M jak mieszkanie czyli wszystko o urzadzaniu:)

efeemeryda podlinkuj proszę 🙂 Chce właśnie  wymienić duże łóżko w sypialni na coś rozkładanego wygodnego, przy czym wysuwane nie wchodzi w grę ze względu na ustawienie pokoju. A mega ciężko znaleźć takie, które będzie wygodne..
efeemeryda   no fate but what we make.
10 kwietnia 2019 09:02
aaga84
Zaraz poszukam, tylko ze to o czym mówię jest wysuwane  😉


edit:  sofa

Polecam ja bardzo, jest wygodna i można oglądać TV na leżąco bez opierania się o gola ścianę  😂
Tez kiedys na takiej spałam przez naście lat, potem rodzice wymienili na inny styl, taki bez zostajacego zagłówka po rozłożeniu i po roku poszła do kosza bo nie dało się na tym spać, teraz padło na ta i jest super.
ehh.. fakt odpada, ja szukam takiej bardziej wersalki
A my chyba kupujemy dom
Moon   #kulistyzajebisty
11 kwietnia 2019 18:44
A my mieszkanie  😍
Już zarezerwowane, czekamy aż się cała biurokracja & papierologia dopełni  😜
Trochę mnie to stresuje, w sumie nie wiem czemu ;p
solusiek, Moon, - gratulacje! 😀

My dalej szukamy 🙁 W tym tempie, to chyba się wkurzymy, kupimy działkę i wybudujemy 🙄 Będzie chyba szybciej niż znalezienie sensownego mieszkania...
Moon   #kulistyzajebisty
11 kwietnia 2019 19:09
keirashara, nam to dość sprawnie poszło, o dziwo - tak z miesiąc oglądaliśmy ogłoszenia i dopiero ze dwa tygodnie temu jeździliśmy oglądać :P
Oglądaliśmy 4 mieszkania, gdzie trzy były równią pochyłą w dół jeśli chodzi o standard, wykończenie, okolicę/widoki (w trzecim oglądanym np miałam balkon z widokiem na... uje... brudną ścianę drugiego bloku, tak z 4m odległości. Nie wiem jakim cudem tam w ogóle jest słońce. I jeszcze mikre okna... No koszmar), trochę mnie to podłamało, że w naszym budżecie znajdziemy co najwyżej ruderę do remontu (rynek wtórny tylko nie-stety) ale poszerzyliśmy deko zakres dzielnic, które wchodzą w grę i pyk! Blok z 2008r, baaaardzo zadbany, spokojna i zadbana dzielnia, niedaleko do lasu i obwodnicy no i wnętrza spoko wykończone, że w zasadzie tylko musimy zmienić prysznic, bo mój P. może w nim utknąć  🤣

I fakt, obecnie w cenie nowego mieszkania w jakimś wypasionym nowym bloku można postawić super chałupę wg własnego rozkładu i widzi-mi-się... ;-)
Moon, gdzie kupujecie? Graty 😀
Moon   #kulistyzajebisty
12 kwietnia 2019 05:45
magda, Chwarzno, os. Sokółka 😉
Koniec świata 😉 Fajnie!
Moon   #kulistyzajebisty
12 kwietnia 2019 06:31
magda, no my poruszamy się w obrębie Gdyni, w stronę Gdańska to jest max Sopot u nas ;-)

Dziś podpisujemy umowę przedwstępną, się stresuję tym wszystkim 🤔wirek:
Wiadomo, dla każdego gdzie indziej jest koniec świata 🙂 Nic się nie stresuj, jak nie będziesz musiała walczyć z fachowcami to nic nieprzyjemnego Cię nie powinno czekać 😀 Wiadomo że wyskakiwanie z kasy to nie to o czym marzymy no ale gdzieś trzeba mieszkać a wiadomo że na swoim lepiej 🙂
Moon gratulacje 😉 Powodzenia w nowym mieszkanku już niebawem 😉

I dzięki dziewczyny za propozycje sof... Domyślam, się że nie ma takiej sofy jak dobry materac na ramię ale niestety w naszym obecnym małometrażowym mieszkaniu z dwoma pokojami i dzieckiem wyrastającym nie ma innej opcji :P

Fajna ta z Agata meble, może niedługo podjedziemy pooglądać i poleżeć na żywo 😀
I ja się dopiszę do wątku w sumie, bośmy się przeprowadzili i od wczoraj nic tylko składam tę ikeę zafajdaną. Rzygam już po sufit tymi kartonami i wkręcaniem, składaniem, obracaniem. Jak ogarnę (nieprędko, bo składanie paxa odłożone na koniec :lol🙂 to wrzucę jakieś fotki, bo fajne miejsce. Jest gdzie szaleć, 60 m2. Najgorsze, że echo też szalone 😁
Moon   #kulistyzajebisty
12 kwietnia 2019 07:53
budyń, nic nie mów, słabo mi jak pomyślę o konwojach do Ikei i też PAX nas czeka...  🤣

btw. Emigrowałaś do DE? Bo tak by wynikało z mojego stalkowania Twojego insta  👀 😁
Prawie prawie, bo Szwajcaria :P Nad paxem ręce załamuję i czekam aż stary wróci z roboty, bo sama to ja tego nie ruszam, pamiętam co było przy pierwszym paxie jeszcze pod Krakowem... Wystarczy mi też, że wczoraj targałam sama 35 kg stół oraz wielką kanapę. Swoją drogą ten kto wymyślił "tapicerkę" na rzepy to powinien sczeznąć, dawno nic tak irytującego nie robiłam  😜
W sumie ku potomności wrzucę foto przedwczorajszego horroru (oczywiście to nie wszystko, część paxa leży w sypialni :P):

