Młode Konie

galopada_   małoPolskie ;)
27 marca 2019 15:34
Perlica, przeprowadziłam się do Rzeszowa, w Żabnie bywam tylko na weekendy niestety.
Na_biegunach Dopytam o pochodzenie bo nie pamiętam. Moja przyjaciółka planowała zakup swojego pierwszego konia na początku 2019 roku, jakoś styczeń luty. W listopadzie miałam już na oku dla niej kilka koni w ogłoszeniach więc pojechałyśmy w Polskę rozeznać się w temacie, uzbroiłam ją w wiele niefajnych opowieści jak to trudno kupić dobrego konia etc. Pierwsza stajnia, pierwszy koń, nieplanowany termin zakupu a ja mówię: TEN. Tak wyróżniał się na tle stawki, że nie mogłam przejść obok niego obojętnie, decydujący miał być TUV ale przeszedł prawie wzorowo. No i "musiała" kupić w listopadzie. Fajny z niego zwierzak. Do tej pory chodził tylko w zaprzęgu. Od stycznia wzięłam go w obroty, zajeździłam i chodzi już pod siodłem. Mimo gabarytu jest bardzo czuły i ekstra jezdny. Może kiedyś dorobię się na nim jakieś fotki.



a tak razem z moim trenują na padoku:
(mój jest zaraz po jeździe, bardzo zmęczony)









Kastorkowa   Szałas na hałas
27 marca 2019 21:20
Tuch oboje piękni, ale Księciunio to w masę poszedł co by się do kolegi dopasować  😀 Oczywiście się śmieje, ale widać, że go więcej się zrobiło, przypakował  :kwiatek:
Czy na eliminacje i ewentualnie finaly MPMK 4 latkow moge miec ja i kon licencje regionalna, czy trzeba ogolnopolska?
trzeba ogólnopolską
Zeszłoroczny regulamin mpmk "Konie 4. letnie, zakwalifikowane do MPMK, muszą posiadać paszport identyfikacyjny wydany przez OZHK/WZHK oraz być zarejestrowane w Wojewódzkim Związku Jeździeckim (WZJ). Rejestracja w PZJ nie jest obligatoryjna."
Mam pytanie z kategorii żywieniowej 😀 Czym swoje młodziaki karmicie? Najbardziej mnie interesują 2-2,5 latki. Kobyła do tej pory stoi tylko na samym sianie, w styczniu skończyła dwa lata i zastanawiam się nad wprowadzeniem jakiejś paszy ale w sumie opinii żadnych nie mogę nigdzie znaleźć  😕 😕 😕
Znaazłam Podo Pavo Grow albo Opfok z Mastersa, podawałyście którąś czy może polecacie coś poza tym?
Inwazja ja moim podawałam z nuby, bo maja pasze od odsadków, do momentu zajeżdżania i jeżdżenia konia (tą ostatnią grow up dawałam jeszcze do końca 4 roku życia)
galopada_   małoPolskie ;)
28 marca 2019 11:31
trochę naszej młodzieży z poprzedniego weekendu 😉

Dolina Snów (Justus - Druzja po Baryt) ur.2016



Leon  😍 UWIELBIAM tego konia. Normalnie bym go ukradła jakbym tylko miała gdzie schować  😁
DiCaprio (Justus - Delia po Bajt)
Ur.28.03.2016r.




Zosia moja ulubienica z tego rocznika 😉 tutaj pierwszy raz z jezdzcem od czasu wstępnego zajeżdżenia przeze mnie we wrześniu. Charakteryzuje się stoickiem spokojem. Nawet buggy śmigający obok ujeżdżalni nie wzbudził jej zainteresowania w przeciwieństwie do starych koni, które poczuły w sobie araba 😂
Jesienna Zorza (Sentender - Jurata po Przedświt XIII-4) ur.2015r.

Inwazja ja moim podawałam z nuby, bo maja pasze od odsadków, do momentu zajeżdżania i jeżdżenia konia (tą ostatnią grow up dawałam jeszcze do końca 4 roku życia)


https://www.nubaequi.pl/pl/pasze-balancer-seria-care/38-nuba-grow2-musli-balancer.html chodzi o tę? Całkiem fajny skład ma, chyba lepszy niż Pavo. I dawałaś same Grow Up czy mieszałaś z owsem?
Inwazja tak chodzi mi o tą, ja dawałam też potem tą dla 3 latków, mieszałam z owsem, ale mozna kupic pasze kompletną, nie balancer i nie dawać owsa.
Brzmi całkiem dobrze i cenowo nawet przystępnie. W stajni mamy ceny hurtowe prolinen ale nie znalazłam tam nic fajnego dla młodych tylko tą Day Complex, ale znajoma karmi tym 3 latka, dodatkowo dopycha do owsem i otrębami ryżowymi i chudy jak był, tak jest... Chociaż pasza pachnie nawet fajnie (chociaż dla mnie one wszystkie pachną eukaliptusem..). Ciekawe jak ta z nuby, bo masters też pachnie ok, ale ona niby tylko dla odsadków jest, a gniadej do odsadka już dalej niż bliżej
Dzięki Bogu ja młodej odkarmiać nie muszę, bo nawet na sianie wygląda...solidnie  😀 😀 😀
Dzieki Anai!
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
28 marca 2019 13:29
galopada_, jak rudzielców nie lubię tak cała trójka się prezentuje "do schrupania" 🙂 Piękne!

tuch, dzięki 🙂 Ciekawa jestem co mu w genach siedzi. Mam wielką słabość do skarogniadych malowanych ślązaków po moim misiowatym.
Moja armata z wczoraj 😀
On ma 1 głupią cechą wspólna razem ze mną, zawsze wygląda na fotkach na grubszego niż jest 🤣 😁












Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
29 marca 2019 09:17
Moja armata z wczoraj 😀
On ma 1 głupią cechą wspólna razem ze mną, zawsze wygląda na fotkach na grubszego niż jest 🤣 😁

Oj tam, oj tam! Angażuje się chłopak aż puchnie 😉
Moon   #kulistyzajebisty
29 marca 2019 09:22
tuch, nie przesadzaj, wstąpi do klanu Kulków  😜 😍
I jakbyś go kiedyś w boksie nie zastała, to znaczy że wybrał się na wycieczkę na pomorze...  👀 😁
Moon Przekażę mu a może sam przyjdzie 😉 Ostatnio wyciął taki numer, że rano przed wyjściem na padok otworzył sobie boks, po czym wyczaił, że brama od terenu stajni jest uchylona, wyszedł sobie na łąki sąsiada ale widocznie tam było za mało wrażeń więc zmierzał już na przechadzkę do lasu 🤣 ale został przyłapany i odłowiony.
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
29 marca 2019 10:17
Musi mieć charakterek po tatusia, bo mamusia to kochana i poczciwa była 🙂
tuch piękna z niego kluseczka  😍
chyba go pronto pryskasz bo sie tak błyszczy jak meblościanka na święta 🙂

z dziedziny kombinatoryki moja malolata (za miesiąc skonczy 5 lat) sobie w wakacje niefortunnie wsadziła nogę w kantar: tzn. przełożyla przez podgardle jedzac trawę...nie wiem nawet jak, bo kantara nie miała luźnego. I tak stała i żarła dopuki stajenny nie zobaczył i nie zainterweniował 🙄 .  Nie chcę nawet myślec jak mogloby się to skonczyć  🤔
Na szczeście nigdy wcześniej niespotkałam takiego emocjonalnego czołga, nawet czasem tesknię za tym, zeby sięzachowywała adekwatnie do wieku a nie jak by miała 20 lat na karku  😁


Niczym go nie pryskam. On bardzo dobrze przyswaja paszę. Dostaje teraz raptem 2 miarki owsa gniecionego dziennie. I nic więcej  😉
tuch, masz prześlicznego konia. Uwielbiam oglądać jego zdjęcia, jest jednym z moich revoltowych ulubieńców.  😀
Moon   #kulistyzajebisty
29 marca 2019 17:45
tuch, on już się na północ po prostu wybierał!
blackstones kupiłam nubę. Młoda szamie aż jej się uszy trzęsą  🤣 🤣 owsa nie daje, bo już i tak chłopcy na padoku mają z nią ciężko... Kobieta w okresie dojrzewania  😜
Zastanawiam się nad jakimiś witaminami, bo futerko mamy w ogóle niebłyszczące 🙁
A u mnie się wszystko do góry nogami wywróciło. Nadal jestem w tym samym miejscu, ale stajnie wydzierżawił bardzo znany jeździec. Więc i ja i konie jesteśmy teraz "jego". Rudy wczoraj ostatecznie zaprzepaścił swoją szansę na zostanie ze mną i trafił do berajtera...dresaggowego.
Chłopak jeździ bardzo fajnie i Rudy myślę ma szansę się ogarnac. I to myślę bezstresowo. Nadal może wychodzić ze swoimi klaczami na padok 🙂 A ja się chyba ciesze że nie jest mój.
Jeżdżę teraz swoje konie, jeźdźca konie i prywatne. Fizycznie wysiadam, moje konie też ( wcześniej się tak jakoś hardcorowo nie umeczaliśmy na jazdach - to jest to jak się jeździ bez trenera 😉 )w związku z tym ja i moja grupa koni, jesteśmy technicznie nieco w dupie 😉 Beraiterzy jeźdźca jezdza super, ja przy nich mocno srednio. Ale i tak fajnie. Sam fakt patrzenia jak jeżdżą, jak chodzą konie itp mye że da mi dużo doświadczenia na przyszłość. Ogólnie coś sie dzieje w końcu, bo rok czasu byłam z tym całym majdanem sama.
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
02 kwietnia 2019 19:21
KaNie to super 🙂 Teraz pójdziesz do przodu jak petarda, zobaczysz.

A ja mam teraz 5 młodziaków od 3 do 6 lat ale dopiero co zajeżdżone więc wiek się nie liczy. Udało mi się ogarnąć trenera, który będzie w ten weekend i mam nadzieję robota pójdzie do przodu 🙂
KaNie, brzmi super. Szczególnie z rudym 🙂
tuch, ha ha, faktycznie wygląda na spuchniętego 😉
galopada_, fajna młodzież (a niedawno w źrebakach były!). Ostatnio mignęła mi gdzieś na fb fotka Justusa, ale zmężniał!
anai, Józef jest w kondycji pastwiskowej jeszcze przed sezonem 😂
Constantia
Mam nadzieję.

Dziś miałam skokowy trening z C. i dało mi to dużo motywacji. Jasne trochę mnie zmartwił fakt że mamy braki ( naszym głównym problemem jest zbyt obszerny, za szybki galop. i ) i fakt że na wyższym caveletti na kole, nie potrafię jej utrzymać w super zebranym galopie. I koń mi przechodzi do kłusa, albo chce to wszystko skoczyć, albo wyłamać itp. Te ćwiczenia dzisiaj mi uświadomiły jak trudny jest to trening i jak mało wiem. Jak wielu rzeczy nie nauczyłam tych koni i jak mało uwagi poświęciłam galopowi. Ale jestem z siebie szelenie dumna, że mogę dla tego człowieka jeździć. Że mogę być z moim jeździectwem tu gdzie jestem. I że spełniają się marzenia w które nikt właściwie nie wierzył. I do tego doprowadziły mnie tylko młode konie i mój upór.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się