własna przydomowa stajnia

zembria   Nowe forum, nowy avatar.
23 kwietnia 2019 07:44
U was też tak sucho? Już nie pamiętam kiedy padało, jakoś w pierwszej połowie marca chyba :/ Kiepsko jest, wszystko usycha...
zembria, to już nie jest sucho.. to jest jakaś katastrofa. Powinnam mieć trawę dwa razy taką jak mam obecnie. Konie w dwa dni zeżarły mi jedną kwaterkę. Na połowie łąki jeszcze nic nie ma, wszystko jakieś uschnięte. Nie ma jeszcze maja a ja się martwię, że zaraz nie będę miała gdzie koni puszczać..  Trzy konie,z czego jeden w kagańcu, więc zeżre tyle co nic, dwa hektary...  Jest dramat. Tak jeszcze nie było.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
23 kwietnia 2019 08:19
U nas jest ogólnie sucha ziemia- piaski, więc trawy jeszcze po prostu nie ma, nie mam na co wypuścić nawet. Mam nadzieję że nie będzie tak, że cały rok jej w ogóle nie będzie.
U mnie też same piaski. W dodatku teren całkowicie odkryty bez drzew i większość na takim leciutkim wzniesieniu. Jednak zawsze padoku przy domu wyglądały na wiosnę dobrze. Maj to już był czas kiedy się martwiłam, że konie mi nie przeżrą tego (a miałam więcej koni) i muszę kogoś wołać do koszenia.
Oglądałam sobie ostatnio zdjęcia z ostatnich lat dla porównania.... Strach na to patrzeć 🙁

Podobno w piątek mają przyjść jakieś burzowe armagedony i załamanie pogody... Mam nadzieję, że to załamanie pogody oznacza deszcze.
Nie mam w studni wody...
U mnie to samo. Bedzie katastrofa jak nie popada. ponoć na południu jest trawa spora i tam popaduje. U mnie też deszczu nie było od połowy marca. A do tego mocny wiatr i cały pasek z pól unosi się w powietrzu!
nokia6002, jestem z południa, także obalam mit  😁
anetakajper   Dolata i spółka
23 kwietnia 2019 09:30
My południowy zachód. Jaka trawa, gdzie  😲  Susza dramatyczna. Za to pięknie urywa głowę...  🙄 wieje do wschodu. Jak się wiatr nie odwróci do piątku to z deszczu nici :/
W kwietniu spadło 7,5l i jak na razie bijemy rekord bo jeszcze nigdy nie było tak suchego kwietnia 🙁
Aż boje się pomyśleć co będzie z sianem, jak podskoczą ceny  😵 pastwiska w niektórych miejscach mam żółte...  wszystko  wysycha. Ale strasznie dużo u Nas jest muszysk wszelakich, wieczorami najwięcej.. dziś konkretnie wieje
Bizon   Lach bez konia- jak ciało bez duszy.
23 kwietnia 2019 10:31
Hej wie ktoś czy gdzieś kupię big bagi na sztuki? Chodzi  mi o aż trzy...
na śląsku susza... a deszczu ani nie widac :/
do nas chyba się zbliża, oby już popadało 🙇
no popatrz. W TV jak prognozują u was deszcz. Rozmawiałam  z jedną dziewczyną z Krakowa mówiła, że u nich zielono w porównaniu z moimi zdjęciami, które jej wysłałam.

U mnie też na łące żółto, dałam nawozu i nic nie popadało. Sypałam dobry miesiąc temu i do tej pory nawóz w niektórych miejscach leży. Akurat dostęp do siana mam, jeśli nikt nie podkupi. Najgorzej, że są to duże baloty i muszę je nosić po schodach. Na balota mam jakies 85 kursów po schodach 😀 Mąż mówi, ze jestem strasznie uparta.
Kurzy się strasznie, a od czwartku temp. ok 27 stopni.  😵 To co będzie później  🤔wirek:
desire   Druhu nieoceniony...
23 kwietnia 2019 13:13
rox, "u mnie" znów trawa zielona i dość wysoka (a dzieli nas w sumie niewiele kilometrów  :emoty327🙂. tylko nie rośnie na nowym pastwisku, gdzie świeżo posiane. :/

aleee u mnie ciemne chmury! 😀 może będzie z tego jakiś deszcz! 😅
Robaczek M.   i jej gniade szczęście:)
23 kwietnia 2019 13:28
U mnie też trawsko rośnie, a nie ma kto tego wyjadać. Kucka ma ograniczoną trawę, wychodzi dosłownie na 3 minutki po spacerku. Na pastwisku jest mocno podmokły teren i myślę, że za jakieś dwa tygodnie będzie trawa po kolana. Niby jest sucho ale ładnie wszystko rośnie, w sumie w zeszły weekend padało konkretnie.
Do lutego modliłam się żeby nie padało, żeby nie robiło się błoto i nie było ślisko (Monetka miała bardzo słabe nogi i na błocie było duże ryzyko wywrotki  🙁 ) a teraz przyda się troszke deszczu bo kurzy się wszystko. W stajni myłam okna tydzień temu, a już są całe zakurzone.

