popręg

Kupilam w lipcu calkiem porzadny popręg https://dobry-kon.pl/br-popreg-tekna-pressure-ezo.html i dziś zauwazylam, że to podszycie pęka-  jest sporo malych spękań. Boję się, ze będą się powiększać.  Reklamować,  czy to raczej normalne?
Ja bym reklamowała
A ja polecam wszystkim którzy mają problemy "mostkowe" u koni Stubben Equi Soft. U mojego starszego występowała kulawiza po dociągnięciu popręgu, nawet przy pasie do lonżowania, nie ważne czy był anatomiczny, skórzany, futrzany, neoprenowy, żelowy. W subbenie krok był pewny i nie skracał żadną nogą 🙂
Teraz nosi go młodszy koń, u którego po ponad 0.5 roku używania popręgu zauważyłam zdecydowanie większą wydolność, koń nie męczy się tak szybko, na pewno to w dużej mierze zasługa tego popręgu 🙂
Super się go czyści - wkład futrzany piorę ręcznie, a "podstawę" wystarczy przetrzeć wilgotną szmatką.
Subben  👍
Czy znajdę jeszcze jakiś popręg tego typu:
http://healthyhorse.pl/popregi-do-siodel/625-horka-popreg-skorzany-anatomiczny.html

Wróciliśmy "do gry" po zmianie siodła i moja radość trwała trzy jazdy, bo już dziś zsiadam a kucyk obtarty  😵. Nie bardzo, futro przeżedzone,ale wiem,że to na lato dobrze nie wróży i trzeba kombinować już teraz,żeby znaleźć coś mu pasującego. W 90% obciera się w jednym miejscu za łokciem, tworzy mu się tam fałdka podczas ruchu. Takie standardowe profilowane popręgi wypadają krawędzią właśnie przy tym, więc te co miałam nie sprawdziły się zupełnie. I teraz właśnie rozmyślam coś,co by naprawdę pozwoliło odsunąć popręg od tej fałdki, tyle,że poza tym popręgiem horki nic tego typu nie potrafię znaleźć  🙄
Obiś, widzę że masz taki sam problem jak ja.  Dobra wiadomość jest taka, że Schockemohle ma popręgi dla koni z nadmiarem skóry za łokciem. Zła wiadomość, że są drogie i nie na każdemu koniowi pasują. U mojego konia niestety ten popręg się nie sprawdził. Bardzo żałuję, bo jest rewelacyjnie miękki.
trusia Kurczę,tak wizualnie to nie sądzie,żeby ten Schockemhole dał radę. Bo to i tak wypadnie przy tej fałdce  😵. Właśnie chętnie bym spróbowała czegoś takiego jak ten horki,bo może on by dał radę naprawdę wypaść za tym. A w czym jeździsz obecnie? Znalazłaś coś pasującego,czy ciągle szukasz?
Nie wiem, czy o tym samym popręgu mówimy, bo ten, który mam na myśli, wygląda podobnie do horki. On ma elastyczne wstawki z cienkej, miękkej sóry, właśnie dla koni z nadmiarem skóry. Ujeżdżeniowy model nazywa się Pandora, nie wiem jak nazywa się dlugi, ale jesli chodzi o kształt, w moich ogłoszeniach jest Pandora.

U mnie ostatecznie stanęło na futrzanym Mattesie. Tzn mam nadzieję, że jednak nie ostatecznie, że jeszcze jakiś skórzany znajdę, bo najłatwiejszy w utrzymaniu. Futro jednak dla mnie jest mocno upierdliwie. A ile kasy już w tych próbach  popręgowych umoczyłam, to wolę nie myśleć.  

Edit: ha ha, dzięki temu postowi zauważyłam, że moje ogłoszenie wygasło. Obiś  :kwiatek:
Ja miałam na myśli coś takiego: https://rosruitersport.nl/en/schockemohle-pallas-leather-girth-anatomic-line.html?utm_source=googleshopping&utm_medium=cpc&utm_campaign=googleshopping&gclid=CjwKCAjw-ZvlBRBbEiwANw9UWtjLLhC7hHxP4EzDYb3P6Lu0uumIVYTDx_--TgzkofyTqycuUI0GdhoCn90QAvD_BwE I on na mocno profilowany na zdjęciach nie wygląda. Chyba,że odpowiednik wszechstronny tej Pandory to coś innego.
Mattesa miałam ujeżdżeniowego przy poprzednim siodle. U nas nie sprawdził się totalnie. A ja już bym mogła głaska i miziać te futro, byleby nie obcierało  😁
I prawda, szkoda gadać ile popręgów było kupionych i zaraz sprzedawanych. I generalnie chybanie ma kwoty,której bym nie dała za pasujacy mu popręg, ale przez to,że nie umiem znaleźć takiego długo to już budżet chcę ograniczyć. Bo sprzedawanie właściwie nowego popręgu za połowę ceny najczęściej naprawdę boli  😁 😵
Obiś, Pandora obtarła ją nie w tych zmarszczkach, ale pod popręgiem.

