Dzieci, ciąże & pogaduchy o wszystkim i o niczym

ash   Sukces jest koloru blond....
07 kwietnia 2019 18:43
gunia92, jest jeszcze dentosept amini w sprayu, łatwiej się psika niż smaruje bolące dziąsła a tez trochę działa.
Tymkowi pomagał dentinox, dentosept amini właśnie i zimne gryzaki
Gunia, ja nasączalam Dentinoxem gazik albo krawędź pieluszki tetrowej, owijałam palec i tak przykładałam do dziąsełka, masowałam i dawałam gryźć, byle jak najdłużej trzymać w paszczy.

Madness gratki!!!!
gunia u moich siostrzeńców działała Camilia, homeopatyk. Moje na szczęście bezboleśnie jakoś ząbkowała, ale chłopaki siostry niestety dość mocno cierpieli i właśnie Camilia przynosiła ulgę.
TRATATA   Chcesz zmienić świat? -zacznij od siebie!
08 kwietnia 2019 06:18
Madness gratulacje!
Bizon, po umyciu się do pobrania moczu pryskasz się czyms odkażającym? Jeśli nie to proponuję octanisept i dopiero wtedy siusiaj do pojemniczka.
Lotnaa   I'm lovin it! :)
08 kwietnia 2019 08:34
Octanisept proponuje wyrzucić i trzymać się od niego z daleka, szczególnie w ciąży.

ash   Sukces jest koloru blond....
08 kwietnia 2019 09:33
armaquesse, octeniseptem psikasz TAM? Jezusie
Wystarczy się dokładnie podmyć, a do pojemniczka oddać środkowy strumień moczu.


Lotna, zgadzam się! A wiesz ze nadal jest polecany do pielęgnacji pępka u noworodków  👿 🤔wirek:
Bizon   Lach bez konia- jak ciało bez duszy.
08 kwietnia 2019 10:07
Bizon, po umyciu się do pobrania moczu pryskasz się czyms odkażającym? Jeśli nie to proponuję octanisept i dopiero wtedy siusiaj do pojemniczka.


Hej, dzięki za radę, w zasadzie już odkrywcza jest dla mnie pierwsza część  😡 ( człowiek stary a głupi, aż dziw, że do tej pory nie wychodziły mi żadne bakterie.)

A z innej beczki. Skąd bierze się przepis, że kobiety w widocznej ciąży nie muszą zapinać pasów bezpieczeństwa? Z ciekawości, wpływa to na dziecko? Sprzyja poronieniu? Nie krytykuje nikogo, jednak ja zapinam- w razie wypadnięcia przez przednią szybę nie przeżyję ani ja, ani dziecko przecież... Słyszę po kilka razy od niektórych osób: Jesteś w ciąży? A dlaczego jeździsz w pasach? Wiesz, że możesz nie zapinać?  🤔
maleństwo   I'll love you till the end of time...
08 kwietnia 2019 10:12
Ja nie mam pojęcia, skąd, dla mnie w ogóle nie zapinanie pasów to głupota... Są przecież adaptery dla kobiet w ciąży... Ja akurat nie używałam, mi się jakoś dobrze zapinało.

Przy zębach też podawałam Camilię, ale Kalina dość lajtowo ząbkowała.
ash   Sukces jest koloru blond....
08 kwietnia 2019 10:19
Bizon, ja jeżdżę w pasach, choć ostatnio coraz bardziej mu niewygodnie. Zastanawiam się nad zakupem albo wypożyczeniem adaptera do pasów dla kobiet w ciąży
ash, ja wypożyczałam taki z BeSafe - mega wygoda, tylko trzeba się liczyć z pomiętymi sukienkami/spódnicami. 😀 Nie wyobrażam sobie jeździć bez pasów.
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
08 kwietnia 2019 10:55
Normalny pas najcześciej wystarczy. Ważne zeby pod brzuchem prowadzić. Jazda bez pasów to pomyłka. Ale wiem, ze w pl duzo kobiet sie nie zapina ...
dea   primum non nocere
08 kwietnia 2019 11:46
Co jest nie tak z octeniseptem? Nie wpadłabym na to, żeby profilaktycznie nim psikać śluzówkę, ale np. otarcia dziecku czasem traktuję. Źle?

Do końca ciąży pasy zapinałam, bez adaptera, pod brzuchem i nie rozumiałam problemu.
Lotnaa   I'm lovin it! :)
08 kwietnia 2019 12:32
Jeśli ktoś by chciał podkładkę/adapter do pasów, to u mnie się gdzieś poniewiera. Mogę oddać za koszty wysyłki i jakąś symboliczną kwotę.

