M jak mieszkanie czyli wszystko o urzadzaniu:)

Po dokładnych oględzinach stwierdzam że jednak fuszerkę odstawił ten mój stolarz i wysłałam mu listę poprawek do wykonania. Szafa w przedpokoju napiera na zawias od drzwi, jedna taśma led nowa a od razu nie w pełni sprawna, indukcja odstaje od blatu, gniazdka mu nie pasowały więc wykręcił i wiszą sobie na kabelkach  🤔 już jak robił to pytałam czemu tak to coś mówił że to trzeba wyciąć więc myślałam że wytnie i wsadzi z powrotem a nie wytnie z tyłu ale tak zostawi  😵 masakra... mogłam zmienić jak wykonawcę jak się pierwsze problemy zaczęły...
Czy ma ktoś tę narzutę i zwierzęta w domu? 😉
https://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/60381959/
Szukam czegoś, co będzie jak najłatwiejsze do czyszczenia z kocich kłaków, bo moja dotychczasowa narzuta wygląda, jakby sama miała zaraz zostać kotem  🤣
Libella, to chyba zależy od kota, mój oblepia wszystko jak leci, nawet taki śliski materiał czy skórę 🤣
Ja lubię zamiast zasłon rolety. Bardzo mi się podobają rolety typu dzień-noc. Zasłony i firanki przypominają mi stare mieszkanie mojej babci. :-)
Libella mam te narzuty w salonie plus 3 koty i psa, który nocą zakrada się na kanapy...Szału nie ma, kudły są ale fakt dość dobrze się toto wytrzepuje i pierze, no i na tym kolorze kudły nie rzucają się w oczy... Pod narzutami mam sztruksowe obicia na kanapach więc ten len zdecydowanie lepiej niż obicia znosi sierść. Chcę za jakiś czas zmienić kanapy i cały czas się głowię jakie obicia będą dobre do utrzymania w czystości- dzieci mi podrosły ale zwierzaki są i zawsze będą a z nimi kudły...
Kiedyś honey polecała świetną narzutę z Ikei, do której nie wbijały się kłaki. Niestety ostatnio przekopałam pół sklepu i jej nie znalazłam...chyba ją wycofali, a jeszcze w zimie były.

edit: znalazłam, chodzi o model Karit
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
04 kwietnia 2019 08:23
Mi jeśli chodzi o kłaki kocie na narzucie, a koty są 4 i śpią na na rzucie, najlepiej się sprawdza narzuta z takiej jakby satynowej tkaniny. Nie podoba mi się ona, ale jeśli chodzi o praktyczność to wygrywa zdecydowanie.
mac Mieliśmy w poprzednim mieszkaniu zestaw wypoczynkowy z obiciem z alkantary i polecam, sierść zostaje, ale się nie wbija w ogóle i bardzo łatwo ją odkurzyć, czy zdjąć ręką.
Kaarina, faktycznie, u mnie też nie ma, ale nadal polecam :p
Wszechobecne kocie futro skąd ja to znam  🤣 😡 😍
Wrzucam linka do bloga gdzie opisali jak pozbyć się sierści z mebli i wykładzin  /ciach DodoMod/

Tylko proszę mnie nie hejtować za linka  🙇 👍 staram się pomóc  🏇
 ucieszenie za marketing szeptany!!
smartini   fb & insta: dokłaczone
04 kwietnia 2019 11:33
boże drogi... Admin, czy Zośka Zochna Zochusieńka, boże dostać permanentnego bana? To już nawet śmieszne nie jest
Zośka Zochna Zochusieńka, bardzo kiepski dział marketingu macie w tym swoim sklepie   😵
smartini   fb & insta: dokłaczone
04 kwietnia 2019 11:35
Behemotowa, poziom żenady osiąga szczyt :P nigdy w tym sklepie na pewno nie kupię bo tak mnie wkurza 😁 Zosiu, możesz przekazać przełożonemu ile ludzi zniechęciłaś do jego sklepu :P
Do... 7 razy sztuka? Będzie w końcu ban?

Do mnie jutro w końcu kanapa przyjeżdża  💃 dziś wieszamy lampy, jutro elektryka i hydraulika na tapecie, może w końcu będzie bardziej domowo  👀
magda, to już prawie końcówka. Zazdroszczę. To kiedy zapraszasz ? 😉
Z zadań na dziś zrobiliśmy 1/3  😵 lampy powieszone... 2. I lustro. I tyle  😂 Ale do przodu. Także... zapraszam, o ile plac budowy nie przeszkadza  🤣
Libella, moi rodzice mają podobną z home&you. Przy stadzie kotów i psie daje radę 😉

