PSY

Chorizo i jego miny to zawsze rewelka 😀
smartini   fb & insta: dokłaczone
09 kwietnia 2019 08:46
Ascaia, ktoś od frisbee mógłby Was nauczyć, przy większej masie pieska ważne jest ustawienie człowieka (w ogóle jest ważne). Dominika z Psa do Kwadratu np. nauczyła Gambita bo on się tak cieszył że skakał jej niekontrolowanie na klatę :P
Dwa frisbowe treningi i mają fajnego vaulta ^_^
[img]https://scontent.fwaw3-2.fna.fbcdn.net/v/t31.0-8/29662440_10211388384167672_1364477906815514889_o.jpg?_nc_cat=110&_nc_eui2=AeFqevgqCgbQpf4ux6vn9hIp9GDeg-aIJn_SFM5R8Jk8TodkfVxPcPa9W0zcKAaNRxzIMA2PSsrda5aYZIYZEPQQxcNkpIyAhL8PS8si_uW03Q&_nc_ht=scontent.fwaw3-2.fna&oh=cc3be903af0b8ac9d9168d25eb869314&oe=5D3E8B25[/img]

madmaddie, macbeth, bo to śmieszny piesek jest 😁
madmaddie   Życie to jednak strata jest
09 kwietnia 2019 08:49
eh, aż kupiłabym mojej dekle, ale to jest pies samobójca i na razie biega tak:

😂

chociaż linka albo w ogóle dłuższa smycz dobrze jej robi. Wycisza się, zamiast podniecać lataniem jak poparzona.  👀
smartini   fb & insta: dokłaczone
09 kwietnia 2019 08:57
madmaddie, ona młoda jeszcze, rzucać i tak byś jej raczej nie rzucała więc wystarczyłby neoprenowy czechblack ;D są świetne, ja moje uwielbiam. Z resztą widać na zdjęciach, co nowe to zaczynamy na neoprenach, mimo że Cho uwielbia plastiki i mimo bycia miękkim pieskiem, fajnie się nimi szarpie i świetnie się wkręca
madmaddie   Życie to jednak strata jest
09 kwietnia 2019 09:07
u nas na razie hitem jest beco hoop, mięciutkie, można się szarpać, można aportować, na razie ją próbuję przekonać, że jak już dobiegnie do zabawki, to żeby ją przyniosła, a nie robiła kółka jak szalona z obręczą na oczach  😁

czech black jej zamówię przy następnym zamówieniu
krysiex213 dziękujemy 😀 Wy macie przepiękne zdjęcia! Swoją drogą, przymierzałam się kiedyś do fotografii psów, ale na pierwszy raz wydały mi się za małe i za szybkie, w porównaniu do koni 😁

JARA, Ascaia jest przeuroczy  😍



macbeth bardzo dziękujemy  :kwiatek:. Bordery są przepiękne!
Z tego co czytam, to jeszcze nienarodzony maluch już zarezerwowany? Gratulacje 🙂 koniecznie zdawaj relację po narodzinach 🙂

Z nowości u nas:
Kleks jest kompletnie bezproblemowy 🙂. Na spacerze tupta grzecznie przy nodze, czasem odchodząc na siku lub żeby coś obwąchać 🙂. W domu głównie śpi, albo chodzi za mną, jak się ruszę. Zagospodarował sobie miejsce pod stoliczkiem na 'budę' - większość nocy spędza tam, czasem przenosząc się do mnie na łóżko  😍

Postanowiłam również zostawić telefon i nagrać go, jak zostaje sam. Na początku zdarza mu się chwilę popiszczeć i podrapać w drzwi, ale większość czasu leży i nasłuchuje powrotu 🙂. Jak wrócę, to domaga się masy pieszczot i przytulania. Trafił mi się towarzysz idealny  😍

smartini mega ujęcie! Zazdroszczę oka i talentu!
breakawayy, zarezerwowany, ale zawsze jest jakaś niepewność, więc tak w 100% będę się cieszyć, jak już się urodzą i wpłacimy zaliczkę 🙂

