PSY

madmaddie   Życie to jednak strata jest
07 kwietnia 2019 20:08
FurryMouse, chyba musimy wpaść do Kato na sesję  😜 A dorosłość Szkodnika pozorna, mózgu nadal brak (przeważnie)

PS. taki odnośnie finansowania - Royala hodowcy dostają praktycznie za darmo, ale to by było na tyle 😉
efeemeryda   no fate but what we make.
07 kwietnia 2019 20:45
madmaddie
Może i tak ale to badziewna linia zoologiczna  😀
madmaddie wpadaj, wpadaj. Kocham tego naszego kundla nad życie ale mam już trochę dość modela który maskuje się w lesie, bo ma kolor drewna 😀
madmaddie   Życie to jednak strata jest
07 kwietnia 2019 21:22
Wiem. Ostatnio przeżywam jakąś misje uswiadamiania, może dlatego że w swiadomosci Kowalskiego to super karma, a w tej cenie dostanie się dużo lepsze.

W temacie, to moja przestała mieć problem z drobiem, będę wskakiwac na Simpsons 80/20  😅
breakawayy ale masz pięknego czarnulka  💘

A my wybraliśmy się w zeszły weekend na semi frisbowe. Obaj panowie bardzo ładnie pracowali i podobnoż mają talent. Ja nikogo nie zabiłam dyskiem więc jest spoko  🤣
na filmiku nawet się załapaliśmy na kilka ujęć











i "Nogax2" czyli kto bliżej nogi ten zwycięzca

JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
08 kwietnia 2019 07:38
breakawayy, jeny, ale super słodki 😍
Dziewczyny dręczy mnie czy mogę mojemu psu podać cortaflex koński zamiast psiego (oczywiście przeliczając na masę psa ponad 40 kg)? Wydaje mi się, że szczeniak ostatnio jakiś "sztywny" i chciałabym go wspomóc, a mam w domu akurat koński odpowiednik, można tak? Po wstępnej analizie składy wszystkie te środki mają podobne  🤔wirek:
breakawayy cudny maluch! Niech wam się dobrze żyje! 🙂

Jeny! My po sobotniej wizycie w hodowli  😍 Po paru godzinach na spacerze z 3 borderami i w domu z 8 jeszcze bardziej zakochałam się w tej rasie! Niby wszystkie "takie same", a każdy inny 🙂

1. Tatuś, po domowemu Grafit. Straszny z niego misiek i pieszczoch w domu, bo na spacerze, to nie miał na nic czasu taki motorek w zadku 😀




2. Czarno-biała mama, po domowemu Prada, tata i połowa dziadka (ojciec matki) - Orik



3. Kiara - siostra Orika i kawałek Bessi 🙂



4. Wesoła (nie cała) gormadka



W niedzielę za to byliśmy na towarzyskich zawodach agility w Poznaniu i nosi mnie, już bym chciała próbować, a tu jeszcze tyyyyyle czasu 😀
madmaddie   Życie to jednak strata jest
08 kwietnia 2019 08:38
marlin, w preparatach dla piesów najważniejszy jest kolagen. Game dog, pokusa albo coś o takim składzie. jeśli szczeniak jest sztywny, to zabrać go do weta - to moze być młodzieńcze zapalenie stawów, kości, jakiś inny stan zapalny, ból, stłuczenie, cokolwiek. 
madmaddie wizyta u weterynarza oczywiście będzie. "Sztywny" w cudzysłowie, bo to nie jest do końca to, ciężej wstaje i dłużej się rozciąga po wstaniu, w ruchu bez żadnej różnicy. Nie wiem czy to po prostu masa która cały czas rośnie, czy moze coś innego, albo ja jestem przewrażliwiona na punkcie stawów, bo mój chłopak nic nie widzi  : 🙄
madmaddie   Życie to jednak strata jest
08 kwietnia 2019 09:50
a to duży pieseł?
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
08 kwietnia 2019 11:22
aa czyli malec z Border Song  🙂


