strzyżenie / golenie koni

dziunka, a gdzie ostrzylas? Jesli w Karusku to niestety nie wina śrub tylko serwisu ;-)
Czy ktoś posiada tą golarkę https://www.jula.pl/catalog/wypoczynek/zwierzeta-domowe/pies/pielegnacja-zwierzat/maszynka-do-strzyzenia-koni-bydla-809017/  i jest w stanie mi powiedzieć na ile mm goli? Mam camry,która bym zostawiła do nóg i głowy,ale pytanie czy nie będzie widocznej różnicy 🙂 może ktoś ma camry i ta wyżej wymienione i z własnego doświadczenia powie mi jak to się komponuje 🙂
Orzeszkowa - na długiej.

Rozkręciłam wszystko, wyczyściłam, skręciłam, odrobinę lepiej, ale nie do końca super, poszła do serwisu. Wydawało mi się, że te bolce przy głowicy (tak się nazywa ta część, która rusza ostrzem?) nie wchodzą idealnie w dziurki w ostrzu i przez to jakby robiła się a duża przestrzeń pomiędzy maszynką a ostrzem. Może już się wyrobiły i trzeba wymienią tą część? No nic, zobaczymy, co producent powie.
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
08 kwietnia 2019 11:28
Mam 2 pytania dotyczące golenia 😀
1. Co jest przyczyną, że powstają paski, takie ślady po maszynce? Goliłam ostatnio baaaardzo mocno zarośniętego konia i nie wiem czy w połowie konia mogły się ostrza stępić? Czy to kwestia tego, że trudno bylo sie przebić przez taką mamucią wręcz sierść?
Starałam się robic to jak najwolniej i dokładniej, ale niestety na brzuszku pozostały takie ślady...
2. Co w przypadku gdy ogoliłabym konia, trzymanego wolnowybiegowo, na części szyi, całej klacie i trochę na łopatkach a reszta zarosnieta normalnie, to czy takiego konia w jakis sposób się derkuje czy takie golenie w ogóle mija się z celem?
1)  Ja ostatnio na jednym koniu, a dokładnie na zadzie stępiłam cztery ostrza, piąte poszło w trakcie golenia reszty  😲 Koń mocno zarośnięty, nie golony na zimę. Mogło się twoje też stępić, ale to raczej nie brałoby wogóle sierści, albo czułabyś szarpanie włosa. Przy stępionym ostrzu i zimowej sierści czuć jakbyś ostrzem w gumę wjeżdżała.
Pati 1. Może się noże stępiły a może wystarczy noże odkręcić i przeczyścić porządnie maszynkę.
2. Masz na myśli golenie teraz czy na zimę?
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
08 kwietnia 2019 12:03
Dzięki, sprawdzę jeszcze dokręcenie
Oczywiscie teraz 😉
To powinien dać radę bez derki  😉
Pati miałam raz do ogolenia kucyka mamuta, ostrza ledwo dały radę ogolic kawałek szyi, byłam pewna, że padły... Ale kiyk został wykąpany i udało się go ogolić tym samym ostrzem bez problemu - czasem takie zbite, zakurzone włosie po prostu nie łapie.
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
08 kwietnia 2019 18:11
Dziękuję Wam za odpowiedzi  :kwiatek:
Dziewczyny, gdzie oprócz Sewinga jest DOBRY serwis Heinigera ?
Wpadam z istotnym dla mnie pytaniem do użytkowników maszynki Heiniger Xperience ---> [[a]]https://www.groomershop.pl/pl/p/Heiniger-Xperience-Mocna%2C-profesjonalna-maszynka-do-strzyzenia-koni-i-bydla%2C-200W/3543[[a]]

Otóż, posiadam tę maszynkę niecały rok, równolegle do mnie znajoma - również koło roku.
Golimy z różną częstotliwością, ona 3-4 konie raz na miesiąc (krótka sierść, konie regularnie golone, bardzo zadbane), ja - kilka do kilkunastu różnych, różnie osierścionych i doczyszczonych 😉 koni na miesiąc. Obie maszynki są regularnie dopieszczane, czyszczone, konserwowane, ostrza również.
I obie mamy te same spostrzeżenia i, w związku z nimi, obawy...
...oba egzemplarze Xperience po stosunkowo krótkim użytkowaniu chodzą coraz głośniej (serwis rozkłada ręce) i coraz bardziej się nagrzewają. W porównaniu z innymi maszynkami tej firmy (a z wieloma miałyśmy w pracy groomera ja, jak i koleżanka, doświadczenie) - w tym starą dobrą Deltą, Xplorerem, Handy, Progress - pracuje DUŻO za głośno i DUŻO za ciepło. Ostatnio, podczas pracy, przypadkiem złapałam głowicę bliżej silnika i dosłownie mnie oparzyła - przy czym ostrza były ok, ciepłe, ale nie gorące. Serwisowanie i wymiana szczotek pomogły niewiele i na krótko.

I tu docieramy do pytania...
...czy ktoś ma podobne doświadczenia z tą maszynką? Czy to jej wątpliwa "uroda" i Heiniger przegiął pałę, wypuszczając ten model, czy my z M. mamy dwa wadliwe egzemplarze? Jakaś rada, co zrobić? Wg serwisu - nic się nie dzieje, ale no nie dam sobie wmówić, że maszynka o głośności traktora średniej wielkości i temperaturze ponad normę to zjawisko akceptowalne i w pełni zrozumiałe...
Nie chce mi się też do końca wierzyć, że firma o tak dużej renomie wypuściła po prostu za mocny silnik i za słabą do tego obudowę...  😵 A też trochę słabo wydać krocie na profesjonalną maszynkę, która po roku wymyśla takie numery.

