Kącik Rekreanta (część XII) 2019

faith, był robiony masaż sportowy z elementami głębokiego. 🙂 Ok, z tego co piszesz to rzeczywiście wygląda, że koń zachowuje się normalnie, masaż był robiony w niedziele, poniedziałek miała wolny i we wtorek wieczorem miała trening, ale widząc co się dzieje nie robiliśmy z nią nic, wczoraj byłam na spacerku z nią, to wychodzi na to żeby jej jeszcze dzisiaj dać spokój i jutro spróbować lonżę.
UnicornWitch Po sportowym i głębokim faktycznie może się chwilę dłużej zbierać, nie martw się  :kwiatek:
Sto lat mnie tu nie było! Chciałam nadrobić wątki, ale chyba sił wystarczy tylko na 2019... 😉

edit: nawet avatar sprzed... 8 lat  😂


Nie wierzę  😁 😜 co Cię tu przywiało?  😂
Lov   all my life is changin' every day.
21 marca 2019 13:13
fin, a jakoś się kula 😉 Siwy za oceanem, poleciał w styczniu do Chicago robić karierę huntera. A ja mam 6 i 4latka do roboty, trochę ludzi do trenowania, także powoli do przodu 😉

baff stęskniłam się :P
Oooooo, witamy witamy ponownie Lov  😅
Windziakowa, łooooo, Call Me Superise faktycznie pasuje jak ulał do sytuacji 😁 czytałam tak pobieżnie ostatnio i nie wyczytałam - masz podejrzenie kim jest tatuś?

espana, ale piękna ta córa Eleara! 😍

anai, wow! Już N klasa :O wprawdzie przy nim te przeszkody nadal jakieś takie malutkie 😁 widziałam jakieś filmiki na fb trochę i w końcu zaczyna odbijać się, a nie przegalopowywać  😁 fantastyczny jest i chyba baaardzo jezdny?

UnicornWitch, u nas też po masowanku co najmniej dzień-dwa przerwy i powrót do jeździectwa kompletnie bez pośpiechu. Lonża jutro to chyba całkiem rozsądny pomysł 🙂

U nas w sumie nic nowego - jeździmy, rzeźbimy, Pams hula ze swoimi jeździczkami, ja i kobyły aktualnie mamy parę dni przerwy bo moje przeziębienie ewoluowało i jestem bardziej chora  😁 ale w weekend planowany powrót w siodło  😍 rozłożyłam się po praniu siwki w sobotę, ale czego to się nie robi dla takich zdjęć 😀



Nirv chyba na gotowanie wstawilas!  👍
Nirv, śliczny ten Twój konik i piękne zdjęcia. 🙂 Lubię siwki i białe, ale utrzymać taką w czystości to pewnie kosmos.  😉

Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
24 marca 2019 15:25
anai, ależ Wy z młodym ciśniecie! 😍
Lov, o człowieku, wieki Cię nie było! Opowiadaj co u Ciebie! 😜
Nirv, Simfa na tych zdjęciach wygląda tak niewinnie.. 😤


U nas wiosna na całego, dzięki odwiedzinom Kolezanki mam super zdjęcia 😍


Żeby nie było, że wiosna bez emocji.. 😁

Dziewczyny macie piękne wiosenne zdjęcia 🙂
Z okazji pięknej pogody również mogę dopisać się do wątku.
Pozdrawiamy z Sylwuszką 🙂



Hermes One chyba wszystkie takie wesołe jak Twój na ostatnim zdjęciu  😁

Tyle z Was takie piękne wiosenne fotki dodaje to i ja się dorzucę  :kwiatek:
To my się pojawimy pierwszy raz w wątku... 😀 U nas też wiosna, w sobotę nawet rozderkowanie nastąpiło i do mojego smrodka dołączyliśmy nowego kolegę  👀.  Zapoznanie chłopaków skończyło się paroma bliznami, ale mam nadzieję to już koniec zaczepek bo nerwicy dostanę  🥂.  Aktualny bilans strat to kawałek skóry pod siodłem, więc młody ma kilka dni wolnego  🤬.

