ciąża, wyźrebienie, źrebak

Tajnaa trzymam kciuki żeby jakiś dzielny pływak tam był!
U mnie dalej cisza tylko z żółtej przeźroczystej cieczy, zrobiła się lekko biaława,ale nadal przeźroczysta
Wróciłam z dobrymi wiadomościami  💃

Wczoraj rano puściłam kobyłę na padok, ale przy zakładaniu kantara zauważyłam, że mleko kapie z niej na całego. Na łące zachowywała się normalnie, pasła się, do 12😲0 zdążyliśmy całą stajnię zrobić (posprzątać, pościelić etc.) i gdy szykowałam wiaderka z żarciem kątem oka zauważyłam, że łazi i się tarza. Ściągnęłam ją z koleżanką do boksów, pozamykałam stajnię, żeby nie widziała i nie słyszała drących się za nią innych bab. Zanim poszłam po krzesło, żeby ją poobserwować widziałam dwa mega skurcze, takie, że biedna wygięła się jak harmonijka. Nie zdążyłam dobrze odpalić ebooka na telefonie, położyła się i... 40 minut później był z nami ten gentleman  😍



Poród książkowy, worek rozerwany, łożysko szybciutko odeszło. Zdecydowałam się na podanie surowicy (przeciwciała). Mały miał troszeczkę problemów ze wstawaniem po 1,5h (zwalam to na piękne długie malowane nogi), ale podnieśliśmy go i poasekurowaliśmy i potem już załapał. Dzisiaj już biega po boksie, zaczepia matke, wierzga jak chcę mu przemyć pępek jodyną, więc wszystko w jak najlepszym porządku  😁



To oficjalnie przedstawiam - Calvario G, z matki po Brandon, ojciec Joviaal ES (Fernando H x Elegant po Casall). Mój pierwszy, wyczekany źrebol  🏇 tfu tfu oczywiście!
seczuanowa ale wymalowany, gratki! 😍
borkowa. dziękuję, na ryjku jest jeszcze piękniejszy  😍

zembria   Nowe forum, nowy avatar.
06 kwietnia 2019 20:24
Łojoj! Czadowa odmiana 😍
o matko, ale udany 😍 😍
Tajnaa u mnie nasienie od Schockemöhle 2 razy nie doszło na czas, raz zatrzymane do kontroli i nasienie doszło a papiery juz nie wiec poszło do WC a drugi raz nasienie otwarte na kontroli i juz nie zdążyło. Jeszcze tego samego dnia wysyłali kolejne po porządnym opierdzielu, przynajmniej nie skasowali mnie kolejne 200€ za wysyłkę.
Przy pierwszym razie kobyla była ustawiona co do godziny niemalże ale na spokojnie poczekaliśmy do kolejnej rui.
Tajnaa, co za ogier? Moje się dzis 4h spoznilo ale wklady byly jescze zmrozone a pod mikroskopem plemniki tanczyly i śpiewały, ale w zeszlym roku u tego samego ogiera bylo podobnie, jakosc nasienia ma mega.
seczuanowa uwielbiam  malowańce, a ten w szczególności jest mega, gratulacje maluszka.
U mnie w cyckach już mleko, nie żeby kapało, bo u niej nigdy się to nie zdarzyło, więc zaczynam ją mocno pilnować 😉
seczuanowa, rewelacja  😍 😍 😍
karolina_, młodziutki ogierek, dlatego też czas był tak ważny.
seczuanowa, gratulacje, przepiękny!! (tfu tfu)
Moja dalej pękata, cyc większy ale wszystko jeszcze sztywne, mięśnie mocno trzymają. Dziś 326 dzień ciąży, zastanawia mnie tylko jej wymie bo jest spore ale twarde, nie czuć w niej żadnej cieczy i bardziej jest nabrzmiałe przed wymieniem niż samo wymię. Boję się o stan zapalny ale muszę dodać, że zawsze miała spore wałki tłuszczowe przed wymieniem.
Witam, zwracam się z prośbą o podpowiedź.
U nas w stajni wyzrebily się dwie klacze ( pomiędzy wyzrebieniami dwa dni różnicy), czekamy jeszcze na zrebaka od jednej. Przed porodem jedna z klaczy oddzielona od stada bo reszta ja bardzo gnebila, druga do porodu trzymana ze stadem, trzecia nie wyzrebiona  łazi w stadzie.
I teraz moje pytanie, jak dopuścić i czy w ogóle klacze do stada. Czy może puścić same klacze ze zrebakami na oddzielny padok.
Czy też każda ze zrebakiem oddzielnie.
Dwie z tych klaczy to straszne zołzy, boję się że jak puszcze je razem, to dojdzie do kopaniny innych zrebaków, i będzie bójka pomiędzy klaczami.
draskaeb my mieliśmy zapalenie wymienia przed porodem, kobyle zrobił się jakby drugi brzuch, niestety nie mam żadnych zdjęć, drugi raz mieliśmy po porodzie i był problem z dostawieniem źrebięcia
Borkowa a czy to wymie zapalne u Was schodziło po spacerach? U mnie przed wymieniem pojawiła się taka okrągła niewielka opuchlizna, na środku lini brzusznej. Martwię się bo to pierworódka.
Borkowa a czy to wymie zapalne u Was schodziło po spacerach? U mnie przed wymieniem pojawiła się taka okrągła niewielka opuchlizna, na środku lini brzusznej. Martwię się bo to pierworódka.

