Apassionata MTP - BYĆ MOŻE oszustwo !!! Uwaga!

Dzisiaj Cavaliada odpowiedziała mi na pytanie zadane przed świętami:

Ja: Dzień dobry. Mam pytanie dotyczące spektaklu apassionata - the magic coat w Poznaniu. Od jakiegoś czasu są sprzedawane bilety na spektakl. Na bilecie jest logo Cavaliada. Chciałbym się upewnić że ten spektakl jest organizowany przez cavaliadę i że jest to autoryzowane przedstawienie Niemieciekiej Apassionaty.

Cavaliada: Witam. Były prowadzone wcześniej rozmowy o współpracy przy organizacji tego wydarzenia między Sollusem i MTP. Jednak ze względu na rozbieżne oczekiwania, wspolpraca nie została podjęta.
No to super... ja kupiłam bilety już dawno temu za 200 zł, bilety przyszły na maila... Jak się nie odbędzie to się wścieknę... 😵
U mnie na liczniku 900  :/
Jeżeli macie ubezpieczone karty (a większość jest), to transakcję może unieważnić bank. Tylko trzeba poczekać aż oficjalnie odwołają. Mi mój prawnik powiedział, że dopóki nie odwołają, to się nie da nic zrobić, nawet jeśli na 99% to oszustwo... Jak w ogóle można tak we własnym środowisku sobie wiochę robić!
rybka   Różowe okulary..
30 kwietnia 2019 17:41
Ma ktos pełna wersje?
"Apassionata - genialny spektakl z udziałem koni w rolach głównych po raz pierwszy w Polsce oczaruje publiczność" - reklamuje wydarzenie Tixer. Wszystko wskazuje na to, że poznańska publiczność nie będzie zachwycona, bo spektakl się nie odbędzie. Mimo to wciąż można kupić na niego bilety.

O poznańskich firmach - Sollusie i Tixerze pisaliśmy w „Wyborczej” tydzień temu. Tixer to platforma do sprzedaży biletów, Sollus - organizator wydarzeń. Obie firmy są zarejestrowane w Poznaniu przy ul. Strzeszyńskiej 200, a wcześniej przy ul. Ściegiennego 20, rządzą nimi te same osoby, mają ten sam numer kontaktowy. Dotychczas schemat ich działania wyglądał tak: Sollus organizował sporo imprez w całym kraju, Tixer sprzedawał bilety, a w ostatniej chwili część tych wydarzeń była odwoływana lub przekładana na kilka miesięcy do przodu. Klienci mieli problem z odzyskaniem pieniędzy, bo organizator nie odbierał telefonów, rzadko odpowiadał na maile. Na współpracę z Sollusem skarżyli się też artyści i podwykonawcy, którym poznańska firma zalega niekiedy po kilkaset tysięcy złotych.

O tym, że w dniach 6-8 grudnia 2019 miałyby odbyć się pokazy konne „Apassionata”, nie wie ani teatr konny, który miałby wystąpić, ani MTP, wskazane jako miejsce pokazów.

Sollus i Tixer wciąż sprzedają na to wydarzenie bilety
- Prowadziliśmy rozmowy z firmą Sollus Entertaiment dotyczące współorganizacji wydarzenia Apassionata w grudniu 2019 roku, jednak ta współpraca nie została ostatecznie podjęta. Z powodu braku dopełnienia formalności wstępna rezerwacja obiektu została anulowana. O to, czy wydarzenie się odbędzie, prosimy pytać organizatora – podaje Karolina Nawrot z Centrum Prasowego Grupy MTP.

Mimo to Sollus od marca reklamuje wydarzenie na Facebooku i swojej stronie internetowej, a Tixer wciąż sprzedaje na nie bilety. Najtańsze kosztują 90 zł, ale ich dostępność jest najmniejsza. Łatwiej kupić bilety za 120, 150 i 200 zł. Są też wejściówki VIP kosztujące 300 zł i miejsca przy stoliku za 2400 zł. Aleksandra Błażyńska kupiła trzy bilety po 150 zł. – Wygląda to na ordynarne oszustwo. Osoba z zarządu Tixera jest przecież z tego „końskiego” światka, bo ma klub jeździecki – uważa. - Kontaktowałam się z prawnikiem i na razie muszę czekać, aż wydarzenie zostanie faktycznie odwołane. Na szczęście płaciłam za to kartą, więc mogę wystąpić do banku o anulowanie tej transakcji. I to chyba najlepsza opcja – mówi Błażyńska.