Chyba mu kolega nie do końca zapachniał na początku  😂

[img]https://scontent.frix7-1.fna.fbcdn.net/v/t1.15752-9/s2048x2048/54730661_2194356524019235_3526841399024549888_n.png?_nc_cat=104&_nc_ht=scontent.frix7-1.fna&oh=36767c587c9b633cffbd38f55eb48a08&oe=5D0C06BE[/img]
Moon   #kulistyzajebisty
25 marca 2019 10:05
anai, przekozacko! W tych Nkach to dopiero kruszynek zaczyna się odbijać  😍

Nirv, białość faktycznie idealna! 😀 Zawsze fotograf w PS mógł Ci kobyłę wybielić, a nie teraz cierpisz :P

Hermes, wiosnełka szumi pod beretem, ciesz się iż koniu ma (za) dobry humorek  😜 😁

charlieeee, stalkuję na insta - piękne foty!  😍

a.kaminska, taaa, podokowe zabawy bywają brutalne :P

U nas dalej wiosenny pierdolec  😍 😜 Kulisty się kula super, w weekend zaliczyliśmy dobrą gimnastykę, po której generalnie powinien być choć trochę zmęczony... ekhm.
Chciałam zrobić dobrze konikowi, żeby się wyturlał bez derki w końcu, to nie dość że raczył przy okazji rozebrać się także z buta, to wyglądał mniej więcej tak: (foto ziemniakiem, sorry)



na zmianę z tak:



i kilka też ziemniakowych z gimnastyki, chociaż takowej nie widać za bardzo (ale generalnie były skoki-wyskoki, po łuku stacjonatki i powrót skoki-wyskoki + szereg gimnastyczny i żeby nie było nudno wagoniasta stacjonata na drugim końcu placu jechana z wolnej ręki, coby mnie wizja nie złapała  🤣 :hihi🙂



Hermes, śliczne zdjęcia i konik. 🙂
azzawa, u Was też śliczna wiosna, a co to za ogłowie, ono jest podbite czymś, czy takie białe po prostu?
a.kaminska, świetne zdjęcie! 🙂
Moon, ale zadowolony koń! Wygląda na super szczęśliwego. Ale zdjęcia z pracy też super, wysoko skaczecie.


My niestety cały tydzień z przygodami, najpierw odpoczywałyśmy po masażu, a jak przyszedł czas jakiś treningów to się kobyłka zakołkowała, na szczęście po piątku pełnym nerwów i wizycie weterynarza udało się opanować sytuacje i konik się odetkał, w sobotę mieliśmy leciutki trening i mam nadzieję, że już powoli wrócimy do pracy, na razie jej wożę gotowane siemie lniane codziennie. :P
Ale wykorzystaliśmy sytuację i pogodę wczorajszą i wypraliśmy konia, wyczyszczyliśmy się, wyprałam ogon, zaolejowałam kopyta i kobyłka jest czyściutka jak na wystawę (do kolejnego tarzania :P).
UnicornWitch to zwykle hackamore, tylko z futerkiem od spodu
faith, no raczej 😁 gotowałam, gotowałam, aż cały brud odpadł :P

UnicornWitch, ona tylko do wyjścia jest taka bialutka 😁 na co dzień normalnie czyszczę, co zostaje żółte czy szaro-buro-błotne to jej sprawa, brak myjki nie pomaga niestety w utrzymaniu jej w jako takiej czystości niestety 🙁 ale bardzo nam miło słyszeć takie pochlebne słowa w kierunku siweczki 😀 trzymam kciuki za brak brzuszkowych rewolucji

azzawa, ale ładne konisko, wygląda na bardzo sympatyczne i jezdne 🙂

Moon, już na szczęście zdrowa jestem 😀 natomiast wstyd mi wychodzić z takim syfiliksem do zdjęć :P poza tym po całej zimie jej ogon był żółto-brązowy (a pod światło to nawet i czerwonawy) 😁 u Was pierdolec, u nas za to kobyły się grzeją na potęgę, Siwka aż ogon trze o drzewo z tej wiosennej radości (na pewno nie robale, bo niestety robi to co roku w okresie pierwszego wiosennego boom'u i jest wtedy straszną ladacznicą  😜 😁 )

