Dzieci, ciąże & pogaduchy o wszystkim i o niczym

Dziewczyny, ja wiem, że jestem prosty człowiek z prowincji i nie rozumiem wielkomiejskich trendów. Ale czy torba na pieluchy za niemal 800zl to tak na serio?  🤔  Za tyle to mam spacerówkę upatrzoną  😲


A już myślałam że tylko ze mną jest coś nie tak, bo spadłam z krzesła jak zobaczyłam cenę tej torby 😀

Kokony mi się też bardzo podobają i zamierzam taki mieć, ale czy się sprawdzi to nie wiem, bo w zasadzie nie mam pojęcia co mi będzie potrzebne. Nadal jestem jak dziecko we mgle pośród tych wszystkich dziecięcych akcesoriów.
Aktualnie na tapecie mam łóżeczko i butelki. Czy wszystkie łóżeczka są takie niskie? W tym które dostałam dziecko jest na poziomie około 60-70 cm od ziemi.....to mi się wydaje bardzo nisko.
ash   Sukces jest koloru blond....
01 kwietnia 2019 21:14
Kaarina, ja meble dla małej zostawiam po Tymku, a jemu robimy cały nowy pokój. Łóżeczko które mamy (bellamy) ma 3 poziomy wysokości materaca, i ta najwyższa czyli ta na pierwsze miesiace jest bardzo wysoko, praktycznie nie musiałam się nachylić żeby dziecko odłożyć czy podnieść. Myśle ze ok 90cm
Lotnaa   I'm lovin it! :)
01 kwietnia 2019 21:25
Kaarina, łóżeczka mają regulowaną wysokość materaca, pewnie w tym Twoim też są dziurki na różnej wysokości. Na początku masz dzidziusia na samej górze, później obniżasz.
ash, też w końcu kupiłam mebelki bellamy. Zaraz po tym jak radziłam się na forum o mebelki trafiłam cały komplet (łóżeczko, regał, komoda, półka, skrzynia na zabawki) za 950 zl
Ależ tak, ja wiem że mają poziomy. I piszac o tych 50-60 cm od ziemi mam na myśli poziom najwyższy. Plus materac ok 10 cm i tak wydaje mi się bardzo nisko... Jest możliwość dorobienia dziurek ale muszę sprawdzić czy będzie wtedy te wymagane 30 cm od barierki.
Te pacapody można dopaść na ebayu -  ja swoją upolowalam za szalone 59€  😀iabeł: używam jej tez jako nie dzieciowych, spokojnie mieści się do niej laptop, a i mąż nie wstydzi się z nią chodzić jak gdzieś wybywają z Lilsonem
TRATATA   Chcesz zmienić świat? -zacznij od siebie!
02 kwietnia 2019 05:48
Ja rzeczy dla małej noszę w zwykłej szmaciance, mam taką ładną z konikami i mieści mi się wszystko czego potrzebuję. Nie podróżujemy zbyt wiele więc na wyjście pakuję awaryjne ubranie, 4 pieluchy, mokre chusteczki i prowiant (butla, mleko w małym pojemniku).
Zuza wczoraj przespała całą noc, niestety ja mam problemy ze spaniem. W sobotę w końcu wsiadłam na konia, było cudownie.
maleństwo   I'll love you till the end of time...
02 kwietnia 2019 09:24
A miałyscie taką torbę, co może być też przewijakiem czy nawet łóżeczkiem dla bobasa? To w ogóle ma sens?
O rany, no macie racje, pisze jakbym conajmniej kilka ciąż już zaliczyła 🤣
Bizon   Lach bez konia- jak ciało bez duszy.
02 kwietnia 2019 11:12
