ABC formalności OZJ/PZJ i startów na zawodach

sotniax, dotyczy tylko dzieci
Wg pzj tylko dzieci ? Z rozporządzeniu jest napisane że również dorośli mogą mieć zaświadczenia od lekarza rodzinnego
sotniax, dorośli, ale do 23 roku życia.
Nie wiem czy pisać tu czy w wątku zagranicznym, ale mam pytanie dotyczące startów zagranicznych. Czy PZJ uznaje konkursy na styl jeźdźca przejechane za granicą w ramach egzaminu licencyjnego? Czy ktoś zna taki przypadek? Czy żeby skakać powyżej 1m trzeba jechać specjalnie do Polski żeby zdać egzamin licencyjny? Wysłałam maila z pytaniem do PZJ i przepadł w nicości.
fuck, to już się nie łapię... tak się cieszyłam czytając to że nie zauważyłam do 23...
mindgame, nue, PZJ nie uzna konkursu na styl, bo może mieć inne zasady oceny, niż przejazd licencyjny. Skoro jednak nie mieszkasz w Polsce, po co Ci polskie uprawnienia?
Dostałam zgodę pzj na starty zagraniczne ale do 100cm. Żeby dostać zgodę na wyższe konkursy muszę to czymś umotywować 😉 łatwiej byłoby zdać jeden egzamin licencyjny niż robić wszystkie uprawnienia od zera tu na miejscu łącznie z jakimiś pierdołami jak się czyści konia 😉

Edit: nie napisałam, że żeby wystartować w zawodach mam dwie opcje: 1. zrobić uprawniania od zera tutaj, lub 2. Wykupić licencję gościnną do której jest potrzebna zgoda ojczystego związku jeździeckiego.
Opcja druga jest znacznie prostsza. A poza tym mam nadzieję, że długo tu nie będę siedzieć i jak wrócę do PL to uprawnienia się przydadzą.
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
26 marca 2019 09:59
Czy wiadomo coś na temat badan seniorow? Ulatwią cos nam?
Mam pytanie jakie dokumenty trzeba dostarczyć do WZJ w celu potwierdzenia przejechania konkursu klasy N na czysto do II klasy sportowej? Jest jakiś specjalny formularz?
marcin12, dobre pytanie , znalazłam jakiś stary na pzj ale szczerze to nie widziałam żeby ktoś chodził po podpis do sędziego. Sama zbieram oczka i się zastanawiam.
domiwa, w rozporządzeniu stoi, że znowu badania co rok
halo, to najnowsze rozporządzenie? A nie dotyczy to tylko dzieci i zawodników do 23 roku życia?
Gillian   four letter word
27 marca 2019 06:31
Oczka - spisałam konkursy, data i miejsce, numer i rodzaj konkursu oraz wynik. Przesłałam do wzj. Następnego dnia miałam już dwójkę nadaną w systemie.
Badania na rok dla wszystkich (chyba, że lekarz stwierdzi inaczej).
Lekarz rodzinny może podbijać książeczki wszystkim do 23 roku życia.
Każdy starszy do sportowego musi się udać.
Puma, faktycznie, dotarłam do tekstu rozporządzenia. Dzięki.
Ponia   Szefowa forever.
27 marca 2019 11:14
Perlica, marcin12,  wysyłałam pod koniec zeszłego roku oczka do I klasy  i po prostu zebrałam na liście miejsca i daty, plus dołączyłam oficjalne wyniki z zawodów. Nie było żadnego problemu.
Moi drodzy, potrzebuję poratowania.  :kwiatek:

Czy ktoś orientuje się, czy koń, który szedł GP w ujeżdżeniu w danym roku, może iść potem OOM? I analogicznie, czy koń, który szedł C klasę, będzie mógł pójść pod dzieckiem OOM?
Próbowałam znaleźć w przepisach, ale bezskutecznie. 🙁
Ponia, A skąd miałaś oficjalne wyniki? Nie zawsze są dostępne na necie.
Perlica może zalezy od wzj, mi w ujeżdżeniu klase wpisali po wyslaniu screenow z zawodykonne
karolina_, mi 3 wpisali sami  z automatu , teraz zbieram 2 i myślę że to jest podobnie.
Wydrukujcie sobie kartę norm licencyjnych (czy jakoś tak się to ustrojstwo zwało) ze strony PZJ, po każdym starcie po podpis do sędziego i sprawa z głowy  😉
Po zebraniu z tą kartą i wnioskiem do WZJ o nadanie II i sprawa załatwiona.
Przynajmniej kiedyś tak to wyglądało, a nie sądzę że coś się zmieniło, bo ostatnio widziałam jak ktoś po zawodach szedł z tabelkami do sędziów
olek, ja nie widziałam żeby ktoś chodził do sędziego, przynajmniej w naszej okolicy.
Myślę że wyniki na zawodach konnych są wystarczające.
Badania na rok dla wszystkich (chyba, że lekarz stwierdzi inaczej).
Lekarz rodzinny może podbijać książeczki wszystkim do 23 roku życia.
Każdy starszy do sportowego musi się udać.



Czy dobrze rozumiem rozdzial grup na "do 19 rż" i "od 19 do 23"? W pierwszej z tych grup wydaje rodzinny na podstawie bilansu i koniec kropka? Dopiero z tej drugiej grupy wiekowej moze odeslac do sportowego lub na dodatkową diagnostyke?

Jutro mam wizyte z córką prywatnie u sportowego. Moglabym uniknąć wydawania kasy. Ma 14 lat i z tego co rozumiem, żadna diagnostyka jej się nie tyczy.

Edit. Doczytalam. Rodzinny może wydac obu tym grupom zaswiadczenie, ale moze tez skierowac do sportowego lub na badania diagnostyczne. No to jutro sie okaze.
karolina_, mi 3 wpisali sami  z automatu , teraz zbieram 2 i myślę że to jest podobnie.

Nie, 2ki nikt z automatu nie wpisuje.
Perlica, nie wiem bo ja spelnilam normy od razu na 2ke (rozni sie wynikami %) i wysylalam screeny po prostu
Ponia   Szefowa forever.
29 marca 2019 16:34
Perlica, ściagałam z zawodykonne.com
Ponia, dzięki.
W naszym wzj jak się okazuje to robią z automatu.
Tzn. Jest przygotowana nieoficjalna lista kto zdobył i co , potem publikowana i trzeba sobie sprawdzić czy się tam widnieje i tyle.
Napiszę, bo ktoś może się obudzic z ręką w nocniku: mimo, że córka miała wszystkie wymagane badania do sportowego zrobione, zaden z 4 lekarzy pierwszego kontaktu nie chciał wypisać jej zdolnosci do udzialu w zawodach.
marysia550, mimo że pokazałaś ustawę?
Panie dobrze wiedzą o ustawie- mają ją zresztą w szufladzie i chętnie pokazują, miejsce, gdzie jest napisane, że "może" a nie "musi" i dają skierowanie do sportowego.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się