Może Wy mi poradzicie jak.oduczyć konia wyskakiwania z boksu... Kuc był trzymany wolnowybiegowo, trzeci tydzień jest u nas i boimy się go zostawić na noc w boksie z otwartymi górnymi drzwiami bo już kilka razy naskoczył na drzwi. On jest mały, drzwi jak na malucha dość wysokie, a on i tak kombinuje. Musiałam przykręcić dodatkowe deski w ściance działowej bo pakował się do drugiego boksu  😵. Noce cieplejsze i fajnie by było zostawiać tą góre otwartą ale boimy się czy nie wymyśli czegoś w nocy.
(Wiem że najlepiej wolnowybiegowo je trzymać ale jeszcze nie mamy dokończonego stałego ogrodzenia i nie mam jakoś do nich zaufania żeby je zostawić na samym pastuchu 😉 zresztą kucynka jak robi się ciemno to sama sobie otwiera boks i siła trzeba ją wyprowadzać w razie konieczności (ona dużo śpi na leżąco a przy nowym koledze nie ma jak, bo on ją cały czas zaczepia)
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
23 kwietnia 2019 13:40
Robaczek Pokaż malucha 😀 Chyba najbezpieczniej póki co zamykać, a jak najszybciej zrobić stałe ogrodzenie jednak.
Robaczek M.   i jej gniade szczęście:)
23 kwietnia 2019 13:46
Oto Troll 😉 wołamy na niego Tolek. Kucuś, 2 lata. Też nie miał dobrego startu w życiu, po wyleczeniu trafił do nas. Balbinka średnio zadowolona 😉 ale już się w miare dogadują. Ale siwy koń to... 😵

zembria   Nowe forum, nowy avatar.
23 kwietnia 2019 13:48
Łoj fajowy! Ale on siwy? chyba nie?
Kastorkowa   Szałas na hałas
23 kwietnia 2019 13:49
Siwy siwy, ale tarancik. W zeszłą zime był jeszcze szary ale szybciutko wysiwiał  😉
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
23 kwietnia 2019 13:50
Aaaa.. to dlatego taka skórka jasna 😀 Ale co jak co, uroczy jest taki "śnieżynek" 💘
Robaczek M.   i jej gniade szczęście:)
23 kwietnia 2019 14:06
Nie siwy?  😡
Jest uroczy, wygląda troszke jak andaluz, ma bardzo długa grzywe i grzywke. Nasza Balbinka ma grzywe jak afro, pokręcone loczki 😉 a on ma taką gładką jak u dużego konia. Ale agent z niego jest, wyczyszcze go i jeszcze dobrze nie pozbieram szczotek a on już wytarzany  😂 więc tak się czyścimy kilka razy dziennie 🙂 No i rusza się tak szlachetnie, Balbinka to tak tupta małymi nóżkami, a on troszke z ruchu arabka przypomina. Zastanawiam się ile jeszcze urośnie.
Śmieszne takie miniatury


Kastorkowa   Szałas na hałas
23 kwietnia 2019 14:26
Zembria taki był z zeszłą zimę, jak zgubił zimówkę to stał się taki jasny właśnie i wyszły ciapki na nosie.
Robaczek M.   i jej gniade szczęście:)
23 kwietnia 2019 14:34
O kurcze, słodki  💘
To może jest szansa że ogon też mu zrobi się z czasem biały (byłam pewna że jest brudny  😂 )
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
23 kwietnia 2019 18:35
Hej wie ktoś czy gdzieś kupię big bagi na sztuki? Chodzi  mi o aż trzy...

Na olxie

Wczorajsze opady zabijają śmiechem  😤  Prognoza na majówkę już się zmieniła na przelotne opady deszczu  👿
Niby w piątek przykryje nas saharowy pył,(a ja durna okna pomyłam  😵 ) A w weekend ma być deszcz..  🙄 taa jasne, srali muchy będzie wiosna..  .

zembria   Nowe forum, nowy avatar.
24 kwietnia 2019 08:42
Wczoraj jak z pracy wracałam, to takie chmury pyłu z pól wiatr unosił, że jak we mgle się jechało 🙄
iwona9208   Konie to choroba, z której nie da się wyleczyć.
24 kwietnia 2019 11:25
Ktoś kiedyś wrzucał zdjęcia beczki na kółkach do przewożenia wody na padok, mógłby ktoś podlinkować?
Iwona chodzi o tę beczkę do wody?
To już lepszy, tańszy i mieszczący więcej wody jest worek do taczek. H2O to go.
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
24 kwietnia 2019 16:45
Niby tak, ale beczkę można podpiąć np. do quada
iwona9208   Konie to choroba, z której nie da się wyleczyć.
24 kwietnia 2019 19:34
Iwona chodzi o tę beczkę do wody?

O coś w tym stylu, ale nie myślałam że to aż takie drogie  🤣

Dorcysia o jakie fajne rozwiązanie i cena bardzo zachęcająca 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się