dodatki witaminowe, mineralne, odżywki itp

co polececie dla klaczy ze źrebakiem?
hoveler reformin plus
Stosował ktoś może preparat More Muscle firmy Equine America jako wspomagacz do rozbudowy i regeneracji mięśni? A może ktoś używał czegoś innego co dawało zadowalające efekty?
Hej ma ktoś olej ST. HIPPOLYT HippoLinol ?? Nie mogę nigdzie w necie znaleźć dokładnego składu a potrzebuje bardzo  :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek:
no wim ale chodzi mi o proporcje i co to są "rodzime oleje ziołowe" jakie zioła...  :kwiatek:
Hej wszystkim 😉 co polecacie dla kobyłki 2.5 roku z witamin na jej rozwój a przede wszystkim cos na wzrost?  😀
Potrzebuję profilaktycznie odpiaszczyć konie. Ktoś się orientuje, jaki preparat wyjdzie mnie najbardziej ekonomicznie i nie trzepnie za mocno po kieszeni?  🤔
Nie wiem czy jest najtańszy, ale polecam over horse odpiaszczacz.
Babka płesznik w sklepie zielarskim (a na niej są oparte wszystkie preparaty do odpiaszczania).
Hej wszystkim 😉 co polecacie dla kobyłki 2.5 roku z witamin na jej rozwój a przede wszystkim cos na wzrost?  😀

Też mam 2,5 latkę. Poprzednia właścicielka dawała eggersman horse vital plus, więc też go kupiłam, bo kobyła na nim wygląda naprawdę okej. Zastanawiałam się nad jakimś suplementem dla młodych koni, jużi tak kupiłam paszę dla młodych z nuby. Oprócz tego dostaje łuskę słonecznika do kolacji.
Zdecydowanie 🙂 jedyna wada tych witamin jest taka, że nie ma ich w większych opakowaniach niż 10 kg 😉


Sory, że "odświeżam" 😉 ale są od zeszłego roku w workach 25 kg 😉
Potrzebuję profilaktycznie odpiaszczyć konie. Ktoś się orientuje, jaki preparat wyjdzie mnie najbardziej ekonomicznie i nie trzepnie za mocno po kieszeni?  🤔


Ja gdy musiałam odpiaszczyć swojego to najtaniej wyszedł mi Loppfrö od ECLIPSE. Do kupienia na mksklep.pl -> mam jak coś do odsprzedania nowe opakowanie over horse pecto syllium też jak coś, zależy ile potrzebujesz.
Babka płesznik w sklepie zielarskim (a na niej są oparte wszystkie preparaty do odpiaszczania).

Potwierdzam 🙂
Nie wiem do jakiego wątku iśc więc spróbuje tutaj.
Mam w stajni konia który wymaga pilnego odkarmienia, skóra i kości, badania krwi ogólnie dobrze wyszły jedyne co to mega deficyt białka.
Bardzo ładnie je ale martwi mnie jedno - straaaszniee dużo za przeproszeniem sra  😵 mam wrażenie że co zje to za chwile już idą bobki, bardzo dużo też oddaje gazów, jak wchodzi do boksu na 15 minut w południe na obiad to w tym czasie osłownie cała podłoga jest zasrana, kupy nie są luźne, normalnej konsystencji i zastanawiam się czy może jest coś co troche spowolni trawienie bo obawiam się że w innym przypadku nie da rady go odkarmić bo wszystko przez niego przelatuje, chociaz zastanawiające jest to że w kupie w sumie nie widac niestrawionych ziaren, części musli itp.
sotniax, - a nie jest tak, że po prostu załatwia się tylko w boksie? I że wyjade się przez to, że robi jakoś nadmiernie dużo? Koń mojej mamci to musi już na prawdę pękać żeby zrobić coś poza swoim boksem i też wracając z padoku do boksu zawsze było "siku-kupa-pić" na raz.
Jeśli bobki są normalne i bez śladów niestrawionych ziaren to ja bym nie panikowała. Osłonowo i regulująco na brzuch można podawać mash (ja się tak pozbyłam biegunek przy zmianie siana, tfu, tfu, od września jest spokój), do odkarmiania też się przyda. Są preparaty na problemy brzuszkowe, ale w sumie ich nie ma jak rozumiem - biegunki, kolek. Dobre białko to lucerna, soja, proso, groch, wysłodki więc raczej pasze niż suple.
Btw. mój też dużo sra, a raczej przez większość życia było go za dużo. Jedyne co, to nienawidzę sprzątać jego boksu, jak stał w stajni, gdzie robiłam to codziennie, to od innych szło 1-1,5 taczki, no czasem 2, a od niego... 5. Myślałam, że mu korek wsadzę 😁 I też całe życie pierdzi.
sotniax A co on je teraz? I ile? W ilu porcjach?
Ja tam dużą ilością kup też bym się nie przejmowała, jeśli zdrowo wyglądają.
Teoretycznie takie właściwości buforująco-spowalniające ma montmorylonit. Jest mega skuteczny przy biegunkach, pomaga też przy wrzodach.
dea   primum non nocere
07 kwietnia 2019 17:17
Nasz folblut też ma taką produkcję. Nie jest to kwestia wstrzymania. Ilością zjadanego siana i produkowanego nawozu spokojnie dorównuje kobyłom, które ważą jakieś 50% więcej. Taki egzemplarz.
sotniax A co on je teraz? I ile? W ilu porcjach?
Ja tam dużą ilością kup też bym się nie przejmowała, jeśli zdrowo wyglądają.
Teoretycznie takie właściwości buforująco-spowalniające ma montmorylonit. Jest mega skuteczny przy biegunkach, pomaga też przy wrzodach.


