Dopasowanie siodła

zembria   Nowe forum, nowy avatar.
09 kwietnia 2019 13:43
Dzieki za tego linka, jest tam akurat jedno siodło które by mnie interesowało. Napiszę do nich chyba po prostu i dopytam.
.
naovika, który masz model tak z ciekawości ? W cielęcej skórze ?
naovika, ale nowe siodło? Czy do poprawki wysyłałaś? Czy jak?
=
Prosze przywrocic tresc posta, calkowita edycja jest niezgodna z regulaminem.
Viss Mod.

 Całkowita edycja posta!!
Jak się najłatwiej skontaktować z Piotrem Ząbczykiem? Poratujecie namiarami?
Nie wiem, czy ciągle aktualny  509 531 220‬
Dzięki!
Oglądnęłam filmik: mam kidney shape,więc wszystko jest ok na koniu jednym.
A na drugim koniu siodło nie bardzo leży i mam suche po środku, więc nie jest ok, ale to już wiedziałam wcześniej, dlatego szukam siodło na młodego.  Tzn. na razie nie szukam, bo poszedł w trening, ale niestety na wiosnę temat mi znowu powróci  😵

ewelin_n jeszcze raz dziękuję za ten link  :kwiatek:
Perlica
Nie ma za co. Ja ostatnio ciągle dopasowuję siodło na swoją babę. Co chwila zmienia jej się grzbiet a plecy łatwo spina i jest bardzo wrażliwa. Co miesiąc masuję, wzywam chiropraktyka regularnie a plecy dalej takie sobie.
Teraz siodło leży w miarę ok ale szukam dalej..
Wybaczcie jeśli to nie dobre miejsce do pytania - ale nie mogłam chyba znaleźć lepszego...

Zamówiłam nowe siodło Daw Maga. Nigdy w życiu nie miałam nowego siodła i mam już problem  😁 Jak fajnie zabezpieczyć skórę przed/ po pierwszych użyciach?
Jak generalnie warto dbać o nowe Daw Magi? Jakieś złote rady? Polecicie jakieś fajne oleje? Miałam w życiu tylko używki i nie wiem tak samo się dba o nowe - raczej wątpie  😁 🤣
quiosque   Love it, live it.
11 kwietnia 2019 17:15
Cześć,
a ja chciałam dopytać, czy jest ktoś tu obecny w stanie podać bardziej konkretnie modele siodeł, które widzieliście, jeździliście i miały bananowe panele? Nie tak, że wydawały się na zdjęciu od boku, a docelowo cały spód płaski, a tylko poduszki na końcu zawinięte 🤣
Z tego co udało mi się przegrzebać forum:
- Prestige Green Star wszechstronne
- Prestige, które są powiększone o co najmniej dwa rozmiary łęku, bo zmieniają kształt terlicy przy tym (?)
- Euroriding, ale starsze modele, nie z niebieskim znaczkiem
- Stubben'y (?) ale tu nie wiem czy starsze modele czy nowsze

Dopasowanie siodła na bananowe plecy nie daje mi żyć, wszystko mierzone mniej lub bardziej wisi środkiem siodła 🙁
Mam nadzieję, że w dobry wątek się wpisałam  🙂
quiosque moim skromnym zdaniem bardziej tu chodzi o kwestię terlicy niż samego panela. Jeśli plecy są "bananowe" samym panelem tego nie nadgonisz, musi być specjalny/wygięty kształt terlicy.
quiosque   Love it, live it.
12 kwietnia 2019 21:04
malem Prawda! Tego w zasadzie dotyczy pytanie. Może faktycznie źle je zadałam. Poniekąd wydawało mi się, że fabrycznie siodła raczej powinny być dopychane "równo" na całej długości, a co za tym idzie panele powinny zdradzać kształt terlicy. Używki już mogą być nierówno sklepane przy wełnie, natomiast siodeł bananowych na piance nie znalazłam jeszcze. A nie wiem czy rozwiązaniem jest kupowanie siodeł, prucie ich celem wydobycia terlicy, sprawdzanie czy jakaś terlica leży dobrze i ewentualna sprzedaż taniej  🤔  mam wrażenie, że szukanie siodła zajmie mi wieki w ten sposób 😲

