.

Potem przeszłam na diety ułożone przez NTB i utrzymuje się to, że koń wygląda wspaniale, więc będąc na diecie od NTB nie miał okazji ani razu schudnąć.

Perlica, w NTB układają dietę? Super, do kogo tam można napisać w tej sprawie?
Ja miałam otręby ryżowe magii i z agrokompleksu i nie dawały takiego efektu jakiego oczekiwałam.  Koń wyglądał lepiej, niby mięśnie budował ale wyglądał dla mnie za kanciasto i bardzo szybko spadał z masy.
Po trzech workach brandona xs i wysłodkach Hippolyta Winter beet mam naprawdę niesamowity efekt. Koń się wreszcie zaokrąglił i wygląda jakby mocno przypakował a ostatni miesiąc wcale nie pracowaliśmy jakoś intensywnie - więcej wolnego i lonżowania żeby plecy rozluźnić.

anai, no pewnie że układają, mają wielu ambasadorów jak zobaczysz na FB.
Diety są korzystne cenowo i skuteczne z naszego doświadczenia.
Aleksandra Zachara ( forumowa Darloga) lub Tomasz Ochab.
Z tego co wiem to bywają też w waszych stronach ;-)

Co byście poleciły dla dwulatki? Nie siedzę za bardzo w temacie karmienia młodych koni, a wiem, że powinno być trochę inne, pierwszy młodziak w rodzinie. Mamy dostęp do tańszych pasz Prolinen, ale nie wiem jak opinie. Koń niepracujący, czasem jakaś krótka lonża, głównie zabawa z ziemi, więc żaden wysiłek.
Poszukuję paszy dla konia sportowego z dużą zawartością magnezu, selenu i witaminy E, ktoś coś? Najlepiej z jakimś znanym logo, bo właściciel konia trochę szurnięty...
czy w koncu zostalo ustalone czy jakiekolwiek otreby ryzowe na polskim rynku maja wartosc odzywcza? (poprzednie stanowisko bylo takie że  najbardziej wartosciowe skladniki w procesie produkcji są  "zabijane" i wydawanie zalotowki an otreby ryzowe z pro linen nie ma sensu.) Chcialam cos dobrać do zbilansowania wyslodkow a otreby pszenne odpadaja. Myslalam znowu o ryzowych(rowniez ze wzgledu na inne wartosci) ale nie chce pieniedzy w bloto wyrzucac - czy lepiej po prostu zbilansowac "proszkiem"?
Dziewczyny, czy jest jakaś realna różnica między otrębami ryżowymi za 65 i 160??

Ja mam stabilizowane za jeszcze mniej niż 65 i fliliżanka dziennie do paszy daje efekt aż nadto🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się