Stajnie w Warszawie i okolicach

Fakt, że na podłoża nie zwracałam za bardzo uwagi, bo w chwili obecnej interesują mnie bardziej pastwiska i wyjazd w teren na spacer stępem, a nie treningi.
Dzięki, stajnie bez rekreacji i dzieci raczej, chociaż ja i tak jeżdżę rano, więc może jak nie byłaby to masówka to jakoś bym przeżyła. 40 koni to już trochę luda, zależy jeszcze na jaką infrastrukturę się to rozkłada.

Arikon to pod Mszczonowem już, ode mnie ponad 50 km, czyli dalej niż mam teraz. Echh...
Dzięki, stajnie bez rekreacji i dzieci raczej, chociaż ja i tak jeżdżę rano, więc może jak nie byłaby to masówka to jakoś bym przeżyła. 40 koni to już trochę luda, zależy jeszcze na jaką infrastrukturę się to rozkłada.

Arikon to pod Mszczonowem już, ode mnie ponad 50 km, czyli dalej niż mam teraz. Echh...

40 koni, ale duża część nie chodzi po siodłem. Jakoś nigdy nie odczułam tam tej ilości koni. Raczej kręciło się kilka osób i nikt nikomu nie przeszkadzał. Teren jest naprawdę bardzo duży i aż się prosi tam o super stajnię, ale z tego co wiem to właściciel jest niechętny do inwestycji. A budynków do zagospodarowania i miejsca na padoki jest bardzo, bardzo dużo. Aż żal serce ściska, że człowiek nie ma takiego terenu i jakiś 10mln na inwestycję  😁
Ja mogę polecić Ad astrę. Stoję od lutego i bardzo polecam. Warunki dla koni - super. Treningowe - super. Podłoża na hali i placu idealne. Opieka - super! Póki co wad niezauważyłam  😅
Jeśli potrzebujesz szczegółów to pytaj na priv.


Mimo wszystko szukam czegoś bardziej kameralnego. 24 konie to już spory skład.


Amrek określ budżet może  😉 Ad Astra to jedna z najwspanialszych stajni w okolicach Wawy , tylko cena z tego "górnego" przedziału.


Budżet trudno określić - wszystko zależy od jakości miejsca, obsługi. Pewność, że koń będzie zaopiekowany nawet jeśli ja będę musiał więcej czasu poświecić pracy trudno wycenić.

Czy są jeszcze jakieś opcje?
Amrek po tej stronie Warszawy nie znajdziesz stajni spełniającej wymagania i o mniejszej ilości koni, niż te 24.
Z prostego powodu - nikt nie zrobi tak dużej inwestycji przy tak odległej perspektywie jej zwrotu.
Tu nie ma miejsca na kameralne ośrodki jeździeckie. I w sumie kameralniej, niż w Astrze, się chyba nie da - pensjonariusze przyjeżdżają o każdej porze dnia. W praktyce na hali/placu rzadko kiedy ma się towarzystwo.
Co do jakości siana, ściółki, opieki - jest to pierwsza stajnia, w której nie boję się zostawić konia samego na kilka dni. W każdej innej rzeczywistość zawsze dalece odbiegała od ustaleń.
Również polecam z czystym sumieniem i nie żal mi ani złotówki z sumy, którą wydaję na pensjonat co miesiąc.
lillid, oo, to nawet nie wiedziałam że stoisz w Ad Astrze 🙂 który koń?
Cricetidae Werbena 🙂 chwilowo pojechała na "urlop" do kliniki 😵
lillid, oj, to widziałam jakiś czas temu że coś było nie tak, bo akurat jeździłam na Gilku. Coś poważnego?
Amrek, mogę z czystym sumieniem polecić Wam stajnię Aleksandria pod Żyrardowem. Spełnia wszystkie Twoje oczekiwania. Stoję już w Aleksandrii parę lat i jest to zdecydowanie najlepszy ośrodek, w którym miałam przyjemność trzymać konia. Stajnia jest mała, kameralna, jest 17 boksów. Opieka doskonała, konie zadbane, są padoki trawiaste, hala z podłożem kwarcowym (w zimę można jeżdzić w krótkim rękawku a i latem jest na niej chłodno), kryty lonżownik oraz karuzela. Zmiana derek, zakładanie ochraniaczy, karmienie koni dodatkowymi suplementami czy paszami - nie ma problemu i jest to naprawdę robione rzetelnie. Doskonały Trener na miejscu. Wśród pensjonariuszy serdeczna, rodzinna atmosfera. Stajnia jest po prostu piękna a konie w niej szczęśliwe i świetnie zaopiekowane - śmiało można wyjechać na wakacje albo i dłużej i mieć spokojną głowę 🙂  Aa i hala często wolna, bez problemu można liczyć na samotną jazdę 😉 Przyjedź, zobacz 🙂 (dojazd też dobry, autostradą z Warszawy).
wurda Tobie też może się spodobać.
Cricetidae na szczęście nie - wbrew początkowym podejrzeniom okazało się, że przyczyną był czip. Usunięty bez komplikacji, ponoć staw nie ucierpiał w żadnym stopniu. 2 miesiące i do roboty 🙂
Amrek - polecam stajnie Aleksandria pod Żyrardowem. Jestem tu od początku powstania, konie (różne) zawsze w treningu u Pana Marka. Okresowo bywałam w stajni rzadko (roczny wyjazd do USA, ciąża) i zawsze wracałam do konia i sprzętu w nienagannym stanie. Dojazd z Warszawy bardzo wygodny. Do tego kameralna atmosfera bez zadęcia.
Tyle że nie dla tego co chce skoczyć choćby przez krzyżak  😁
Aleksandria to coś ciekawego. Zastanawiam się czy nie są to za wysokie progi? Obsada wygląda bardzo profi. Czy da się tam stać z koniem "przyjemnościowym", nie będzie się za bardzo odstawać? Nie celuję w GP, ale chciałbym się rozwijać razem z koniem.
kpik   kpik bo kpi?
16 kwietnia 2019 21:01
Smok10, O, a skąd taka informacja?
krzyżaczki i przeszkody a i owszem są, bo konie regularnie skaczą w korytarzu
a że faktycznie przeważają tu raczej jeźdźcy terenowi i po płaskim, a nie tacy, którzy skaczą, to inna sprawa 😉