Specjalny/wygięty - czyli w grę raczej wchodzi szycie siodła na miarę? Biorę też taką opcję pod uwagę, ale na razie nie mam totalnie pojęcia komu zaufać w tej kwestii. Co plecy konia, to inna opinia. Może znajdzie się zadowolony użytkownik szytego siodła na wykłębionego konia z bananowymi plecami 🙂?
quiosque Przed chwilą przewijał się w tym wątku mój problem. Właścwie taki sam jak Twój z tego co opisujesz. Ja ostatecznie kupiłam batesa i jestem zadowolona, koń zdaje się,że również, chodzi pod tym siodłem rozluźniony, plamy potu po jezdzie są bardzo fajne jak na siodło seryjne na nim  🙂. Jeśli chodzi o terlicę to odwracając siodło panelami do góry widać,że całość siodła jest wygięta.

Zdjęcie pod trochę dziwnym kątem, lepszego nie mam,ale mniej więcej widać,że plamy potu są równomierne.
Beatesa nie mam, ale wintec lite 16.5 ma długość panela 50cm, a gdzies na rv czytalam ze daje rade na krotkich koniach 🙁 Przegladajac watek natknelam sie na post, gdzie uzytkowniczka robila siodlo z krotkimi panelami i wiekszym siedziskiem na zamowienie, ale kto i gdzie... Musialabys poszukac 🙁
Nie wiem czy będzie widać zdjecie CIACH! to ten koń z lite 16,5  zmieniłam na bates ponieważ  lite miało za bardzo nie wiem jak to fachowo ująć za okrągłe panele i robiła sie kołyska lub cały ciężar szedł na przód  nie mówiąc o tym że  zjezdzało do przodu przez co dorobiliśmy sie siwych kłaczków w okolicy zakończeniu terlicy (łęku).  Bates jest dłuższy niż lite i ma troszke inny panel  jednak  po zmierzeniu powierzchni na koniu wychodzi że siodło może leżeć  na odcinku około 40 cm  może przeszłoby max 43 🙁  nawet wintec endurance 16,5 które jest sporo krótsze jest za długie   i mam zagwozdke jak zmieścić spory tyłek w siodle jak dla kucyka lub  dziecka   🙄

Nie, zdjęcia nie widać, za to mamy nieskrócony link!!  🤬
Viss Mod
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
16 kwietnia 2019 09:43
Umówiłam się z przedstawicielem Prestige, czy był u kogoś Pan Piotr Wierzchowski? Jakieś opinie?
Wprawdzie 100 lat później, ale padło pytanie o robione na zamówienie siodło z krótkimi panelami a większym siedziskiem. Ja takie robiłam, u Ryszarda Andersza. Ale nie ma co liczyć na cud, nie da się zrobić na terlicy 16 siedziska 18 :-P. Ja mam 17,5 z panelami 50 cm.  Tak było na styk. Równowaga siodła dobra, cena b.przyjemna. Ale moim zdaniem to opłaca się robić tylko jak mamy konia tak 7-8 lat, który nie rośnie i jest w w miarę regularnym treningu (nie zmienia się drastycznie sylwetką). 
Generalnie z krótkimi panelami jest b. trudno, szczególnie na konia beczkowatego z masywnymi łopatkami.
Gniadata   my own true love
24 kwietnia 2019 20:37
Pomocy - planuję powrót w siodło po nawet nie wiem jak długim czasie ale jest problem... Nie mam siodła 😵
Mój wintec pasował no nie najlepiej ale jeszcze nie fatalnie (na sporadyczny stęp do lasu akceptowalnie), po serii wizyt zoofizjo nie pasuje wcale, zupełnie, koń strzelił na niego super focha, z resztą ja też. No i czas na nowe, z tym, że totalnie nie wiem jakie firmy i modele brać pod uwagę.
Wytyczne są takie: najchętniej wszechstronne/ujeżdżeniówka (to drugie najlepiej z w miarę krótkimi tybinkami), 17" ale! krótkie panele, o lekko "łódkowatym" kształcie, dość szeroki kanał, łęk to w sumie jeszcze nie wiem 😉 ale na pewno szerszy niż niebieski wintecowy.  No i w budżecie najlepiej do 2-2,5k.
Mam szansę coś znaleźć sama, czy raczej powinnam od razu uciekać do wątku o saddlefitterach? I czy jakikolwiek sensowny saddlefitter jeździ z używkami (nie wierzę, żebym miała się zmieścić z nówką w budżecie)?
Gniadata ja szukam podobnej ujeżdżeniówki- szeroki kanał, szeroki łęk ( u mnie akurat coś pod biały winteca) i krótkiej. No i na razie... szukam... Wszystko, albo wąskie, albo za długie. Mam nadzieję, że jednak znajdę. Także powodzenia  😉
Czy poratuje ktoś numerem telefonu do Pana Piotra Ząbczyka? Nie mogę nigdzie namierzyć. Może być na PW  :kwiatek:
Wyżej na tej stronie Dorcysia podawała :-)
Co za przeoczenie  🤬
KonieAMI dzięki  😀
Gniadata   my own true love
26 kwietnia 2019 11:01
tarisa to nie brzmi specjalnie pocieszająco 😁 jakbys znalazła coś w tym typie to daj znać  :kwiatek:
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
26 kwietnia 2019 11:21
Umówiłam się z przedstawicielem Prestige, czy był u kogoś Pan Piotr Wierzchowski? Jakieś opinie?