Hej. Piszę odnośnie wózków. Jestem totalnie zielona, nie wiem NIC. Niech się ktoś zlituje bo w przyszłym miesiącu czeka mnie zakup. Będę wdzięczna za info tu lub priv. Do 6 miesiąca gondola? Warto kupować 3 w 1? Od 6 miesiąca spacerówka? Lepiej kupić osobną spacerówkę osobno gondolę? Dobre dusze z towarzystwa mówią o pompowanych kołach. Gdyby ktoś mógł coś polecić to proszę linki... Równie dobrze mogłabym kupować czołg.. taka jest moja wiedza.
maleństwo   I'll love you till the end of time...
02 kwietnia 2019 11:29
Bizon, wg mnie najlepiej kupić wszystko oddzielnie. 3w1 zazwyczaj mają bardzo zły fotelik samochodowy, choć są wyjątki (np jeśli to fotelik Maxi Cosi lub Cosatto). I mają często kiepską, nie wyważona spacerówkę.
Bizon temat wózków jest wałkowany co chwilę i zawsze wniosek jest jeden- każdemu pasuje co innego. Więc jeśli chcesz żebyśmy coś doradziły, to napisz jakie masz wymagania/w jakich warunkach będziesz go używać. Czyli: Czy istotna jest waga? Czy będzie często pakowany do samochodu? Czy będziesz się dużo poruszać komunikacja miejską? Czy będziesz raczej jeździć po mieście, czy lesie? Itd... Wtedy to doradzanie będzie miało jakikolwiek sens 😉
Bizon   Lach bez konia- jak ciało bez duszy.
02 kwietnia 2019 11:44
Spacerówka będzie pakowana do samochodu. Hmm wiem, że to nie pomaga, ale będzie miejsko wiejska, tak żeby jechać na zakupy z potomstwem a i po lekko wyboistych wiejskich drogach się przejść. Może jeszcze dodam, że jestem niska (160<😉 i raczej szczupła przed ciążą (<50). Ja nawet nie wiem jak mam szukać, wpisuje na allegro spacerówka, gondola wyskakują mi dziesiątki wózków, każdy wg producenta najlepszy. Próbowałam z tą porównywarką wstawioną tu niegdyś, ale nie daje rady, możne szare komórki skupiają się na tym co w brzuchu i nie pracują jak przed ciążą.
Bizon, ja się koniec końców zdecydowałam na Espiro Next Manhatan 2 w 1 plus fotelik Maxi Cosi Pebble plus(z bazą izofix do fotelika kolejnego wiekiem) z adapterem do espiro. Zależało mi na dobrej amortyzacji do jeżdżenia po polnych drogach i wybojach a przy tym żeby składała się do w miarę niewielkich rozmiarów. No i Espiro ma całkiem bogate wyposażenie, z które w wózkach innych firm musisz oddzielnie dopłacać. Jest dość ciężki, ale w sumie całkiem wygodny. Też mam 160 cm i przed ciążą 50 kg😉
Bizon ja tradycyjnie polecam Baby design, lub jeśli masz więcej kasy to Espiro (czyli droższa wersja Baby Design bo to ten sam producent) nie mieliśmy z nim jeszcze żadnych problemów i spacerówka jest super. Ale! Są tą dosyć ciężkie wózki a i sposób składania też nie jest rewelacyjny. I znowu- dla nas to nie problem, bo mamy duże samochody i nawet go nie składamy czasem, ale jak ktoś miałby go codziennie pakować do małego autka to średnio wygodnie mu będzie.
Bizon   Lach bez konia- jak ciało bez duszy.
02 kwietnia 2019 12:17
Szalona, ale mówiąc o Baby Design masz na myśli 3 w 1 czy spacerówkę?
Bizon, spacerówka jak dziecko usiądzie, czyli raczej ok. 7-8 miesiąc, a nie 6. Część osób wcześniej przesadza z gondoli w spacerówki, bo w gondoli się dziecko nie mieści - ale wtedy spacerówka musi się rozkładać na płasko!! Spacerówkę odłóż sobie na później 🙂