Hermes, przecież Sinfeczka jak i Rudy to aniołki niewinne  😂 Rudego mina na foto gdzie się wspiął mówi "Mame mameee to nie ja, to moje kopytki poniosło  😀iabeł: "

Ja ostatnio po chorobowym powracam do jeździectwa, wczoraj gniada top, w niedziele siwka też super pod siodłem pracowała  😍 lubię te swoje koniska  💘

Tym razem gniada:




I Gniady:

Nirv, a kask gdzie...?  🤬

Ty możesz nie czuć potrzeby kasku, czego nie rozumiem, ale nie wnikam, bo to Twoja sprawa  :kwiatek:, ale forum przegląda mnóstwo osób, również młodych jeźdźców - trzeba im dawać dobry przykład! Ja też byłam "fajna" i jeździłam bez kasku, niestety dopiero wypadek i szpital nauczył mnie, że bez kasku nie wolno wsiadać!
desire   Druhu nieoceniony...
27 marca 2019 07:20
avee, o hesus, poruszyłaś temat tasiemiec, wracający na forum jak bumerang 😉
ps. jak robie zdjęcia to często jeździec ściąga kask (no nie oszukujmy sie, nie wszyscy w kasku wyglądają ok, a do zdjęć z sukniami/pamiątkowymi itd. kask raczej nie pasuje 😉 ).
Racja, w szpitalnej piżamce wygląda się lepiej  🤣 Może nada się do sesji!

Chodzi o przykład, o powielanie schematu czy obrazu braku kasku!
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
27 marca 2019 07:36
Jejku bez przesady... 😉 sama codziennie jeżdżę w kasku I wolę nie wsiadac bez, ale do takich zdjęć rozumiem jeźdzca bez kasku 😉
I uważam, że jeżeli ktoś nie ma własnego rozumu, żeby mieć w zwyczaju jazdę w kasku to nawet najpiękniejsze zdjęcia z kaskiem jako wzór postępowania  go nie przekonają... 
desire   Druhu nieoceniony...
27 marca 2019 07:40
avee, przewrażliwiona jesteś. osoba robiąca zdjęcia nie ingeruje w to czy ktoś ma kask czy nie - jak ma ochote to ściąga do zdjęć. ja jeżdże w kasku, a i tak w szpitalnej piżamce nieraz siedziałam, pomimo kasku/dawania przykładu itp.. 😁 😜 przykładem dla młodych ma być trener, a nie forum i Nirv która wrzuciła sobie 2 ładne zdjęcia z sesji bez kasku.  😎
ps. panny młode siedzą na koniu w szpilkach, nawet te z re-volty, o wow!  😂

eot. 😵
avee, tak jak pisze desire, to zdjęcia sesyjne, do których zazwyczaj kasku nie mam. Jest to stricte pamiątka czy zwał jak zwał - do powieszenia na ścianę 😉 Tutaj siedziałam łącznie 5 minut na koniu, który wspina się na komendę a nie sam z siebie, którego znam 10 lat i oczywiście - nigdy nie daje to 100% pewności, ale od dłuuugiego czasu niczym mnie nie zaskoczył. Do stricte jeździectwa co innego - w terenie (takim terenie-terenie), na skoki, ale i też po płaskim. 😉
Każdy ma prawo do własnej opinii, ale nie wchodźmy  Desire w nazywanie się jakkolwiek.

