Dzieci, ciąże & pogaduchy o wszystkim i o niczym

chyba Madness? albo Madźź?
Horsiaa, zaraz się dowiesz ze się wtrącasz. Ja już się nie wtrącam. (A sama w ciążach robię nifty i 2k to moim zdaniem nie jest dużo za pewność przynajmniej ad wymienionych trisomii)

zabeczka, właśnie ja miałam taki moment po porodzie (potem mi przeszło na szczęście) takie poczucie, ze wszustko jest nieważne. Ze mogłabym w jednej sekundzie poświecić wszystkie moje psy, oddać zabić WSYZSTKO JEDNO, bo tylko dxiecko jest wazne. Szczęśliwie takie jazdy hormonalne mijają 😀
sienka Ty sama w ciążACH?  😀iabeł:
ash   Sukces jest koloru blond....
22 marca 2019 10:24
Właśnie właśnie sienka,  🤔 🤣
No ze w pierwszej robiłam i w kolejnej (kolejnych? 😀 ) tez zamierzam 🤣
maleństwo   I'll love you till the end of time...
22 marca 2019 10:36
Mi też aż wszystko podskoczyło 😀
sienka, u mnie ta jazda o której piszesz ( że rzucisz wszystko dla dziecka) była czymś co mnie uratowało bo przypadła w momencie kiedy pod moim oknem umierał mój ukochany koń. To mnie ocaliło.
Bizon   Lach bez konia- jak ciało bez duszy.
22 marca 2019 11:49

zabeczka, właśnie ja miałam taki moment po porodzie (potem mi przeszło na szczęście) takie poczucie, ze wszustko jest nieważne. Ze mogłabym w jednej sekundzie poświecić wszystkie moje psy, oddać zabić WSYZSTKO JEDNO, bo tylko dxiecko jest wazne. Szczęśliwie takie jazdy hormonalne mijają 😀


Niby wiem, że biologia i hormony i to niby normalne, ale boje się tego momentu....
Bizon, nie wiem czy każdy tak ma, ale uwierz mi, jak w tym momencie będziesz to totalnie nie będziesz się nad nim zastanawiać 😀

armaquesse, jej, bardzo mi przykro... 🙁
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
22 marca 2019 14:36
armaquesse  😲 o matko, nie wyobrażam sobie siebie w takiej sytuacji. Bardzo mi przykro 🙁


Laski a robiła z was któraś test/zabawę na sodę oczyszczoną? Mi dziś wyszło, że córka  😁
dea   primum non nocere
22 marca 2019 20:18
Jak moje dziecko kocham nad życie, to obojętności, że mogłabym oddać, zabić swoje zwierzęta nie doświadczyłam i sobie nie wyobrażam. OK, mam mniej czasu dla nich (i z tym faktycznie da się jakoś żyć), nie jestem z nimi tak blisko, ale są, i są naszą rodziną. Tak też córce mówię. Nie było opcji nawet redukcji stada piątki końskich nierobów 😁 Nadal czuję, jak czułam przed ciążą, że musiałabym stać absolutnie pod ścianą, żeby stracić nad nimi kontrolę. Nawet hormony każdemu inaczej walą na łeb, jak widać 😉
maleństwo   I'll love you till the end of time...
22 marca 2019 20:33
zabeczka17, nie, robiłam zabawę w usg połówkowe 😉

dea, mam tak samo jak Ty.
ash   Sukces jest koloru blond....
22 marca 2019 20:47
zabeczka17, nie robiłam, ale wiem ze są nawet testy do kupienia w necie, ale chyba do 10 tc można je robić... nie wiem, nam lekarz powiedział jaka będzie płeć  w 14 tc a potwierdził w 18 tc
Scottie   Cicha obserwatorka
22 marca 2019 21:26
dea, ja tez tak mam.