Amrek, ja oczywiście polecam Stajnię Aleksandrię, bo spełnia wymogi z Twojego opisu, no ale ja mogę być nieobiektywna, bo z "aleksandryjską" ekipą jestem już 12 lat 🙂 opieka nad koniem jak nigdzie, czy w pełni sił, czy kontuzjowany.
emptyline   Big Milk Straciatella
16 kwietnia 2019 21:19
Amrek, 24 konie to spory skład? Bez przesady. 🙂 Interesują Cę skoki czy ujeżdżenie?
A w Aleksandrii to nie jest tak, że można trenować tylko z właścicielem ośrodka? Tak było jeszcze jakieś 4-5 lat temu. Coś się zmieniło?
rybka   Różowe okulary..
16 kwietnia 2019 21:44
Plejada też spełnia warunki.
Smok10, O, a skąd taka informacja?


A jest tam lub kiedykolwiek był choć jeden skoczek  🤣
kpik   kpik bo kpi?
16 kwietnia 2019 21:51
Klopsik, fakt, treningi ujeżdżeniowe mamy z p.Głuchowskim, ale uwierz, to nie za karę, ja za nim po 4 stajniach się przeprowadzałam
ale np do naturala przyjeźdźają fachowcy od tego, nikt nie jest od wszystkiego 🙂

Smok10 a skoki wkkw się liczą?
Liczy się to że to stajnia nie dla skoczków , ale jak ktoś chce się bawić w jakieś rekreacyjne ujeżdżenie to stajnia bardzo fajna , warunki super.  😉
Smok, ale w czym problem? W każdej stajni muszą stać wagony przeszkód i się kurzyć, bo to bardziej profi??
I bardzo dobrze, że jest coraz więcej miejsc nie-dla-skoczków...
Ja wpadłam do Aleksandrii "na chwilę" i jakoś mi wyprowadza nie idzie. Przez zimę udało nam się zrobić z Czarnuchem większy progres niż przez ostatnie kilka lat - także treningi z p.Markiem bardzo polecam. Chociaż tak jak już kpik wspomniała - na moich innych trenerów też nikt krzywo nie patrzy.
Co do "za wysokich progów" to ja ewidentnie czegoś takiego nie odczułam, a obie z Czarną jesteśmy "z za stodoły"  😉
Zawsze mogłam liczyć na pomoc tutejszej ekipy.
Smok, ale w czym problem? W każdej stajni muszą stać wagony przeszkód i się kurzyć, bo to bardziej profi??