Polecane są bardzo często Bebetto i Cybex - warto pojechać do sklepu, pojeździć, złożyć, rozłożyć, ponosić. Zobacz jak się jeździ wózkiem, napchaj coś do niego, bo z obciążeniem inaczej działa, zobacz jaki skrętny, czy trzeba pchać czy "łatwo idzie". Zobacz, czy waga ci odpowiada. Zobacz, jak się składa i rozkłada. Ponaciskaj na rączkę i posprawdzaj amortyzację. Ja robiłam zakupy online, bo raz, że nie cierpię nagabywania sprzedawców, a dwa, że byłam uziemiona w ciąży 😉 No i unikać białego skaju, bo żółcieje i palce się odbijają zaraz :P

A fotelik KONIECZNIE przymierz do ławki samochodu czy pasuje kształtem! Bo my się np. gimnastykujemy jak tu dobrze go teraz ułożyć, by sensownie go zapiąć. I kup coś co ma ADAC. Polecam specjalistyczne sklepy typu fotelik.info i 8gwiazdek 🙂
Bizon my mamy model Husky 2w1, fotelik BeSafe, w sklepie dostaliśmy gratis adaptery do fotelika.
Bizon   Lach bez konia- jak ciało bez duszy.
02 kwietnia 2019 12:35
Ok, dzięki. :kwiatek: Mam trzy do analizy, myślę, że starczy będę porównywać.
Scottie   Cicha obserwatorka
02 kwietnia 2019 13:43
Bizon, najlepiej pojechać do sklepu, w którym mają bardzo duży wybór wózkowi pooglądać wszystkie. Szalona dobrze mówi, zastanów się, czego oczekujesz od wózka. Moim zdaniem nie warto kupować 3w1 (no chyba, ze fotelik z tego zestawu ma atesty, bo i takie zestawy widziałam na Allegro). Ja nie żałuje, ze kupiłam wózek 2w1, ma całkiem spoko amortyzację (Espiro next Manhattan) i z pewnością zostawię sobie go na leśne wędrówki i niezbyt równy teren. Mam zamiar kupić drugą spacerówkę do samochodu i chyba stanie na Easywalkerze.
Jeszcze pozostając przy temacie wózków. Czy używał ktoś Emmaljunga model Scooter? czy wózek rozkłada się na zupełnie płasko? Z informacji wynika, że rozkłada się w 3 pozycjach, ale nie znalazłam czy można rozłożyć zupełnie na płasko.
Bizon, tak jak napisała Szalona- ile osób tyle rad, ponieważ każdy ma inne potrzeby i każdemu pasuje co innego. Ja mogę wyrazić opinię ze swojej perspektywy.

Tak jak napisała maleństwo- również odradzam wózek 3w1, ponieważ te foteliki zazwyczaj są bardzo słabe. Lepiej kupić oddzielnie porządny fotelik, bo to jednak bezpieczeństwo.

Nie polecam inwestowania majątku w wózek 2 w 1 czy gondolę. Kolega siedzący w wózkach od lat powiedział mi, że szybko przesadzę dziecko do spacerówki, a jak będzie w spacerówce to szybko kupię typową spacerówkę a nie tą z zestawu 2w1, bo będzie lżejsza, poręczniejsza itd. Wszystko się sprawdziło. Młody przestał jeździć w gondoli w wieku 4 miesięcy. Tak czy siak większość osób używa gondoli do max 8 miesiąca, więc inwestycja na dość krótko. Spacerówki z zestawu 2 w 1 nie użyłam ani razu...

Jakbym miała kolejne dziecko to rozważyłabym dokupienie gondoli do wózka Valco Snap 4 sport, bo wiem, że est chyba taka opcja tylko jeszcze jej nie rozkminiłam. Jest to dość praktyczne, bo wtedy ma się jeden wózek na całe wózkowanie.

noraka, jak interesowałam się tym modelem to gdzieś czytałam, że całkowicie na płasko się nie rozkłada.
A z takich całkiem rozkładanych spacerówek do miasta i w teren poza Snap-em to co polecacie? Muszą być pompowane koła. 
Jeżeli waga nie ma większego znaczenia to może po prostu inna emmaljunga? A jeżeli waga ma znaczenie to nie wiem 😉

Edit: Valco ma taki bardziej terenowy model- Quad. Testował ktoś może?
A ktoś użytkuje Baby active sport q? Jakieś opinie?
Lotnaa   I'm lovin it! :)
03 kwietnia 2019 08:25
A z takich całkiem rozkładanych spacerówek do miasta i w teren poza Snap-em to co polecacie? Muszą być pompowane koła. 


Joie Mytrax? Ja się przymierzam, ale czekam, aż Sarka będzie dobrze siedzieć. Teraz jeździ jeszcze w bugaboo, bo ma kubełkowe siedzisko.

Bizon, zwróć uwagę na wielkość gondoli. Warto mieć taką większą, moja Sarka do tej pory często w niej sypia w domu. Ale do gondoli bugaboo już od bardzo dawna się nie mieści.
My spacerówki mamy dwie - jedną kupioną razem z gondolą Mutsy IGo (fajna, porządna, rozkładana na płasko, wymienne koła, składa się spoko). Drugą kupiłam pod kątem wyjazdu i lotu samolotem EasyGo Minima (leciusieńkie, składane do wielkości mini - mieści mi się za fotelem kierowcy, rozkładana na płasko) - aktualnie jest wózkiem nr 1 i nawet nie wyciągam jej z auta
Tez w końcu kupiłam easygo minima, jako mały i tani. jest atrakcja nr 1 i Aniela obecnie życzy sobie jeździć wózkiem a nie samochodem...
Fajny jest aczkolwiek ma za niskie oparcie, głowa prawie jej wystaje i gdyby zdarzało jej się na wyjściach spać to raczej byłoby niewygodnie.
Dzięki Dziewczyny :kwiatek: A jak te malutkie kołeczka w easygo dają radę? Ja mam spacerówkę z zestawu i gdyby tylko składanie było mniej upierdliwe to nie zamieniłabym za żadne skarby.
ash   Sukces jest koloru blond....
05 kwietnia 2019 06:59
Madness, halo halo, możemy już gratulować ??
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się