własna przydomowa stajnia

Bizon   Lach bez konia- jak ciało bez duszy.
23 marca 2019 13:27
To próbuje brzeszczota. Mam prymitywy więc dużo sierści leci.
Ja z chęcią bym kupiła jakiś grzebień z wymienną żyletką i trochę futro przycięła, aby się konie tak nie męczyły 😉 najgorsza jest sierść na kończynach pod łokciem i kolanem. Tam włosy mają z 5 cm 😉
O takie coś, tylko może w wersji dla koni by było z jakimś innym niż żyletka ostrzem. noz do strzyzenia
Świetny na sierść i stosunkowo niedrogi (około 14 zł) jest brzeszczot z yorka w plastikową rączką  😉 no i o niebo wygodniejszy niż sam brzeszczot  😎
marlin1990, a gdzie go można kupić, bo od dawna szukam i nie ma 🙁
[quote author=_Gaga link=topic=19013.msg2855176#msg2855176 date=1553416782]
marlin1990, a gdzie go można kupić, bo od dawna szukam i nie ma 🙁
[/quote]
Yorka też dawno nie widziałam,
jest za to START Fine cena circa 20zł.
Iskra de Baleron, dzięki
mój stary brzeszczot dawno się stępił, przyda się nowy 🙂
[quote author=_Gaga link=topic=19013.msg2855176#msg2855176 date=1553416782]
marlin1990, a gdzie go można kupić, bo od dawna szukam i nie ma 🙁
[/quote]

a to nie o ten chodzi?:
https://allegro.pl/oferta/groomer-york-7483585144
https://hayloft.pl/produkt/groomer-york
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
24 marca 2019 19:05
Ktoś pisał, że za szkody dzików na pastwiskach dostaje od leśniczego paliki na płot - dobrze pamiętam?
any dokładnie o to  😉 ja, jak się nie mylę, kupiłam na miejscu u nas w sklepie jeździeckim  😉

[quote author=Na_biegunach link=topic=19013.msg2855242#msg2855242 date=1553454316]
Ktoś pisał, że za szkody dzików na pastwiskach dostaje od leśniczego paliki na płot - dobrze pamiętam?
[/quote]

Prędzej od koła łowieckiego, leśniczy nie partycypuje w pokrywaniu szkód.
A jakie jest ostrze tego Yorka? To jakiś brzeszczot, czy coś jak pumeks?
Megane, maleńkie metalowe ząbki.
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
25 marca 2019 09:43
[quote author=Na_biegunach link=topic=19013.msg2855242#msg2855242 date=1553454316]
Ktoś pisał, że za szkody dzików na pastwiskach dostaje od leśniczego paliki na płot - dobrze pamiętam?


Prędzej od koła łowieckiego, leśniczy nie partycypuje w pokrywaniu szkód.
[/quote]
Na pewno tak 🙂 Chętnie się dowiem na jakich zasadach i czy to jest powszechnie stosowane. Dziki nam przeorały jedna łąkę doszczętnie a paliki by się przydały akurat.
Megane, maleńkie metalowe ząbki.

Dzięki 🙂
Kurde, poszłam dziś za ciosem. Oprócz koni wyczyściłam też psy  😂
Przyszłam właśnie popić sierść kawą  😂 😂 😂
[quote author=Na_biegunach link=topic=19013.msg2855313#msg2855313 date=1553507018]
[quote author=Na_biegunach link=topic=19013.msg2855242#msg2855242 date=1553454316]
Ktoś pisał, że za szkody dzików na pastwiskach dostaje od leśniczego paliki na płot - dobrze pamiętam?


Prędzej od koła łowieckiego, leśniczy nie partycypuje w pokrywaniu szkód.
[/quote]
Na pewno tak 🙂 Chętnie się dowiem na jakich zasadach i czy to jest powszechnie stosowane. Dziki nam przeorały jedna łąkę doszczętnie a paliki by się przydały akurat.
[/quote]

Powszechnie stosowane jest szacowanie szkód i wypłacanie odszkodowań, jednak żeby zminimalizować wydawanie pieniędzy często koła uczestniczą w "profilaktyce"  😉 U nas np wydaje się preparaty zapachowe odstraszające dziki. Kwestia dogadania się z miejscowym kołem, jeśli np zaproponujesz, że nie będziesz żądać wypłaty za szkody jeśli dostaniesz paliki to może na to przystaną.
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
25 marca 2019 12:16
[quote author=tajnaa link=topic=19013.msg2855303#msg2855303 date=1553502939]
Megane, maleńkie metalowe ząbki.

