Jakie pasze dajecie swoim koniom?

Sivrite wysoko zmineralizowane pasze ma też marstall, np. Haferfrei - tania pasza, do mieszania z owsem, a ma selenu ponad 2 razy więcej, niż Pavo, wit. E też jest więcej. Mniej co prawda jest magnezu...
Z koncentratów polecam Optimal, bo ma wielokrotnie więcej absolutnie wszystkiego przy niskiej podaży energii i dawkowaniu.
Szukam w miarę przystępnej cenowo paszy bez owsa, jak najmniej skrobii i cukrów... Ogólnie dla wrzodowca. Aktualnie jesteśmy na Brandonie XL i XP, ale w przyszłości chciałabym trochę zredukować koszty ;P
a.kaminska wystarczy, ze przejrzysz kilka stron wstecz  😉 np. Mebio build up i mebio frutti
a.kaminska, - Natur muesli solo? Mi się sprawdza jako alternatywa dla XP, tańszy, polecany dla koni z tendencją do nadwagi.
a.kaminska, z Mebio szałowe jest też Sport Musli- energetyczne ale tez z bardzo niskim łącznym udziałem skrobii i cukru. Generalnie warto zostać w 'rodzinie' Hippolyta bo i wybór duży takich pasz i cenowo przystępne.
Bardzo wam dziękuję  :kwiatek: tak czy siak z hippolytu nie zamierzam rezygnować bo przerobiliśmy mnóstwo pasz a teraz w końcu mój koń zalicza sporą poprawę. Teraz jest na Brandonie ale jak skończymy kurację jednak chciałabym dobrać coś do tego żeby zredukować koszty 🙂. Z racji, że u niego wyjątkowo przy wrzodach zaczęło się tycie to jednak muszę patrzeć na paszę żeby mi brzuchem po ziemi nie zaczął ciągnąć... No nic to, będziemy zamawiać i testować  🙂. Dzięki!
a.kaminska jeżeli przy St. Hippolycie chcesz zostać to Natur Musli Solo jest polecany jako alternatywa dla zaleczonych wrzodowców. Build upa też mogą jeść, ale skoro masz konia z tendencją do tycia to nie będzie to dobry wybór.
Jak ktoś mieszka na zadupiu to do zamawiania pasz polecam allegro - coraz więcej pasz jest ofercie ze smartem w darmowej przesyłce do paczkomatów (w tym brandon i mebio)
Póki co zamawiam z odbiorem osobistym w sklepie,  bo w Olsztynie jestem dosyć często. Tylko niestety czas realizacji jest wtedy długi...
Szukałam i czytałam, ale i tu i tu dobre opinie.
Chodzi o mesz, zastanawiam się czy kupić St. Hippolyt czy Prolinen?
Za godzinę pędzę do sklepu, możecie poradzić który z nich jest lepszy?  :kwiatek:
Ja miałam mesz Agrobs i polecam. Worek 20kg starczył na kilka miesięcy, koń jadł z dużą ochotą.
Szukałam i czytałam, ale i tu i tu dobre opinie.
Chodzi o mesz, zastanawiam się czy kupić St. Hippolyt czy Prolinen?
Za godzinę pędzę do sklepu, możecie poradzić który z nich jest lepszy?  :kwiatek:


Mesz z St. Hippolytu jest super, polecam mega. My jeszcze podajemy mesz z sukcesu --> jest dobry do przemycenia proszków  🙂. Co do pro-linen to nie miałam styczności, ale miałam styczność z innymi ich produktami, moim zdaniem loteria jakościowa...
IskraADHD, - Hippolyt, jest obłędny, pięknie pachnie.
Dziękuję, czyli jadę po Hippolyta  😀  :kwiatek:

mindgame , wiem, że jest pewnie na rynku wiele dobrych meszy, ale najłatwiej mi wybierać z tych dostępnych w sklepie obok. Odchodzą mi koszty wysyłki  😉
Dziękuję, czyli jadę po Hippolyta  😀  :kwiatek:

mindgame , wiem, że jest pewnie na rynku wiele dobrych meszy, ale najłatwiej mi wybierać z tych dostępnych w sklepie obok. Odchodzą mi koszty wysyłki  😉