Popręg Mattesa dobrał mi człowiek, który przyjechał do stajni z zamówionym przez kogoś siodłem. Ponieważ miał ze sobą podkladkę Mattesa, zahaczylam go o popręg. I on mi pokazał, dlaczego się obtarła (to co będzie dalej, to jego słowa).

Jedną z przyczyn, dla których popręg obciera jest kształt brzucha konia. Bo od kształu brzucha zależy, czy popręg dobrze przylega. Ten mój na jednej krawędzi przylegał, a na dugiej odstawał. Jak odstawal, to się przesuwał jak koń się poruszał i obcierał.

I generalnie chyba nie ma kwoty,której bym nie dała za pasujacy mu popręg,


Też tak podchodzę, dlatego bez mrugnięcia kupiłam Pandorę. Niestety nie na nasz brzuch.

Nie wiem czy w dobrym wątku piszę jak nie to wybaczcie.
Wiecie może gdzie mogę zamówić tylni popręg do siodła west? Mam wrażenie że przeczesałam pół internetu i nic nie znalazłam  🙄
Mam dwa pytania:
1. Czym może być spowodowane rozwarstwianie i pękanie skóry owczej w popręgu mattesa? Wygląda to tak, jakby futerko odchodziło razem z powierzchowną warstwą skóry  😕 Piorę stosunkowo rzadko, staram się tylko rozczesywać futro. Zawsze był prany w preparatach do wełny, na 30 stopni i z bardzo delikatnym wirowaniem.

2. Poszukuję szerokiego popręgu ujeżdżeniowego, najchętniej skórzanego, bardzo miękkiego i koniecznie z gumami- dla konia, który często się obciera. Coś w stylu stubenna equi-soft ale w bardziej przyjaznej cenie. Co polecicie?
[quote author=koron@ link=topic=117.msg2858812#msg2858812 date=1554707776]
Nie wiem czy w dobrym wątku piszę jak nie to wybaczcie.
Wiecie może gdzie mogę zamówić tylni popręg do siodła west? Mam wrażenie że przeczesałam pół internetu i nic nie znalazłam  🙄
[/quote]

Może zapytaj w wątku westowym? Nie wierzę, żeby westowcy nie wiedzieli  🙂

Swoją drogą to ciekawe, nie wpadło mi nigdy ani w oko ani w ucho, że od westowego poręgu koń się obciera. Faktycznie tak jest czy to moja niewiedza?
Poszukuję brązowego popręgu z fartuchem na kucyka, długość 100 cm.
Daw-Mag takie ma, ale ceny od 500 zł w górę.
Kojarzy ktoś może jaka firma jeszcze ma takie małe fartuchy, w okolicach cenowych 300 zł?
Kayra   Kucusiowy wariat :P
08 kwietnia 2019 17:10
seczuanowa, może KenTaur?
2. Poszukuję szerokiego popręgu ujeżdżeniowego, najchętniej skórzanego, bardzo miękkiego i koniecznie z gumami- dla konia, który często się obciera. Coś w stylu stubenna equi-soft ale w bardziej przyjaznej cenie. Co polecicie?


Ja używam od bodajże dwóch lat tego popręgu:
https://sklep.bergo.pl/p/476/13564/barefoot-popreg-skorzany-z-szeroka-guma--ujezdzeniowe-popregi-siodla-i-osprzet-kon-cob-full-xfull.html
Jest miękki, dobrej jakości, gumy się nie rozciągają, a koń "popręgowy delikates" zaakceptował i przestał marudzić.
Także polecam.
Powiedzcie mi, jeżeli mam popręg bez gum 65 cm to jakiej długości kupić popręg z gumami z obu stron?
65 🙂
edit.
domcia406 u mnie wszystkie problemy popręgowe rozwiązał stubben equi-soft, jest przegenialny. Mam wkładkę z futra syntetycznego, użytkuję rok i cały czas jestem nim zachwycona 🙂

Swoją drogą to ciekawe, nie wpadło mi nigdy ani w oko ani w ucho, że od westowego poręgu koń się obciera. Faktycznie tak jest czy to moja niewiedza?


trusia niewiedza 😀

Ja mam wrażliwca co się obciera od popręgu i w okresie wymiany sierści również od padu (w okolicy lędźwiowej).
Murat-Gazon o dzięki, wygląda fajnie.
Wigorrr nie pisz takich rzeczy  🤣 jeździłam w nim i bardzo fajnie leżał na moim koniu, a z niego często wszystko zjeżdża do przodu, nie ocierał... tylko cena mnie odstrasza  🙄
Wigorr, bardzo praktyczna porada    😉

Domcia zapytała
2. Poszukuję szerokiego popręgu ujeżdżeniowego, najchętniej skórzanego, bardzo miękkiego i koniecznie z gumami- dla konia, który często się obciera. Coś w stylu stubenna equi-soft ale w bardziej przyjaznej cenie. Co polecicie?


