Yoga - przygotowania, ćwiczenia, wszystko o

smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
20 kwietnia 2018 11:37
ashtray a no właśnie - wszystko zależy od tego pocenia! Jak już się spocę to dla mnie też jest super  😡 Wszystkiego dobrego!  :kwiatek: (i pochwal się jaki masz wzór maty  💘 ).
Dostalam wzor w palmy. 💘
madmaddie   Życie to jednak strata jest
12 września 2018 07:05
Cześć, odkopuję wątek 🙂

Pewnie to pytanie pojawiło się z milion razy, ale przejrzałam wątek i nie znalazłam. Chcę zacząć z jogą, ale na razie nie jestem w stanie uczęszczać do żadnej szkoły i będzie tak do stycznia co najmniej. Z czym/kim najlepiej zacząć w domu, żeby nie zrobić sobie krzywdy?  :kwiatek:

I drugie pytanie - na przyszłość - chętnie przygarnę polecenie jakiejś szkoły w Katowicach (najlepiej honorującej multisporta)
santa   Po każdej wojnie ktoś musi posprzątać.
12 września 2018 07:39
Przyłączam się do pytania madmaddie
smartini   fb & insta: dokłaczone
12 września 2018 08:11
madmaddie, strona wcześniej dosłownie, dziewczyny odpowiadały na takie pytanie zadane przeze mnie... :P
madmaddie   Życie to jednak strata jest
13 września 2018 07:52
jej, ślepa jestem  😡
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
17 października 2018 08:25
Chyba muszę sprzedać moją matę Joy in me  😡 Praktycznie nieużywana, bo z racji tego, że  w ogóle się nie pocę, to nie mam na niej przyczepności i ciężko mi zrobić nawet dobrego psa. I tu pytanie - czy jest jakieś miejsce w internecie, gdzie warto wystawić taką matę? Jakaś grupa na fb?  😉
Smarcik oczywiscie! https://www.facebook.com/groups/151143045585783/

Ja tylko tak wpadne podzielic sie zacieszem, ze jedna z moich uczennic zrobila niedawno pierwszy raz pol lotos. Serce rosnie 💘
Witam wszystkich, mam nadzieję, że ktoś tu jeszcze zagląda. Ogólnie mam problemy z plecami (nie z kręgosłupem samym w sobie, ale z chyba wszystkimi możliwymi mięśniami na plecach) bolą strasznie, są zbite w twarde kawałki i od jakiegoś czasu zaczynam czuć, że ten ból jest ciągły (nie jakiś mocny, ale czuję dyskomfort przez cały czas).
1. Czy joga jest dobrym pomysłem na takie plecy?
2. Jeżeli tak znacie jakieś fajne miejsca w Poznaniu, gdzie można się wybrać, aby ktoś pomógł? 🙂
macbeth, mi joga bardzo pomaga na plecy
madmaddie   Życie to jednak strata jest
02 stycznia 2019 09:59
mnie bardziej na plecy pomagają ćwiczenia HIIT (u mnie insanity po prostu), połączone z dobrym rozciąganiem. Szybko budują mięśnie, a więc i kręgosłup lepiej się trzyma (w złotym okresie regularnych treningów, nie bolało mnie wcale, a mam wady postawy). Warunkiem jest dobre, porządnie amortyzujące obuwie (ja mam buciki z cieczą nieniutonowską w podeszwie) i prawidłowa sylwetka i technika ćwiczeń. Lepiej zrobić mniej powtórzeń, a dokładniej. Czuję efekt natychmiastowy, a dużo siedzę. Pomagała mi też autohipoterapia, ale już dawno w stajni nie byłam.
Jest też opcja, że tę jogę robiłam beznadziejnie, bo niestety musiałam dywanowo, ale ćwiczenia na wysokiej intensywności dają takie miłe poczucie rozgrzania i rozbicia mięśni, rozciąganie na koniec jest ultra przyjemne.
ja bym przede wszystkim poszla do dobrego fizjoterapeuty ktory sprawdzilby cala Twoja postawe i garnitur miesniowy i zweryfikowal czemu jest tak jak jest.
A joga mi tez pomagala na plecy (nawet 5 powitan slonca dawalo juz rade), ale mysle ze trzeba zaczac od podstaw jesli chcesz z tego wyjsc na dobre. Plecy wazna sprawa.
nerechta, byłam u fizjo, nastawiał mi kręgosłup bez zdjecia rtg, dał parę ćwiczeń i nic po za tym... juz lepiej funkcjonowałam po cotygodniowych masażach leczniczych, mimo iż wyłam na nich z bólu... Nie tak dawno temu sie przeprowadziłam i musze kogos poszukać w nowym mieście, bo ostatnio jest coraz gorzej 🙁 A niestety niewygodne łóżko nie polepsza sprawy (a raczej nie można go zmienić bo wynajmujemy z partnerem kawalerkę i nie ma gdzie wstawić obecnej sofy). Jutro idę na jogę kręgosłupa, zobaczymy 🙂
dlatego podkreslam dobrego fizjo 🙂
Tamten niby też był z polecenia 🙁 a już naprawdę musiałam coś ze sobą zrobić, do tego super dobrego co przyjmuje w moim poprzednim mieście to cieżko sie było dostać, bo jest fizjo drużyny żużlowej wiec jak jest sezon to w ogole kaplica. Myśle, że w Poznaniu uda mi się znaleźć coś konkretnego, tylko muszę usiąść dobrze i poszukać. Zastanawiam się tylko czy nie lepiej właśnie masaże bo ja mam jednak problem z mięśniami i powięziami. Masażystka mówiła, że nie mam w ogole tego ślizgu wzdłuż kręgosłupa, który normalnie powinien byc.
Bałabym się polecać hiit ot tak przy problemach z plecami. Ja teraz próbuję osteopaty, fizjoterapeuci z moimi plecami sobie kiepsko radzili - pomagali ale na krótko. Natomiast chciałabym wrócić do regularnego jogowania, bo wiem że by mi to pomogło.
smartini   fb & insta: dokłaczone
14 marca 2019 10:09
Ja przyszłam zameldować, że w końcu dotarłam na jogę i... bardzo mi się podobało! 😀 było sympatycznie, przyjemnie i nienudno! (a zawsze jak spontanicznie lądowałam na jodze to właśnie nuda była niezwykle zniechęcająca). Bdę systematycznym gościem, tym bardziej, że bliziutko mam, jak się zrobi ładna pogoda to rowerkiem będę śmigać! No i czuję dzisiaj plecy, barki, miednicę. I pierwsze co zauważyłam po posadzeniu tyłka przy biurku w pracy to, że zupełnie inaczej usiadłam! Czad. Myślę, że w połączeniu z basenem, który planuję, będzie moim plecom i ciału znacznie lepiej 😉
smartini, ja jestem gorącym zwolennikiem jogi, jak dla mnie to jest złoty środek na wiele drobnych i mniej drobnych dolegliwości cielesnych 😀 Fajnie, że trafiłaś w odpowiednie miejsce i że Ci się podoba
Smartini Super! Ciesze sie, ze ci sie podobalo. Wlasciwie to rzadko slysze od osob ktore sie wreszcie wybraly na prawdziwe zajecia, zeby byly zawiedzione. btw. basen po jogicznych zakwasach jest rewelacyjny! Ja plywac nie lubie, moczyc sie i dryfowac lub bardziej. W tym roku mialam okazje na tygodniowym intensive wymoczyc sie po kazdej sesji i to byl moj pierwszy raz od nie pamietam ilu lat, ze dalam rade praktykowac bez szczegolnych zakwasow  😍