Agrobs to chyba marka st.hyppolit bo w sklepach widnieje pod ich szyldem... Więc skoro w twoim sklepie jest st. Hyppolit to Agrobs pewnie też.
Jeśli pisząc o meszu St. Hippolyta macie na myśli ich Irish Mash to mój dziad wczoraj wprawdzie wyciamkał próbkę w końcu, ale szału nie było..
mindgame A to wybacz, nie wiedziałam, że to Hippolyt..  😉
Niestety u nas tylko irish mash jest w sklepie, a co najlepsze jak pojechałam to okazało się, że ostatni worek sie sprzedał  😵
Ale dorwałam za to mesz Pavo, jestem ciekawa czy moja baba będzie zadowolona czy znowu się wypnie  😂
Jeśli chcecie szał to tylko mesz dodsona zimowy 😉
IskraADHD, Mnie tam odpowiada Hoveler 😍 ale Irish mash też był spoko.
IskraADHD Mój niestety mashu z prolinen nie tknie, chyba za mocno ziołowy jest  👀 nie wiem jak teraz, ale kiedyś ten z pavo był bardzo fajny, chyba będziesz zadowolona  😀 mój wybrzydzający knurek nie odmawia jedynie mashu kokosowego z nuby  💘 (na warzywny ma focha  :emoty327🙂
Sankaritarina który Hoveler - Pur Mash, Herba Mash czy Reform?

Zastanawiam się nad Pur Mash dla wrzodka, ma bardzo fajny skład i nie ma melasy. Przez długi czas podawałam Pro Linen (bardzo fajny, mega ziołowy), aktualnie mam Irish Mash, ale już tak fajnie ziołowo nie wygląda, choć koń je ze smakiem 😀
Czy sieczki od Podkowy ktoś testowal?
faith, ostatnio sporo osób narzekało na terminy dostaw paczek od Podkowy... znaczy że czekają na dostawy miesiącami, więc bym się zastanowiła...
Z tym, że zamawiali suple. Może z sieczkami jest inaczej...(?)
Sama jakość mnie zastanawia, trochę dziwny skład jest i nie wyobrażam sobie tego w praktyce za bardzo.
rox   ogony trzy
21 marca 2019 10:53
faith, ja miałam x lat temu sieczkę owocową. Było to takie drobno pocięte zwykłe sianko z owocowym suszem, aczkolwiek bardzo mało tych owoców było. Brak atrakcyjności dla moich koni 🙂
Czyli mniej więcej to co na zdjęciu, dzięki.

TRoche sobie nie wyobrażam zawartości sieczki 25% pociętych gałązek...
Monia_lol,  Pur Mash jest dla cushingowców, nie ma zbóż i wygląda dość dziwnie. Koń co prawda wcina, ale jeśli nastawiasz się na coś, co byś sama chętnie zjadła no to... no nie 😉 Prawie nie pachnie i wygląda jak błoto. Gdybyś jednak się zdecydowała- wymaga naprawdę dużo wody.
Ja raz przez przypadek zamowilam ta z galazkami o Podkowy a przyszly w paczce pociete galezie o szerokosci ok 1 cm i dlugosci 1 cm.... odeslalam w ch**lere. Jedna byla z kwoatami chyba nagietka. Nagietka kon nie jadl ale sieczke zjadal i bylam zadowolona generalnie z tej dla emerytów chyba. Najlepsza byla z optifeed dopóki nie zaczelam otrzymywac paczek ze zuzytymi rekawiczkami albo pylacego szajsu. U podkowy nigdy nic nie pylilo. Jak teraz wyglada to ja nie wiem. Problem byl z suplami na zamówienie a reszta niby ok jezeli chodzi o wysyłkę, ale kto ich tam wie.
Monia_lol,  Pur Mash jest dla cushingowców, nie ma zbóż i wygląda dość dziwnie. Koń co prawda wcina, ale jeśli nastawiasz się na coś, co byś sama chętnie zjadła no to... no nie 😉 Prawie nie pachnie i wygląda jak błoto. Gdybyś jednak się zdecydowała- wymaga naprawdę dużo wody.


Oo dziękuje za cenne info :kwiatek:

Szukam czegoś przede wszystkim bez melasy, tu zaciekawił mnie skład i plus za probiotyki, czasem do meszu dorzucam ziółka, więc może koń by zjadł.. ale szkoda, że nie ma opcji np. mniejszego wiaderka.
Czy ma ktoś doświadczenie w karmieniu wrzodaka, który po Barndonie srał dalej niż widział  😀
Obecnie na eponie i sieczce wyglada dobrze i dobrze się czuje. Chciałabym, żeby dostał więcej energii i przy okazji lekko mógłby przybrać. Owies nie wchodzi w grę w tym przypadku w ogóle. A jęczmień? Na jakie pasze mogłabym jeszcze spojrzeć?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się