Zadziwiające, nietypowe ogłoszenia

Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
22 marca 2019 11:42
http://ogloszenia.re-volta.pl/20-wolnych-boksow-60-km-od-poznania/o/172674/?lokalizacja=15&sortowanie=0
Nie ma prawie nic, ale cena większa niż za pensjonat z halą i kwarcem w centrum miasta 😀
Wiesz, tyle ambitnych planów na rozbudowę to trzeba skądś brać na to środki 😂
Nie rozumiem, czepiacie się. Ja mam 3 konie i mi się tam bardzo opłaca wstawić  😎
"Cena za miesiąc 1400 zł, drugi i każdy kolejny koń -100zł, cena do lekkiej negocjacji"
Ircia   Olsztyn Różnowo
22 marca 2019 14:15
Pati  najlepsze  jest to, 20 boksów i 2 h. pastwisk  😵 
Na olx jest ogłoszenie wynajmu stajni za 7000. Lokalizacja i opis się zgadza. Pewnie ktoś bada rynek.
http://ogloszenia.re-volta.pl/koniowoz-na-3-konie-prawo-jazdy-kat-b/o/174017/

Bałabym się załadować tam konia


Znam ten koniowóz 😉 miałam okazję widzieć go z końmi w środku na "Bitwie pod Grunwaldem". Wcześniej należał do takiego ułana z Chełmna. W koniowozie jechały 3 konie a kolejne 2 w bukmanie podpiętej na haku. Nie pamiętam ilu chłopa się tam mieściło może 5 + kierowca.  Dobra opcja jeśli masz dużo pokazów i potrzebujesz jednym transportem przewieźć więcej koni i ludzi (mniejsze koszty, no i na kat b+e wieziesz 5szt. a nie 4). Konie, które jeździły tym koniowozem były na maksa spokojne w transporcie i przejechały mnóstwo kilometrów, jak by była potrzeba to by pewnie pojechały nawet wagonem towarowym 😉 Raczej nie jest to opcja dla każdego konia. Gdybym dalej się zajmowała pokazami to była by dobra okazja, za cenę z ogłoszenia bym brała  😂
smartini   fb & insta: dokłaczone
22 marca 2019 19:53
MATRIX69, kurcze, kojarzę bardzo podobne auto, też z Chełmna :o
A co do tego młodego konika to bym jeszcze nie wieszala psów na właścicielu, mój aqh (!) jako trzylatek miał okres filigranowego arabka, dwa lata później był już paczkiem w maśle, szerszym niż wyższym 😉
[s][/s]MATRIX69 [s]niestety samochód raczej na C, ten model wychodził jako zwykły bus lub ciężarówka, najczęściej widać to po kołach bliźniakach z tyłu  😉 nie mniej, gdyby był na B to opcja warta uwagi  😉 [/s]

