Olej lniany, ryżowy i inne w żywieniu koni

Opinie o oleju z konopii firmy Epona?  👀 👀
quantanamera Dziękuję  :kwiatek: Z zalecenia naszej wet będę podawać. Ogólnie mamy problem z kopytami, który pojawił się jak grom z jasnego nieba. Porobione zostały rtg i tutaj wyszło na nasz plus, będą też wyniki co do niedoborów/nadmiarów pierwiastków w organiźmie. Ogólnie jest pewna myśl,dlaczego tak się zadziało ale do tego potrzeba właśnie wyników badań. A olej,żeby wspomóc te kopyta właśnie już od teraz więc myślę,że na 2miesiące wezmę ten horselen. Co prawda mam dojść do podawania dość wydaje mi się sporej ilości (150ml), ale na 2 miesiące to jakoś ogarnę a jeśli jest bardziej wartościowy to w tej sytuacji myślę,że będzie miało spore znaczenie. A później najwyżej zrobię przerwę i powtórzę dając np. 100ml, aczkolwiek to już daleko idąca myśl co do ilości, bo zobaczymy z czasem jak te kopyta zareagują i na ten olej i na suplementację po wynikach z laboratorium.

drabcioJa tam same małe pojemności widzę a potrzebuję 7litrów choć,więc dość duża suma mi się uzbierała przy takiej pojemności łącznej  😉
Pytanie typu powinnam to wiedzieć, ale .... Mistrzowsko kupiłam dużo za dużą pojemność oleju lnianego. Jak długo on może stać będąc otwartym aby do czegoś się nadawał, a nie był "pustą" płynną substancją ?
najważniejsze, żeby stał bez światła i w zimnym (świetnie sprawdza się lodówka 😀 )
a wtedy hmmm.. chyba nie ma oficjalnych wytycznych ile może stać...
wiem, że gorzki smak/zapach jest wskaźnikiem, że już zdechł i może nie zaszkodzi, ale już nie jest takim "płynnym złotem"
Czy ktoś może podawał olej sojowy swoim koniom? Cena przystępna, ale czy jest jej warty?
Lniany podobno jest słabo przyswajany przez konie, rybnego z zapachem mi nie zje więc zostaje sojowy, ale czy warto?
Czy ktoś może podawał olej sojowy swoim koniom? Cena przystępna, ale czy jest jej warty?
Lniany podobno jest słabo przyswajany przez konie, rybnego z zapachem mi nie zje więc zostaje sojowy, ale czy warto?


Olej lniany i rybny podaje się głównie dla zawartych w nich kwasów tłuszczowych omega. Podawanie innych olejów ma jak najbardziej sens, ale mają tych kwasów mniej. Wtedy głównym powodem podawania jest dodatkowa energia dla koni pracujących/sportowych.
Z podawaniem sojowego spotykam się dość rzadko, najczęściej podaje się słonecznikowe i rzepakowe, są równie tanie.
Hej ma ktoś olej ST. HIPPOLYT HippoLinol ?? Nie mogę nigdzie w necie znaleźć dokładnego składu a potrzebuje bardzo  kwiatek kwiatek kwiatek
pitoszek HippoLinol to mieszanina olejów lnianego, słonecznikowego, kukurydzianego i z kiełków pszenicy.
pitoszek HippoLinol to mieszanina olejów lnianego, słonecznikowego, kukurydzianego i z kiełków pszenicy.

nie wiem skąd te informacje ?
Producent/dystrybutor podaje :
https://sklep.hippovet.pl/produkty/leinol-5-l/
fabapi, Hippolinol to inny olej. Lein jest lniany a Hippolinol to mieszanka.
CZardasz :kwiatek: a wiadomo w jakich to jest proporcjach wymieszane?
[quote author=belle link=topic=92532.msg2855255#msg2855255 date=1553458952]
pitoszek HippoLinol to mieszanina olejów lnianego, słonecznikowego, kukurydzianego i z kiełków pszenicy.

nie wiem skąd te informacje ?
Producent/dystrybutor podaje :
https://sklep.hippovet.pl/produkty/leinol-5-l/
[/quote]

fabapi HippoLinol i Leinol to dwa różne produkty.

edit: pitoszek w tym tygodniu mam dostawę to sprawdzę co jest napisane na opakowaniu jeżeli nikt wcześniej Ci nie odpowie.
belle :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek: dziękuje!
pitoszek dodałam w mojej galerii zdjęcie etykiety ale nie wnosi ono nic nowego. O proporcje tych olejów trzeba by chyba zapytać producenta.
dzięki belle  :kwiatek:
Chciałabym kupić swojej kobyłce olej z czarnuszki. Porównywałam ceny i sporo korzystniej wychodzi mi taki "ludzki" kupiony w sklepie ze zdrową żywnością niż typowo końśki np Makany. Skład ten sam, w obydwu niby 100%naturalny, tłoczone na zimno, nierafinowane i niefiltrowane. Wiadomo różnią się opakowaniem Koński jest w plastikowej butelce ludzki w szklanej. Z tym na jednym napisane jest by po otwarciu przechowywać w lodówce a na Makanie takiej informacji nie ma. I właśnie nie wiem dlaczego? czy jak wstawię teraz, przy dość sporych temp. taką otwartą butelkę do siodlarni, do zamkniętej szafki to straci on swoje właściowości czy nie? Dostępu do lodówki w stajni niestety nie mam...
ushia   It's a kind o'magic
11 czerwca 2019 06:35
zasadniczo zaden olej nie lubi ciepla i swiatla
ale jak nie bedziesz trzymac na slonecznym miejscu tylko np w szafce to nic sie nie stanie

czemu na makanie nie ma takiej informacji? - bo jej nie umiescili 😉
na ludzkich tez nie zawsze jest
Ja z takim dziwnym pytankiem, ale bardzo proszę dobre duszyczki o odpowiedź  :kwiatek: :kwiatek:

Co macie napisane na swoich olejach - chodzi mi o komercyjne, końskich firm? Dodatek paszowy? Materiał paszowy? Nic z tego i po prostu "olej..." ?
To dla mnie bardzo ważne  :kwiatek:
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
11 października 2019 16:33
Ja podaję Leinol i na opakowaniu jest napisane po prostu olej. No jest jeszcze "Preparat dla koni"
Ciężko jest znaleźć w internecie gdziekolwiek jakieś rzetelne informacje na ten temat, dlatego spytam tutaj, może akurat ktoś coś wie. Chodzi mianowicie o to, że daję swojemu koniowi olej sojowy, wg składu jest on wzbogacony o witaminy A i E. Są to witaminy, które ulegają procesowi utleniania. Czy ktoś może ma informacje na temat tego, w jakim czasie dochodzi do tego utlenienia i olej traci wartości? Czy jeśli przygotowując koniowi jedzenie w wiaderku dzień wcześniej, wleję tam porcję oleju (wiaderko zamykane wieczkiem), to nie będzie to sytuacja prowadząca do utlenienia?
Wydaje mi się, że do rozpadu tych witamin dochodzi raczej po dużo dłuższym czasie (dlatego np. na sieczce Dengie Alfa Oil, nasączanej olejem, piszą, że ma troszkę krótszą datę przydatności niż sieczki nieolejowane, ze względu właśnie na utlenianie - czyli chodzi o jakieś dłuższe okresy styczności z powietrzem). Ale chciałam się upewnić 🙂
[s]Czy ktoś miał styczność z olejem ardex? [url=https://animalia.pl/ardex-olej-lniany-jadalny-butelka-5l/szczegoly/37160/?adgroupid=79840973987?network=g?creativ=376855659563?position=1o4&gclid=Cj0KCQjwuZDtBRDvARIsAPXFx3B8bomBYHsWC6L8YkLV3-5B_P4GEEVUzmGWTS_QSBk4FnPGZ5AbCn4aAjXaEALw_wcB#opis]https://animalia.pl/ardex-olej-lniany-jadalny-butelka-5l/szczegoly/37160/?adgroupid=79840973987?network=g?creativ=376855659563?position=1o4&gclid=Cj0KCQjwuZDtBRDvARIsAPXFx3B8bomBYHsWC6L8YkLV3-5B_P4GEEVUzmGWTS_QSBk4FnPGZ5AbCn4aAjXaEALw_wcB#opis[/url] cena bardzo kusząca, ale pytanie czy za tm idzie jakość. Aktualnie stostuje equi power i jestem zadowlona... ale jeśli można mieć taniej..
Może macie jakiś inny godny polecenia w przyjemnej cenie  :kwiatek:[/s]

edit. przepraszam lupka nie gryzie, temat już był  🙇
Namierzyłam nowość od Over Horse czyli mieszankę oleju lnianego z konopnym. Miał już ktoś z was ? Ktoś testował ?
Zastanawiam się w czym ten olej jest lepszy od klasycznych, czy też od "mieszanek" innych firm jak np. produkt od Mebio z olejem kokosowym bodaj.

https://over-horse.com/oleje-w-zywieniu-koni-olej-lniany-olej-konopny/
Witam, Jaki olej polecacie dla podtrzymania ogólnej kondycji i wyglądu konia (problem z pękającymi kopytami i alergiami) i który będzie dobrze przyswajalny? Chciałabym zejść z keradermu na rzecz czegoś innego. Czy takie oleje można podawać cały czas? Myślałam o lnianym? 👀
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
03 czerwca 2020 21:34
Oleju nie radziłabym podawac cały czas - trzeba monitorować parametry watrobowe itp i przy lnianym poziom wit. E Iselenu 😉
U mojego konia dodatek oleju dodał nam energii (120ml dziennie) i moze delikatnie korzystnie wplywa na mase
Jak olej moze pomagac orzy alergiach?
Ponoć olej z czarnuszki ma wiele plusów i m. In. Jest polecany alergikom.
Ma też jeden poważny minus - obecnie czarnuszka i siemię są pryskane raundap'em. Weźcie to pod uwagę i szukajcie albo z certyfikatem albo u sprawdzonego producenta.
jolka dobrze wiedzieć! 🙂
Ja polecam :
- olej lniany z witaminą E firmy CIACH SPAM
- olej sojowy SuperShine z Saracena https://opti-shop.abstore.pl/skora-siersc-saracen-super-shine-5l,c19,p31,pl.html
- olej kukurydziany z Selgrosa 🙂


Wypadałoby najpierw przeczytać regulamin, by "zostać pod radarem".
Wypadałoby skracać linki. 
Spamować trzeba umieć. W marketing szeptany trzeba umieć.😉
Odkopuję, dostałam olej kukurydziany i ma bardzo dziwny zapach, taki kwaśny. Wcześniej się z tym nie spotkałam, na dodatek mam wrażenie, że to przez niego koń odmawia jedzenia - wcześniej wszystkie oleje (w tym kukurydziany wciągał)
Przeleciałam wątek ale finalnie nie znalazłam odpowiedzi. Ile powinna wynosić przerwa między podawaniem oleju (lnianego)? Wcześniej podawałam przez ok 2 miesiące, teraz już miesiąc przerwy, kiedy mogę zacząć podawać znowu? Czy ta przerwa faktycznie jest potrzebna, jeśli by uzupełniać dietę w wit e i selen?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się