powiedz coś więcej o Graficie, wiem , że to chyba jego pierwszy miot? Jaki ma charakter pies?
derby, tak, tak z Border Song 🙂 To będzie drugi miot Grafita, jest powtórzony ten sam z zeszłego roku. Jest bezkonfliktowy, raczej się usuwa, niż pokaże zęby, uwielbia mizianie, drapanie, kocha ludzi ogólnie. Na spacerze pasie te psy, które mu na to pozwalają. Wszędzie go pełno biega, biega, biega, ale słucha 🙂 Jest bardzo szybki i zwinny 🙂 Bardzo nam ten miot odpowiada, bo on jest taki "dzikus" troszkę, a Prada stonowana i pani Mariola mówiła, że szczeniaki nie są aż takimi dzikusami :P Bo z tego co rozmawiałam z właścicielka jednego szczeniaka z tego łączenia z zeszłego roku, to pisała, że bardzo wdała się w ojca 😀 Pisała, że trochę potrzepana i wszędzie jej pełno, ale ma fajne popędy. Szczeniaki są chętne do wszelkich aktywności, ale bardzo ważna przy nich jest praca ciałem. Fajne jest to, że mają wrodzony on/off 🙂 Z tego co widziałam Grafit bardzo jest za pasieniem i szczeniaki też to dziedziczą 🙂
madmaddie dog argentyński
Kastorkowa   Szałas na hałas
08 kwietnia 2019 14:13
Marlin moje smoki mają normalnie podawany koński tylko akurat apto flex. Nie mniej jednak przy dużym szczeniaku dobrze mieć zaufanego ortopedę i fizjo. Okres wzrostu jest bardzo ważny i lepiej niczego nie przegapić  :kwiatek:
Dziewczyny, przepraszam za pytanie gdzie google by odpowiedziało, ale już tutaj zapytam... TLI (trypsyna? trypsynogen?) bada się na czczo?

I pytanie drugie - czynniki odbarwienia nosa u psa?
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
08 kwietnia 2019 17:16
aaaa czyli mi by odpadało, hihihi
wystarczy, że Orrie taki jest tj "biega biega biega"  🤣


kolejny musi być przy mamusi :P
Dopiero teraz zerknęłam na filmy jakie w ostatnich dniach zamieściłyście.

Typowy niesocjalizowany/źle socjalizowany BOS wygląda tak
https://www.facebook.com/behawiorystabytom/videos/591540497924925/
I nie tylko psy z pseudo mają takie problemy 🙁 Nie ma u nas testów charakteru w tej rasie. Np. w Szwecji z tego co wiem, są.

O! Pod ten obrazek mogę się podpiąć - tak to wyglądało z Werną w pierwszych miesiącach po znalezieniu. Do tej pory miewa takie momenty, np. na dużą ilość hałasujących ludzi (czyt. dzieci, młodzież, najgorzej jak jeszcze mają hulajnogi, rowery czy rolki). Ale na szczęście to już tylko pojedyncze momenty. 🙂


breakawayy,, fin, - super mordeczki 😀

krysiex213, ciekawie to wygląda. 🙂
A jak mają się frisbee-skoki do tematów kręgosłupowych? Zawsze mnie to zastanawia i nieco niepokoi. Kilku znajomych wetów, kiedy widzieli zdjęcia skaczącej Werny, zaczynało straszyć problemami, zwyrodnieniami, itd...


U mojej Nikusi poprawa tylko w kwestii psiego humoru. Widać, że mniej ją boli i zrobiła się weselsza, wrócił jej apetyt, zachęca do miziania jej, pieszczoszkuje, itd. Ale łapki niestety nie działają. 🙁 Za to świetnie już sobie urabia rodziców - poszczekuje na nich kiedy chce, żeby ją przełożyć na drugi bok, kiedy chce pić, itd.
Tylko już wszystkim nam wysiadają też kręgosłupy od noszenia jej. Trwa wewnątrz-rodzinna bitwa o wózek rehabilitacyjny.