Nikt, nic? Teraz w majowkę ma być u mnie.
zembria, znam dwóch przedstawicieli z Equishopu, ale o tym Panu pierwsze słyszę.
Wierzchowski to chyba daw-mag?

Gniadata ja ostatnio przeglądałam ogłoszenia do 2 tys zł. W droższych siodłach może być większy wybór. Ile masz miejsca na plecach? U mojego mamy jakieś 49 cm co oznacza, że 17 zazwyczaj są za długie. Zaczynam już przeglądać ogłoszenia z siodłami rozmiarów 16,5, bo 17 to z tego co widzę albo za długie, albo "na styk".
Gniadata   my own true love
27 kwietnia 2019 14:29
tarisa to ja mam 45 cm na siodło tak mniej więcej 😵 więc już w ogóle kwas, albo przyfarce albo bede do końca życia oglądać konika jak sie pasie 😂
No to znaleźć 17 tak krótką będzie ciężko, jeśli nie niemożliwe. A 16,5 nie będzie dla Ciebie? Najlepiej to chyba by 16 wypadła  🙄 Ja zawsze jeździłam w 17-17,5, ale w 16,5 się mieszczę bez problemu. Może dasz radę w 16-16,5? Prędzej coś krótszego znajdziesz w tych rozmiarach.
malem Prawda! Tego w zasadzie dotyczy pytanie. Może faktycznie źle je zadałam. Poniekąd wydawało mi się, że fabrycznie siodła raczej powinny być dopychane "równo" na całej długości, a co za tym idzie panele powinny zdradzać kształt terlicy. Używki już mogą być nierówno sklepane przy wełnie, natomiast siodeł bananowych na piance nie znalazłam jeszcze. A nie wiem czy rozwiązaniem jest kupowanie siodeł, prucie ich celem wydobycia terlicy, sprawdzanie czy jakaś terlica leży dobrze i ewentualna sprzedaż taniej  🤔  mam wrażenie, że szukanie siodła zajmie mi wieki w ten sposób 😲

Specjalny/wygięty - czyli w grę raczej wchodzi szycie siodła na miarę? Biorę też taką opcję pod uwagę, ale na razie nie mam totalnie pojęcia komu zaufać w tej kwestii. Co plecy konia, to inna opinia. Może znajdzie się zadowolony użytkownik szytego siodła na wykłębionego konia z bananowymi plecami 🙂?

Mi w tym problemie (dokłądnie taki, leci na przód/ leci na tył, niedolega środkiem własnie pomógł HB Contact. Nie było łatwo bo dwa razy siodło musiąło zostać skorygowane - mam amerigo vega z głebszym siedziskiem.
Jełsi rozmiar terlicy pasuje, kątowanie o miejse na łopatkę jest to po prostu trzeba to siodło umiejętnie dopchać.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się