KOCHAM KINO :)

Maria, królowa Szkotów - piękny wizualnie: ładne ujęcia, plenery, świetne kostiumy (faceci w kryzach okazują się być całkiem spoko 😍 ). Dobrze zagrana główna rola, Margot Robbie też niczego sobie. Natomiast scenariusz jak dla mnie słaby. Widać, że reżyserka jest reżyserką teatralną - dużo w tym filmie w moim odczuciu mocno teatralnych scen, patosu i podniosłych monologów. No i - jeśli ktoś trochę zna się na historii, to pewnie będzie zgrzytał zębami tu i ówdzie 😉

Arktyka - wymęczył mnie ten film okrutnie. Dałam się wyciągnąć do kina, choć nie lubię filmów o samotnych ludziach w beznadziejnej sytuacji, bo za bardzo się wczuwam 🤣 Ale do rzeczy. Madds Mikkelsen to oczywiście marka sama w sobie i nie zawodzi. Choć z drugiej strony nie ma wiele do grania - obstawiam, że w tych arktycznych warunkach nawet grając walczył o przetrwanie XD Oprócz niego jest jeszcze nieprzytomna cały film kobieta. Podczas seansu można oczywiście grać w "bingo drinking game", bo scenariusz jest totalnie przewidywalny. Polecam się ciepło ubrać do kina - z ekranu wieje jak z zamrażarki 😉
Mia i biały lew - zanim wyruszyłam do kina to poczytałam komentarze, które prawie jednogłośne opiewały ckliwy klimat filmu. Cóż, nie płakałam. Ale! Jako kino rodzinne to bardzo polecam. Fabuła przewidywalna, morał również. Jednakże zwierzęta i sceneria wynagradzają wszystko, a przynajmniej większość. Trochę się pośmiałam, bo jednak próbowano tam wplątać jakieś zabawne gagi. Udało się. Przyjemny film i tyle.
Facella   Dawna re-volto wróć!
09 lutego 2019 21:28
Czy na Amazon Prime są jakieś filmy warte obejrzenia?
smartini   fb & insta: dokłaczone
09 lutego 2019 22:33
Facella, filmy nie wiem, ale jest serial Homecomming ktory zapowiada sie bardzo ciekawie 😀

Jak wytresowac smoka 3 - cudo, zabawne, urocze, wzruszajace. Piekne zamkniecie serii. Szczerbatek razem z Baymaxem maja specjalne miejsce w moim bajkowym serduszku sposrod nowych animacji 😍
Bylo na tyle ciekawie, ze wszystkie dzieci na sali byly grzeczne! 😀iabeł:

wczoraj miałam absolutnie ostatnie podejście do filmografii Netflixa... Velvet Buzzsaw jest tragiczny, nie róbcie tego sobie. Pseudointelygencji horror, bieda totalna. Jake dobrze zagrał ale nie miał szans uratowania tego paszkwila :<
Obejrzałam Romę. No dla mnie Oskar to za mało. Świetny film o miłości, cierpieniu, życiu z jego wszystkimi odcieniami. Ryczałam jak bóbr. Nie pamietam filmu, który by tak dobrze oddawał i wyzwalał w widzu emocje. Cudo.
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
24 lutego 2019 19:42
Fajny film: Gwiazdy na ziemi (2007)
smartini   fb & insta: dokłaczone
25 lutego 2019 10:35
Byliśmy na Faworycie, świetny! Nie widziałam 3 z 5 filmów z nominacji dla Najlepszej Aktorki, ale ta rola jest zdecydowanie Oskarowa.

Za to 3 statuetki dla Czarnej Pantery to żenada żenady, w szczególności za muzykę oryginalną (już przeżyję kostiumy i scenografię, choć i tu było lepiej...)