A Kleksik jest przeuroczy 🙂
madmaddie   Życie to jednak strata jest
09 kwietnia 2019 12:55
wspaniały, jestem fanką Kleksikowych uszu!  😍 jak lubi siedzieć pod stołem to możesz mu sprawić klatkę albo tipi, będzie mu przytulniej 🙂
PS. ja piesa rezerwowałam jak jeszcze był w planach, nawet go w macicy nie było  😂
madmaddie, hahah no my w sumie też, bo już w październiku pisaliśmy, a cieczkę miała dopiero w lutym :P
Podpowiedzcie mi jeszcze - jak podajecie swoim psom tabletki?
Kleks musi przyjmować jeszcze przez tydzień antybiotyk w kapsułkach (dzień przed zabraniem do domu, inny pies złapał go w okolice pyska 🙁 ).
Od soboty udawało mi się przemycić tabletkę w pasztecie, ale dziś już nie chciał tego ruszyć.
Jakieś pomysły?  :kwiatek:
madmaddie   Życie to jednak strata jest
09 kwietnia 2019 14:04
otwieram pysk i wkładam do gardła.
smartini   fb & insta: dokłaczone
09 kwietnia 2019 15:15
mój zjada wszystko co dam z reki do pyska xD ale innym psom jak madmaddie, głowa do góry, ręka do gardła ;D
Sytuacja póki co opanowana, zjadł pasztet  😁
W ostateczności będę pakować prosto do pyska 😉
smartini   fb & insta: dokłaczone
09 kwietnia 2019 15:25
breakawayy, tylko dawaj głęboko za język bo jak dasz płytko do ryja to wypluje zapewne :P
naszemu masftifowi to trzeba było dosłownie do gardła i jeszcze łeb w górze przytrzymać aż przełknie 😁
Cześć,
poszukuję namiarów na sensownego szkoleniowca w Warszawie. Level początkujący 😉 tzn to nie jest mój pierwszy pies, ale pierwszy wspólnie z chłopakiem dotąd totalnie nie-psim.
Wypracowałam samodzielnie podstawy, tzn. siad, leżeć, poczekaj (na jedzenie z miski, zwalniam psa komendą "proszę"😉, aport piłki, przywołanie w warunkach małego rozproszenia, jazda komunikacją miejską i samochodem.
Chcemy się skupić na reakcji na inne psy i ludzi (ciągnięcie, zaczepianie do zabawy, nagła utrata słuchu  🤣 ) no i na zaprzestaniu podjadania na spacerze. Piesia jest ze schronu na Paluchu, u mnie od dwóch miesięcy, wiek - około rok.

Będę mega wdzięczna za pomoc, bo nie mam w Waw psich znajomych (jeszcze!) którzy mogliby mi doradzić, a na wujku Google wolałabym jednak nie polegać.
Pozdrawiamy
breakawayy, Kleksik jest mega uroczy! Śliczny psiak, super, że bezproblemowy 🙂


Dziewczyny, jak przygotować się do pierwszej podróży samochodem ze szczeniakiem? Za dwa tygodnie zabieramy maleństwo od hodowcy i problem w tym, że ja szczeniaka nie miałam od 15 lat, a moja Kuleczka podróże uwielbia  😁 Jakieś pro tipy? 😀
Moon   #kulistyzajebisty
11 kwietnia 2019 10:29
Wiem, że pewnie było to już wałkowane... Laski, help - jak dobrać rozmiar klatki kennelowej, takiej domowej?
Lepsza zwykła klatka, czy lepiej zainwestować w drewniany "mebel"?
breakawayy, cudowny psiak! Taki zawadiacki pyszczek ma. 😍

Nas tu dawno nie było, to się przypomnimy.



I nasza aktywność - obie zrzucamy pociążowe kilogramy (Brandy po ciąży spożywczej :hihi🙂 😎

