KOWALE

Kowala powinno się oceniać po komforcie konia - jak się poruszał po struganiu, a jak przed.
Struganie jest dla konia - jeśli kowal "ładnie zrobi", a potem koń kolejny tydzień uczy się chodzić na nowo, to to nie jest dobry kowal.
Tak samo dobrym kowalem nie będzie taki, co wybierze na zapas pod podkowę, żeby na 2 miechy starczyło, ani taki, co to tak magicznie okuje, że koń tej podkowy na bank nie ściągnie.
Czasem można odnieść wrażenie, że oni dobrze wiedzą, co robią, tylko im się nie chce przyjeżdżać terminowo co 6 tygodni, a nie daj Boże jeszcze częściej...
Poza tym, jak widać w powyższej dyskusji, "ładnego strugania" wymagają sami klienci...

A dla mnie właśnie dobry kowal to taki, który umie ocenić, co jest zbędne, a resztę zostawia w świętym spokoju. Nie ma być ładnie, ma działać.

Chyba najwięcej kulawizn robią strugacze-artyści (ja Pani taką piękną miskę wyrzeźbię) i misjonarze (to ja Pani piętki obniżę, bo za strome, i tu przytnę, bo krzywe).

Swięte słowa 🙂 werowanie jest dla konia,a nie dla Pańci 😉  dlatego ja polecam Kaśkę z łódzkiego wschodniego, bo traktuje każdego konia indywidualnie,  anie jedzie szablonowo.
AtlantykowaPanna   "Jeśli idziesz przez piekło- nie zatrzymuj się!"
07 stycznia 2019 15:53
HELP ME  😵
Poszukuję kowala do koni zimnokrwistych.
Potrzebuję konkretnego i spokojnego kowala, który podejmie się zrobienia kopyt w stajni u "gospodarza".
Warunki za łatwe nie są, konie kowala nie widziały od dawna...
A z racji tego, że wierzę w ludzi to daję szansę gospodarzowi na poprawę i w pierwszej kolejności poszukuję na cito kowala o mocnych nerwach.
Stajnia jest w okolicach Zaborowa, Błonia, Grodziska Maz., Sochaczewa
Poszukuje dobrego kowala w pomorskim, zależy mi żeby był spokojny i cierpliwy do trochę trudniejszego konia 😵
Witam, poszukuję sprawdzonego kowala do konia zimnokrwistego (woj. mazowieckie - Żyrardów-Sochaczew)? Kogo polecacie?
Szukam kowala, którego nie trzeba będzie pilnować i nie będzie wymyślał przestawiania nóg 13 letniemu koniowi werkowaniem, gdzie jedna piętka będzie wyżej od drugiej o 2cm... Taki który zna się na kuciu i werkowaniu, oraz do konia "specjalnej troski" musi mieć dobre podejście i nie być agresywnym. POMOCY!!! Woj. mazowieckie, 100 km od Wwa, Łódź, Toruń
Wigorrr Paweł Ciołek
Proszę o opinie o Mariuszu Nikodemie? Jeżeli werkuje komuś z Was konie to proszę o kontakt na pw.
Szukam kowala woj dolnośląskie Wrocław, okolice Strzelina który przyjedzie do nerwowego kuca. Jestem nowa na forum proszę o odpowiedzi.
Jest w stanie ktoś polecić dobrego strugacza/ kowala w woj. dolnośląskim?  🙂 Kobyła stoi 30km. od Wrocławia, na Strzelin, za Borkiem Strzelińskim. Miło by było gdyby znalazł się ktoś z okolic  😉
Pytanie grzecznościowe.


Przyłączam się do pytania
Hej,
czy ma ktoś kontakt z kowalem Michałem Nojmanem ?
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
10 kwietnia 2019 21:37
[quote author=Smokopik link=topic=97.msg2809868#msg2809868 date=1537242138]
Jest w stanie ktoś polecić dobrego strugacza/ kowala w woj. dolnośląskim?  🙂 Kobyła stoi 30km. od Wrocławia, na Strzelin, za Borkiem Strzelińskim. Miło by było gdyby znalazł się ktoś z okolic  😉
Pytanie grzecznościowe.


