Rozmowy pogonionych przez moderację i na każdy dowolny temat - OT nie istnieje

Moon   #kulistyzajebisty
10 kwietnia 2019 11:09
już prawie 5tys!  😅
I gdzieś w komentarzach ktoś mądry pisał, że we wszystkich gospodarstwach konie tak spadają z masy w okresie wiosennym...poważnie?  🤔wirek: pierwsze słyszę żeby to była norma.

Owszem, konie w tym okresie lubią spadać z masy. Duże wahania temperatury, zwłaszcza w chowie wolnowybiegowym dają koniom w kość. U mnie w nocy przymrozki z dzień do 20 st. Do tego energia na zmianę okrywy włosowej itp.
Ale... po pierwsze jak koń schudnie trochę, z nadmiaru tkanki tłuszczowej wcześniej zgromadzonej to żaden dramat. Po drugie normalny człowiek w takiej sytuacji dodatkowo na ten okres 1-2 miesięcy wprowadza dodatkowe pasze treściwe, jeśli widać że koń potrzebuje wsparcia. 
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
10 kwietnia 2019 11:15
Ja jestem wielka fanka Pani Elwiry!
Miny z filmu Grażyny mowia wszystko!
Wrzucamy link do zbiórki co i rusz https://www.ratujemyzwierzaki.pl/ranchodesyf
Obstawiam, że do jutra będzie cała kwota. 😀


Cenna umiejętność, odszukiwanie daty wykonania zdjęcia, dzięki  :kwiatek:
Viridila   ZKoniaSpadłam & NaturalBitsBay
10 kwietnia 2019 11:32
Spadają z masy w okresie zmiany sierści, ale nie na poziom wychudzenia, czy wręcz zagłodzenia - ba, laik raczej nie zauważy takowego spadku nawet 😉 I jednak spora ilość osób wie, że idzie okres zmiany sierści, więc daje koniom nieco więcej jedzenia, a często dodatkowo jeszcze jakieś suple. I takie konie nie spadają jakoś mocno (zakładając, że ogólnie zdrowe są). Moja folblutka od kilku lat jest trzymana w stadzie wolnowybiegowo, całorocznie - no, ale dostaje jeść, więc luksus w porównaniu do koni Indianki. Ba, ona nawet po operacji skrętu jelit, ostrożnych rokowaniach po zabiegu + miesiącu w klinice wyglądała całkiem ok (http://re-volta.pl/galeria/foto/142136). Jakim trzeba być leniwym zwyrodnialcem, żeby doprowadzić do zagłodzenia własnych zwierząt, a kiedy padają z głodu to podwieszanie/chlapanie wodą z cukrem i inne chaotyczne, przypadkowe działania nazywać "ratunkiem". I tak, żadne ze zwierząt przy odbiorze nie było w stanie agonalnym - te co były, padły przed odbiorem niestety.. a te co zostały zbliżały się do padnięcia nieuchronnie na syfrancho... Tak, wiem, że to czytasz zakało - odpowiedzialny opiekun zwierzęcia zapewnia mu prawdziwą pomoc, a nie wzmaga cierpienie nieudolnymi działaniami.
Robaczek M.   i jej gniade szczęście:)
10 kwietnia 2019 11:33
No dobra, spadają może o troche z wagi ale po dobrze odżywionym koniu aż tak tego nie widać. A biorąc pod uwagę fakt, że to źrebne kobyły to podwójny nóż otwiera się w kieszeni  😤
A ona pewnie tych koni nie karmiła treściwym tylko do zdjęcia sypała wiadro kij wie czego, że te konie to przeżyły.

Ja to podziwiam osoby, które tam były. Jak mi by ktoś za uszami tak skrzeczał jak ona na tych filikach to obawiam się, że nie umiałabym nad sobą zapanować. A ja z tych cierpliwych 😉
Miny faktycznie pasują idealnie, podsumowanie jej szczekania. Po co kopać się z koniem 🙂
Ircia   Olsztyn Różnowo
10 kwietnia 2019 11:51
Poszło też odemnie, niedługo pójdzie więcej  😡
Trzymam kciuki żeby już te wszystkie zwierzęta nie musiały cierpieć  🙁
Na Instagramie też już głośno wśród koniarzy i zbiórka idzie jak burza.  🏇


Chyba każdy normalny, mający pojęcie o koniach człowiek wie, że jeśli wśród stada np.10 koni jeden jest chudy, a reszta dobrze wygląda, to może być, że ten jeden jest stary/chory/po kontuzji.
Ale jak całe stado jest chude i źle wygląda, to ewidentnie coś jest nie tak. (A raczej ktoś 😉)


Skoro jest 5000 w niecałe 12 godzin, to może będzie 10000 w 24 godziny...?
😀iabeł: 😀iabeł: 😀iabeł:
Inna sprawa, ze kon dobrze zywiony, ktory nagle schudl wskutek choroby i tak nie bedzie tak dramatycznie wygladal, bo nie bedzie mial do kompletu glodowej okrywy wlosowej, chorob skornych, pasozytow i objawow awitaminozy.

To bardzo kreatywne z jej strony, ze zrebaki padaja z glodu na kupie siana. Siana pokazowego, na tle ktorego fotografowala konie od pazdziernika do kwietnia 🤣 I siana nie ubywalo, za to koni juz tak.

