Jakie pasze dajecie swoim koniom?

Puma, wielokrotnie polecałam Green Power Eggersman.
Puma może mebio sport plus, albo pavo ease&excel?
Czy ktoś mógłby napisać jak bilansować jęczmień węglanem wapnia? Przykładowo, ile węglanu wapnia na 1kg jęczmienia?  :kwiatek:
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
22 marca 2019 22:16
Puma Havens Gastro +
Dziewczyny też fajne produkty polecają Green Power eggersmanna podaję teraz klaczy, która źle znosi owies w diecie, trochę jest pobudliwa.
Pavo Ease&excel też bardzo ciekawy produkt.
Dziękuję  :kwiatek:
Już oglądam.
Witam wszystkich 🙂 potrzebuje porady odnosnie paszy dla kobyłki 2.5 roku 🙂 co polecacie dobrego na rozwój żeby wspomagało wzrost o ile oczywiscie taka pasza jest 🤣 ? powoli zaczniemy uczyc sie pracowac na lonzy, tak to kobyłka po całe dnie jest na padokach 🙂 z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi 🙂
Ktos moze powiedziec cos o tej paszy : Meadow Sweet with Turmeric Baileys.
Witam wszystkich 🙂 potrzebuje porady odnosnie paszy dla kobyłki 2.5 roku 🙂 co polecacie dobrego na rozwój żeby wspomagało wzrost o ile oczywiscie taka pasza jest 🤣 ? powoli zaczniemy uczyc sie pracowac na lonzy, tak to kobyłka po całe dnie jest na padokach 🙂 z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi 🙂


I ja się podepnę..  🙄 Kobyłka 3 lata - zaczęła lekką pracę na lonży i pod siodłem (3 x w tyg.) Jednocześnie dołączyła do stada, więc hasa na okrągło, do tego okres przejściowy i konisko mi mocno schudło  😕  😵 Na co dzień dostaje półtora miarki - mix owsa gnieciucha i otrębów (X2), siana i słomy do woli + lizawka z selenem, owoce i marchew (do 1-2kg) po treningach i między posiłkami. Zakupiłam sieczkę Priolinen regular i musli z St. Hippolita i chciałabym to trochę wymieszać, zmniejszyć ilość owsa (?) ale proszę o radę jak to zrobić z głową, co ewentualnie jeszcze dołączyć do diety?  🤔 🙇
Wiem, że nie wszyscy dietetycy hippiczni są sensowni, ale zawsze chyba warto do nich napisać z prośbą o pomoc w ułożeniu diety. Jest ich tylu, że na pewno znajdziesz jakiegoś sensownego🙂
Sama po kilku próbach z różnymi firmami najbardziej polecam St.Hippolyt, też mam młodzika wdrażanego do roboty🙂
Koszt też nie wyszedł jakiś kosmiczny, bo w przeliczeniu mieszczę się w ~150zł miesięcznie.
Witam wszystkich 🙂 potrzebuje porady odnosnie paszy dla kobyłki 2.5 roku 🙂 co polecacie dobrego na rozwój żeby wspomagało wzrost o ile oczywiscie taka pasza jest 🤣 ? powoli zaczniemy uczyc sie pracowac na lonzy, tak to kobyłka po całe dnie jest na padokach 🙂 z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi 🙂


Z takich "młodziezowych" fajne i dość opłacalne są moim zdaniem balancery. Saracen ma Level Grow, który jest naprawdę fajny, lubię też Red Mills Grocare. Z pełnoporcjówek ostatnio dobrą opinią cieszy się Pavo Podo Grow.
Osobiście jestem też wielbicielką suplementów Equinoxa, które również super sprawdzają się w żywieniu młodych koni, ze względu organiczny selen i sporą ilość białka o dobrym składzie aminokwasowym,a dodatkowo działają prebiotycznie i poprawiają wykorzystanie składników odżywczych zawartych w paszy.
Uważam, że z suplementów dla młodych, szybko rosnących i wdrażanych do pracy koni, warto także stosować preparaty na stawy, które pozwalają doinwestować na starcie układ ruchu, co jest często naprawdę potrzebne w okresie intensywnego wzrostu i przystosowywania się do większych obciążeń.
Saracen Re-Leve Energia 12,9, skrobia 8% 🙂
Dziewczyny ratunku jesteśmy teraz na owsie i otrębach ryżowych ale nadal dziadek wygląda jak kościotrup, na wakacje wprowadzamy wysłodki buraczane ale już powoli nie mam pomysłów
Polecacie jakieś dobre pasze (żeby wyeliminować owies) lub dodatki do paszy żeby koń mocno przybrał?
[quote author=Rudaska8) link=topic=25.msg2858008#msg2858008 date=1554373847]
Dziewczyny ratunku jesteśmy teraz na owsie i otrębach ryżowych ale nadal dziadek wygląda jak kościotrup, na wakacje wprowadzamy wysłodki buraczane ale już powoli nie mam pomysłów
Polecacie jakieś dobre pasze (żeby wyeliminować owies) lub dodatki do paszy żeby koń mocno przybrał?

