Stajnie w Warszawie i okolicach

Hekate1 Dom pod Kasztanami - okolice Skierniewic 😉
ash   Sukces jest koloru blond....
19 marca 2019 10:51
Hekate1, ja bym pojechała do Sznurki i jej Stajni Zamczysk
ash, u Sznurki bez opcji psa.
bera7, poważnie??? :O
Ja też kręcę uchem, znam i polecają znajomi Agroturystykę pod fasonem
dziękuję, przejrzę 🙂.
Witam wszystkich 🙂 poszukuję stajni dla 2.5 letniej kobyłki, zależy mi na dużych pastwiskach oraz dobrej opiece i to tak naprawdę tyle bądź aż 😉 mieszkam w Warszawie Wesołej więc zależy mi na dojezdzie do 50km w jedną stronę. Z góry dziękuję za odpowiedzi 🙂
ash   Sukces jest koloru blond....
21 marca 2019 16:26
i believe i can fly1, fiord Ciopan- dobry dojazd z Wesołej i super opieka
albo Wielgosówka tak samo jak powyżej
Burza, kiedyś była dyskusja na ten temat dość burzliwa. Stąd zapadło mi w pamięć.
Kochani, potrzebuję porady odnośnie podłoża w karuzelach. W wątku karuzelowym cisza...
Jakie są u was w stajniach podłoża w karuzelach i jak się to sprawdza? Zostało mi w karuzeli boksowej zadaszonej nad bieżnią zrobić podłoże i się głowię co i jak się najlepiej sprawdzi.
Odpadają na obecną chwilę wszelkie kostki gumowe, maty itp.
Będę ogromnie wdzięczna za wskazówki  :kwiatek:
Martita   Martita & Orestes Company
21 marca 2019 19:13
aniaagre W tych w których stałam był piach, jeśli był po każdym dniu grabiony, zraszany kiedy potrzeba było ok. Zależy ile dziennie koni w niej będzie chodzić pewnie też?
dużego obłożenia nie przewiduję 😉 Myślę, że max 2 razy dziennie pójdzie pełna obstawa (4 konie)..
A co pod piachem?
Martita   Martita & Orestes Company
21 marca 2019 19:25
W jednej kostka brukowa (gorzej się sprawdzało) w drugiej nigdy nie zobaczyłam co pod piachem więc nie mam pojęcia.
dziewczyny a jest jakaś sensowna stajnia w okolicy Łochowa? Ktoś może kojarzy?
też w tamcie kilku dni na urlop ale już bez infrastruktury dla ludzi bo miałabym opcję zatrzymać się na działce w okolicy
dziewczyny a jest jakaś sensowna stajnia w okolicy Łochowa? Ktoś może kojarzy?
też w tamcie kilku dni na urlop ale już bez infrastruktury dla ludzi bo miałabym opcję zatrzymać się na działce w okolicy
jest tych stajni i stajenek sporo, mniej i bardziej polecanych. Te polecane zazwyczaj z kompletem koni, tak więc musisz podpytywać bliżej wyjazdu. Z której strony Łochowa masz noclegownię? Na ile dni? I jaki miesiąc? No i z tym towarzystwem do jazdy może być problem  😂 bo tu ludzie konie wstawiają i ew przyjeżdżają raz na miesiąc/kwartał 😉 Ci bywający częściej są raz na tydzień 😉
ash   Sukces jest koloru blond....
22 marca 2019 09:48
Hekate1, koło Łochowa to masz Fazę, Szafirową. Pisz do nich 🙂
Hekate1, koło Łochowa to masz Fazę, Szafirową. Pisz do nich 🙂