Ty radzisz
domcia406 u mnie wszystkie problemy popręgowe rozwiązał stubben equi-soft, jest przegenialny. Mam wkładkę z futra syntetycznego, użytkuję rok i cały czas jestem nim zachwycona 🙂



Ale wygląda ciekawie, szkoda że nie ujeżdżeniowy. W opisie z tego linku  https://arpav.shop/pl/p/popreg-Stubben-Equi-Soft/375  "nie zawiera podkładki Equi Soft”. Ta podkładka to jest to, co nazwałaś wkladką czy jeszcze coś innego?  Na zdjęciach on już jest z wkladką?

Edit: doczytałam, że są też ujeżdżeniowe. Dobrze rozumiem, że popręg 569, do tego podkładka 569?


Nique, to nie przerzucam się na west  🤣 
domcia406 uwierz warty swojej ceny, szukaj sklepu gdzie możesz wrzucić sobie w raty jeśli nie chcesz od razu wydawać całej kwoty, mój koń jak wcześniej pisałam skracał przednią nogą na każdym popręgu i przestał dopiero na stubbenie 🙂


trusia ja mam ujeżdżeniowy 70 cm 🙂 Tak, niestety trzeba oddzielnie dokupić sobie wkładkę/ podkładkę, ja mam futrzaną i polecam 🙂 A na tych zdjęciach ma podkładkę chyba skórzaną.
Dzięki, już kapuję, jak działa. I wypluwam, co napisałam na temat drożyzny popręgu Schockemhole  😀
Wigorr a jak jest z praniem tego syntetycznego futerka stubbena? Dobrze się dopiera? Szybko wysycha? Bo pranie mattesa spędza mi sen z powiek, nie mówiąc już o tym, że 3 dni schnie. Ja jeździłam w tym ze skórzaną wkładką i skóra była bardzo fajna jakościowo, mięciutka.

trusia są ujeżdżeniowe i skokowe. Niestety tak jak mówisz, trzeba kupić i popręg i wkładkę  😕
Szczerze prałam je może 2 razy,  nie widać brudu- ja mam grafitowe futerko, chociaż z początku chciałam jasne 🙂. Co prawda w pralce nie prałam tylko w ręku, bez wirowania, schło też około 2 dni w wietrznym miejscu, bez słońca. Tak to futerko nie skleja się mega przy kontakcie z potem, nie jest ostre, dlatego rzadko je piorę. Następnym razem spróbuje odwirować w jakiejś poszewce w pralce. Btw. co ile powinno prać popręg z futrem?
65 🙂
edit.
domcia406 u mnie wszystkie problemy popręgowe rozwiązał stubben equi-soft, jest przegenialny. Mam wkładkę z futra syntetycznego, użytkuję rok i cały czas jestem nim zachwycona 🙂

A nie jest tak że skoro te gumy jednak trochę się rozciągają to powinien być nieco krótszy od zwykłego? Dodam że ten zwykły jest już teraz trochę długi bo zapinam go na przed ostatnie dziurki przystuł, a jak gumy mi się nawet lekko naciągnął to może być trochę za długi.
Ale zwykłe gumy nie rozciągają się aż tak, żeby kupować 10 mniejszy, jak masz zdjęcia aktualnego to możesz wstawić
Miałam popręg 130, zapinałam go niemal pod ostatnie dziurki przystuł. Sprzedawca w Hidalgo doradził mi że spokojnie mogę wziąć 120 bo to nawet lepiej żeby zamki wypadały niżej, a nie pod samym udem. I miał rację. 120 to był dobry wybór. Na początku zapinam na pierwsze dziurki, czasem ledwo daję radę, ale gumy i tak się naciągają i ostatecznie mam na 3 i 4 dziurce z jednej i z drugiej strony.
Moje dylematy popręgowe chyba się nie skończą  😵
Jakie macie doświadczenia z popręgiem sznurkowym bawełnianym? Wiele osób mi go poleca, ja sobie nie potrafię wyobrazić,że to go nie obetrze,ale już sama nie wiem n 🙄
nefferet gumy w popręgu nie rozciągają się na tyle, żeby musieć zmieniać długość poręgu. Ja mam wszystkie popręgi tej samej długości niezależnie od tego czy mają gumy czy nie. Skoro już teraz masz za długi popręg to weź 60  😉
domcia406, Dzięki, tak zrobię. Myślałam tylko że gumy jednak rozciągają się na tyle że może to dodać kilka cm w długości.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się