M jak mieszkanie czyli wszystko o urzadzaniu:)

Xiaomian jest wspaniały i radzi sobie z kocimi kudlami, gorzej z moimi 🙂
Mój pokonuje codziennie kłaki z psa i dwóch kotów. Trochę nie wyrabiał mały pojemnik przy zmianie kłaczorów ale ogólnie bardzo ok.
Dzięki bardzo, w takim razie szukam robota 🙂
Zanudzę się tu na bezrobociu, zmywarka myje, robot odkurza, a ja co, tylko obiad 😁
smartini   fb & insta: dokłaczone
17 kwietnia 2019 21:03
my się w końcu zebraliśmy w sobie żeby przykrecic szynę 😀
jest więc w końcu 'ściana'! Zasłona wyszła dosłownie 3cm za krótka więc wróci do poprawki, dojdzie (kiedyś :lol🙂 listwa sufitowa która zasłoni szynę i górną część zasłony 😍
Po drugiej stronie jest ciemniutko!
Kierownik budowy zadowolony z efektu :P



poranny update 😀
Dobra, ogarnęłam, żeby wstydu nie było. Jeszcze urządzanie, czego nie cierpię, nigdy nie mam sprecyzowanej wizji i się miotam po pintereście i ikei bez sensu 😁 Chłop niestety nie pomaga, bo jak mam jakiś pomysł, to bywa, że jemu się nie podoba, a alternatywy niet.
W teoretycznej przyszłości nad psem ma wisieć tv, na tym koniec planów 🤣



budyń, co to za stół? i co masz nad blatem w kuchni?
Blat stołowy z ikei bambusowy, a nogi przyznam, że nie wiem bez sprawdzania :P To czarne nad kuchenką to taki śmieszny wysuwany okap.
Chodziło mi o ścianę a nie o to coś czarnego 🙂
budyń, fajne mieszkanko, zazdroszczę takiej długiej łazienki 🙂
Skąd stolik przy kanapie?
magda, aaa :P Wymacałam i stwierdzam, że szkło. Kuchnia i łazienka była w zestawie, bo to wynajmowane mieszkanie.
Cricetidae, oczywiście ikea. Tutaj w Szwajcy wszystko takie drogie, że wszelkie zakupy tylko tam 😁

Generalnie super, bo świeżo po remoncie jest, spore, bo 70 m2, jest kawałek trawki, każde mieszkanie ma swoją grządkę, jest balkon, na dole stoliki, można sobie pogrillować na luzie. Zaraz za wewnętrzną uliczką jest rzeczka i trochę zieleni, więc jest gdzie na szybko wyjść z psem. 5 min od domu mam mikro lasek i górkę z wielką łąką, więc są widoczki. Na tej górce też są jakieś huśtawki, woda do picia, woda do oglądania 😁 stoliki, ławki, dwa grille, wszystko dla ludzi.
Przepiękne krzesła :o
smartini gdzie kupowałas materiał i jaki to kolor?  🙂
smartini   fb & insta: dokłaczone
19 kwietnia 2019 09:48
nerechta, to gotowiec Tibast z Ikei 🙂 w drobniutką, biało-beżową jodełkę
Kupilim xiaomi mirobot vacuum i kurde, super. Perfekcyjnie to on nie sprząta, wiadomo, ale kłaki nie stanowią problemu, jakieś okruchy czy inny gruz to tylko przy kątach/ścianach, za dużo tego nie ma szczerze mówiąc. Nie jest też jakoś bardzo głośny, cichszy niż normalny odkurzacz, da się rozmawiać :P Dywaniki sprząta równie elegancko. Tylko trzeba najpierw trochę ogarnąć, żeby się o nic nie rozbił, ani nic nie wciągnął, krzesła też musiałam ustawić by się na pewno tam mieścił. Rewelacyjna sprawa, mi by się codziennie nie chciało chaty jechać, a on sobie może śmigać ile wlezie. Zdecydowanie dobry zakup i polecam 😀
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
26 kwietnia 2019 06:22
My naszego robota kochamy miłością wielką i spokojnie konkuruje o pozycję najlepszego sprzętu domowego ze zmywarką 😁 Przy 4 kotach, piaszczystym podłożu wszędzie i koniach przy których łażąc pół dnia i wchodząc do domu butów nie ściągam, to chyba byśmy bez niej utonęli w brudzie 🤣
smartini   fb & insta: dokłaczone
28 kwietnia 2019 19:27
melduję w Leroy Merlin śliczne białe osłonki z korkiem! 😀
SPAM.