Warto czytać tytuł ogłoszenia  😂
klik. Ostatnie zdjęcie. Co to jest za grzbiet? O_O
vanille właśnie też chciałam to tutaj wstawić ;-;
idealna pewnie nie jest ale to zdjęcie jest wyjątkowo niekorzystne, klacz stoi skręcona w chińskie 8
No właśnie nie wiem, dziwacznie stoi, może ma zapadnięty grzbiet ale tutaj dodatkowo kłąb wypada w jakimś dziwnym miejscu. Próbuję sobie zwizualizować siodło na taki grzbiet (no bo klacz jednak jest zajeżdżona więc w jakimś siodle chodzi) i nie jestem w stanie. Drugi konik z tej stajni fajny, ma dużo lepsze zdjęcia. Tu ktoś naprawdę odwalił niezłą fuszerkę bo koń pewnie nie jest idealnie zbudowany, ale jednak zdjęcie spowodowało, że wygląda naprawdę fatalnie, wręcz karykaturalnie
BASZNIA   mleczna i deserowa
26 marca 2019 11:38
E, koń jak koń. stoi na zdjęciu kiepsko, brzuchol wisi, wada budowy obecna. Wszystko do ogarnięcia, tylko pytanie czy warto. Ale ładną maśc ma 😉.
Cena adekwatna do eksterieru a zdjęcie wyjątkowo niekorzystne.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
01 kwietnia 2019 13:34
Właśnie znalazłam ogłoszenie, może nie zadziwiające ale na pewno nietypowe 😉 Weszłam od tak, zobaczyć sobie złotego konika, z nudów i kliknęłam na film. Bardzo mi się spodobało, że film zaczyna się od siodłania konia 🙂 Chyba jeszcze się z tym nie spotkałam. Uważam, że to bardzo fajne, że pokazali jak koń się podczas siodłania i kiełznania zachowuje, to sporo może powiedzieć o koniu i tym jak jest traktowany. Lubię to 😉
https://www.olx.pl/oferta/piekna-klacz-kasztanowata-6-lat-CID103-IDzhUPq.html a ja jestem wyczulona po własnym zakupie(doświadczeniach z nim związanym) i specjalnie podpytywałam "ogłoszeniodawce"..
Ale poczekam na Wasze opinie, co sądzicie?? Coś podejrzanego?? Czy ok??  👀
tomia, czy masz na myśli te "blizny" (?) przy guzach biodrowych?
Freya dokładnie  🤔
Rudzik   wolę brzydkiego konia, niż piękną sukienkę
01 kwietnia 2019 18:19
Freya coś jest bardzo nie tak z miednica, może pęknięta za młodu, matka nadepnęła za źrebaka? Bardzo brzydkie połączenie odcinka krzyżowego z lędźwiowym kręgosłupa. Do tego w ruchu kon pospinany na maxa.
Nie będę oceniać konia po takich fotkach, ale tak z ciekawostek, to mój neurologiczny koń ma identyczną postawę zadu/tylnych nóg (zdjęcie 1, 5, 7)
Ciekawe blizny, hmm
Dokładnie,  moja uwagę zwrócił praw tyl i blizny na kościach po oby stronach, kopyta przerośniete. Ogólniecoś z koniem jest nie tak. Nawet do hodowli to nie wiadomo czy się wyźrebi.
Co do blizn. Podpytywałam jak tam z prowadzaniem konicy i z wąskimi przejściami... Zostałam zbyta, aby dzwonić. Dla mnie koń ma problem z przejściami, albo za wąskimi, albo ogólnie. Z własnych doświadczeń - tak samo na biodrach wyglądała moja pannica (pisałam kiedyś w wątku z trudnymi końmi).
Niby szczegół, można traktować jako ciekawostke  😉
Wow szczerze podziwiam, że po kilku zdjęciach znacie już historię konia od dnia narodzin praktycznie, do aktualnego spoosobu chowu.
Dla mnie to raptem słabo związana klacz bez mięśni, po jakimś wypadku. Nie jestem w stanie powiedzieć czy miała połamaną miednicę ani czy ma problemy bechawioralne...
A widzisz Gaga dla mnie co innego wstawić takie zdjęcia i przy kontakcie wytłumaczyć, skąd koń wygląda jak wygląda(choć znając zycie usłyszało by się bajkę) niż zbyć 😉 to już daje do myślenia, mnie zniesmacza. Moje doświadczenia budzą w tej chwili sporą doze czujności. Takie oferty działają na mnie jak płachta na byka, z tego typu zdjęciami (jest koń ale nic poza tym nie ocenimy, bardziej przykuwające uwagę jest rozmyte tło  😁  😉 )
tomia, czy prośba o kontakt telefoniczny jest zbyciem?
Nie każdy ma czas aby godzinami siedzieć w necie i odpisywać na dziwne pytania.
_Gaga
Klikam LUBIĘ TO!  💘

Jak ktoś faktycznie jest zainteresowany to potrafi zadzwonić. Zazwyczaj ci, którzy ciągle piszą wiadomości z coraz to ciekawszymi pytaniami - zwykle milkną... bez słowa "dziękuję" nawet... A Ty siedź i odpisuj całymi dniami...
Jeśli ktoś chce sprzedać i wystawia ogłoszenie ,pewne rzeczy powinien brać pod uwagę. Dla mnie to zbywanie. Mnie odsyłanie na dzień dobry znięchęca. Zauważę tylko, że na odbieranie telefonów również potrzeba czasu. Czasem mam wrażenie, że ludzie są przewrażliwieni przez (nie lubię tego określenia) małolaty dopytujące o pierdoły. Ale blizny na tym koniu budzą na pierwszy rzut oka pewne pytania. Plus zawsze jest opcja wyłączenia funkcji pisania wiadomości do sprzedawcy.

ancyk0991 proszę, klikaj gdzie tam chcesz  🤣 Ale jestem zwolennikiem zbierania podstaw dotyczących konia na piśmie. Zawsze ze spokojną głową mogę przysiąść i przemyśleć czy jestem zainteresowana (bo wybacz jestem normalnym zalatanym człowiekiem, który nie spamięta wszystkich koni, za którymi by obdzwaniał). Gdzieś ten temat był poruszany i pamiętam, że byli zwolennicy jednej i drugiej strony. Tak już widocznie jest.

Zresztą mniejsza o to. Podałam jako ciekawostke 😉 Rzuciło się w oczy jako nie typowe. Nie doszukuję się problemów wewnątrz i tak dalej, bo nie wróże z fusów.
desire   Druhu nieoceniony...
02 kwietnia 2019 17:37
ojtam, ojtam. najlepsze są ogłoszenia koni bezcennych, żeby nie marnować czasu piszesz i pytasz czy cie stać na takiego konia, odpowiedź: proszę dzwonić. Ok, dzwonisz, dowiadujesz sie o koniu, pada magiczne pytanie o cene i słyszysz: "a ile jest pani w stanie dać?" 🏇 - nosz k^rna, 10zł !.  🙄
hehe o te sa najlepsze.. Tak to jest kwintesencja wszystkich ogłoszeń  👍
Ale ok, lepiej będę cicho, bo się afera zacznie niepotrzebnie 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się