wczoraj miałam absolutnie ostatnie podejście do filmografii Netflixa... Velvet Buzzsaw jest tragiczny, nie róbcie tego sobie. Pseudointelygencji horror, bieda totalna. Jake dobrze zagrał ale nie miał szans uratowania tego paszkwila :<


smartini próbowałam niedawno właśnie obejrzeć Buzzsaw'a ale no nie dało się prz3z to przebrnąć  🤣
Jak wytresować smoka 3 - piękne zwieńczenie 💘 Śmiałam się i ocierałam łzy. A jakość animacji mnie powaliła - szczegóły strojów, ruch włosów i samych postaci, morze, ogień - wow. Jedyne co mi trochę zgrzytało to białą Nocna Furia - jakaś taka cukierkowa, gładka i błyszcząca od brokatu. Jak kucyk pony :P
Facella   Dawna re-volto wróć!
28 lutego 2019 19:14
Biała Furia przepiękna  😍 ostatnie 20 minut filmu bez przerwy beczałam. Uwielbiam tę serię, zostawili sobie otwartą furtkę na kolejne części, ale tak jak z Gwiezdnymi Wojnami czy Harrym Potterem - to już nie będzie to. Z jednej strony mi bardzo smutno, że to już koniec, ale z drugiej cieszę się, ze nie forsowali tego w nieskończoność.
Green book - dobry, wart obejrzenia film. Ale czy warty najwyższej nagrody Akademii...? Czekałam na coś takiego WOW, ale się nie doczekałam 🤣 Chyba za bardzo przypominał mi Nietykalnych.
Kapitan Marvel - czy tylko ja mam wrażenie, że to marvelowa zapchajdziura, byle wprowadzić jakąś postać? Nie zdążyłam poczuć do niej sympatii, cała historia też mnie nie porwała. Z takich "mniejszych" produkcji zdecydowanie lepiej oglądało mi się Ant Mana - żarty bardziej śmieszyły, a postaci nie były irytujące. Takie 5,5/10. Teraz zaczęłam się bać o Endgame 😕
Faworyta piękny, bardzo uniwersalny i aktualny film. I jak bardzo nie lubię filmów kostiumowych a klimaty angielskie (tak jak i francuskie) kompletnie mnie nużą i nie interesują - tak w tym filmie to zupełnie nie ma znaczenia, epoka jest tylko nieistotnym tłem. Polecam, bardzo dobre kino!  🙂
smartini   fb & insta: dokłaczone
18 marca 2019 12:52
potwierdzam, Faworyta jest świetna!
Kapitan Marvel - zgadzam się z Achaja,, bardzo biednie. Zero jakichkolwiek emocji w stosunku do głównej bohaterki, fajny był kotek i Furry, w tej kolejności. Jakieś takie chaotyczne to, bez ładu i składu, kompletnie niewiadomo skąd postacie wiedzą niektóre rzeczy, film jakby napisany na kolanie byle można było bez zbędnych minut wprowadzić postać w Endgame. Komiksów nie czytałam, ale w niektórych dyskusjach wyczytałam, że Marvel wcale nie była takim superkozakiem i Thor czy Hulk to ją miażdżyli jak paproszek a tu kurcze niczym Bóg. Generalnie nie przemawia to do mnie wcale.
A jeśli Furry wiedział do czego jest zdolna i wiedział, że Thanos chce zniszczyć połowę istnień w kosmosie to jest idiotą, że wezwał ją w ostatniej chwili, do tego po fakcie
Przemytnik - no nie robi takiego wrażenia jak np Gran Torino ale nadal to kawałek fajnego kina, które dobrze się ogląda. Ciekawa historia, nic się nie dłuży. Ale widać, że z Eastwood już jest staruszkiem
ooo tak, mi się Faworyta też podobał, chociaż postać Emmy Stone mnie wkurzała od pewnego momentu :P

W sobotę za to byliśmy na Kurierze i polecam. Ogólnie nie lubię historycznych filmów, a już na polskie to strach iść, ale według mnie wszystko spójne i estetycznie zrobione 🙂

Od mojego ostatniego wpisu wpadło trochę filmów, ale ja nie mam daru na opisywanie czy coś jest spoko czy nie, mam dziwny gust :P
Super że napisałyście, że i Kurier i Przemytnik są w porządku, bo planowałam się wybrać. Mam nielimitowe wejście do kina za free, więc korzystam ile się da, ale na jakieś totalne paździerze szkoda mi czasu  🙂 A sporo tych filmów ostatnio wyszło i sporo premier się zbliża, więc jakoś trzeba to odsiać. 
smartini, ja z kolei czytałam, że w MCU Kapitan Marvel została potwierdzona jako najsilniejsza postać 🙄