vanille High Five! 😅
Basen mnie korci bo to jednak tez jest ten typ aktywności, który uruchamia wszystkie mięśnie i jest bezpieczny. Kilka razy nawet sie wybrałam jako student bo miałam wtedy jakieś mega tanie czy nawet darmowe wejścia. Ale jakoś mi nie podpasowalo, musiałabym jednak wziąć chyba jakieś lekcje pływania bo ja raczej tylko unoszę sie na wodzie w stylu nieokreślonym i tyle. Jedynie co to na plecach umiem pływać bo mnie w szkole podstawowej na zajęciach nauczyli. Ale to za mało żeby sobie produktywnie zająć godzinę 😀
smartini   fb & insta: dokłaczone
18 marca 2019 11:55
Pandurska, ja pływać umiem ale też nie lubię, kolejna rzecz, która mnie niezmiernie nudzi :P ale na basenie który mam najbliżej są jakieś zajęcia typu aquaaerobic czy aquazumba i chyba wpadnę sprawdzić czy fajne 😀a jak nie, to się chociaż pounoszę na wodzie bez celu i zrelaksuję 😁
Dziewczyny, czy możecie polecić sensowną jogę w Krakowie? Nigdy wcześniej nie chodziłam na jogę i szukam miejsca dobrego na start, z zajęciami od początku prowadzonymi z głową. Chętnie w zachodniej lub północnej części Krakowa.
Odkopuje wątek, żeby podzielić sie linkiem do raczkującego jeszcze kanału jednej z moich ukochanych nauczycielek z Warszawy  💘 https://www.youtube.com/channel/UCzq6Ooj9zyNJARuJ1lF0RFw
Cześć Wam,

Jestem początkową joginką, ale widząc wiele korzyści z praktyki – chciałabym wejść na wyższy poziom. W związku z tym mam kilka pytań:

czy aby wejść na wyższy poziom potrzebuję pomocy specjalisty (profesjonalisty)
czy można się nauczyć wszystkiego w domu
czy możecie mi polecić jakąś literaturę (najlepiej ilustrowaną) w celu lepszej nauki praktyki

Poświęcam na jogę 45 minut dziennie. To świetny czas, ale czasami mam wrażenie, że nie robię wszystkiego tak jak należy. Czy warto to konfrontować? Czy technika przy jodze jest mocno istotna?
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
12 sierpnia 2019 18:36
A w profilu strona www "joga na odchudzanie"  😵 ić stont wstrętny trollu.
Moze ktos mi polecic mate w jakos rozsadnych pieniadzach? Nie znam sie kompletnie, a potrzebuje na juz 🙂  :kwiatek:
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
24 października 2019 14:00
Ja mam na sprzedaż Joy in me jak coś  😁 chyba muszę ją w końcu wystawić, bo od jakiegoś czasu zupełnie mi nie po drodze na jogę i tylko leży..
smarcik, o, a jaki masz model i za ile? 😀 może być pw
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
24 października 2019 14:49
vanille to napiszę pw, żeby nie było, że jakiś handel niezgodny z regulaminem uskuteczniamy  😡
Jaki handel, czysta ciekawość ;D
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się