zabeczka17, nie robiłam takich „testów”, a jest ich opisanych miliard w sieci. Masz 50% szans, że się sprawdzą 😉 Jedyny test, jaki robiłam, to Nifty, który potwierdził słowa lekarza z pierwszego usg genetycznego w skończonym 12 tygodniu, ze to dziewczynka 😉
A ja dzisiaj wylądowałam na izbie przyjęć ginekologicznej z bólem podbrzusza i upławami z krwią.
W badaniach wszystko ok z maluszkiem, łożyskiem i szyjką. Jedynie(albo aż) mam dość spory stan zapalny i dostałam leki dopochwowe i mam leżeć i odpoczywać w domu. Ale co się stresu najadłam. Jeszcze do szpitala sensownego mam ponad 60 km i teściowa musiała mnie wieźć, bo mąż na antybiotyku i płuca wypluwa.
TRATATA   Chcesz zmienić świat? -zacznij od siebie!
23 marca 2019 08:39
O rety, wracaj do zdrowia kobieto!
Horsiaa dobrze że na strachu się skończyło!
Ja miałam podobne przeboje w 8 tc, ale u mnie plamienie powodował krwiak. Na szczęście po miesiącu leżenia wszystko się wchłonęło.
Dodatkowo mam niestety skłonność do infekcji intymnych więc w ciąży, kiedy to jest częsty problem i jeszcze większe ryzyko wystąpienia, biorę probiotyki co parę dni. Idzie na to majątek, ale co poradzić...
Horsiaa, dużo zdrowia! Jesteś w szpitalu czy  wypuścili Cię do domu?
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
23 marca 2019 09:58
Horsiaa  szybkiego powrotu do zdrowia  :kwiatek:

Przepraszam, chwilowo was nie nadrobię, polecę tylko małą prywatą. Z kasą ostatnio krucho, a muszę zoperować konia, jakby ktoś potrzebował coś ze sprzętu, zajrzyjcie proszę do moich ogłoszeń, bo będę tam co nieco dodawać. Dziękuję  :kwiatek:
Nie zatrzymywali mnie na oddziale, bo cała reszta ok.
Ja niby też mam tendencję do infekcji i biorę cały czas probiotyki. Specjalne płyny do higieny itp i mimo wszystko. Prawdopodobnie przewiało mnie tam.
Za to zmobilizowalam się żeby przygotować sobie torbę do szpitala "w razie potrzeby", bo ciągle to odwlekałam.
Horsia
ja miałam nawracające infekcje właśnie po płynach do higieny. Minęło mi to jak przestałam czegokolwiek używać.
KaNie czyli samej wody używasz?
Karina
Nie. Ale ja mówię o płynach do higieny intymnej. Po tym miałam zawsze jakieś problemy. Po Tantum Rosa miałam największa infekcje ever w ciązy.
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
23 marca 2019 19:07
W nocy wietrzyć, sposób zalecany zresztą przez mamaginekolog. :kwiatek:
Bizon   Lach bez konia- jak ciało bez duszy.
23 marca 2019 19:52
Ja zalecam też w dzień  🙂(kto sobie może pozwolić...) Od 7 lat nic mnie nie złapało...
Ja też polecam wietrzenie + ginexid to pianka można bezpośrednio psiuknac tam gdzie trzeba bez pocierania co równa się bez przenoszenia zarazkow. Przyjemnie chłodzi i dezynfekuje, w połogu też jest świetny szczególnie jak się ma szwy  😉
TRATATA   Chcesz zmienić świat? -zacznij od siebie!
24 marca 2019 07:29
I jak jest możliwość to siadać w rozkroku 🙂 pracując za biurkiem spokojnie można tak cały czas siadać chociaż ciężko się przyzwyczaić 🙂
Scottie   Cicha obserwatorka
24 marca 2019 21:13
Jeśli ktoś ma predyspozycje do nawracających infekcji, to nic nie pomoze. Niestety. Chyba od 3 miesiąca ciąży po każdej wizycie u ginekologa kończyłam z globulkami, przed ciążą tez tak było.

Horsiaa, dobrze, że tylko się najadłaś strachu i na niczym poważnym się nie skończyło! A już spakowana torba do szpitala dla mamy to świetny pomysł. Później dopasujesz tylko rzeczy dla malucha i bedzzie z głowy 🙂
Ja bez płynów do higieny bym miała non stop infekcje. Stosuje laktacyt Plus. Tylko on u mnie dobrze działa. No i od początku 2 trymestru w nocy "wietrze sie". Śpię bez spodni od piżamy bo mnie gumka "cisnęła" 😉
Po przeanalizowaniu na 99% przeziebiłam się tam jak siadłam na dworze na metalowym krzesełku.  Niby na 5 min ale wystarczylo.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się