Viss Mod.

[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnmute.gif[/img] Spamowanie.
amnestria   no excuses ;)
08 maja 2019 09:52
Zośka Zochna Zochusieńka, ale Ty w to nie umiesz. Weź zmień pracę.
smartini   fb & insta: dokłaczone
08 maja 2019 10:04
amnestria, to zaczyna wyglądać jak marny bot :P admini, można prosić wiecznego bana?...
Jaki kolor mebli do małego saloniku z aneksem, ściany mamy białe i jeden skos, plus wnęka w której jedynie może stać wysoki mebel 🙁 My nie mamy żadnego pomysłu na niego, od przeprowadzki minął rok, a w salonie stoją stare meble bez większego sensu. Mogę podesłać zdjęcia może wy będziecie mieć jakiś pomysł  🙁
smartini   fb & insta: dokłaczone
08 maja 2019 10:40
Wigorrr, zdjęcia koniecznie no i... twoje preferencje 😉 bo jeśli ściany białe a reszta mebli w miarę neutralna to hulaj dusza 😀
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
08 maja 2019 10:48
Właśnie to miałam napisać, że jak ściany biale i nie ma czegoś, do czego te meble muszą pasować, to odpowiedź na pytanie w jakim kolorze mogą być mable jest jedna: w Twoim ulubionym 😀
Tak to wygląda, miejsca jest na prawdę mało, stoi komoda, dół od dawnej witryny, kredens - bo akurat pasował rozmiarem do wnęki. Poza tym meble są ciemne, przytłaczające, myślałam żeby wstawić komodę i szafę do wnęki w kolorze białym, zamiast sofy wstawić narożnik w ciemnym kolorze plus biały okrągły stolik.
Ja osobiście nie lubię stylu glamour, podoba mi się styl skandynawski, może vintage  🤔
smartini   fb & insta: dokłaczone
10 maja 2019 08:10
Wigorrr, To wasze mieszkanie i chcecie je sobie zrobić porządnie? 🙂 Jakbyś też rzut wrzuciła, byłoby wygodniej coś doradzić bo tu by się przydało przeorganizować trochę całe pomieszczenie 😀
Ja mam w końcu lampy zamontowane i jest meeega jasno, muszę kupić żarówki ale nie za mocne bo nie wysiedzę w takiej jasności  😂 a bałam się że będzie ciemno  🤣 Zostałą jedynie walka ze stolarzem który milczy od paru tygodni  😵 Regał i szafkę rtv zostawiam na później no i mam puste ściany więc będę myśleć jak je trochę zapełnić.
majek   zwykle sobie żartuję
10 maja 2019 09:16
magda, sprawdz, czy da sie wymienic zarowki, moj maz mial ostatnio problem bo mu bylo za jasno ze spotlightami ledowymi i okazalo sie, ze zarowki sa niewymienialne, bo producent stwierdzil, ze produkt na 50 lat i jak przestanie swieci, to sie go po prostu wymieni
tzn pewnie jakos mozna, ale trzeba narozkrecac.
smartini tak, to nasze mieszkanie, nie mamy pomysłu na ten salonik, wysłać rzut, czyli dokładniej chodzi widok z góry z pomiarem? 🙂
smartini   fb & insta: dokłaczone
10 maja 2019 09:47
Wigorrr, tak, z widokiem z góry i wymiarami łatwiej będzie coś doradzić 😉
majek, jak najbardziej można, to są lampy z tradycyjnymi gwintami e27, więc wybór ogromny. Póki co mam żarówki led które były jako tymczasowe przez ekipę remontową założone. Kolega elektryk polecał mi ikeowe żarówki. Pomyślę też o ściemniaczu.
A my juz prawie w posiadaniu domu 😅 Umowa u notariusza podpisana, jutro umowa kredytowa i tylko czekamy na klucze
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się