Moon, jak ja się pytałam hodowcy o klatkę, to mi napisała tak "60 cm to za mało, 90 cm to jednak za dużo. Jakby się znalazło ponad 70 cm do 80 cm to byłaby rewelka" oczywiście chodzi o długość klatki (bo im dłuższa tym reszta wymiarów też "rośnie"😉, a docelowy lokator border collie 🙂
smartini   fb & insta: dokłaczone
11 kwietnia 2019 11:48
Moon, ja też brałam rozmiar 'na bordera' 😁 90tka jest super do domu ale na wyjazdy jest za duża, planuję materiałową (ze stelażem) na tripy a do domu mama będzie mi robić biurko z klatką. Dla szczyla, na początek - metalowa z plastikową podłogą najlepsza. Dla psa który już 'umie w klatkę' to w zasadzie co Ci bardziej wizualnie i praktycznie pasuje 😉
Moon   #kulistyzajebisty
11 kwietnia 2019 11:51
dzięki laski, ja w kontekście oczywiście Nerusia, a więc dorosłego, statecznego jegomościa o 20kg wagi i wzroście poniżej kolana 😉
Muszę pomierzyć pokój zatem 8-)
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
11 kwietnia 2019 12:21
mundialowa, nie widzę krótkich nóg!
JARA, no jak to nie? Wystają tam spod wielkich uszu. 😁
madmaddie   Życie to jednak strata jest
11 kwietnia 2019 13:11
Moon, ja bym celowala w 90cm. Na swoje 26kg i 53cm mam 107cm i jest ideolo.
Mebloklatki mnie nie przekonują że względów higienicznych. Midwesta porządnie wyczyszcze, spryskam środkiem dezynfekujacym. A drewno?
smartini   fb & insta: dokłaczone
11 kwietnia 2019 14:16
madmaddie, ja podłogę i 'listwę' będę miała w klatce z kauczuku najprawdopodobniej, to z czego będzie biurko będzie zalakierowane. Także czyszczenie jak podłogi 😀 ale ja tyle co potrzebuję od czasu do czasu przetrzeć podłogę w klatce po mięsie (a wszystko jest skrzętnie wylizywane xD) także za wiele tego sprzątania tam nie mam
madmaddie   Życie to jednak strata jest
11 kwietnia 2019 19:40
jak ktoś ma czystego pieska, to pewnie ok. Dla mnie klatka to też miejsce, żeby pospacerowy brudas wysechł i zrzucił piach. Ze wszystkim syfiastym też jest tam delegowana. Więc muszę mieć możliwość porządnego czyszczenia. No ale ja mam kręćka na tym punkcie, piesowe rzeczy piorę w proszku dezynfekującym, te sprawy :P Chciałabym też komodę, bo robi mi się chaos, a jeszcze chciałabym jej kupić parę rzeczy i zabawek, ale kurde, jak to czyścić porządnie? 🤔wirek: A tak to mam nastawiane, pudło z gryzakami, pudło ze smakami, pudło spożywcze (suple, zabawki na żarcie, saszetki, puszki jak się zmieszczą), torbę z brita z rzeczami rzadziej używanymi i zapasami, osobną puszkę na psie ciastki, pudło z rzeczami podręcznymi na spacery, pojemnik z zabawkami, a dysk sensoryczny, pachołek, mata węchowa stoją luzem albo na klatce. A już się nie mieszczę i przydałoby mi się następne pudło  🤔wirek: (tyle dobrze, że curver ma ładną serię  😂 ). No ja przysięgam, że mam tylko jeden zbędny komplet świąteczny, a reszty używam. Jak żyć?!  🤣
czy może ktoś spotkał się z podobnym przypadkiem. Pies 15 lat od kilku dni cały dzień chodzi po domu. Śpi może max.2h Weterynarz podejrzewa ucisk na kręgosłup - ale  martwi mnie że mimo podanych silniejszych leków przeciwbólowych pies dalej chodzi.
dea   primum non nocere
11 kwietnia 2019 20:19
Ostatnio mi się kojarzy, że w kocim wistra wrzucała film swojej kotki, która takie kilometry bez sensu robiła i to była chyba odkleszczówka (borelioza?). Nie pamiętam dokładnie, ale może to jest trop?
My pozdrawiamy z ziemi już szwajcarskiej. Tylko kurde widoczków nie ma, jakiś smog pewno wyszedł 😁 Fajnie, bo dziś tyle hasania po łące i lesie, a ani jednego kleszcza na psie.

smartini   fb & insta: dokłaczone
11 kwietnia 2019 20:52
madmaddie, no ja na psie rzeczy mam wydzieloną całą część w szafie :P nie trawie tego złomu na wierzchu 😁 no nie może mi pies ingerować w fengszui 😀
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się