ABC formalności OZJ/PZJ i startów na zawodach

marysia550, hahahah  😵 czyli przepis martwy.
Ciekawe czy sportowy da na rok  czy w ustawie jest napisane, że może A nie musi  😂
Gillian   four letter word
04 kwietnia 2019 15:36
marysia550,  moja koleżanka klubowa ma tą samą sytuację, lekarz rodzinny odmówił wystawienia zaświadczenia bo nie ma wglądu w dokumentację medyczną. I tak musi dymać do sportowego.
Ja mialam ze sobą wymagane zaswiadczenia od specjalistow, badania krwi, Ob, glukoze i mocz. A one nawet nie uzyly jakiegos argumentu. Nie, bo nie musi i już.
Ja mam badania na rok od sportowego.
anetakajper   Dolata i spółka
08 kwietnia 2019 13:43
Ja mam badania na rok od sportowego.


Ja też, ale PZJ wpisuje tylko pół roku :/

Czy mogę jechać regionalki uj. w sztybletach i sztylpach ?
W przepisach pzj na zawodach regionalnych dopuszczalne jest stosowanie butów (sztybletów) czarnych lub
tego samego koloru co marynarka ze sztylpami [s]do klasy N włącznie[/s]

Wole się upewnić że tak  🤣
anetakajper, ja jechałam kilka razy, bo oficerek nigdy nie miałam.
anetakajper, teraz nawet w ujeżdżeniu
anetakajper   Dolata i spółka
09 kwietnia 2019 06:09
Dziewczyny zapomniałam napisać  uj. C klasa . W tych niższych to bym się nawet nie zastanawiała. Chodzi o C - CC regionalne ?
http://pzj.pl/sites/default/files/przepisy/Załącznik%20nr%203%20do%20regulaminu%20ujeżdżenia%202019.pdf
Na zawodach regionalnych - dopuszczalne.
anetakajper   Dolata i spółka
10 kwietnia 2019 10:09
dzięki  :kwiatek:
Lov   all my life is changin' every day.
20 kwietnia 2019 19:02
To jak z tym sportowym lekarzem teraz? Ktoś z was dostał na rok? Bo u mnie się zdziwili mocno...
Lov, tak koleżanka dostała ( Senior).

Mam pytanie odnośnie 2 klasy: w jakich konkursach można ją robić, na pewno zwykłym, dwufazowym, a jak jest przy konkursach :
- z Jokerem
- szybkości?
Bo mam niedługo region i właśnie takie konkursy. Jak to jest traktowane?
Ktoś ma taką wiedzę?

Edit Wg tego dokumentu:
[[a]]http://pzj.pl/sites/default/files/przepisy/Normy%20na%20klasy%202019%20v%201.0.pdf[[a]]

To szybkości się liczy, ale konkurs z Jokerem to już chyba nie?
I jednak nie ma tego przepisu, że mam 12 miesięcy tylko rok kalendarzowy   😵

Edit2: Już sobie sama odpowiedziałam na zadane pytania  😂
Perlica, joker sie nie liczy. Szybkości owszem, ale musi być w wynikach oznaczone, że bez błędów w parkurze, nie tylko czas przejazdu.
Klami, wg przepisów konkurs z Jokerem się liczy jeśli jest konkursem zwykłym z Jokerem, a nie jest zaznaczone w propozycjach jaki, tylko że z Jokerem, muszę dopytać organizatora.
Perlica, zwykły z jokerem to już inny konkurs niż "z jokerem". Rozchodzi się w praktyce o to czy masz w parkurze szeregi itd.
A nie masz w propozycjach odwołania do przepisów ? Z którego art. itd. jest konkurs ?
Klami, joker to joker. Każdy konkurs o wzrastającym stopniu trudności z jokerem ustawiony jest na pojedynczych przeszkodach. Najczęściej rozgrywa się go na zasadach konkursu zwykłego właśnie.
Klami, właśnie nie dali artykułu ani przy Jokerze, ani przy szybkości, zostawili puste miejsce ;-)
Napisałam już do organizatora, zobaczymy co mi odpiszą.
_Gaga, o wzrastającym stopniu trudności z jokerem się nie wlicza (pojedyncze przeszkody, naliczane punkty za każdą przeszkodę), ale zwykły z jokerem już tak (na czas a joker jako alternatywa np.)
Dobrze to zrozumiałam? Jak dobrze mieć to za sobą  😁
Puma, źle myślisz
Konkurs o wrastającym stopniu trudności z jokerem ustawia się na 6, 8 lub 10 przeszkodach. Nie stawia się szeregów. Można go rozgrywać na zasadach konkursu zwykłego, dokładności z rozgrywką, lub zwykłego z rozgrywką. Najczęściej jeździ się konkurs zwykły o wzrastającym stopniuntrudności z jokerem (mało kto to poprawnie opisuje w propozycjach zr). I nie wlicza sie on do klas sportowych z uwagi na brak szeregów (art 269)

