Reproduktory, nasienie, krycie klaczy - co polecacie ?

Hej, polecacie ogiera Night Carry? Ewentualnie szukam innego ogiera z mazowieckiego i osciennych do 2 tysięcy za krycie naturalne. Ogier w nowym typie, z linii skokowej, do 170cm z dobrą głową. Ale na razie skupiam się na Night Carry .
Zna ktoś konie po ogierze Aravel Waro? Jakie cechy przekazuje ten ogier?
Ja znam. Nie jeździłam. Ale ogólnie spokojnie, ogiery opanowane. Nie spotkałam się z mocno charakternymi końmi po tym ogierze. Miałam źrebaki po synu Aravel Waro.
Night Carry - napisz do Osadkowskich, Agnes miala po nicm konie jakies.

Aravel Waro - duzy rozstrzal, od fajnych koni po srupy. Ja bym szukala czegos bardziej steplujacego chyba ze jestes bardzo pewna kobyly. Edit. napisz na fb do Jacka Krukowskiego, oni mieli Aravela na punkcie kiedys i konie po nim
To nie chodzi o wybór, tylko dostaję źrebaka po tym ogierze z matki po Sir Ramzes i Amazing Power.
https://www.bazakoni.pl/database,op-show_tree,horse-261337.html

i jestem ciekawa tej mieszanki.
Nie mam pojecia co z tego wyrosnie, ale ja bym sie w taki dziwny mix nie pchala, nie lepiej jak chcesz pod skoki kupic jakiegos fajnego holsztynka?
ale ja tego konia nie kupuję, tylko dostaję za 1 zł. Bardzo ładnie się rusza ta klaczka, skarogniada, na nogi malowana. Bardziej zależy mi żeby mój źrebak miał towarzystwo, a w  niedalekiej przyszłości sprzedam i tyle. Tak jestem ugadana.
Karolina Jacek ma Hiacynta po Aravelu w stanówce od dobrych 10 lat.
Wiem i Hiacynta zaliczam do tych fajnych araveli  😉
Ja się w ogóle zdziwiłam, bo szukając czegokolwiek na jego temat trafiłam na ofertę stanówki. Dziadek jeszcze musi dawać radę. A  cen wcale nie mała bo 1000 zł. Ciekawe czy są chętni 🙂

Generalnie historia tej źróbki skończyłaby się w rzeźni. Znajomi uratowali jej ciotkę i ją w pakiecie. Mała ma małego nakostniaka na zadniej nodze, całkiem niegroźnego, który prawdopodobnie całkiem się wchłonie wraz ze wzrostem. Mała jest bardzo grzeczna, ale zabiedzona. Dają mi ją, bo nie mają miejsca, a nie chcą by latała między starymi końmi.
Widziałam, że jej matka była na sprzedaż kiedyś.
vissenna   Turecki niewolnik
04 marca 2019 17:34
Tajnaa ale chdzinka  🙁 Choć jak odkarmić, to może wyjść fajny konik.
Bida straszna. Jej ciotka po przejściu 3 km w ręku nie miała siły więcej. Chuda jak nie wiem. Konie 3 mce nie miały co jeść. Koszmar.
A, ze w tym roku nie mam żadnego źrebaka to czemu nie pomóc temu. Mój młody będzie miał się z kim bawić, a małą doprowadzimy do porządku i pewnie kiedyś sprzedamy.
Malina_M koleżanka ma klacz po Ucello, nie mam pojęcia z jakiej matki. W obsłudze miła i ogólnie rozsądny koń. Pod siodłem bardzo gorąca, na parkurze bardzo mocno idąca do przodu. Ale skacze obłędnie, nie dotyka drągów.
tajnaa Będzie maszyna z młodej, odrobaczysz, dasz jeść i zrobi się cudo !!  Sama bym brała, ma to coś w sobie.
Zobaczymy. Wrzucę ją do wątku o źrebakach jak przywieziemy 🙂
Dzięki 🙂
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
13 marca 2019 10:36
Jakie czeskie i niemieckie portale są popularne? Szukam oferty stanówki haflingera.
Polecacie ogiera Qulester i ogólnie stado ogierow w Bogusławicach?
Zapraszam do oglądania prezentacji ogierów z Partynic, będę dodawać filmy przez kilka dni 😀 oraz innych które są dostępne na moim kanale youtube w tym roku chcemy nagrać ponad 100 prezentacji połowa już za nami  😅