Dzięki 🙂
Kurde, poszłam dziś za ciosem. Oprócz koni wyczyściłam też psy  😂
Przyszłam właśnie popić sierść kawą  😂 😂 😂
[/quote]

Wiosna - czas na witaminę Ś  😜

espana, dzięki za info - zapytam 🙂 
Wiosna to u nas była wczoraj, dziś śnieg tak napierdzielał, że wycieraczki nie nadążały zbierać :/
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
25 marca 2019 14:02
U mnie przed chwilą sypał  🤔zok:
Znalazłam zdjęcie mojego brzeszczota za 3,5 + robocizna  😂
Kolega robił 🙂 Koleżanka malowała napisy lakierami do paznokci  😎
a u nas burza z piorunami byla ok 13...
any dokładnie o to  😉 ja, jak się nie mylę, kupiłam na miejscu u nas w sklepie jeździeckim  😉



to mam nadzieję, że i u mnie się sprawdzi - zamówiłam z allegro, jakoś na dniach powinien dojść 😉
Kastorkowa   Szałas na hałas
26 marca 2019 07:14
Megruda u nas koło 17. No, ale jak zobaczyłam błysk i usłyszałam grzmot to byłam w niebo wzięta. Kocham burzę, dobry znak taka pierwsza wiosenna burza.
Hej wszystkim,
Czy mógłby mi ktoś z Was podpowiedzieć ile mogłaby kosztować stajenka/zamykana wiata na jednego konia?
Chodzi o konstrukcję tylko na lato ale tak aby starczyła na parę sezonów.
Oczywiście też rozchodzi się o jak najniższe koszty budowy,ale tez żeby nie była z materiałów, które nie zapewnią koniowi komfortu w upale lub ulewie/burzy.
Będę wdzięczna za jakieś rady.
A nie będzie się nudził 1 koń?
ja dziś odebrałam brzeszczota z paczkomatu :P i szczerze mówiąc to liczyłam, że będzie więcej sierści podczas testów  😁 ale wychodzi na to, że najgorszy etap wylinki mamy już za sobą  😁
za to poza szczotkami zamówiłam jeszcze witaminy dla konia - ile ja się naszarpałam by się do nich dostać... xD (w sensie, że opakowanie nie chciało współpracować i się odkręcić :P )
w sumie to dawno żadna paczka nie poprawiła mi tak humoru x)
zaczynając od perfekcyjnie dopasowanego kartonu :P

i kończąc na pisanej ręcznie 'wkładce' x) (a sznureczek identyczny jak na zaproszeniu na wesele, które ostatnio dostałam xF)


(kod kuponu zasłoniłam ja 😉 )
krwawa mery robiłam ostatnio rozeznanie wśród firm stawiających takie zewnętrzne boksy - koszt od bodajże 4 500 (exarim) do mam wrażenie nieskończoności + oczywiście koszt transportu i montaż.

Swoją drogą czy ktoś ma u siebie exarimowe boksy? Ciekawa jestem jak się sprawdzają.
Mam też opcję zrobienia boksów w drewnianej stodole - robił ktoś u siebie i podzieli się wiedzą?

U mnie też konie na razie w systemie letnim u nas, zimowym w pensjonacie więc takie letnie boksy wystarczą.
Bizon   Lach bez konia- jak ciało bez duszy.
28 marca 2019 14:04
Ja mam boksy murowane w drewnianej stodole(jak będę miała chwilę wstawię jakąś fotę), jestem bardzo zadowolona. Z tym, że ja mam prymitywy i one wola i tak być na zewnątrz (czasem tylko przed upałem i owadami uciekają).
oo poproszę  :kwiatek: bo już dostaje oczopląsu rozważając opcje i nie mogę się na nic zdecydować😀
A nie będzie się nudził 1 koń?

Myślę, że przeżyje jakoś te dwa miesiące. Teraz też nie chodzi ze stadem na padok.
A konstrukcja bardziej hand made myślicie że ile by kosztowała?
Ramirezowa   Ania i Urania !
29 marca 2019 08:41
Uwielbiam wiosnę, powietrze jest takie do życia, dłuższe  dni że z pracy pędzę do samochodu z uśmiechem  😜
tylko kłaki wszędzie, dosłownie wszędzie. Rusza Wam już trawa? Byłam tydzień temu w Niemczech w okolicach Dortmundu, to tam już łąki jakby do koszenia  😁 piękne zielone, a u mnie nic
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się