Nie zdradzają, jaki teatr wystąpi w Poznaniu
Organizator w zapowiedzi wydarzenia nie zdradza, jaki teatr wystąpi w Poznaniu. Podaje tylko tytuł samego spektaklu – „The Magic Coat”. Większość zainteresowanych klientów intuicyjnie zakłada, że za pokaz odpowiedzialna jest niemiecka grupa Cavalluna, najlepiej kojarzony konny teatr w Polsce. Na jej stronie internetowej próżno jednak szukać zaplanowanego pokazu w Poznaniu, mimo że te są rozpisane aż do połowy marca 2020 roku. Co więcej – w terminie podawanym przez Sollus i Tixer, grupa występuje w Schwerin na północy Niemiec.

Do niedawna niemiecka grupa nazywała się „Apassionata Cavalluna”. W lipcu zeszłego roku dostała jednak sądowny zakaz używania nazwy „Apassionata”. Inne teatry chętnie ją wykorzystują, bo mało kto wie o tym zakazie i „Apassionata” wciąż kojarzy się ze znanym niemieckim teatrem Cavalluna.

Spektakl pt. „The Magic Coat” ma w swoim repertuarze hiszpański teatr „Artequus Teathre”, zdjęciami z ich pokazów Sollus promuje to wydarzenie, ale na jego stronie również nie ma informacji o planowanym występie w Poznaniu. Teatr wystąpi w tym roku w Niemczech, Danii, na Litwie i w Czechach, ale nie w Polsce. Wszystko wskazuje więc na to, że spektakl w ogóle się nie odbędzie.

Ani w czwartek i piątek, ani w poniedziałek nie udało nam się skontaktować z Sollusem.
Zdaje mi się czy wydarzenie na fb usunęli??
Lanka_Cathar   Farewell to the King...
04 maja 2019 15:17
Oczywiscie ze nie, mi zaczelo smierdziec jak czytalam o innych odwolanych rzeczach i dopiero wtedy zaczelam grzebac :/
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
07 maja 2019 13:24
Z grupy facebokowej :
Potwierdzam Prokuratura Rejonowa Poznań - Grunwald ul. SOLNA 10 61-736 Poznań. Na ten adres powinniście Państwo wysyłać zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa. Numer sprawy PR. I ds.251.2019.9. Śledztwo prowadzi Pan Marek Piegat nr. telefonu 61 8852400. Rozmawiałam z tym Panem. Ja kupiłam bilety na H. Banaszak do Romy w Warszawie. Termin zwrotu środków na konto upływa 15 maja. Pan Marek twierdzi, iż nie muszę czekać do 15 maja. Wysyłajcie Państwo jak najszybciej swoje pisma.W związku z powyższym w tym tygodniu wysyłam moje dokumenty w tej sprawie. Pozdrawiam
rybka   Różowe okulary..
14 maja 2019 12:53
Niestety ja od razu po zobaczeniu informacji o spektaklu zakupiłam w marciu bilety. Dopiero teraz coś mnie tknęło, żeby zobaczyć co się z tym dzieje. Dobrze, ze to wydarzenie jest jeszcze na FB bo inaczej stałabym pewnie zdziwiona 6.12.2019 w Poznaniu pod MTP.
Czy ktoś odzyskał pieniądze, wie może czy jest jakakolwiek możliwość zwrócić bilety na coś co niby ma być dopiero za 4 miesiące ? Widziałam post o wysyłanie do prokuratury, czy ktoś już może z ludzi oszukanych z Apassionaty wysyłał ? Nie widzę innej możliwości, żeby w jakikolwiek sposób to ruszyć niż wysłanie tego zawiadomienia.

Śledzę ten spektakl już od dawna na niemieckich mediach, tak bardzo mi zależało 🙁  niech się już tą kasą udławia, na tym mi tak nie zależało, jak na samej Apassionacie  🙁

Czy ma ktoś może jakieś oficjalne info o tym, że to się nie odbędzie. Widziałam wiadomości od Cavaliady, MTP oraz samej Apassionaty, ale niczego od organizatorów nie znalazłam 🙁

Wielka szkoda, jak zwykle świat jeździecki w Polsce ma się jak ma.
Organizatorzy utrzymują ze spektakl bedzie. Artyści i MTP nic nie wiedzą. Warto dołączyć do grupy oszukani przez tixer.  Tam są aktualne informacje.
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
28 sierpnia 2019 11:09
Wielka szkoda, jak zwykle świat jeździecki w Polsce ma się jak ma.


