Pomoc dla Naszej Szkapy !

mnie nie chodziło o działalność jaką prowadzi KocieHospicjum , w sprawie kotów popieram , tym bardziej że nie wiele fundacji zajmuje się tak kotami .
uderzyło mnie jedynie to , że kolejny przedstawiciel fundacji atakuje zatroskanych obywateli o los zwierzaków ,

za wykupem koni i nakręcaniem działalności  handlarzom nie jestem
NS jak już wiele osób napisało , mogła zorganizować ośrodek  inaczej  , żeby konie miały się lepiej
przecież budowa paśników i wiat , a można by to połączyć nie kosztowałaby majątku , kilka mniejszych  padoków , małe dopasowane grupki koni .
wszystko do ogarnięcia nawet z wolontariuszami jedynie koszty materiału,  sama bym z austrii przyjechała powbijać gwoździe 🙂
widziałam na google jak wygląda ten teren , wcale nie jest mały .
ale teraz to po ptakach , trudno w tej sytuacji pomóc prócz gadania
nurtują mnie też te nieszczęsne nie dotykalne konie , dlaczego fundacje nie proszą o pomoc ludzi którzy takimi końmi się zajmują
czy może inne fundacje współpracują z trenerami ?

Lanka_Cathar   Farewell to the King...
16 stycznia 2019 20:14
W sprawie kotów też jak najbardziej popieram, jako kociara skończona. Sądzę, że do tej części działalności nikt nie ma zastrzeżeń.

Sivrite, co do kosztów leczenia, to pobyt mojego konia w klinice kosztował mnie mniej niż pobyt kota w klinice. 😉 Zależy od tego, co się dzieje. Ale w 90% tak, koń to nie chomik czy kot i leczenie jest dużo droższe.

Zawsze powtarzam, że kupno konia to najmniejszy wydatek. Utrzymanie to już jest coś. Skarbonka bez dna, z której, umówmy się, większość z nas nie ma zysków innych niż emocjonalne.  😉
jako, że sama zainteresowana nie wypowiedziała się, każdy z interlokutorów wie swoje - i każdy co innego = nie ma sensu go trzymać przypiętego, bo jak widać jest nieważny dla zainteresowanej,

odklejam

DodoMod
Czy coś wiadomo co dalej? Co się dzieje? Bo jakoś wątek ucichł.
ash   Sukces jest koloru blond....
13 lutego 2019 11:41
Met się nie odezwała mimo wielu próśb o wyjaśnienia. Szkoda....
Dalej wrzuca zbiórki, oddaje zwierzęta do adopcji... od strony PiW cisza i co dalej z fundacją też cisza.
Czy z fb szkapa zniknęła? Bo znaleźć nie umie
Cloud, pewnie jakiś komentarz niestosowny napisałaś/eś i Cię zablokowali.
No, hmmm ..... może tak być
Na pewno. Strona na FB nadal jest.
efeemeryda   no fate but what we make.
08 marca 2019 12:03
czy coś się dalej wydarzyło ?
FB widzę działa w najlepsze ?
I co z końmi? Są tam jakieś obecnie? Wydawało mi się, że nie, ale są zbiórki na ratowanie kolejnych?
Strasznie to wszystko dziwne, że niby obraz nędzy i rozpaczy i rozsyłanie zwierząt gdzie indziej, a tymczasem dalej są posty sponsorowane na fb o ratowaniu kolejnych szkap.
Tiaa, a te zbiórki miesiąc temu na kolejne konie... trzeba być mocno nieodpowiedzialnym aby nie mieć kasy i brać kolejne zwierzęta
https://pomagam.pl/naszbartek?fbclid=IwAR2hlct6F0GcqEEd2M__u6x9ti492NAIXojiMPfURSiJp6ISjndqbgjk_-o
https://pomagam.pl/naszakruszyna?fbclid=IwAR2l6dptL3s5pDEl0WOaxGmnySFqDWL-aPQJHbLvP1vgQFVIw8nieybBMAY
Nie wspominając o postach sponsorowanych na fb, które ciągle wyskakują, dziwne komornik na koncie, a na takie duperele jest.
https://pomagam.pl/blagaaga?fbclid=IwAR2_A7e1UCf4QW4oKKrT9vLRIR3MX8lsMhn6A60glRkXVECLs6NO7L7uBCM

