Odznaki PZJ

Nie ... Mi się wydaję , że nie będzie liczone jako błąd ta wręcz pozytywnie , że poprawiona noga. Choć to chyba zależy od sędziów jak oni to widzą .
ushia   It's a kind o'magic
28 czerwca 2009 16:53
powinno byc liczone jak pol bledu - tak jak w konkursach na styl odjazd ze zlej nogi, ale poprawiony
bo powinnas czuc konia tak, zeby od razu zaczac anglezowac na dobra
ale nie panikuj, zdaja takie cudaki, ze jak poprawisz noge to Ci glowy na pewno nie urwa 😉
Chcialabym pojechac z moja srebro niedlugo, ale ona nie umie zucia z reki, aja tez nie wiem jak je prawidliwo wykonac, a tym bardziej kobyly nauczyc. Mozecie mi pomoc?  :kwiatek:
Żucie polega na stopniowym wydłużaniu wodzy , ale musisz mieć cały czas kontakt . Jeżeli koń akceptuje wędzidło/rękę to sam będzie zniżaj głowę właśnie w poszukiwaniu tego kontaktu . Nie możesz zapomnieć też o tym , że koń nadal ma aktywnie iść . Przynajmniej ja to tak rozumiem .
Graba.   je ne sais pas
29 czerwca 2009 12:05
Ja Ci polecam trenera. 😉
okwiat   Я знаю точно – невозможноe возможно!
01 lipca 2009 17:59
Jutro mamy odznake (nie ja tylko moi podopieczni) i pojawił sie problem. Otóż na kartce z programem jest rozpisane MB kłus anglezowany. Uczyłam dzieciaki, że mogą zakłusować na M albo zaraz po M, najpóźniej 2m przed B. Dzisiaj przyszła druga instruktorka i zwróciła mi uwagę na to, że nie można zakłusować po M, tylko albo przed, a najpóźniej w samym punkcie M. Jak jest faktycznie?
Odtwarzałam filmiki na youtube i tam dzieciaki zakłusowują najwcześniej w punkcie M. Jednak ta instruktorka ma już doświadczenie i to nie będzie pierwszy kiedy będzie widziała egzamin. Jutro egzamin zaczynamy o 10, a obiecałam dzieciakom że dziś wieczorem dam im 100% odpowiedź w ten sprawie. 
Literka jest od tego, żeby przy niej robić przejścia
od M do B  💃

mam pytanie z innej moze dziedziny lecz nie co powiazanej z odznakami,mianowicie  jak wyglada obecnie sytuacja ze zrobieniem uprawnien instruktora sportu pzj ,tzn czy wymagane sa juz trzy odznaki wraz z ukonczonym kursem rekreacji ruch.ze spec. jazda konna czy to poki co mit? ogolnie prosze o info jak wyglada owy kurs i gdzie mozna go zrobic.
probowalam sie podpiac pod watek by nie zasmiecac forum new tematem😉
Jeszcze nie spotkałam się z kursem dla "instruktorów szkolenia podstawowego". Problem chyba polega na tym, że taki wymóg nie jest zgodny z ogólną ustawą o sporcie, w której instruktor sportu jest pierwszym! stopniem jeździeckim.
Zawsze można zadzwonić do PZJ i zadać pytania.
PZJ "swoje" kursy (gdzie PZJ jest organizatorem) organizuje baaardzo rzadko. Uprawnienia instruktora sportu zdobywa się nadal na AWF (jako student specjalności trenerskiej) lub na kursach też na AWF (także w Pruszkowie - Wyższa Szkoła). Obecnie trwa proces licencjonowania! przez PZJ - np. 9.07 we Wrocławiu będzie testowy egzamin teoretyczny dla osób z uprawnieniami! - występujących o licencję.
No i trwa akcja dla chętnych ze Śląska - można znaleźć na stronach PZJ.
Mam wielką prośbę, bo nie mogę znaleźć na stronie PZJ-tu... 😵

Czy mógłby mi ktoś podać link gdzie jest napisane ile czasu po brązowej mogę zdawać srebrną oraz, która uprawia do startu w zawodach czy robienia licencji...  :kwiatek:
incognito   W życiu należy postępować w zgodzie ze sobą.
03 lipca 2009 12:01
do startu w zawodach uprawnia juz brązowa i do licencji chyba tez 😉 a srebnro mozesz robic bodajze po pół roku
do startu w zawodach uprawnia juz brązowa i do licencji chyba tez 😉 a srebnro mozesz robic bodajze po pół roku