Z tego co wiadomo to środowisko jeździeckie w PL zostało oszukane. Ci ludzie nie mają nic z nim wspólnego. To złodzieje żerujący na uczuciach innych. Znaleźli dziurę, zaobserwowali rynek i wyszło jak wyszło.
Yyy czy wyżej ktos nie pisał ze bardzo znana osoba ze świata jeździeckiego jest w zarządzie spółki? 😀
Polecam: https://ekrs.ms.gov.pl/web/wyszukiwarka-krs/strona-glowna/index.html
Rejestr Przedsiębiorcy + nr KRS: 0000365361

Można dokładnie zobaczyć kto zasiada w zarządzie 😉
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
28 sierpnia 2019 16:12
o f..k w takim razie cofam swoje zdanie 🤔
Jestem już w grupie na FB oszukani przez Tixer, jestem w trakcie pisania pisma i będę wysyłać najprawdopodobniej do prokuratury. Nie liczę na zwrot pieniędzy, ale przynajmniej będzie więcej osoób do pozwu i może coś się ruszy...Jednak no oczywiste jest, że się nie odbędzie chodź oficjalnie nigdzie nic nie było -.- Rozmawiałam z jedną Panią też i i np. jak odwoływali albo przenosili koncerty to dużo osób dowiadywało się dopiero na drzwiach miejsca... Ogólnie nie wybieram się do Poznania jednak, ale ciekawe czy będzie jakakolwiek informacja na drzwiach chociaż.  🤣  Ale z tego co widziałam to chyba Appassionata była jedynym w pełni fajkowym wydarzeniem, inne koncerty miały być, ale zostały odwołane albo przeniesione, ale miejsca gdzie miały się odbyć były na prawdę zarezerwowane... Śmiech na sali... Szkoda wielka szkoda  🙁
Nojec   dom na skraju niczego
29 sierpnia 2019 10:17
Zastanawia mnie dlaczego sztab Cavaliady nic nie robi z faktem, że to wydarzenie wykorzystuje ich logo a nawet osoby bezpośrednio związane z Cavaliadą (np dyrektor zawodów, jego siostra oraz specjalista ds. marketingu) zaznaczyli, że biorą udział w wydarzeniu... Coś tu śmierdzi, ale biorąc pod uwagę że Wechta regularnie wysyła konie w trening do wyżej wspomnianego dyrektora zawodów Cavaliady no to nie ma co się dziwić prawda?
Planowałam kupić bilety na to wydarzenie, ale zdziwiło mnie, że tylko część miejsc z mapki jest w sprzedaży.
Na FB znalazłam ich wyjaśnienie, że to na razie przedsprzedaż i pozostałe miejsca będą dostępne później.
I tylko dlatego zrezygnowałam - pomyślałam: "Poczekam, kupię w następnej turze"  Uff...
Syn dostał info z mbanku, że mbank będzie zwracał kasę. Informacja z przedwczoraj.
Nojec   dom na skraju niczego
30 sierpnia 2019 06:17
Sprostowanie, po moim wpisie wczorajszym osoby związane z Cavaliadą już nie biorą udziału w wydarzeniu 🙂

Syn dostał info z mbanku, że mbank będzie zwracał kasę. Informacja z przedwczoraj.



A mam pytanie w jaki sposób ubiegali się Państwo o zwrot, bezpośrednio tylko w banku ? Czy była potrzebna jakaś dokumentacja ?
Dowiem się i napiszę.
Płacone było kartą kredytową.
dziś przypadkowo natknęłam się na ten post.. ja również zakupiłam 3 bilety, płacąc niestety nie kartą kredytową a "zwykłą", więc chyba cashback mi się nie należy... Czy ktoś z Was poczynił już jakieś kroki w celu odzyskania pieniędzy? Zgłaszał na policję? do prokuratury? Dziwne, że sprawa nie jest specjalnie nawet nagłaśniania przez portale jeździeckie, ani nie ma żadnych wyjaśnień przez cavaliadę. Pamiętam, że pokusiłam się na bilety tylko i wyłącznie dlatego, że sygnowała to Cavaliada...
Ja osobiście wysłałam pismo do prokuratury, tak jak było pisane na grupie na FB.  Ostatnio zauważyłam, że wydarzenie zniknęło z Fb jak i strona Sollus Entertainment. Wiele osób zastanawia się czy nie czekać do odwołania wydarzenia i do grudnia. Ja jednak zdecydowałam się nie czekać, bo nie wiem gdzie miałoby być odwołane. Ogólnie dość cicho jest o tej sprawie, wiem że moje pismo do prokuratury doszło,  było to na początku września.  Na grupie na FB jak i tutaj osoby kontaktowały się czy to z Cavaliada czy z MTP i obaj potwierdzili, że tego nie organizują i to też opisałam w zawiadomieniu. Jeśli się idzie na policję to oni chyba coś podobnego wysyłają do prokuratury.
Ja dzisiaj złożyłam reklamację w swoim banku. Niestety płaciłam za bilety przelewem. Kwota bagatela 833zł zobaczymy co bank odpisze.
Nigdzie nie znalazłam informacji o odwołanym wydarzeniu. Na FB wydarzenia już nie ma.
Jest jeszcze trochę czasu do grudnia więc może z czasem będą się pojawiać nowe informacje.
Wróciły pieniądze na konto.
Płatność była kartą kredytową.
Wystarczyło złożyć reklamację w banku
składałaś reklamację w banku czy przez internet?
Jakie dokumenty musiałaś wykazać?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się