u nas było wzdłuż całego brzucha i skończyło się na zastrzykach
trzymajcie kciuki, u mnie zaczynają się nerwowe spacery po boksie 🙂
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
07 kwietnia 2019 21:53
Trzymamy😀😀 🏇 🏇 🏇
Katarzyna K trzymamy, powodzenia!!!
aszhar gdzieś wcześniej pisałam. Ja klacz że źrebakiem do stada SAMYCH klaczy wpuściłam po dwóch tygodniach na łąki i wypas 24h. Wszystko zależy jakie stado i jakie klacze. Moja klacz akurat jest najwyżej w stadzie i problemów nie było, oprócz biegania na początku. Wszystko trzeba dostosować i na początku pilnować.

Jaki brzydal!!! Gratuluję!!! <3
Katrzyna K, jak tam?? 😀
Wykluło się coś?  👀
no jest , jest gniady ogierek.Po moim wpisie kobyła jeszcze parę razy zakręciła się na pięcie po czym legła i zaczęła przeć.Ogierek ładny duży, szybko nogi ogarnął, więc cieszyłam się że góra po pierwszej pójdę spać, no ale z ogarnianiem cyca taką imprezę zrobił że wróciłam sporo po  po trzeciej 🥂


teraz tak na ok miesiąc przerwa, po czym jeszcze dwie, i będzie komplet 😉
gniady z taką piękną odmianką  😍 😍 😍 gratki  😅
Gratulacje!
Jaki slodziak  😍

Ashar, ja kobyle bardzo dominujaca a jednoczesnie bardzo stadna wywalilam nastepnego dnia razem z klacza sportowa z ktora normalnie chodzila. Ale przy klaczy ktora jest nizej w hierarchii najpierw puscilabym obok siebie i obserwowala co sie dzieje i na tej podstawie zdecydowala co dalej.
Gratulacje dla mam!!!!! 🙂
Dziękuję dziewczyny 🙂




ja małego już wywaliłam na padok, szkoda trzymać w stajni przy takiej pogodzie.
A jeśli  chodzi o łączenie, to z doświadczenia wiem że najmniej zamieszania jest na dużym padoku,jedne matki trzymają się stada  inne czują się  bezpieczne poza nim a  jak dodatkowo jest co pod stopami skubać to wszystkie zgodnie się pasą.Klacze które mogą być ganiane przez inne dopuszczam dopiero jak źrebak mocno kumaty  pilnujący się  matki,i już na tyle sprawny żeby w razie co mógł nadążyć za klaczą podczas ucieczki.

A ta panienka jutro kończy miesiąc
Katrzyna K gratulacje, niech się zdrowo chowają! :kwiatek:
u nas coś tam się pojawiło na cyckach, pozapadana, więc czekamy, może jutro coś się wykluje 😜
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się