Moja opinia jest taka, że publikowanie zdjęć w przestrzeni publicznej pokazujących jawny antyprzykład jest... słabe  😉 I żadne wyjaśnienia okoliczności do mnie nie przemówią.
Moon   #kulistyzajebisty
27 marca 2019 08:08
avee, Twoje zdjęcie profilowe też w takim razie jest słabe, bo pokazuje obcowanie z końmi w rozpuszczonych włosach, co jak wiadomo też nie jest do końca bezpieczne... 😉
Moon, masz zupełną rację! Już się poprawiłam  😎
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
27 marca 2019 17:45
azzawa, ależ piękna Gniadzina 😍
charlieeee, ależ on jest niesamowicie pięknie pączkowaty 😜
a.kaminska, witaj w wątu :kwiatek: oj jak ja się bałam momentu dopuszczenia mojej łajzy do stada. Nie dość, że myślałam, że mój koń to ciota, która ma syndrom samo destrukcji to jeszcze nie chodził ze stadem około roku. Okazał się ambitnym samcem alfa 😂
Moon, on ma tak dobry humor, że aż z niego to uszami wychodziło 😁 Usilnie chciał mnie zaprowadzić do stajni, bo tam zostały przecież jego kobyły! Btw, jak tak patrze na Wasze loty to trochę mi się tęskni do skoków, dobrze, że nie mam konia do tego 😁
UnicornWitch, dzięki! Ahh kolka zmora każdego właściciela konia 🤔 Zdrówka!
Nirv, on po prostu nie chciał być mniej niewinny od Simfy jak ciotka wsiadła i chciał pokazać, że też umie 😁


Ja za to znów gniję na delegacji i nie mogę się doczekać już treningów na AMPy. Mimo, ze mój koń to mała ruda łajza to jakoś bardziej mi się za nim tęskni niż zwykle 😁
Mam jeszcze kilka fotek z ostatniego jeździectwa 💘


I jak coś to z całą pewnością były próby piruetów 😂
Kastorkowa   Szałas na hałas
27 marca 2019 17:55
Hermes no na pierwszym to wygląda jak taka piękna bułeczka  😍 😍 Cudowny jest, bardzo urokliwy  :kwiatek:
Nirv, ale foty  😍 😍 😍
Hermes, a popieram koleżankę wyżej, bardzo łapie za oko ten twój rudzielec.

Czytałam wątek i w sumie czekałam kiedy będę mogła się pochwalić, ale miałam taką mega blokadę przed tym wsiadaniem, że tylko mitrężyłam czas :P Niestety ostatnie wspomnienie z końskich pleców to ułamek sekundy podczas wsiadania, bo zaraz mnie zglebił i na tym był koniec mojego jeździectwa, dla konia również 🤣 W sobotę nie podołałam presji mimo asekuracji, dzisiaj, całkiem sama, chyba godzinę się modliłam na schodkach, ale w końcu wsiadłam, konia mam przekochanego, bo nie robił NIC. Stał i czekał aż raczę wsiąść, co najwyżej nóżkę przesunął raz na kwadrans. No szok, ale jestem przeszczęśliwa. Niestety czuć okrutnie jaki jest gruby, jeszcze trochę i robiłabym szpagat 😂 No i płaczę bardzo, bo 9-go już wyjeżdżam, a koń zostaje 🙁
Mam szałową foteczkę na dowód 😁

AtlantykowaPanna   "Jeśli idziesz przez piekło- nie zatrzymuj się!"
27 marca 2019 18:51
Budyń super!!
A ja wylądowałam w zachodniopomorskim  🏇, i jakoś tak totalnie zaczęło mnie kręcić pingwinienie, chociaż od czasu do czasu coś podskoczę.
Mam cudowne tereny, górki, dołki, pola, jeziora no jest cudownie 🙂
Budyń gratulacje!!! oby do przodu 😀
AtlantykowaPanna o! A gdzie? 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się