siano dostęp 24/ na dobę, ile się mu w siatkę nie załaduje to wyczyści do dna przez noc (do jego siatki wchodzi cała kostka 12 kg) na wybiegu cały dzień przy paśniku.
śniadanie - sieczka fibre dodson&horrel miarka plus musli mebio build up miarka plus ciut owsa. obiad wyglada tak samo, na kolacje dostaje pół miarki suchych wysłodków, powoli mu zwiekszamy.
sotniax czyli bardzo dużo włókna, a dużo włókna = dużo gó**na  🤣
Nie ma się co martwić na zapas.
sotniax, inaczej niż koleżanki, ja bym (z wolna, bardzo z wolna) modyfikowała dietę w kierunku zmniejszenia ilości włókna.
Bo włókno to odpowiednik błonnika u ludzi, a braki białka = braki aminokwasów.
Czyli jest trochę tak, że koń wykonuje sporą pracę, a "jedzie" na czarnym chlebie.
Na dzień dobry zrezygnowałabym z wysłodków. Wysłodki tanie, i objętościówka (a ma trochę energii) ale nie każdemu koniowi pasują.
Na konia (nie każdego) działają trochę tak jak kapusta z grochem na człowieka.
Siano non stop kolor koń mieć musi, możliwie najlepsze. Jak siano coś nie tak - to trzeba dodać Dobrej słomy (ba, teraz takiej już niemal nie ma).
Dieta powinna (moja opinia) pójść w tym kierunku, żeby treściwa już mogła być tylko treściwą, nie objętościową ani obrokiem (mieszana).
A jednocześnie żeby jej było sporo. Czyli nie balancery/koncentraty i mało wysokoenergetycznej,
tylko sporo średnioenergetycznej.
Tu się pojawia problem, bo pasz nie na sianie (lucerna może być), wysłodkach i nie na owsie (bo rozumiem, że owsa nadal chciałabyś mało) - jest mało, i są drogie - jeśli nie są koncentratami.
A i, sądząc po stylu trawienia konia - soja też może nie podchodzić. Ani groch.
Można patrzeć na takie z łuską owsa, z makuchem lnianym. Plus otręby, jęczmień (a zbilansowane). Otręby ryżowe.
Wieczorem zamiast wysłodków dawałabym mesz. Możliwie "prawdziwy", nie na sieczkach. Jak nie owies, to płatki jęczmienne/jęczmień ekstrudowany jako baza.
W sumie cały jęczmień też przejdzie, jak dobrze zaparzony.
Do meszu sypałabym solidną dawkę aminokwasów. Całkiem niezłe i tanie są Dolfosa. Oczywiście do przestygniętego meszu.
Czy ktoś stosował te lizawkę ? http://agro-vital.pl/lizawka-equisal-3-kg-p-50.html
jeden z moich podopiecznych wypioł się na nią,zaś szalał za himalajską 😎
Robaczek M.   i jej gniade szczęście:)
12 kwietnia 2019 10:32
Szukam witamin dla młodego kuca. Ma 2 lata, krew badaliśmy dwa dni temu i nie ma żadnych niedoborów i tylko lekko podwyższony potas. Wyszły tam też jakieś podwyższone parametry nerkowe ale to będziemy ogarniać po weekendzie (musimy oddać mocz do badania).
Co mu warto podać? Takiego ogólnego bo tymi nerkami zajmiemy się osobno. Mimo niedoborów chciałabym mu coś dodawać, bo jest tylko na.minimalnej dawce paszy (Brandon xl) a jeszcze rośnie i chce żeby miał wszystko co trzeba.
Robaczek M., - podwyższony potas może wyjść przy stanach zapalnych - może to mieć związek z nerkami. Może gemuse z hippoveta? Wychodzą całkiem niedrogo, jak się przeliczy na dawkowanie, moje chętnie jadły 🙂 Też nigdy nie było niedoborów, ale jak były na diecie "pastwisko-siano-owies" to zawsze dawałam witaminy w okresie zmiany sierści, aby się świeciły 😀 I widać było różnicę.
Robaczek M., mi ostatnio też tak wyszedł i od dwóch niezależnych wetów dostałam info, że podwyższony potas może wynikać z czasu transportu próbki do laboratorium.
anetakajper   Dolata i spółka
12 kwietnia 2019 13:00
Robaczek M., mi ostatnio też tak wyszedł i od dwóch niezależnych wetów dostałam info, że podwyższony potas może wynikać z czasu transportu próbki do laboratorium.


Zwłaszcza jak jest zimno. U mnie też tak wyszło.
Robaczek M.   i jej gniade szczęście:)
12 kwietnia 2019 13:09
Czyli tym potasem specjalnie się nie przejmować? Maluch pod koniec miesiąca będzie w klinice i tam będziemy powtarzać badania (głównie ze względu na nerki) więc odpadnie czas transportu próbki, więc zobaczymy co z tym potasem 🙂
Czyli te witaminy Gemuse będą wystarczające dla młodzika? 🙂
anetakajper   Dolata i spółka
12 kwietnia 2019 13:24
Robaczek M. WBC, NEU, LYM i potas ze sobą współgrają . Jak potas jest podwyższony, a tamte wskażniki wariują prawo lewo tzn. że próbka krwi była już mało zdatna do robienia badania . Ja też spanikowałam. Wetka mnie uspakajała ....ale i tak powtórzyłam jeszcze raz podstawowe badania i wszystko było ok. 🙂
Stosował ktoś może suplement Yarrowia Muscle lub Regeneration?
Hej, potrzebuję moim koniom kupić Msm, biotyne i czarci pazur. Polecicie jakąś firmę za rozsądną cenę?
Pojawiła się Pokusa, polecacie?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się