Ironicznie to tym koniom bylo lepiej, jak pizgnela transport sianokiszonki na nieogrodzonym terenie i je olala, bo chociaz mogly szukac zarcia po wsi. Jak ja naszlo na zamykanie na ganku i w zawalonej stajni to biedaki nie mialy nawet jak probowac poszukac jedzenia 🙁
U mnie się ludzie w pracy zrzucają. Albo ludzie z reala, którzy mojego fejsa tylko obserwują. Nie znają tematu. Ale wpłacają na zasadzie zaufania do mnie. Że skoro proszę i ręczę, to warto.
Zszokowało mnie to lekko, ale..kurde...miło mi.  (tak, tez mam w sobie coś z narcyza  😀iabeł: )
Jutro tez coś jeszcze wpłacę. A co...
Pięknie idzie! Sama dorzucę się  więcej. Choć myślę, że Indiana ma tyle wrogów, że nie będzie potrzeby. 😉 konie są w opłakanym stanie, nie spodziewałam się aż tak chudych koni, tym bardziej, że SIANO BYŁO!!! Jak tak można! Same niecenzuralne słowa się cisną. 
Ehh..
Ale 10k to chyba będzie kapeczke mało. Ale nic zobaczymy jaki będzie przebieg zdarzenia dalszy i w razie "W" dorzucimy jeszcze. Całe szczęście, że konie mają już opiekę. 
Nawet jakaś Galeria Wiejska- przyznała się, że z sąsiedztwa. szacun
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
10 kwietnia 2019 12:18
Patrzę, że przy dobrych wiatrach to pełna kwota zostanie zebrana jeszcze dziś!  🏇
Obejrzałam ten pierwszy filmik, co był tu wrzucony i chcąc nie chcąc uśmiałam się. jak krzyczała „PUŚĆ JOM!”. 😜 Podziwiam opanowanie tego Pana. 😁
Ja z tego jej jazgotu niewiele rozumiem.

Osoba, która oferuje swoje usługi w projektowaniu stron internetowych, co w końcu nie jest prostą umiejętnością, nie wie takiej podstawowej rzeczy, że zdjęcia mają zapisaną datę, kiedy były zrobione. Wkleja zdjęcia, które dowodzą jednego: jak z niej jest kłamczucha.

Sadystka, złodziejka, naciągaczka, kłamczucha, leniuch i brudas. Oto cała Izabela. Nie święta, nie krystalicznie uczciwa, nie ciężko pracująca rolniczka.   
Ircia   Olsztyn Różnowo
10 kwietnia 2019 12:29
Flygirl Mi było do śmiechu że ona się dusi  😵  a Pan naprawdę ma cierpliwość  :kwiatek:
Może to trochę szalone, ale co szkodzi spróbować...?

#10000w24godzinychallenge
Tempo niemalże jak przy słynnej WOŚPowej Puszce dla Pana Prezydenta  🙂 Ode mnie też poszedł grosik, na więcej nie mogę sobie aktualnie pozwolić, ale cieszę się że chociaż tak mogę tym zwierzakom pomóc.
spełniłam i ja lewacką powinność, choć tyle mogę zrobić. Zdjęcie źrebaka mnie pokonało...a wiele już widziałam.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
10 kwietnia 2019 13:01
Kozy uciekinierki odebrane? 😉
Ircia   Olsztyn Różnowo
10 kwietnia 2019 13:25
Jara gdzie tam odebrane...ukradzione, jedna z jej rąk  🙄
Poszedł grosik ode mnie, zbiórka rozesłana wśród znajomych. Jest już 6 tysięcy - #10000w24godzinychallenge może się udać. 🙂

Brawa i szacunek dla zaangażowanych! 😅
Śliczna ta kózka.

Przy okazji:

Koza Bez Powroza, dziękuję za sympatyczny wpis o kozach. Mam nadzieję, że kiedyś trafię do jakiegoś koziego miejsca i będę miała okazję podziwiać ich kozią pomysłowość. 
Udostępniłam zbiórkę na jednej z popularnych końskich grup. Tylko tyle mogę zrobić bo jestem niestety spłukana kompletnie po kupnie samochodu. Niech kwota szybko rośnie 😀
Pięknie idzie nam zbiórka!
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
10 kwietnia 2019 15:29
Re-volta ma moc ! Zawsze tak było  😍 😅
Martita   Martita & Orestes Company
10 kwietnia 2019 15:36
Pięknie  😍
Zaraz będzie pisanie, że dlaczego jej nikt nie wpłacał  😂
Ponieważ na razie nie mogę wypłacić  z konta, mogę prosić o jakiś namiar, bo chociaż grosik dorzucę, ale mogę wysłać tylko tradycyjnym przekazem.
Osoba, która oferuje swoje usługi w projektowaniu stron internetowych, co w końcu nie jest prostą umiejętnością, nie wie takiej podstawowej rzeczy, że zdjęcia mają zapisaną datę, kiedy były zrobione. Wkleja zdjęcia, które dowodzą jednego: jak z niej jest kłamczucha.

Taaa, usługa założenia blogspota i wybrania gotowego szablonu to faktycznie nie lada umiejętność  😁 Klienci walą drzwiami i oknami.

Wpłacamy ludzie. Zbierzmy to dzisiaj. Niech jej żyłka pierdząca pęknie z zazdrochy.
Już jest pisane, że wystarczyło jej dobrej jakości siano kupić i zapłacić za dobrego weterynarza. Osobowość absolutnie niereformowalna.

„Te kobiety na zbiórce internetowej złożyły się na kradzież mojego mienia i te pieniądze wręczyły Kozłowskiej. To jest patologia to jest finansowanie bandytów złodziei i rabusiów. Gdyby te kobiety chciały pomóc koniom to kupiłyby transport dobrego siana, sprowadziłyby porządnego weterynarza aby zbadał koniki I leczył na miejscu.”

Pani Izo jeszcze trochę pani pokłamie na blogu i spowoduje pani przyspieszenie wpłat.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się