Faworyta też bardzo mi się podobała. Bardzo zasłużony Oscar dla Olivii Colman - gra fenomenalnie. W ostatniej scenie niby się nie rusza, a na twarzy ma wypisany wkurw, triumf, radość, rezygnację, smutek... Niesamowite. Świetna jest też kreacja Rachel Weisz. Za Emmą Stone nie przepadam, ale sprawdziła się tu jako milusia, ale idąca po trupach Abigail 🙂 Mogłabym wymieniać fajne szczegóły, ale podsumuję tylko - baaardzo dobre kino. Nie jest to typowy film kostiumowy 🙂
Wszyscy wiedzą - taki no, przeciętniak. Trochę się zawiodłam, bo w ostatnich latach hiszpańskie kino kryminalne trzymało bardzo dobry poziom, więc miałam wysokie oczekiwania. Penelope zjawiskowa i piękna jak zawsze, ale w jej kwestii nigdy nie będę obiektywna  🙂
Film ogólnie ogląda się dobrze, nie ma się poczucia straconego czasu, ale szczerze mówiąc - nic odkrywczego. Jak ktoś się naoglądał tego typu thrillerów, to będzie dla niego mocno przewidywalny i trochę poprzeciągany. No można było z tej historii wyciągnąć więcej  😉
Ciemno, prawie noc chyba nie zrozumiałam tego filmu. Dużo wątków, które nie wiadomo po co się w filmie znalazły... Problem poruszany w filmie poważny, ale no, nie, dla mnie na nie 🙁
Dumbo - piękne przesłanie na końcu. Ogólnie 8/10.
smartini   fb & insta: dokłaczone
03 kwietnia 2019 18:27
obejrzałam właśnie zwiastun Jokera i kurcze... zapowiada się naprawdę dobrze. DC, błagam, nie zepsujcie tego potencjału!!!
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
03 kwietnia 2019 18:55
Myślałam, że Leto będzie dalej go grał.
A kto gra? Joaquin?
smartini   fb & insta: dokłaczone
03 kwietnia 2019 20:44
espana, tak tak, Joaquin. I w nim cała ta nadzieja.
zembria, to jest film zupełnie niezwiązany z Legionem Samobójców (jak dla mnie - na szczęście :P), ba, niewiele ma wspólnego w ogole z Batmanem i Jokerem których znamy chociażby z Nolana - film jest opisywany jako portret psychologiczny Jokera, to jak powstała ta postać. Czyli zupełnie inne klimaty 🙂
Obejrzałam. Po zwiastunie najbliżej mu właśnie do nolanowskiego - ledgerowego Jokera wg mnie. Mocno liczę na DC, wkurza mnie marvelowskie 12+, ja chcę komiksów dla dorosłych  😉
smartini   fb & insta: dokłaczone
04 kwietnia 2019 09:10
raczej miałam na myśli, że to nie jest ten 'okres w życiu' Jokera co u Nolana 😀 taki prequel jakby 🙂 Ale klimatem faktycznie najbardziej chyba zbliżony będzie do tej interpretacji.
Ja generalnie na DC nie liczę po ich ostatnich tworach :/ Mam tylko nadzieję, że słabym scenariuszem i montażem nie zabiją kreacji Joaquina
A tak tak. To taki Joker Początek  🤣 Tylko ta farba klauna na twarzy - jak z tego wybrną?  🙄
smartini   fb & insta: dokłaczone
04 kwietnia 2019 09:29
W sensie?
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
04 kwietnia 2019 09:39
Że z Legionem samobójców nie ma nic wspólnego, to mnie akurat też cieszy 😉 Ale myślałam, że mają generalnie już aktorów do postaci przypisanych.
smartini   fb & insta: dokłaczone
04 kwietnia 2019 09:44
zembria, teoretycznie mają, ale chyba do tej wątpliwej jakościowo serii z Batmanem, Aquamanem itp. Joker z Joaquinem to chyba zupełnie osobny twór i z DC ma tyle wspólnego, że mają prawa do tej postaci 😀 aczkolwiek, jeśli okaże się udany to nie obraziłabym się, jakby zaorali wszystko co do tej pory zrobili i totalnie zmienili kierunek, casting i koncepcję 😁
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się