Ok. wstępnie ogarnęłam układ kuchni, teraz wysyłamy nasze pomysły/inspiacje do projektantki i czekamy na efekt końcowy. Właściwie wiem bardzo dokładnie czego chcę i oczekuje, ale potrzebuje żeby ktoś znający się na rzeczy to złączył w jedną spójną całość. Ogólnie skupiam się na szczegółach i tematy typu kolor podłogi wywołują we mnie niepokój bo boję się, że moje wymarzone dodatki nie będą do niej pasowały :jogin: Na moje nieszczęście po mamie odziedziczyłam potrzebę zmieniania wystroju mniej więcej w zależności od tego w którą stronę akurat wieje wiatr, więc tym bardziej podłoga i meble kuchenne muszą być neutralnym tłem do moich działań dekoratorskich 😂 Ale pewnie jest to, że mój tata mnie zamorduje za ilość podwieszanego sufitu  jaki będzie musiał zobić 😂
Czy szafka o wysokości 82 cm będzie dużo mniej wygodna pod telewizor niż 47 cm? Ta pierwsza ma 180 cm szerokości, druga tylko 120, dlatego się zastanawiam... Telewizor ma na tym stać, nie wisieć na ścianie.
magda, oglądając tak stojący TV z kanapy będziesz musiała zadzierać głowę- naprawdę mało komfortowe. Jaki duży jest telewizor i co ma się jeszcze na tej szafce (lub w niej) zmieścić- od tego zależy szerokość szafki.
Moi rodzice mają tak wysoką szafkę i na niej dość spory TV. Szczerze mówiąc nie przeszkadza mi to jakoś.... I nie zadzieram głowy żeby móc oglądać.
U siebie mam niską szafkę, ale docelowo TV ma wisieć na ścianie dużo wyżej niż teraz stoi. Jak dla mnie żadna różnica.
Skłaniam się ku niższej. Teraz będę mieć mały telewizor ale docelowo będę chciała go zmienić na większy. Kompletnie nie wiem gdzie umieścić głośniki komputerowe, przy większym telewizorze na pewno się nie zmieszczą a przy małym subwoofer sam się nie zmieści.
magda, pozostaje wtedy wymienić głośniki komputerowe na kino domowe albo stereo. No i mniejszy i większy to nie są jednostki miary
Nie mam pojęcia ile ma cali ten mały telewizor, a o dużym nie myślałam jeszcze więc też nie ma co rzucać liczbami. Głośniki chętnie kupię inne ale to też za jakiś czas jak będzie budżet... Póki co te komputerowe muszą gdzieś stać. Do kina domowego podepnę się z muzyką z komórki? Najchętniej bym gdzieś na ścianach głośniki porozwieszała, tylko wtedy kable trzeba jakoś ukryć (o ile nie ma bezprzewodowych).
emptyline   Big Milk Straciatella
08 kwietnia 2019 07:39
magda, oczywiście, że są bezprzewodowe.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
08 kwietnia 2019 12:02
Wysokość szafki zależy też mocno od odległości tv od kanapy/foteli czy z czego tam będziesz oglądać 😉 My mamy odległość ponad 4m i tv stoi na wysokiej, dużej komodzie i jest spoko, ale u znajomych jest sporo bliżej i wtedy jak jest wysoko to niezbyt wygodnie to się ogląda.
majek   zwykle sobie żartuję
08 kwietnia 2019 15:01
Bezprzewodowe sa, ale jakos prad trzeba podlaczyc, pradu bezprzewodowo nie da sie poki co.

Co do wysokosci: jak siedzisz na kanapie, to lepiej nisko, jak zwykle lezysz to raczej wysoko.
Potrzebuje wsparcia, może pomożecie drodzy ReVoltowicze.
Planujemy z mężem zakup kanapy/sofy. Nasza sypialnia, w której stoi nasze ukochane łóżko z materacem lateksowym z Ikea ma się docelowo niedługo stać już pokojem dziecka. Kanapa w dużym pokoju jakaś najtańsza z Ikea nie nadaje się do spania na dłuższą metę. Także misja: znaleźć coś rozkładanego w dzień do siedzenia a na noc do wygodnego spania. Czy znacie sprawdzone salony meblowe, w których istnieją rozkładane produkty z naprawdę wygodnymi materacami i bez wyczuwalnej "dziury" po rozłożeniu na "łamaniach" składanych części?

Może jakieś sprawdzone modele? Ja to najchętniej załatwiłbym wszystko jedną podróżą do Ikei ale czy tam mają wygodne kanapy? Może ktoś coś od nich ma i korzysta?
efeemeryda   no fate but what we make.
09 kwietnia 2019 20:09
Mogę polecić kanapę moich rodziców z Agata meble. Jak chcesz to podlinkuje
Również polecam z Agata Meble te ze sprężynami bonnelowymi. Są trwałe i można na nich spać wygodnie 🙂
BlueHorse, ja mam vox logan i póki co jestem zachwycona! Mega wygodna do siedzenia, banalnie prosta w rozkładaniu, wygląda na wygodną do spania (tego nie testowałam). Chociaż rozkładana kanapa wątpię by mogła być tak wygodna jak materac.
Ja polecam kanapy z małego salonu Eska. Mają stronę internetową, salon na pewno w Przytkowicach za Krakowem, a czy gdzieś jeszcze to nie wiem, natomiast myślę że modele które oferują są gdzieś jeszcze dostępne w innych salonach. Rodzice mają od nich jeden narożnik który jest rewelacyjny. Tak wygodnie to mi się nigdy nie spało jak na nim. Teraz ja kupiłam jakiś model tegoroczny i po testach w sklepie wydaje się super.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się