Pamiętam jak konie po wywiezieniu były adoptowane w tempie ekspresowym a tutaj jest napisane, że Agnieszka dalej utrzymuje 50 koni.
Coś tutaj nie gra.
Dorcysia owszem, kilka koni zostało adoptowanych z dni na dzień takich jak Niunia, Złota, Perełka, Itaka, Gabi,Czaka, osiołki i mułek Stanisław 😍 i kilka innych. Jednak reszta nadal jest na utrzymaniu Naszej Szkapy, a utrzymanie wszystkich pozostałych koni w pensjonacie to nadal spory koszt.
zielona stajnia to nie są zbiórki na kolejne nowe konie, tylko na utrzymanie tych, które już od jakiegoś czasu są w NS. Przeczytaj uważnie...
Cień na śniegu, zbiórka na wykupienie kucyka nie jest zbiórką na utrzymanie koni...
Gaga tekst o wykupieniu kucyka jest ujęty w cudzysłów, powyżej tego tekstu jest napisane: było tak: ... I tu następuje właśnie ten tekst o wykupieniu. Przeczytaj jeszcze raz i uwazniej.. A także to co jest napisane po tekście ujętym w cudzysłów.
dea   primum non nocere
27 kwietnia 2019 18:19
Link?
dea   primum non nocere
27 kwietnia 2019 19:05
Fakt, to nie jest nowy wykup. Na dole zdjęcia ogarniętego malucha.
dea dzięki   :kwiatek:
dea   primum non nocere
27 kwietnia 2019 22:54
Prawda jest trochę jak pies, lubi leżeć pośrodku... A ja nie lubię nakręcania się i fałszowania faktów. Nawet w "słusznym" celu.
Ok, zwracam honor, po ponownym przeczytaniu opisu zbiórki, faktycznie jest na konie będące już w NS, tytuł i żewny początek mnie zmyliły. Trochę dziwne jednak, bo jeszcze w marcu były wielkie plany, zaraz po aferze wielka buta i zero pokory, a teraz cały świat się uwziął... No i standardowo zero konkretów, faktów, jak poprzednio, trochę to przypomina mi panią z innego wątku. Jak r-v prosiła o przedstawienie sytuacji to została olana.
dea   primum non nocere
28 kwietnia 2019 07:56
Mając pięć koni w pensjonacie, widzę jak to drenuje portfel. To nie jest żaden plan na wyjście z kryzysu, niestety... Właśnie planu żadnego nie widzę. Ja już nie wierzę, że wróci ta Szkapa, którą wspierałam, ktoś tu mocno pogubił. Jak to mówią, dobrą wolą droga do piekła wybrukowana... Porównanie do indiańskiego rancho to jednak kopanie leżącego. Póki co w Szkapie nie było przypadków wieszania koni z kolką na sznurkach i zjadania zagłodzonych trupów.
Może Met się trochę pogubiła, ale robi co może, żeby ratować swoje zwierzęta i porównywanie jej do Indianki jest co najmniej żenujące i niesprawiedliwe  🙄
ushia   It's a kind o'magic
28 kwietnia 2019 12:12
[quote author=Cień na śniegu link=topic=102503.msg2863469#msg2863469 date=1556288871]
Podsumowanie:

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=2275387849392391&id=1654345541496628&anchor_composer=false

No, cóż... smutne, ale prawdziwe.
[/quote]

ale jakie podsumowanie?
czego?
jak zawsze placze, jeki i branie na litosc
normalni ludzie na srodki do zycia pracuja
a jak fundacja kolejny raz sobie nie radzi i to tak bardzo, znaczy ze jest zle zarzadzana
i szkoda dawac kasy zeby sobie ktos za nia realizowal swoja wizje siebie jako wielkiego zbawcy konikow

robi co moze czyli jak zawsze oglasza kolejne zbiorki?
desire   Druhu nieoceniony...
28 kwietnia 2019 12:45
były 3 zbiórki po 120 tysięcy, od stycznia. konie w pensjonatach kosztowały przez 3 miesiące 360 tysięcy?
edit: ile jest koni i innych zwierząt aktualnie na stanie NS?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się