KOTY

Polećcie proszę jakiś super skuteczny preparat na kleszcze, ale nie drenujący tak bardzo mocno kieszeni przy 3 kotach  🙇 (wiem, że takie rzeczy to tylko w Erze ale może jest dla nas jakaś nadzieja 😉 )

Fiprex nie daje rady, a mamy jakiś kleszczowy armagedon  😵
efeemeryda   no fate but what we make.
02 kwietnia 2019 11:55
tylko bravecto, nic innego nie działa
Foresto - ale to bym się bała, producent twierdzi, że obroża w razie potrzeby się odepnie, ale ja zmieniając psom w gabinecie wielkorotnie mam z tym problem, więc moim zdaniem to ściema.

Wszystkie pozostałe preparaty na rynku to fipronil, który nie działa od dawna, a przy bravecto masz spokój na 3mce.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
02 kwietnia 2019 11:55
My używamy Flevox i działa bardzo fajnie, ponad miesiąc trzyma.
Wszystkie 3 koty są wychodzące, w tym jedna mocno szwędolińska  😉 także obroża odpada.
Jaki jest orientacyjny koszt Bravecto? To spot-on?
efeemeryda   no fate but what we make.
02 kwietnia 2019 12:05
90zł, w zależności od wagi, tak spot - on.

Flevox i Fiprex to to samo, więc jeśli fiprex nie działa to flevox też nie będzie.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
02 kwietnia 2019 12:08
To mam mało zorientowane kleszcze 🤣 U nas kleszczy jest mnóstwo, ale póki co od 2 lat Flevox działa. Zdarza się że kot coś przyniesie, ale uschniętego i martwego już. Po miesiącu z hakiem zdarzają się żywe egzemplarze, to powtarzamy zakraplanie wtedy. Pewnie kwestia populacji z danym regionie.
Koty wg wagi 3,3kg, 4,3kg, 5,4kg

Na każdego osobny spot-on? Czy dało by się te lżejsze z jednego zrobić?
Pamiętam, że kiedyś jakieś odrobaczenie było do 8kg wagi kota i mnożyłam, dzieliłam, strzykawką odciągałam i dostały obie z jednego spot-ona  😉
efeemeryda   no fate but what we make.
02 kwietnia 2019 12:15
zembria
ja nie twierdzę, że u Ciebie nie działa bo jak mówisz, że działa to działa  😀
ale skoro pestka twierdzi, że u niej fiprex już nie działa, to tak samo nie zadziała Flevox, bo to ta sama substancja czynna.


pestka
pewnie możesz próbować, ja nie dziele. Bravecto można kupić tylko w przychodniach.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
02 kwietnia 2019 13:09
A! Kurczę, nie zauważyłam tego 😡
Pestka ja mam wychodzące koty i od dobrych 15 lat chodzą tylko w obrożach bo wszelakie spot-ony nie działały wcale (ale to było grubo przed erą bravecto więc to może zadziała?). Zraziłam się do nich i zostałam przy obrożach. Od jakiś 5 lat tylko Foresto. Za 69zł mam spokój na 8 miesięcy. Nigdy koty obroży nie zgubiły ani się na niej nie powiesiły. Wystarczy dobrze dopasować, żeby nie była za luźna.
Moje 2 na fiprexie czyste a nr 3 to jakieś nieporozumienie, chyba otworzyła własną produkcję kleszczy  😵 obroża odpada, bo ona z tych co nawet kombinezonik po sterylizacji sobie ściągała 🤔 następnym razem poproszę o bravecto, mam nadzieję, że podoła  😉
Polecicie weta od kotow w Lublinie? Jeden z moich mi podpada, mój konski wet obejrzal wstępnie i odesłał do specjalisty
Iwona Zadrzyńska w Świdniku  🙂
Ona ma przychodnie razem z doktorem Kusym tak?
W tym samym budynku, ale oddzielną przychodnię 😉 przyjmuje od 8 do 16.
Mozesz mi podpowiedzieć jak tam sie wchodzi, nawet na priv? Bo ja nie kojarze w tym podworku innej przychodni niz ta Kusego a woze tam zwierzaki. Tylko teraz potrzebowałabym zeby ktoś go na spokojnie zdiagnozowal, a to wiadomo - czas.
Tak samo się wchodzi 😉 Iwona Zadrzyńska przyjmuje 8-16. A pracowniczka Kusego od 16-21 😉
Aaa czaje. Dzięki!
Dawno mnie tu nie było.... mam pytanie z serii co byście poleciły do jedzenia dla kota około 16-17 letniego który był karmiony wcześniej karmami śmieciowymi? Chciałabym mu zmienić żywienie chociaż na te ostatnie parę lat jego życia. Oczywiście stopniowo..
Czy ktoś zna może koci hotel, albo sprawdzoną osobę która (odpłatnie oczywiście) przyjmuje koty do siebie na 'tymczas' na terenie Warszawy lub bliskich okolic?
Kalaarepa, 16-17-sto latka to ja bym karmiła tym co lubi i chce jeść, a jeśli już bym coś zmieniała to raczej w kierunku urozmaicenia jakimiś fajnymi rarytasami.. Zdrówka i jeszcze długich lat dla seniorka  :kwiatek:
sanna w sumie to samo mi wczoraj powiedział weterynarz🙂 Dziękuję 🙂 :kwiatek:
Kalaarepa, pokaz tego kota  :kwiatek:
Witam, czy ma może ktoś odsprzedać jedną tabletkę cerenii?
efeemeryda   no fate but what we make.
22 kwietnia 2019 14:17
Rudzielec
Już Ci odpisałam w wątku psim, to nie są cukierki, które można odsprzedawać, a dawkowanie jest ściśle określone, są nawet dziś czynne przychodnie, normalnie kupisz.
Terenie w tabletkach ciężko dostać. W gabinetach spotkałam się tylko z tą w zastrzykach.
efeemeryda   no fate but what we make.
22 kwietnia 2019 19:12
Jest już od dłuższego czasu w hurtowniach, także każdy gabinet ma dostęp, owszem był czas, ze nie było ale już jest.
Muszę przewieźć 3 koty ok. 300km. O ile z jednym z nich już taki manewr robiłam, tak dwa pozostałe jeszcze nigdy tak długo nie jechały i nie lubią jeździć w ogóle. Czy można im na czas podróży podać jakiegoś uspokajacza?
efeemeryda   no fate but what we make.
23 kwietnia 2019 10:23
można, ale wszystko co bezpieczne, żeby miało sens musi być podawane kilka dni wcześniej już  😉
Do wyjazdu miesiąc więc w razie czego czas na przygotowanie jest 😉 W takim razie najlepiej chyba przejdę się do swojego weta i wypytam dokładniej.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się