Przyłączam się do pytania
[/quote]

Do mnie dojeżdża Wojtek Gryś, 30 km od Strzelina, więc podejrzewam, że do Was nie będzie problemu.
Hej szukam na cito kowala ortopede do klaczy w okolicy Nasielska. Koń z trudnymi kopytami i chora strzałka więc naprawdę godna polecenia osoba. Obecny niedojechal i kontakt się urwał...
Szukam kowala strugającego naturalnie  w woj. śląskim okolice Częstochowy? Możecie kogoś polecić?
horka90 to szukasz naturalnego strugacza. Natomiast jeśli chodzi o kowala to bardzo polecam Michała Dąbrowskiego
Poszukiwany strugacz z okolic Katowic - Bielska Białej. Polecony.
Czy ktoś może kogoś polecić?
Poszukuję strugacza z woj. mazowieckiego - do robienia trzy konie spod Warszawy. Osoba znająca się na rzeczy, problemach z kopytami, z dobrym podejściem do koni. Czy ktoś z Was mógłby polecić? Szukam od jakiegoś czasu i nic  🙁
Fantagaro polecam Lucynę Gawron.
horka90 Ada Majocha - bardzo polecam.
Rudzik13 a która strona Warszawy? Sądziłam, że tutaj to akurat można przebierać w kowalach...
Dziewczyny potrzebuje nowego kowala 15o km km od Warszawy w stronę Krakowa, może wiecie czy któryś z warszawskich kowali robi  trasę na Kraków bo do 1 konia nikt mi nie dojedzie zapewne  🙁
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
16 lipca 2019 10:34
Rudzik13, ja mogę polecić mojego kowala- Rafał Kotek. Bardzo cierpliwy, moje dwa folbluty prowadzi i rudego wyprowadził z niezłego bagna 🙂
Rozglądam się za nowym kowalem,koni sporo część  hhhmmm z niezbyt poprawnymi kopytami, są też ciężkie przypadki więc ktoś mocno doświadczony, czasowy i słowny. Stajnia 100 km od Warszawy więc któś kto może dojechać w te rejony.
Zna może ktoś kowala, który dojedzie dalej na południe od Krakowa do dwóch koni? Konie grzeczne, gabarytowo mniejsze, przy struganiu bezproblemowe, kopyta dobre, bez specjalnych wymagań. Chcę tylko żeby było w miarę dobrze (idealnie ktoś kto umie prowadzić bose konie chodzące po wymagającym podłożu).
Jednak szukam kogoś SŁOWNEGO, kto mi nie będzie przekładać termin 10 razy. Ja już jestem chora z ciągłego wypisywania smsów, próbowania dodzwonienia się milion razy i przekładania terminów, po których następuje nowy maraton telefoniczny.
Pomorskie
Pilnie poszukuję kowala, który przyjedzie wywerkować jednego kucyka w okolicach Skarszew. Szczęsny, Gawinek i Grzegorz z Pruszcza nie mają czasu. Dzwoniłam też do jakiegoś kowala z Tczewa, który nie przyjmuje nowych zleceń  🙁

Sprawa pilna, bo kupiliśmy klacz w fatalnym stanie i najgorszą robotę wykonał już Grzegorz, ale do ideału wciąż dużo brakuje
Zna może ktoś kowala, który dojedzie dalej na południe od Krakowa do dwóch koni? Konie grzeczne, gabarytowo mniejsze, przy struganiu bezproblemowe, kopyta dobre, bez specjalnych wymagań. Chcę tylko żeby było w miarę dobrze (idealnie ktoś kto umie prowadzić bose konie chodzące po wymagającym podłożu).
Jednak szukam kogoś SŁOWNEGO, kto mi nie będzie przekładać termin 10 razy. Ja już jestem chora z ciągłego wypisywania smsów, próbowania dodzwonienia się milion razy i przekładania terminów, po których następuje nowy maraton telefoniczny.


Napisz do Lucyny Gawron, ona co prawda z Bielska Białej ale mi do Częstochowy dojezdza, od 2 lat mi robi konia, nigdy sie nie zdazylo zeby nie przyjechala, sama pilnuje terminow, a do tego ma swietne podejscie do koni.
Szukam specjalisty w okolicach Szczecina/ Świnoujścia , który podjąłby się kucia ortopedycznego konia z opuszczeniem kości kopytowej ( koń choruje na EMS ) .  Stajnia znajduje się w Niemczech w okolicy miasteczka Krakow am See. Cena nie gra roli. Możliwe przejęcie całej stajni ( ok 16 koni + kilka koni dressagowych w Berlinie ) . Brak znajomości języka niemieckiego to nie problem. Na miejscu kontakt w języku polskim lub angielskim. Koń ma aktualne wyniki badań i RTG.
KaNie, Napisz do forumowej _Gagi, Faith albo Seczuanowej. Może będą miały namiary na kogoś fajnego...
Czy poratuje mnie ktoś numerem do kowala Przemka Głos?  :kwiatek:
Czy zna ktoś może dobrego kowala z okolic Mławy/Ciechanowa? Ciężki przypadek, konie potrzebują pilnej pomocy, a właściciele średnio sobie radzą.
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
17 sierpnia 2019 16:30
aquamaryna,
Z tych okolic jest Paweł Piątkowski.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się