Nie muszą i nawet dobrze jak stajnia profilowana . Stwierdzam tylko że ta nie jest o profilu skokowym . 😉

I bardzo dobrze, że jest coraz więcej miejsc nie-dla-skoczków...


Oczywiśce , ja też jestem za tym żeby stajnie miały swój profil  i np , były nie dla ujeżdżeniowców 😉  🤣
Smok, ale po co takie wypowiedzi, stwarzające sztuczne konflikty? A skoczkom radziłabym pojeździć czasem po czworoboku, nie zaszkodziłoby 😉
Smok, ale po co takie wypowiedzi, stwarzające sztuczne konflikty? A skoczkom radziłabym pojeździć czasem po czworoboku, nie zaszkodziłoby 😉


Tak jak ja bym radził żeby ujeżdżeniowcy coś czasem skoczyli , też by im to nie zaszkodziło , a jak by się konie rozluźniły  😉 A konflikty są jak się miesza w stajni różne konkurencje i tworzy się konflikt interesów . Ujeżdżeniowcy lubią mieć tylko dla siebie cały plac , jeden to już tłok  🤣 gdzie skoczkom z reguły  to wisi  , dlatego żeby nie prowokować konfliktów lepiej stajnie profilować . Tak jak to jest np .w Aleksandrii czy Centurionie  😉
Słabe masz te swoje docinki, chcesz włożyć kij w mrowisko? Ja tam już się nie dam prowokować...
Jasne, że dobrze jak są stajnie profilowane, skoczkowie nie muszą ciągle nosić i rozkładać dragow i stojaków, ujezdzeniowcy mają możliwość normalnego korzystania z placu każdego dnia. Chodziło mi o to, że kiedyś były stajnie mieszane albo skokowe, od niedawna nowe stajnie się profilują i jest coraz więcej ujezdzeniowych bo coraz więcej ludzi to ujezdzenie na fajnym poziomie chce jeździć.
Słabe masz te swoje docinki, chcesz włożyć kij w mrowisko? Ja tam już się nie dam prowokować...
Jasne, że dobrze jak są stajnie profilowane, skoczkowie nie muszą ciągle nosić i rozkładać dragow i stojaków, ujezdzeniowcy mają możliwość normalnego korzystania z placu każdego dnia. Chodziło mi o to, że kiedyś były stajnie mieszane albo skokowe, od niedawna nowe stajnie się profilują i jest coraz więcej ujezdzeniowych bo coraz więcej ludzi to ujezdzenie na fajnym poziomie chce jeździć.



To żadne docinki , właśnie o to mi chodziło  😀
lostak   raagaguję tylko na Domi
18 kwietnia 2019 06:33
Chodziło mi o to, że kiedyś były stajnie mieszane albo skokowe, od niedawna nowe stajnie się profilują i jest coraz więcej ujezdzeniowych bo coraz więcej ludzi to ujezdzenie na fajnym poziomie chce jeździć.


Od niedawna??? 😉

Centurion jest stajnią stricte ujeżdżeniową od 12 lat.... w sumie to niedawno, bo minęło jak jeden dzień....


Smok - nie prowokuj... są cavaletti i tereny... a wolność jeżdżenia na hali i placu bez przeszkód - bezcenna...  Ostatnio byłam w Largo w odwiedzinach - z podziwem patrzyłam jak skoczkowie dają radę jeździć i na siebie nie wpaść, nie wspomnę juz o rozprężalniach na Cavaliadzie. Patrtzyłam z podziwem na skoczków.  Ja bym się nie ogarnęła.  Z drugiej strony, to jest kompletnie inny trening.  Kilka fule galopu, skok, stęp.  Ujeżdżeniowiec robi zdecydowanie dłuższe elementy lub ich kombinacje. treningowy parkur skoczka trwa minutę? dwie? program ujeżdżeniowca 5 min i musi mieć wolne te 20x60 żeby go wykonać.
Ja prowokuję ? sama stwierdzasz fakt , ja tylko go goraco popieram . Kto chce mieć zamieszanie podczas treningu . Właśnie po to chyba profilowałaś własny ośrodek .  😉 Kto chce żeby w trakcie treningu skokowego bądź ujeżdżeniowego ktoś latał z koniem i ćwiczył elementy naturalsa. Czy chciała byś żeby w trakcie treningu ujeżdżeniowego ktoś skakał przez przeszkody . NIE !!! Więc twój pomysł był bardzo dobry i wszyscy powini z niego korzystać .  😉 Wtedy nie było by problemów .  😀
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się