[/quote]

Brandon XS - najlepszy.
Rudaska8) A suplementacja? Obecna dieta jest bardzo uboga, a dziadki potrzebują znacznie więcej minerałów, niż młodsze konie, zwłaszcza cynku i selenu. Taka pasza powinna mieć też więcej białka, witaminy E... no wszystko to, co potrzebne do utrzymania konia w dobrej kondycji mięśniowej.
Jak na "zapychaczach" efektu nie ma, to bez dobrej paszy uzupełniającej go nadal nie będzie.
No i zmiana formy posiłków do rozważenia - może ten koń już nie przeżuwa odpowiednio.
Rudaska8), a konia widział weterynarz? Zęby sprawdzone? Wylkuczone inne problemy zdrowotne?
Rudaska8 weterynarz oglądał? Z pasz to polecam brandon xs, mebio build up, a na mokro Nuba promass
Odrobaczony, zęby robimy za tydzień i od razu pobranie krwi. Przy okazji umówię się jeszcze na gastroskopię 😉
Dziękuje za odzew 😀
Poproszę o radę osoby z podobnym doświadczeniem - za tydzień moja kobyła będzie miała zabieg na ścięgno, który uziemi ją na mikro kwaterce na 1-2 miesiące. Teraz dostaje przy bardzo lekkim treningu 4xtyg z ziemi w stępie (ale ma ruch na padoku): siano do woli, pół miarki Mebio Build Up, dwie miarki sieczki z lucerną, 2/3 hippolytowej miarki suchych wysłodków Beet Quick Pro Linen, na mokro oczywiście. Wiem że powinnam ściąć treściwe, więc poza sianem, chcę zostawić wysłodki z sieczką, ale nie chcę spowodować niedoborów. Czy powinnam dodać jakiś suplement? A może jeszcze inaczej radzicie podejść do takiej diety rekonwalescenta?
milamar dokładnie tak - dobrze się sprawdzają skoncentrowane preparaty mineralno-witaminowe, które nie są jednocześnie nośnikiem energii.
Polecam Chevinal w granulkach i marstall Force. Ten drugi można dawać sam, bo jest na tyle "gruby", że nie zginie w żłobie.
Jak sama miałam takiego rekonwalescenta, był czas, że poza sianem żarł tylko tego Chevinala i wyglądał naprawdę dobrze - po półtora roku laby  🙂
Lillid, dziękuję! :kwiatek:
A ja podzielę się z wami z moimi spostrzeżeniami co do Pro-Linen... Niestety zarówno sieczka (różne wersje łącznie z najdroższą digest), jak i wysłodki buraczane były interesujące dla mojego konia tylko przez krótki czas. Wczoraj nawet musli one-meal nie bardzo zachęciło do zjedzenia sieczki.. obawiam się że zostanę z 40kg paszy której koń nie zje, albo zostanie zmarnowana.
Plus tylko jest taki, że jak na drugi dzień jest zjedzone, więc chyba przez noc dojada te paszę na raty... Ktoś tak miał, że koń jadł paszę w nocy a w dzień siabo? Zęby były robione pół roku temu.
Gillian   four letter word
06 kwietnia 2019 08:06
Ogólnie tak, mój koń dostaje na noc jedzenie z suplementami i ostentacyjnie odwraca się od żłobu ale do rana wszystko znika.
Nie przejmowałabym się tym aż tak bardzo jeżeli przez noc dojada.
Mój od zawsze tak ma, że przez noc zjada wszystko, czasem zostawi coś czego nie lubi np sieczkę. Natomiast rano, po całej nocy w boksie tak bardzo już chce wyjść na dwór, że jak zje połowę śniadania to już jest sukces. Na padoku ma dostęp do siana/sianokiszonki więc głodny nie jest. A niedojedzone śniadanie zjada w porze obiadu po robocie lub po powrocie do boksu.
Czy dostanę gdzieś trawokulki w małych opakowaniach (np.5kg)? Chciałabym jedynie jako dodatek do meszu.
Czy śrutowana pszenica podawana w mniejszych ilościach (Czy w ogóle w jakiś innych) może zastąpić otręby pszenne?
nokia6002 nie może
Dobra mocno odzywcza pasza/musili bez owasa to?
Koń z kontuzją ale duzy i żreć musi.Niestety mu się styki palą. Nie chce niczego z "energią", za to już mam dosc dodawania supli. Ok, jakiś jeden preparat celowy to luz, ale mam wrażenie, że za "ubogo" teraz mamay jakościowo.
Szukam czegoś mocno witamonowego (ale raczje naturalnie- ze składu), tak żebym mogła sypnąć, dodać sieczki z lucerny, wkomponowac wyslodki na 1 posiłek i mieć z głowy.
kotbury polecam to - http://superhorse.pl/konie-rekreacyjne-/optimal, mega nawitaminizowane i wysyłka gratis, używam i polecam, w dodatku zje nawet najwiekszy niejadek 🙂
O dzięki!
Bardzo ładnie cenowo a skład wygląda przyzwoicie.
kotbury jeśli szukasz naprawdę skoncentrowanej paszy, to polecam tego optimala
Jest droższy, ale naprawdę ma wszystkiego wielokrotnie więcej, niż inne pasze. Daje się tego max 750 g dziennie.
Obecnie daję to swojej kobyłce, jesteśmy w połowie drugiego worka i nasza gruda, z którą walczyliśmy od pół roku, zniknęła... Nawet maść się zmieniła - ściemniała.
Teraz stoimy w oczekiwaniu na artroskopię, kobyła dostaje miarkę tej paszy dziennie z sieczką i wszystko gra.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się