Intercom-zestaw słuchawkowy w treningu jeźdzca

Ja korzystałam ze zwykłych małych krotkofalowek. Ważne żeby miały wejście na słuchawki.
nagana, ale chyba wszystkie te zestawy treningowe mają jedną słuchawkę nie?
WHIS ma standardowe wejście na słuchawki, więc zasadniczo pasują każde. W oryginale rzeczywiście jest chyba jedna.
W oryginalnym zestawie Whis jest jedna słuchawka, ale wyjście jest standardowe więc można wpiąć dwie.
Hmmm... Możliwe, że ta opcja z telefonem i słuchawkami też jest dobra, wychodzi prawie na to samo, tyle że latem u mnie odpada ponieważ telefon nie zmieści się do bryczesów  😲 przy tym systemie jest klips, który możemy zaczepić do bryczesów. A jak to jest z krótkofalówkami? Nie są za ciężkie? Nie tracą zasięgu? i najważniejsze czy da się do nich podłączyć słuchawki? 🙂

A funkcja rozmowy telefonicznej sprawdzi się? Jak myślicie?
Jest to najbardziej ekonomiczna opcja, w końcu prawie każdy ma darmowe rozmowy  😉

Scaliłam posty.
W zasadzie wyjdzie podobnie czy telefon czy krótkofalówka. Jedno i drugie trochę waży i nie jest miniaturowe. Najlepiej mieć futerał z porzadną klamrą.
Wigorrr, mnie by chyba tylko blokowało sapanie trenerowi do słuchawki  😁 😁

nagana, Dada no proszę, nawet nie zwróciłam na to uwagi. Bo ta ichnia słuchawka nie raz spada, fajnie że można wpiąć swoje.
[bWigorrr ][/b] Telefon możesz zawsze zamontować w takiej "opasce" na ręce jak ludzie mają do biegania 🙂
[bWigorrr ][/b] Telefon możesz zawsze zamontować w takiej "opasce" na ręce jak ludzie mają do biegania 🙂


Ja kiedyś taką kupiłam w Biedronce za śmieszne pieniądze - jakieś 7 - 10 zł...? Już dokładnie nie pamiętam ale cena była na tyle przystępna, że wzięłam 3 sztuki dla koleżanek 😀
Dobry pomysł z tym telefonem - jeszcze jakby zainwestować w bezprzewodowe słuchawki to wyjdzie zestaw PROFI 😀
Kombinację z telefonem można połączyć ze słuchawką Bluetooth - wtedy u jeźdźca nie plączą się żadne kable. Ja próbowałam z telefonem, ale rozłączało nas. Teraz z Whis nie ma problemu, a jeźdźca mam niemego więc może sobie sapać do woli  😀
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
14 lutego 2017 17:16
My używamy takich



Zakupiliśmy zestaw w firmie Blucom z Bielawy. Mają zasięg do 350 metrów, słuchawka nie wypada z ucha na skokach. Po kilku latach użytkowania musimy  wymienić jedynie akumulatorki bo wystarczają na ok 2 jazdy a nie jak wcześniej na 5.
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
14 lutego 2017 18:06
Ja korzystam z takich: http://www.equiteacher.com/contents/nl/p106_equiteacher-headset-wirelles-horse-Instruction-system-whis-senrun-oortje-paardrijden.html

Relacja z drugiej strony barykady - w końcu wracając do domu nie skrzypię 😉 No i w moim odczuciu w momencie prowadzenia treningu przez zestaw jestem w stanie dużo więcej przekazać, bo niestety co by nie mówić, w momencie jak trzeba się drzeć to próby wydarcia dokładnego wytłumaczenia kończą się szybką utratą głosu. A tak sobie spokojnie litanię pod nosem mamroczę 😉 No i w momencie pracy na zestawie potrafi być na hali 3-4 trenerów i nikt sobie nie przeszkadza i nie trzeba się nawzajem przekrzykiwać. Jedyne czego mi trochę brakuje to możliwości komunikacji dwukierunkowej.
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
14 lutego 2017 20:50
W moim zestawie każda słuchawka ma mikrofon, to bardzo ułatwia kiedy nie jestem pewna czy dobrze wykonuję polecenie lub nie wychodzi mi zupełnie  😉
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
15 lutego 2017 07:20
A jaka jest jego cena?
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
15 lutego 2017 16:00
Teraz trzeba pytać w firmie, bo my kupowaliśmy ok 4 lata temu, więc cena z pewnością jest inna. My mamy zestaw na 5 osób (trener + 4 jeźdźców).
vissenna   Turecki niewolnik
16 marca 2017 16:09
Okej, mamy zestaw dla jeźdźca i trenera.
Teraz przyszedł czas na zestaw dla konia i jeźdźca.  👍
Francuzi zrobili takie coś:
https://www.youtube.com/channel/UCtPDrZDNjSQme0JEGOuVIew
https://www.horsecom.io/