No o nich myślałam, tylko u nich na razie nikt nie jeździ 😉
Noclegowania w Owsiance-Zawiszyn 😉, myślałam o czerwcu na jakieś 5 dni
No to wbijaj do Szafirowej 😉 ona ma wolnowybiegówkę, więc to będzie niezapomniane 5 dni i nocy dla Twojego konia 😉
U Fazy jest super, ale miejsc brak.
Szukam osób, które stoją w Stajni Luzak w Prażmowie. Jakieś opinie?  🙂
AtlantykowaPanna   "Jeśli idziesz przez piekło- nie zatrzymuj się!"
11 kwietnia 2019 08:58
Moja znajoma poszukuje stajni w okolicach Warszawy Zachodniej bądź południe.
Stajnia bardziej nastawiona na skoki, hala, dobra opieka i tak do 1300 zł.
Ktoś, coś wie?
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
11 kwietnia 2019 16:25
Czy mamy gdzieś wykaz warszawskich stajni, np z cenami? W lubelskim wątku jest coś takiego, ale tu niestety nie znalazłam (może źle szukam).  :kwiatek:
Martita   Martita & Orestes Company
11 kwietnia 2019 17:46
smarcik Nic takiego nie kojarzę (a przydałoby się bo katalog stajni niestety ale jest mało pomocny).
emptyline   Big Milk Straciatella
11 kwietnia 2019 17:50
Jak mi podeślecie dane to mogę taką tabelkę zrobić. :kwiatek:
Revoltowicze, proszę o pomoc/poradę.
Planuję zmienić miejsce pracy i zamieszkania w związku z tym szukam nowej stajni dla mojego konia.
Mieszkać planuję w okolicach południowo zachodniej Warszawy.
Czego szukam: przyzwoitych warunków w ogólnym ujęciu, kryta hala, możliwość wypuszczenia konia na zielone padoki. Jeszcze jakby była możłiwość rozwoju treningu z kimś na miejscu to już chyba by by mi się lista marzeń skończyła, nie wspominając o sprawnym dojeździe do konia 🙂
Poza takimi "oczywistościami" dobrze by było mieć stajnię która zaopiekuje się koniem kompleksowo. Tak żebym nie musiał przyjeżdżać tam codziennie np. derki zmienić czy dopilnować aby koń dostał odpowiednią paszę. Chodzi o spokój duszy kiedy w pędzie życia człowiek nie zawsze  będzie mógł dojechać do konia.

Czy coś takiego jest osiągalne? Co możecie polecić?

Ja mogę polecić Ad astrę. Stoję od lutego i bardzo polecam. Warunki dla koni - super. Treningowe - super. Podłoża na hali i placu idealne. Opieka - super! Póki co wad niezauważyłam  😅
Jeśli potrzebujesz szczegółów to pytaj na priv.
Amrek określ budżet może  😉 Ad Astra to jedna z najwspanialszych stajni w okolicach Wawy , tylko cena z tego "górnego" przedziału.
Po przejrzeniu tego wątku 4 lata wstecz i przegrzebaniu katalogu/fejsbuka/mapek muszę jednak spytać :-P.

Znacie pensjonat w tym obszarze z mapki (z tolerancją jakąś oczywiście) z:
- halą (może być mały namiot),
- dobrej jakości siano i owies, bez skąpienia siana,
- padoki trawiaste/pastwiska, z możliwością padokowania w grupie,
- wyjazd w teren albo ewentualnie z torem crossowym/torem do galopu?
- dobrą opieką.

Cena tak do 1500, choć jak bliżej Wa-wy to może być do 1700. I nie moloch na 50 koni.

Szukam luźno, więc może być kolejka na pół roku albo i 2 lata, po prostu wolałabym mieć konia bliżej domu, ale bez pogarszania mu warunków życia. Nie wiem czy to nie mission imposible  😂

Ad astra może (zależy od ceny), widziałam, że Sporthorses też ma dobre opinie (poza mapką, ale powiedźmy kilometrażowo OK), coś jeszcze?

Zaraz za Grodziskiem masz Arikon i spełnia chyba wszystko. Padokowanie w grupie tylko nie, ale parami jeżeli koń grzeczny i dogadasz się z pensjonariuszem z którym koń miałby chodzić. Nie ma toru crossowego, ale po drugiej stronie Radziejowickiej jest spory tor do galopu. Dojazd fajny po Katowicka wyremontowana i jedzie się świetnie.
wruda, a stajnia Marynki? Byłam ostatnio oglądać i wrażenie zrobiła na mnie niezłe. Ale nie rozmawiałam z nikim z pensjonariuszy i byłam tylko raz. Jest hala, są pastwiska, są przeszkody crossowe, wyjazd w teren chyba też. Wieczorem konie miały w boksach czysto. Cena mieści się w budżecie. Tylko, że jest 40 koni.
Stałam kiedyś w Marynkach i bardzo lubiłam tą stajnię, ale mieli wieczne problemy z podłożem na hali. Może od tamtego czasu coś poprawili, ale było takie, że szło się zabić. Konie stojące w stadzie były zganiane grupą, a nie sprowadzone w ręku. Tak to i opieka spoko i ludzie tez bardzo fajni. Plus za wyjazd w teren prosto ze stajni, cenę i naturalne podłoże na zewnątrz było bardzo przyjemne (to też bym sprawdziła bo coś mi świta, że kombinowali i przedobrzyli, ale to tylko mi się o uszy obiło i nie wiem ile w tym prawdy).
Jeszcze stajnia Kozerki. Znam tylko ze słyszenia, ale same pozytywne opnie. Dla mnie niestety odpadała bo jest rekreacja i dużo dzieci.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się