PS Uprzedzając pytania - na początku użytkowania maszynki chodziły znacznie ciszej i bez nagrzewania się w takim stopniu.
Dokładnie mam takie same spostrzeżenia. Serwis też mówi że wszystko ok.
Miałam w pracy Xpierience i przy goleniu w lecie nie da się ogolić konia za 1 razem bo parzy, w zimie jeszcze w miarę daje radę.
Głośniejsza na pewno jest niż na początku ale nie jakoś bardzo. Obawiam się że jednak ten model im wyjątkowo nie wyszedł.
Moja Handy z biegiem lat też pracuje już głośniej ale jest bezawaryjna i nigdy nie miałam problemów z przegrzewaniem.
Tz. była bezawaryjna bo wysłałam sprawną maszynkę do serwisu na porządne czyszczenie i po powrocie przestała golić...
somebody no to teraz mnie ścięłaś z nóg... Moim Xperience da się jeszcze ogolić konia na raz latem, zresztą robiłam to zaledwie 2 dni temu (3 konie pod rząd, średnia sierść, między nimi po 20 min przerwy), ale nie brzmi to optymistycznie...  🤔 Czyli co, nastawić się, że ona prędzej czy później padnie, i jednak szukać innej maszynki do pracy?  🤔wirek:
Mówicie o tej przewodowej? Nie w tym momencie, ale zastanawiam się nad kupnej jednej z nich, także dzięki za te posty! Domyślam się ze ta bezprzewodowa będzie miała podobne problemy? Wyglądowo są identyczne...?
Zorilla nie miałam do czynienia z wersją bezprzewodową ale myślę że one są takie same.
malina paść może nie padnie chociaż golenie konia na 3 razy jest upierdliwe i czasochłonne, przy większej ilości koni robi się to wręcz niemożliwe.
Noże też są gorące. Myślę że na dłuższą metę lepiej kupić coś innego.
Miałam do czynienia z kilkoma modelami Heinigera, z żadnym innym nie było takich problemów.
Wracając do mojego problemu, wychodzi na to, że coś było źle złożone. Maszynka wróciła z serwisu, w którym stwierdzili, że z mechanicznego punktu widzenia wszystko z nią ok, od środka nasmarowali i jakoś chodzi, zarówno na ostrzu ostrzonym, jak i nowym.
Potrzebuję porady, może ktoś ma lub używał:
- golarka waldhausen https://animalia.pl/waldhausen-hair-clipper-maszynka-do-strzyzenia-bezprzewodowa/szczegoly/31108/
- golarka Camry CR 2812

potrzebuję dla psa(długie futro) i jednego konia (tylko do fragmentów/poprawek) i zastanawiam się czy ta tańsza wytrzyma, czy lepiej zainswestować w tą droższą
Mam Camry. Do psa super a do konia myślałam że będzie do głowy się nadawała i ogólnie daje radę tylko że goli prawie na 0
mimo ustawienia na 2mm i była jednak bardzo widoczna różnica między miejscem ogolonym Camry a końską maszynką, więc nadal golę wszystko dużą.
Somebody dzięki za opinie, golarka głównie dla psa, więc chyba się skuszę na tą camry
atencis, Camry lecę oba konie po całości od 4 lat , polecam .
Czy używał ktoś ostrzy Andisa? Zastanawiam się nad ostrzem snap-on tej firmy, jak z jakością ?
Angeel
Ja uzywałam i używam, na krótszej sierści jednym ostrzem goliłam 5-6 koni. Ostrzyć nie ostrzyłam bo koszt ostrzenia większy niż nowego ostrza więc po prostu wyrzucałam i kupowałam nowe.
Dziewczyny jaką maszynkę polecacie na mega zarośniętego kuca? To jest mamut  😵 Może macie coś sprawdzonego i niedrogiego? Znalazłam na Allegro coś takiego  https://allegro.pl/oferta/maszynka-strzyzenia-owiec-psow-bydla-koni-nozyce-8315481830
Czy to by się sprawdziło?
Hej,
Potrzebuje pomocy w wyborze ostrza,
Posiadam maszynkę Oster A6 Comfort. Czyli ostrza snap-on. Poszukuje czegos co wytrzyma więcej niż 2-4 konie.
Co możecie polecić??
larabarson owce mają inną sierść niż konie i nie sądzę, żeby dobrze cięło kucowego mamuta... Raz mi się taki trafił do ostrzyżenia, za pierwszym podejściem myślałam, że po 5 minutach ostrze padło ale pomogło... wykąpanie kucyka 🙂 Miękka sierść bez tony kurzu poddała się strzyżenu już normalnie.
Nie pomyslalabym zeby golic nie wykapanego konia - szkoda tempic ostrza!
Zorilla zgadzam się. Ja co prawda mam profesjonalną maszynkę heavy duty i goliłam brudne, zaklejone konie i maszynka szła jak po maśle ale zużycie ostrzy jest nieporównywalne. Konie wykapane golić to czysta przyjemność.
Ale jak wykąpać konia w stajni bez ciepłej wody i solarium..?  Trochę ryzykowne mi się wydaje
Ja akurat mialam i ciepla wode i ogrzewanie w czesci do przygotowania, a teraz ciepla wode i lampy. Chociaz zanim zamatowali dmuchawe w poprzedniej stani, to po prostu reczniki i  100 derek - ale woda ciepla byla.
draskaeb a jaka masz maszynke? ja mysle cos kupic w tym roku...
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się