Można konia relaksować konia muzyką, bądź szeptać mu czułe słówka  🤣
W sumie może w zaprzęgach miałoby to większy sens...
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
16 marca 2017 17:51
Poszukuje jakiegoś taniego zestawu słuchawkowego. Jesteście mi w stanie coś polecić? Z naciskiem na taniego 😉
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
16 marca 2017 19:37
Wpadło mi w oko jakiś czas temu interkom Climder C3x. Co prawda dla koni słuchawka wydaje się być nie najlepsza, ale jest wejście jack, to pewnie można podpiąć jakąś inną od telefonu.
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
05 grudnia 2018 09:28
My korzystamy z krotkofalowek motoroli, dla mnie bomba a cena dużo mniejsza🙂 na treningach skokowych w czasie wiatru w końcu wszystko slychać. Gorzej jak sobie czlowiek pod nosem narzeka, a trener słyszy  😂 😂
Ale krótkofalówki trzeba naciskać żeby coś mówić? Wzięłam na próbę ale ta funkcja ze bez naciskania mówisz to słabo działała i oddałam. Jaki model masz?
Rudzik   wolę brzydkiego konia, niż piękną sukienkę
05 grudnia 2018 11:57
Ja używam słuchawki Bluetooth do komórki plus darmowe minuty. Słuchawka dobrze się trzyma i fajnie przekazuje dźwięk, nawet jak wieje a jest o niebo tańsza od wspomnianych przez was zestawów
Ja teraz tez z tego korzystam ale niestety zrzeka baterie i blokuje połączenia, telefon przez kilka godzin jak wyłączony 😉
U nas na jednym z treningów indywidualnych trenerka też ma taki zestaw, ze strony jeźdźca mogę powiedzieć, że to super opcja. 🙂 Wszystko spokojnie słychać jak się jest np. na drugim końcu hali.
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
05 grudnia 2018 19:08
Ale krótkofalówki trzeba naciskać żeby coś mówić? Wzięłam na próbę ale ta funkcja ze bez naciskania mówisz to słabo działała i oddałam. Jaki model masz?


Mamy ten: https://allegro.pl/krotkofalowka-motorola-tlkr-t60-pmr-zasieg-do-8km-i6920904321.html

Dla mnie super, ja nie musze nic naciskac, ten na ziemi tez nie. Choc mozna z naciskaniem. Zazwyczaj jest tak,ze ten na koniu ma sluchawke,a ten na ziemi sama krotkofalowke. No i moge miec nawet kilka ludzi na koniach, wystarczy dokupic krotkofalowki.
I jak to się „uruchamia” żeby było slychac co mówisz? Ta moja albo trzeba było naciskając mówić albo głośno coś powiedzieć ale to trzeba było naprawdę głośno powiedzieć a i tak załapała dopiero po chwili urywajac cześć komunikatu..
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
05 grudnia 2018 20:04
Można z naciskaniem, albo po prostu cos powiedzieć. Na samym początku nie wiedziałam,że ten na ziemi mnie slyszy i tak sobie gadam k**** zaraz padne , już nie moge itd..  no i była zaraz piękna riposta 😀 teraz uważam co mowie pod nosem 😀
Dzięki 🙂
Pozwalam sobie odświeżyć wątek z pytaniem o Wasze doświadczenia (plusy, minusy, braki, marzenia) z zestawami interkom do prowadzenia treningów. Przy wspólpracy z polskim producentem planowany jest innowacyjny, w pełni polski interkom, powstający przy współpracy z jeźdźcami i trenerami. Będę wdzięczna za Wasze spojrzenia - czego oczekiwalibyście od produktu idealnego? Czego Wam brakuje lub co wyjątkowo się spodobało podczas użytkowania obecnie dostępnych na rynku? Jakie dodatkowe funkcje/akcesoria chcielibyście mieć dostępne? Produkt jest już w fazie wstępnej produkcji, jednak nadal jest to wersja "demo" i wciąż czekamy na odpowiedzi ze środowiska 🙂
Pozdrawiam serdecznie!
Poszukuję mikrofonu pasującego do zestawu słuchawkowego WHIS.

WSZYSTKIE słuchawki i mikrofony popsuły mi się po prawie dwóch latach użytkowania, w tym raz wysyłałam na gwarancję. Masakra. Słuchawki jakieś sobie dokupię, ale mikrofon?

edit. znalazłam... mikrofon krawatowy za grosze. Ale słuchawki już tanie nie są 🙁
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się