No właśnie słyszałem już z tysiać opini... jedni mówią, że srebro mogę od razu, inni 30 dni podają, jeszcze inni 3 miesiące... a teraz słyszę, że pół roku...  😜
to samo z licencją, raz słyszę, że potrzebna srebrna, a zaraz potem z kolei, że brąz wystarcza... gubię się już, a na stronie PZJ-tu znaleźć nie mogę...  🙄
incognito   W życiu należy postępować w zgodzie ze sobą.
03 lipca 2009 13:43
ja słyszałam tak jak napisałam na 100% Ci nie mówie,bo pewna nie jestem,może coś się zmieniło,a może ktoś mi podał błędne informacje 😉
caroline   siwek złotogrzywek :)
03 lipca 2009 13:49
ze strony aromer.pl, który organizuje egzaminy na odznaki: Informujemy, że zgodnie z nowym regulaminem nie ma obowiązku oczekiwania 0,5 roku na kolejny egzamin.

pół roku było kiedyś, teraz na pewno tego nie ma. a co jest zamiast tego... sama nie wiem. ja słyszałam, ze i następnego dnia po zdaniu brązu można zdawać srebro. ale nie będę się przy tym upierać 😉

do startów w najniższych klasach wystarcza brąz, później srebro bywa potrzebne, ale nie pamiętam już szczegółów - w każdym razie L i P na 100% tylko z brązem możesz jechać [dopisane: w ujeżdżeniu].
christine   zawodnikowanie reaktywacja. on the go.
03 lipca 2009 13:51
anderwil za-dzwo-nić najlepsze wyjście z sytuacji. z tego co u nas ktoś tam zdawał wynika, że 3miesiące trzeba poczekać, ale też się nie założę. z brązową możesz jeździć do L włącznie w skokach i P włącznie w ujeżdżeniu. do zrobienia licencji (przynajmniej w skokach) potrzebna jest srebrna. to tyle co wiem 😉
a sluchajcie czy 20letnia filigranowa dziewczyna moze jechac srebro na kucu??? 😁
Myślę , że jeżeli ty nie jesteś niewiadomo jak wysoka i tęga xD to możesz ... no i kucyk chyba też nie jest szetlandem ? wszystko w granicach rozsądku
ni ni tęga 😁
a kuc hmmm smok 🥂..ok 130 🏇
dressagenaturally Ale obawiam się, że (na logikę) wysokość "kucowa" będzie zastrzeżona dla jeźdźców niepełnoletnich  🙁
hm hm hm...pojawiła się  wątpliwośc 😀..oki to zapytam może najlepiej u źródła 😜  😉
ushia   It's a kind o'magic
04 lipca 2009 13:53
chyba nie, pamietam jak jedna z doroslych uzytkowniczek volty szukala na gwalt kuca na srebro zeby te 10cm nizej skakac  🙄
Graba.   je ne sais pas
04 lipca 2009 13:57
Czy na zawodach na kucu nie może startować osoba do 21 r. ż.? To na odznace pewnie też tak jest?
asds   Life goes on...
04 lipca 2009 16:07
Łojezu rzescie mnie podstresowały z tymi przejsciami. JA -  geriavit zdaję na brązową odznakę  😁  13 sierpnia 😉. Trzymajcie kciuki...przyda sie :P
pony   inspired by pony
04 lipca 2009 19:33
kto z lubelskiego wybiera sie na jutrzejszy egzamin odznakowy do Bonanzy?
mam kilka pytań co do odznak, bo cały ten system wszedł w życie kiedy ja miałam przerwę w jeździectwie. zupełnie się już pogubiłam, a dobrze byłoby się w tym orientować  :oczopląs:

czy cała koncepcja opiera się na całkowity rozdzieleniu kwestii startowych zawodników zarejestrowanych po-przed 2007? mam na myśli czy 'stary' zawodnik startuje i zdobywa kolejne licencje po staremu czy też odznaki tu się wciskają i mieszają?

jestem zarejestrowana od 2004, mam III licencje. czy odznaki w jakiś sposób mi grożą i ew. mogą w przyszłości utrudnić II lic w skokach i starty powyżej N w ujeżdżeniu?

i kolejne: czy posiadanie odznak niesie za sobą jakieś profity skoro, jak ktoś wyżej napisał, również geriavity decydują się na egzamin?

pozdrawiam
didi1247   "Nie wszystkim dane jest umrzeć"
14 lipca 2009 23:01
no to ja wiem ze mozna ostrogi
ale jnie jestem pewna czy moge z batem??
stroj aby schludny ale ja jechałam brąz i (srebro też pojade) we fraczku granatowym xD
a w programie pisze ze wyłącznie zucie z ręki w anglezowanym
czyli cała reszta w ćwiczebnym ;]

A'propos wędzidła a pelham mozna???
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
14 lipca 2009 23:04
Disco jeśli chodzi o starty to w żaden sposób Ci odznaki nie grożą.
dzięki Koniczka. nie chcę być źle zrozumiana - na razie to nie ma zagrożenia ze strony samych startów ... 😉
Jestem nieukiem jeśli chodzi o publikacje terminów odznak (PZJ coś mało terminów mi wypluł). Gdzie w sierpniu będą w okolicach Warszawy odznaki? Proszę ładnie o pomoc  :kwiatek:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się