Konkurs zwykły z przeszkodą alternatywną to po prostu konkurs zwykły z moźliwością skrócenia trasy trudniejszym skokiem. Taki konkurs wlicza się do klas.
_Gaga, chyba nie doczytałaś tegorocznych zmian w przepisach.
Wprowadzono "nowy" konkurs, gdzie joker jest Po celownikach,
jako ekstra wyzwanie.
Mam pytanie, jak to jest z badaniami sportowymi na rok? Można czy też nie? Bo wczoraj lekarz wypisał mi na rok i się lekko zdziwiłam  🙇
PATRYCJA10822, Można, chyba, że lekarz stwierdzi inaczej 🙂
to jeszcze raz w temacie badań. Lekarz z certyfikaten PTMS w końcu może czy nie może wystawić zaświadczenia dla osoby powyżej 23 roku życia? gdzieś mi migneło jakies rozporządzenie że lekarz medycyny sportowej lub lekarz wpisany do PTMS z certyfikatem.
Ja mam pytanie z serii banalnych. Czy przed wizytą u lekarza medycyny sportowej musze na własną rękę robić wszystkie badania krwi, konsultacje laryngologiczne itp? Jak to wygląda w praktyce?
Musisz wszystkie badania zrobić sama i przyjść z wynikami do lekarza sportowego. Słyszałam, że podobno lekarz sportowy robi też EKG, ale mi się to nie zdarzyło.
Chyba u każdego lekarza jest trochę inaczej.
U nas jest tak że raz w roku musisz zrobić krew i mocz, lekarz daje skierowanie.
Raz na rok też jest badanie EKG, które jest wykonywane na miejscu.
Jeśli Ci się spieszy to zrób badania na własną rękę przed wizytą a jeśli nie to pewnie lekarz da skierowanie na darmowe badania ale będziesz musiała się do niego pofatygować drugi raz z wynikami.
Ja robiłam wszystkie badania prywatnie. Na NFZ internista może wystawić skierowanie na krew,mocz,ob,cukier. Ale do laryngologa jak kiedyś chciałam termin to był dopiero na za miesiąc, więc nie zdecydowałam się czekać, tylko poszłam prywatnie. No i podobno zaświadczenie od laryngologa ważne jest miesiąc, więc trzeba się sprężyć z terminem do sportowego. A i termin u sportowego to też nie łatwa sprawa, przynajmniej w Krakowie. 😉 Za ekg płaciłam 40zł prywatnie.
To zupełnie inaczej.
Ja nigdy nie potrzebowałam żadnego zaświadczenia od laryngologa a i z terminami u sportowego nie ma problemu, przychodzisz, czekasz i masz załatwione tego samego dnia.
Kurcze, czyli rzeczywiście wszystko zależy od lekarza i od tego, gdzie się idzie do lekarza. Mnie niestety interesuje gorsza opcja - Kraków :/
dzięki za informacje
Gillian   four letter word
10 maja 2019 20:45
U nas wygląda to tak - raz w roku EKG, morfologia, glukoza i ogólny mocz. Młodzież co pół roku. Wszystko na miejscu można zrobić. Badania laboratoryjne to koszt 36zł. EKG robią za darmo.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się