Ja jak składałam meble do dużego pokoju dziennego to też miałam taki chaos, dodatkowo naklęłam się z moim mężem na niektóre instrukcje obrazkowe Ikei... Czasami naprawdę dalibyśmy wszystko za trochę rzeczowego tekstu w instrukcji zamiast obrazków :P Śmialiśmy się, że wracamy do ery jaskiniowców - pismo obrazkowe 🙂

My też mamy PAXa - mnie ominęło jego składanie akurat bo byłam w pracy, składal teść i mąż.

Składanie mebli jest fajne  😍 mogłabym częściej! Miałam łóżko do złożenia, w instrukcji napisali że godzina roboty dla 2 osób. Składałam sama 2 dni po ładnych kilka godzin, trzeciego z kumplem też parę godzin  😂 ale i tak mi się podoba ta robota!
smartini   fb & insta: dokłaczone
12 kwietnia 2019 09:13
eee, składanie PAXa było fajne! Kuchni z resztą też. Montaż frontu do zmywarki to już inna rozmowa, poległam, ostatnio zrobiła to moja mama 😁
Ja tam uwielbiam takie rzeczy, jako dziecko składałam Bionicle, teraz meble z Ikei 🤣 A co do obrazków, to one są po prostu skrajnie uniwersalne. Żadnego tłumacza, żadnego rozważania nad różnicami językowymi.
BlueHorse, ja miałam jedną instrukcję gdzie po przewróceniu strony do kolejnych kroków miałam puste kartki 8) I tak co drugą kartkę było.
Mój kupił wczoraj wkrętarkę, więc ten pax z tym + dodatkowa osoba pewnie pójdzie sprawnie. Ja wczoraj stół i kanapę składałam sama ze śrubokrętem, także tego 😂 Najbardziej zabił mnie stół, bo składałam do góry nogami, ostatni etap instrukcji to 2 osoby odwracające go do pozycji normalnej. A ja sama 158 cm i z 50 kg wagi, stół 35 kg i walcz se dziecko, no ale przecież tak nie zostawię wykopyrtniętego 😁
smartini   fb & insta: dokłaczone
12 kwietnia 2019 09:27
generalnie Ikea na stronie ma wszystkie swoje instrukcje w wersji PDF, jakby coś komuś brakowało ;D
BlueHorse, W IKEI jest sofa z normalnym materacem - NYHAMN. Może nie jest za piękna, ale materac to jednak materac  😉
Ja właśnie jestem na etapie poszukiwań i .... już kończą mi się pomysły i jestem załamana. Nie chcę z wtórnego, ale z nowych inwestycji w interesującym mnie rejonie nic mi nie pasuje. Albo inwestycja na nie albo potencjalnie interesujące mnie mieszkania są już sprzedane. :/  Może jednak skończy się na wtórnym i startu od zrobienia demolki do stanu deweloperskiego, a tego właśnie wolałam uniknąć. Koszmar.
Z ciekawości, ile wam zajmowało szukanie "tego" mieszkania ?

Moon, rynek wtórny? Wszystko solidnie sprawdziliście z KW na czele ? Które osiedle, w sensie który deweloper ?
Qaida super, że materace ale faktycznie fason tej sofy NYHAMN ordynarnie prosty, aczkolwiek ma to jakiś swój urok 😉 Zobaczymy będzie trzeba obmacać a raczej wyleżeć  🤣 Dzięki 😉
Jak czytam o Waszych poszukiwaniach to cieszę się, że miałam takie szczęście - ale wymagania też małe. Ja szukałam czegoś małego, na szybko, w okolicach obwodnicy, koniecznie w Gdańsku i co najważniejsze dla mnie to musiał być ogródek. Weszłam od niechcenia pierwszego dnia poszukiwania na ogłoszenia, pojechałam obejrzeć mieszkanie tego samego dnia, a następnego dnia byłam już u notariusza. I tak mieszkamy sobie od września.
To ja się pochwalę, bo czytam Was regularnie 😉 że dziś dostaliśmy wstępną decyzję kredytową - pozytywną i niebawem ruszamy z budową domu  😅 pozwolenie i wszystko jest tylko kredyt czekał 🙂 a że stawiamy technologią szkieletową to jest duuuża szansa, że do końca roku będziemy już u siebie  😍
ja znów wracam do gry... szukam domu i szybko musze kupić...
Jedno wiem - już wiem, jakich błędów nie popełnić  🏇 🏇
Heeej, czy ktoś z was ma zwierzaki i używa robota odkurzającego? Bo nie wiem czy taki xiaomi sprosta wyzwaniu jakim jest kłaczasty pies, czy lepiej szukać normalnego.
smartini   fb & insta: dokłaczone
16 kwietnia 2019 16:58
budyń, My Heart Chakra na blogu opisywala robota przy 3 psach, poszukaj na jej blogu 🙂
budyń, Moi rodzice mają psa, dwa koty i xiaowa. Są zachwyceni i mówią, że podłogi i dywany nigdy nie były tak czyste 😀 Na święta dodatkowo będą jeszcze 3 psy, więc będzie test ekstremalny 🤣
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się