ciąża, wyźrebienie, źrebak

Mysle ze powinno działać o ile struktura tego hormonu nie jest bardzo rozna u koni i ludzi. Az chyba sprawdzę z ciekawości, moja na pewno zrebna.
Dzisiaj w nocy/nad ranem moja kobyłka urodziła dwa martwe źrebaczki, ogierek i klacz, 7 tygodni przed terminem. Na szczęście ona cała, rostrzęsiona ale oprócz tego wszystko z nią ok. Wszyscy jesteśmy w szoku, weterynarz też załamana, bo usg było robione 3 razy już od najwcześniejszego terminu i nie było widać drugiego 🙁 widać intuicja mnie nie myliła że coś jest nie tak, ale chyba nie mogłam tutaj nic zaradzić, przypadek jeden na nie wiem ile, prawie niemożliwy, a trafiło na nas mimo przezorności 🙁
nasturcja, strasznie mi przykro 🙁
nasturcja bardzo mi przykro ;-(
Wygląda na to, że nie miałabyś na to wpływu. Mam czasem wrażenie, że na przezornego zawsze trafia. U tych co nie dbają zazwyczaj nic się nie dzieje ;(
Dokładnie! Tu człowiek chucha dmucha całą ciążę, a na konie dostaje kopa.. A taki chłopek roztropek ma wszystko w porządku z porodami i niczym się nie przejmuje.

Bardzo mi przykro z powodu straty.  🙁 trzymaj się! :kwiatek: 
Nokia, u chłopka roztropka też jest sporo padnięć lub poronień, tylko chłopek roztropek nie przeżywa wszystkiego tak, jak my.

Nasturcja, wielka szkoda 🙁
nasturcja bardzo mi przykro, trzymajcie się tam razem z klaczą.. Nikt nie ma wpływu na takie rzeczy 😕
nasturcja, Tak się dzieje zazwyczaj jak się ciąże bada późno i dużego płodu na USG po prostu nie widać. Jak się ma młodą ciążę to widać dwa zarodki. Nie mniej jednak strata ogromna. Współczuję 🙁
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
27 marca 2019 17:35
nasturcja, współczuję. Zwłaszcza tak nagle i blisko terminu 😕

Dziękuję wszystkim za ciepłe słowa. Teraz klacz najważniejsza i na tym się skupiamy, na szczęście mimo obaw nie oszalała jak na razie i jest spokojna.
Tajnaa, badanie miała w 16 dniu po inseminacji, potem w 30, dalej juz nie pamietam dokladnie. Z tego co czytałam w wielu źródłach to 14-18 dzien to jest wlaśnie norma na wykrycie ciazy blizniaczej.
borkowa.   silesian team
27 marca 2019 18:38
nasturcja bardzo przykra sprawa, tyle czekania, a na koniec taka nieprzyjemność 🙁
kwiecień tuż tuż, a co za tym idzie niedługo powinien na świecie pojawić się jedyny w tym roku źrebak 😉
Tajnaa, badanie miała w 16 dniu po inseminacji, potem w 30, dalej juz nie pamietam dokladnie. Z tego co czytałam w wielu źródłach to 14-18 dzien to jest wlaśnie norma na wykrycie ciazy blizniaczej.

No właśnie o to mi chodzi. Dziwne, że wet nie zobaczył.
przykro nasturcja 🙁
nasturcja Trzymaj się, bardzo mi przykro ale tak się dzieje, jak wet bada szybko. Nasz nowy wet bada kilka razy, nie raz nawet do pół godziny  🤔wirek:  Dla mnie to kiedyś był szok bo jak tak długo można badać, ale zawsze znajdzie ciąże bliźniaczą i usunie jedno. (u mnie akurat nie było przy zmianie weta ale u znajomych ) . Kiedyś też badałam i niby ok, skończyło się, że klacz normalnie urodziła żywego źrebaka i źrebaka co w 6 miesiącu zdechł w brzuchu.  Na drugi dzień źrebak ten żywy też  zdechł . Takich przypadków jest naprawdę sporo.
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
27 marca 2019 22:22
nasturcja trzymaj sie , czasem po prostu tak bywa.