Bardzo proszę o usunięcie z podpisu ogłoszenia z linkiem. Od tego są ogłoszenia.
Viss Mod
A ja sie spytam o opinie, chetnie osob ktore same hodowli nie sledza, ale jeżdżą/handluja konmi. Czy wiedzac ze kon jest noscicielem wffs kupowalibyscie go mniej chetnie? Dodam, ze pytam czysto o opninie, nie o to jak wffs sie dziedziczy, bo to wiem.
Nie, bo dlaczego miałabym takiego konia odrzucić? On jest nosicielem, więc nie jest chory. W czym ma mi więc to nosicielstwo przeszkadzać? W treningu?

Jeśli chodzi zaś o kwestie hodowlane -to też "nie problem". Jeśli wffs jest dziedziczone w sposób autosomalny, recesywny to nawet mając chorego konia (chorego, nie nosiciela) przy odpowiednim doborze rodziców można mieć 100% pewności, że źrebak będzie "jedynie" nosicielem. 
Wykluczając każdego konia będącego nosicielem z użytkowania czy hodowli - za jakiś czas ostro ograniczymy pulę genową, a to dobre nie jest.

Problemem na dzień dzisiejszy może być to, że szał na badania pod kątem wffs dopiero wchodzi i mało koni jest przebadanych (szczególnie klaczy), więc rzeczywiście najbezpieczniej kryć ogierami zdrowymi.
vissenna   Turecki niewolnik
29 marca 2019 12:55
Teraz już można ograniczyć pulę koni do zbadania, jako że znaleziono źródło WFFS i "nosiciela 0".

http://www.eurodressage.com/2019/03/28/origin-wffs-identified-furioso-xx-opened-door-through-bay-ronald-xx
Nie do konca tak wynika z tego artykulu, jesli doczytasz do konca. Tak czy inaczej, chetnie uslysze inne opinie, bo mocno zastanawiam sie nad pozytywnym ogierem, oczywiście o ile kobyla wyjdzie negatywna.
Wiecie cokolwiek na temat ogiera Bahrain po Arlekin?
wiemy- odpuść sobie, nic ciekawego nie zostawił tak jak i jego ojciec Arlekin- niby brat Askara a porażka.
Hmm, widziałam klacz po nim z matki po Estończyku na sprzedaż i się zastanawiam
Shhera, ja jeździłam na córce Bahraina skoki 120. Wielkiego talentu skokowego to nie miało, ale tak do rekreacji okej, charakter miała fajny za to. Ale fakt.. pokraczna była niemiłosiernie 😉
Puma czy to była gniada, malowana klacz, z charakterystyczną odmianą na pysku?
Widziałam i jeździłam 3 konie bezpośrednio po Bahrain i 3 konie po Arlekinie. Szkaradne, krzywe na nogach, podskoki rekreacyjne, ruchowo mocno przeciętne. Jedynie charakter był ok- taki bez wyrazu.
Sshera- jak Ci potrzebny przeciętny koń, z przeciętnym rodowodem do tuptania po lesie, jeśli zdrowy i w db cenie to czemu nie?
Karla🙂, gniada-gniada, bez odmian całkiem.
Chciałabym coś do małego sportu. Napiszesz coś więcej? Łatwo się jeździ? Szybko uczy?
Jak do małego sportu to nie celowałabym w taki rodowód. Te co jeździłam to takie tuptusie do lasu, ruch słaby, w skoku  bez szału, jedna klacz mocno do pchania.
Jak już malopolak do małego sportu to szukaj w Walewicach, Prudniku.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się