Sarka znów chora  😕 Mam schizę, że to znów układ moczowy. Od rana próbuję złapać mocz i nic  🙄
Bizon   Lach bez konia- jak ciało bez duszy.
08 kwietnia 2019 14:14
Uf uf, powtórzone wyszły dobrze.  😉
ash   Sukces jest koloru blond....
08 kwietnia 2019 17:06
Lotnaa, ja chętnie odkupie adapter.

A co z młodą? Gorączkuje?

Bizon ufff super! Ja w czwartek idę podejrzeć małą jak się ma, choć po Fikołkach jakie wyprawia domyslam się ze wszystko jest dobrze 😉
Madness, gratulacje!
Jej, dziewczyny nie mam czasu Was czytać...
Ja tylko słyszałam o Octenisepcie niezbyt pochlebne informacje, więc w takim razie skoro nie powinno się go stosować, to co polecacie do odkażania swoich ran po porodzie i pępka?
Lotnaa   I'm lovin it! :)
09 kwietnia 2019 09:40
ash, sprawdzałam ten mocz sama paskami, nic nie wyszło na szczęście. W nocy miała powyżej 38, ale jest przeziębiona, więc może to wirus. No i zęby wciąż rosną, więc pewno jedno z drugim.
Scottie   Cicha obserwatorka
09 kwietnia 2019 09:49
Kaarina, do przemywania kroku uzywalam tantum rosa i w sumie nic więcej. Tantum rosa chyba tez jest dyskusyjne 😉 a do pielęgnacji pępka wystarczy woda z szarym mydłem i gaziki (wg zaleceń z zeszłego roku). Później trzeba wytrzeć do sucha.
Właśnie pzomieniały się te zalecenia w pilęgnacji, jak dla mnie na plus. Do do pępka to mi kazali pielęgnować "na sucho" po prostu przecierać krew i wydzielinę która tam się zbiera sterylnymi suchymi wacikami (trzeba podważyć z każdej strony i wytrzeć), po kąpieli też osuszać (kąpie raz w tygodniu, na codzień przemywam oczy i buzie, pupę przy każdej zmianie pieluchy). Nie zalecali też codziennej kąpieli noworodków, no chyba że naprawdę brudne. Faktycznie dało się to spokojnie utrzymać w czystości, pierwszy raz też odpadł kikut bez specjalnych zabiegów (wcześniej raz był chirurg, raz gnecjana).

W temacie mam takie pytanie co robić z niemowlakiem, który histerycznie boi się kąpieli. Wszystkie moje nie lubiły ale Kalinka to już przegina 😉
bobek, ja ze starszym egzemplarzem musiałam pod prysznic wchodzić RAZEM  😂. Tylko wtedy nie było afery jak był u mnie na rękach przytulony. Masakra. Koło 6 miesiąca mu przeszło jak usiadł.
Lotnaa   I'm lovin it! :)
09 kwietnia 2019 12:32
bobek, a wiaderka próbowałaś?
bobek Ja sie kapalam w wannie razem z Paulina. Bardzo sie jej to podobalo i potem takie leki zniknely zupelnie.
Btw, dawno mnie nie było w wątku....
kurczak_wtw - ale Wielkoludy
8,5 i 5,5.... Piotrka rodziłam w tym samym roku co Muffinka bodajże Filipa... Fajne takie duże dziecka, polecam  🤣
Dziękuję wszystkim którzy polecili Camilia :kwiatek: 😜 Mam od 2 dni podawania znowu swoją wesołą, rozesmiana Lile i nawet noce są lepsze, potrafi przespac 5 h ,dzięki  🤣
Bobek, a wiaderko? Sara do roku nie bardzo sie lubiła kapac w wannnie, tylko wiaderko nas ratowała! Hela tez do roczku prawie w wiaderku kąpana.
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
10 kwietnia 2019 22:24
Laski u mnie 18 tydz, leci 19 i dzisiaj chyba dostałam dwa kopniaki. W sensie jakby ktoś mnie tracił od środka palcem. Tak w miarę szybko. Jeden po drugim. Uczucie dziwne i wcześniej niespotykane w dodatku po obiedzie kiedy relaks sięgał zenitu.
Tak to wygląda na początku, czy sobie wmawiam?  🤔wirek:
No i kolka. Od dwóch dni po lewej stronie. Oszalec idzie.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się