A my rośniemy, gryziemy, kopiemy, sprawdzamy jak bardzo można komuś wejść na głowę. Z drugiej jesteśmy przesłodcy i aktualnie obsrani 😀
vissenna   Turecki niewolnik
28 marca 2019 00:12
Nasturcja przykro mi.

A "u mnie" pojawiły się świeczki  🏇
No i nie zdążę do Polski dolecieć 🙁 Ale ważne, żeby matka i źrebol były zdrowe!
nasturcja trzymaj się. Jak widać los jest złośliwy. My przy inseminacji też mieliśmy bliźnięta, jeszcze do tego tak blisko że nie dało by się wycisnąć jednego bez szkody dla drugiego. Na szczęście po 4 dniach jeden się wchłonął.
Ramirezowa   Ania i Urania !
29 marca 2019 08:40
nasturcja mi również bardzo przykro  🙁

Słońce pięknie świeci od wczoraj, baby się grzeją, humorzastę, niedotykalskie i w ogóle precz cały świecie  🍴 i oczywiście kibicuje kolejnym wyźrebieniom
Powiedzcie mi proszę,czy odrobaczyć klacz teraz- tuż przed porodem ,czy lepiej poczekać aż się małe urodzi?
Ostatnie odrobaczenie klaczy źrebnej wykonuje się z użyciem Iwermektyny miesiąc przed planowanym wyźrebieniem do 24h po porodzie.
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
29 marca 2019 11:18
Ja odrobaczalam w dzień porodu. Plan był dzień przed ale kobyla nas zaskoczyla.
Pani w gabinecie mi powiedziała ,że Iwermektyna absolutnie odpada w ciąży 👀  (ale ta pani może się nie znac) Kupiłam Pyrantel- też nie miała pewności czy można ,czy nie...

Edit;
Na ulotce nie ma nic na temat ciąży ,dlatego wolę zapytać  😉
mohito,
od tego są ulotki. Wystarczy w nich przeczytać czy można czy nie dawać daną substancję w trakcie ciąży. Przynajmniej jeśli o odrobaczanie chodzi 😉
mohito Też chciałam teraz odrobaczać klacz ale pani weterynarz powiedziała że lepiej już poczekać te 2 tygodnie na poród i dopiero wtedy. Niby nic nie ma na ulotkach ale ona woli dmuchać na zimne. Jak jest w praktyce to nie wiem, ale jak ma coś przypadkiem zaszkodzić to już wolę nie ryzykować  😀
Nasturcja bardzo bardzo współczuje, dopieronco sama przez to przeszłam. Dużo siły życzę i oby kobyła była cała i zdrowa. :kwiatek:
u nas 17 dni po terminie i nadal cisza, najdłużej przenosiła 3 tygodnie,i nie wiem czy tym razem nie chce pobić swojego rekordu...
Magiczna   Potknales sie na swej drodze? otrzep kolana i idz
30 marca 2019 18:57
Witam. Klacz za 4 dni termin porodu, do tej pory ogromne wymie, obecnie sie skurczylo <oczy2>  nie wiemy co robic, zad zapadniety, brzuch straszliwie zapadniety, srom opuchniety od tygodnia...
U mnie właśnie minęło 11 miesięcy ,od kiedy Myszkę kupiłam...nadal w dwupaku...
mohito Współczuję tego oczekiwania w niewiedzy kiedy planowany termin  🤣
Katrzyna K I jak tam? Nadal się nie rozpakowała?  😉
A u nas 316 dzień ciąży, jak narazie śpię spokojnie, mleka póki co nie ma ale toczymy się  🤣
mohito, ja też nie wiem kiedy moja ma termin, więc możemy sobie przybić piątkę 🤣

U Nas bez większych szaleństw, cycki po lonży zeszły, choć i tak były niewiele powiększone 😵 Ja już nie mam do niej siły.
Tak odnośnie oczekiwania - koleżanki kobyła ma 330 dzień ciąży, do którego momentu nie trzeba się martwić o przenoszenie?


EDIT - dodanie zdjęcia
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się