derby, no ja liczę, że Prada trochę stonuje popędy Grafita i wyjdzie coś przyjemnego 😀 Tak czy inaczej jestem podekscytowana i już przebieram nóżkami, a po Wielkanocy będę siedzieć jak na szpilkach! Bo jedna ma się szczenić jakoś w weekend Wielkanocny, a Prada 4-5 dni po  😍

dopisek:
na USG było widać 4 szczeniaki, dostaliśmy zapewnienie, że jeden idzie do nas 🙂 Była tam z nami jeszcze jedna para i tak jakby 2 są zarezerwowane właśnie dla nas, więc chyba mogę się już cieszyć?  💃
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
08 kwietnia 2019 18:52
macbeth na pewno! trzymam kciuki!
kastorkowa dzięki  :kwiatek: zawsze to jakiś trop, jeszcze skonsultujemy z wetem  😉
madmaddie   Życie to jednak strata jest
08 kwietnia 2019 19:36
>A jak mają się frisbee-skoki do tematów kręgosłupowych? Zawsze mnie to zastanawia i nieco niepokoi. Kilku znajomych wetów, kiedy widzieli zdjęcia skaczącej Werny, zaczynało straszyć problemami, zwyrodnieniami, itd...

dobry trening fizbi będzie lepszy niż randomowe rzucanie patyka 😉 jeśli pies nie jest ciężki, dobrze prowadzony i oglądany przez fizjo regularnie, to nic mu nie będzie. Białe np. mają dość ciężkie dupska (wzorzec ma sukę od 25 kg do 35kg) ale część ćwiczy z deklami i nawet z powodzeniem startuje (Alto, Winter, White Walhalla Wolves na fejsbuczku do podejrzenia). Nie odwalają akrobacji, bardziej rozchodzi się o odległości.
Każdego dużego psa czekają zwyrodnienia kręgosłupa. Niestety.
smartini   fb & insta: dokłaczone
08 kwietnia 2019 20:00
madmaddie, no i bardzo ważna jest technika skoku i lądowania psa oraz jakość rzutów. Jak ktoś będzie rzucał dekle jak ostatnia pierdoła a psa nie nauczy techniki to najzdrowszego psa załatwi 🙂
Z belgami ludzie robią frisbee. Vaulty są pewnie bolesne ale robią łącznie z freestylem 😀
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
08 kwietnia 2019 20:42
apropo belgów....


wielbie tego psa <3
madmaddie, azali wżdy wypraszam sobie "przypadkowe rzucanie" 😉 i jeszcze w dodatku patyka. 😉
Oj teraz to mam przez jamnika dodatkowo spaczone patrzenie na psi kręgosłup.

derby, belguś cacy!
Czy ktoś może używał Movilan z hippolyta dla psów na stawy? Jest w stanie coś powiedzieć, polecić/ odradzić?  :kwiatek: podoba mi się jego „naturalny” skład i brak wszechobecnego MSM ..
Ascaia no i mega ważna sprawa to porządna rozgrzewka przed i streching po. Grandes robi większą robotę bo i starszy i bardziej "mobilny". Orik dopiero powijaki, skoki ograniczone do minimum, bo i to młode i lekko durne, chcące za bardzo, za szybko, za wysoko  😀
smartini   fb & insta: dokłaczone
08 kwietnia 2019 22:22
apropos techniki i nie skakania na kamikadze.
Pierwsze spotkania z hopką bywają konfundujące 😁

później było tylko lepiej, no chyba że ja zepsułam i przesunelam rękę przed markowane miejsce 🤣


ale Kiełbasa została określona jako fajnie pracująca ciałem jak na początki, zwarta i swiadoma kończyn 😀 przy odrobinie pracy, frisbowy rogalik powinien szybko przyjść!

madmaddie   Życie to jednak strata jest
09 kwietnia 2019 07:16
Ascaia, mówiłam to ogólnie, nie w odniesieniu do Twoich spacerów.

smartini, omg, pierwsze zdjęcie "ja latam!"  😂
smartini, fajne fotki 🙂

Kilka razy miałam pomysł, żeby nauczyć Wer odbijania się ode mnie. 😉 Ale te 27 kg radości to jednak za dobrze jak na mój wzrost. 😉

Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się