ciąża, wyźrebienie, źrebak

Dziś był pierwszy spacer małego i  poznawanie świata 🙂
Młody ma na imię Kair
mohito ale piękny, puchaty chłopaczek.
Ja dalej czekam, dziś 335 dzień ciąży a u kobyły totalna wylewka.
Można się naczekać  🙂
Miałam klacz, która raz urodziła w 360 dniu ciąży (urodził się duży ogierek, a poród bardzo wyczerpujący, mimo naszej pomocy), poprzednie dwa razy raczej w terminie i ostatni również.
My się meldujemy z rozpakowanym statkiem-matką 😍 Dziś przed 7 urodził się mały Franio (oficjalnie Call me surprise, ale przez F na pysku został mianowany Frankiem :lol🙂, wczoraj rano były świeczki a dzisiaj już biega szkrab 😍
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
17 kwietnia 2019 09:13
Windziakowa, gratulacje! Jak będzie taki jak mój szczeniak Franio to nie będziesz się nudzić ;D
Cudeńko!!  💘
Windziakowa gratuacje, niech się zdrowo chowa.
My dalej czekamy, na razie cisza i spokój.
Piękne Wasze maluchy, niech zdrowo rosną  :kwiatek:
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
17 kwietnia 2019 14:36
Widziankowa Piękna niespodzianka 😀 Czy ktoś wygrał konkurs na ustrzelenie prawidłowej daty? Ja przegrałam o 5 dni, bo obstawiałam Wielkanoc 😉
Bardzo wszystkim dziękujemy, młody już daje w kość - wyszedł na 5 minut na dwór i doprowadzał matkę do palpitacji serca 🤣 Pół dnia spędziłam w stajni i ledwo mnie stamtąd wyciągnęli. Mały wzorowo się załatwił, jest bardzo żarty i nie boi się ludzi. Po prostu jestem zauroczona Nim całym, no cudak paskudny, ale nóg to to stawiać nie umie 😀 Cieszy mnie też, że Cela jest wzorową matką i opiekuje się Nim naprawdę dobrze, mnie ignoruje nawet, kiedy targam młodego.
Jakie cudo  😍 I to spojrzenie na drugim zdjęciu 😀
Cudne maluchy  😍 jak takk patrze to już się nie mogę doczekać swojego  😂 a tu jeszcze na potwierdzenie ciąży do 27ego trzeba czekać  😵
Windziakowa Cudny maluch!  😍
mohito Ale futrzak!  😜
draskaeb Teraz na was czekamy! Niech się w końcu rozpakuje  🤣
Tiviś już po pierwszych spacerkach, non stop biega i bryka, nic go nie zatrzyma a Tiola biedna ganiać za nim musi. Na dniach przyjeżdża znajoma fotograf, już nie mogę doczekać się zdjęć dzieciaka  😍 A tymczasem zdiecia z pierwszego spacerku.

peeepejack o matko jaki cudak z niego  😍 😍
Windziakowa coś czuję, że będzie z niego niezłe ziółko  😁
Dziewczyny, a która to z Was kupiła źrebną kobyłę i zastanawiała się, kiedy ma termin jak już mijał 11 miesiąc? Ona w końcu coś urodziła, czy okazała się nie źrebna?

Śliczne te Wasze maluchy 😉
My mamy taką kinder-niespodziankę 🙂 Jakoś tak grubła i grubła...Powinna się do majówki wyźrenić
My mamy taką kinder-niespodziankę 🙂 Jakoś tak grubła i grubła...Powinna się do majówki wyźrenić

🙇 która agentka ???? 😂
Hafcia 😀
Słuchajcie... podzielcie się proszę zdjęciami swoich ogrodzeń antyźrebakowych...
Młody trzech dni nie miał a już mi pokazał co mam nie tak zrobione. Deski, słupki, kilometry taśmy i kilogramy elektryzatorów kupione, ale nie chciałabym też zrobić z padoku fortecy (deska przy desce). Z drugiej strony na pewno za duże przerwy między dechami będą małe prowokować, żeby tam ryjki wsadzać, a w taśmę mogą się zaplątać... Podpowiedzcie coś  🏇
Mam piątke maluchów tegorocznych, biała taśma pod prądem wystarczyła żeby je nauczyć nie podchodzić do ogrodzenia.

U nas 333 dzień, czekamy.
Hafcia 😀

o mamusiu czyli miałam w stajni ciężarną kobyłe  😵
Księżniczka dziś 338 dzień ciąży, termin na Niedzielę Wielkanocną więc czekamy na Wielkanocnego Króliczka 😀
Coś chyba powoli zaczyna się dziać, wymię zdecydowanie większe, wciąż bez płynu w środku ale sutki już "patrzące" prosto a nie do środka no i nie schodzą już po spacerze. Brzuch opadł w dół a wargi sromowe bardzo luźne i nabrzmiałe. Kobyła na spacerach już się toczy, ona przed ciążą ważyła 710kg to teraz napewno ponad 800kg.
3majcie kciuki bo ja już nie daje rady czekać
draskaeb Brzuch juz zdecydowanie niżej  😅
Kiedy waszym maluchom zaczynają wychodzić zęby? Tiviś skonczyl dzisiaj tydzień a już ma 2mm jedynki, a tak się wgryza w Tiole że ona aż nogę podnosi żeby się napil  😂
Dostałam pierwsze zdjecie z sesji, juz jestem już zakochana w nich  😜
Wesołe Święta, Wielkanoc...., Dziś, dokładnie w terminie, na skutek komplikacji okołoporodowych straciliśmy klacz, wraz ze źróbeczką 🙁  😕
Ciężka noc, ogromna strata, wielki żal....
Podobno statystyka.

Przed nami jeszcze jeden poród w tym roku.

Zyczę wszystkim udanych wyźrebień !
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
21 kwietnia 2019 13:22
montana, strasznie współczuję  😕  Trzymam kciuki za następne wyźrebienie
montana współczuję 🙁 my 11 dni po terminie i nadal czekamy, żrebie nadal widac że nie ułożone do porodu a klacz zaczęła dziwnie sie zachowywać po obiedzie , mam nadzieje że tylko zrebol gdzieś naciskał.
Montana, strasznie współczuję 🙁
O nie! Strasznie przykro 🙁 trzymaj się!
montana bardzo mi przykro. Co było powodem śmierci klaczy. My dalej czekamy i po ostatnich perypetiach aż się boję.
montana współczuję, przykre bardzo 🙁
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się