własna przydomowa stajnia

Ja wożę wodę na pastwiska w pojemniku 1000L. W tej chwili czekam na przyczepkę, która sie robi pod niego. Wcześniej woziłam na pace pickupa.
Worek na taczkę jest dobrym rozwiązaniem. Wchodzi do niego 80L i po prostej drodze nawet kobieta to upcha.
Ta beczka co się turla, nie dość, że droga, to ma tylko 40 litrów pojemności. W tej chwili gdy jest tak sucho, ciepło i jeszcze nie ma trawy, to na każdej kwaterze, gdzie mam dwa konie, to codziennie mi schodzi po 80 litrów wody.
Bizon   Lach bez konia- jak ciało bez duszy.
24 kwietnia 2019 20:21
Ale super ten worek. Mam pytanie czy ktoś używał go bez węża? Mam wodę ze studni i z niej wolałabym korzystać.
Będziesz musiała wlewać lejkiem chyba. Trochę trudno beż węża.
Bizon, pompa wrzucana do studni, są tanie jak barszcz.
A jak studnia w postaci pompy, to można małą pompkę wrzucić do kastry.
anetakajper   Dolata i spółka
25 kwietnia 2019 07:05
Ooo szukam pompy do studni , ale się na tym  nie znam . Czy są takie pompy które ustawię sobie na studni i mi zassają szlauchem wodę ze studni i podadzą wodę do podlewania drugim szlauchem.  Jak tego szukać ?
Nie chcę pompy zanurzeniowej bo moja studnia ma min. 15m, a kable mają zazwyczaj po 14m. Przecież nie będę przedłużacza wsadzać do studni :/
anetakajper, pompa zasysająca będzie miała problem z pobraniem z takiej wysokości. Raczej powinnaś założyć pompę tłoczącą w studni.
anetakajper   Dolata i spółka
25 kwietnia 2019 10:15
No ta lepsza ale droga jak ciul, wydajność też jest super. Muszę lepiej sprawdzić tą studnię, może ma bliżej do tego lustra wody  🙄 
Wzięłam pierwszą lepszą z brzegu, prawie 40metrów. Krótsza będzie tańsza. Poza tym nie kupuj taniej plastikowej pompy bo zaraz się zepsuje.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
25 kwietnia 2019 11:03
Ja polecam wziąć o większej mocy niż by na to ilość metrów przewyższenia wskazywała. Mieliśmy taką z małym zapasem i padła w rok. Teraz mamy taką 2x ilość potrzebnych metrów i jest ok.
Dziewczyny ale taka jak ta linkowana to są już pompy podnoszące, czyli to umieszczenia w studni. Montuje się je w rurze PCV umieszczonej wcześniej w studni, żeby jakieś syfy się do niej nie dostawały i jej nie popsuły. Jej nie da rady umieścić NA studni jak chciała anetakajper,
ushia   It's a kind o'magic
25 kwietnia 2019 16:44
anetakajper, pogadaj z ludzmi ze strony dostudni.pl
nie wiem  czy znajdziej pompe  zasysajaca na taka wysokosc, one zwykle po pare metrow maja wydajnosc
W poniedziałek mają być burze!!!!  🏇
Zaleje nas... Teraz...
W poniedziałek mają być burze!!!!  🏇
Zaleje nas... Teraz...

oby 🙇 u nas duszno, taka trochę "cisza przed burzą", bardzo spokojnie, tylko ptaszki śpiewają, nawet wiatru nie ma, niebo przymglone, mi głowa pęka, oby już dziś było 😉
U mnie czuć deszcz w powietrzu. Jest parno, ciepło. Ma lać rano. Oby!
Kotlina Kłodzka, zachmurzone, wilgoć czuć w powietrzu, ma padać (niby) czekamy
a u nas czuć suszę, takiego powietrza w lesie to jeszcze nie pamiętam, tak dziwnie pachnie takim pyłem i suszą. A jak patrzyłam na prognozy, to nas deszcze maja ominąć 🙁
dea   primum non nocere
26 kwietnia 2019 22:20
Na Pomorzu susza straszna i nic się nie zapowiada 🙁 ciekawa jestem cen siana w tym roku :/ truskawki nasze kaszubskie też właśnie trafia szlag. Ktoś w lokalnym radiu ostatnio się wypowiadał, że by nadrobić braki, powinno lać codziennie przez trzy tygodnie co najmniej po centymetrze.
Okolice Krakowa. Pada! ale też strasznie wieje 🙁
dea, ja to się w ogóle zaczynam martwić skąd ja to siano w ogóle wezmę.. Jutro dzwonię do mojego dostawcy zamawia, niech przywozi wszystko prosto z łąki.
Sąsiad rolnik sprzedał swoje bydło, bo powiedział, że już wie, że nie będzie w stanie tego wykarmić w tym roku..

U mnie miało dziś już coś popadać i co.. i g.wno  👿 Podobno ma padać jutro wieczorem i z nd na pon. Jak coś się zmieni to zwariuję...
dea   primum non nocere
27 kwietnia 2019 14:18
No właśnie, drogie to drogie, żeby kurka było w ogóle  🙄
Ja mam nadzieję, że popada w przyszły tygodniu mocno i wszystko bujnie. W końcu równowaga w przyrodzie musi być...
susza, susza, susza... dramat.
Tu gdzie mieszkam, mieszkam 7 lat - tak sucho nie było nigdy  🤔
dea   primum non nocere
27 kwietnia 2019 19:11
Równowaga w przyrodzie? Lato 2017 to było wielkie przedwiośnie i wszystko było zalane. W zeszłym roku było sucho, ale dopiero od lata. W tym roku już od zimy praktycznie nie pada w naszym regionie...
slask a dokladnie Tychy sucho, tyle deszczyku co dzis spadlo nawet nie zwilzylo trawy :/
Ircia   Olsztyn Różnowo
27 kwietnia 2019 19:45
U mnie też nic, no może trochę chłodniej niż ostatnie dwa dni, nie padało około 2 m-c, niby chmury jakieś były ale nawet kropelki nie uroniły
😵 10 km od Olsztyna, Warmińsko - Mazurskie  😕
Zapowiadali deszcz na wczoraj, zapowiadali na dzisiaj i na zapowiedziach się skończyło 🙁 Nawet 1 kropli nie ma. Nie wiem kiedy puszczę konie na trawę. Jest tak sucho, że obawiam się całkowitej zagłady jak wejdą z kopytami. Trawa z piasku wyjdzie z korzeniami i będą kolki z zapiaszczenia 🙁. Masakra jak nigdy od 9 lat. Zboża, trawy żółkną a nie rosną, kukurydzy nawet nikt nie sieje bo szkoda nasion i paliwa.
Jeszcze nigdy się tak nie cieszyłam z deszczu. 😀 Pada juz parę godzin, tak przyjemnie i ciepło.
Ja też  🏇 Co prawda jak szłam na padok, to mokra wierzchnia warstwa przyklejała się do buta, a reszta to nadal suchy popiół, ale jeśli tak popada faktycznie do jutra.... Niech leje  💘
U mnie też coś tam leci, ale szalu nie ma. Lepsze to niz nic. Martwie się brakiem trawy. Koni jeszcze nie puscilam na pastwisko. Jeszcze tak długo nie czekałam na trawę.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się