KĄCIK PUCHNĄCYCH Z DUMY

Przyszłam popuchnąć z dumy, aż się serce raduje jak widzę taką różnice  😍  różnica 4 miesięcy.
monia matko skąd to takie chude wytrzasnęłaś?  😲  Efekt ekstra!
Ojoj, takie "brzydkie kaczątko".... a teraz nawet jabłka na sierści się pokazały 😀
Na klacz zdecydowałam się wyłącznie przez jej rodowód, trzeba było dużo w nią wsadzić miłości ale udało się. Pokazały się nawet palenia  😉  najważniejsze, że babka odwdzięcza się .  Jak patrzę na nią to aż się serce raduje, że jest jej dobrze u nas na dodatek jest źrebna co wcześniej nie udawało się.
Jak wet mówi cuda się zdarzają  😀 
Odświeżę kącik i popuchnę z mojej baby - pierwsze zdjęcie z maja (po ciężkiej i chorowitej dla nas zimie), drugie z czerwca, a trzecie z października.
W maju zaczęła konkretniej jeść, stąd przybyło trochę tłuszczu, a w lipcu ruszyła do roboty. Nie wiem czy to przez bezgraniczną miłość właściciela, ale dla mnie wygląda o niebo lepiej 😍
Qnia, wygląda ekstra!!!  😍
Ładna zmiana  🙂
Qnia, jak miło Cię widzieć na revolcie! Cieszę się z tej Waszej kobyłki, że to w super stronę idzie, oby tak dalej! 😍
annaaaa, Milla bardzo dziękuję 🙂
amnestria i wzajemnie! Dziękujemy, jak życie przestanie rzucać mi kłody pod nogi to może w przyszłym roku spotkają się z Duszkiem na czworobokach  😀
popuchnę sobie na dobry początek 2019 🙂 w czerwcu przywiozłam kurduplastego patyczaka, teraz mam kurduplastego pączka 🙂
pierwsze zdjęcie lipiec 2018, drugie styczeń 2019. Za 3 miesiące dziewczyna skończy 5 lat.

taggi   łajza się ujeżdża w końcu
07 lutego 2019 21:58
azzawa - piękna zmiana i śliczny konik, czego nie było zbytnio widać na pierwszym zdjęciu 😉 Teraz nawet można by rzec, że mógłby nawet odrobinę schudnąć
taggi dziękuję 🙂

ciężko uwierzyć, ale ona tak naprawdę nie ma dużo  tłuszczu.
Nie bardzo mam foty, bo nie ma kto robić
(na drugim proporcje zaburza trochę golenie +linia grzywy)

Azzawa, czym tak ladnie odkarmilas?
od pół roku karmie ją bez zmian:
2 x dziennie: nabita miarka sieczki (mam dostęp do sieczkarni więc robię swoją z dobrej jakości siana) + miarka aminoralu (tzn, ta mała którą dołączają do worka)+ "większe pół" miarki Nuba Equi ProMass Mix+ dwie miarki gniecionego owsa+marchew albo jabłka do smaku.
Siano jje 3 x dziennie, ale nasz właściciel stajni nie karmi jakoś bardzo "rozrzutnie" więc ja jeszcze na noc pakuje jej ile wlezie w siatkę.

I tyle 🙂
Azzawa ooooo! piekna zmiana, super wygląda 🙂😉 zazdroszczę sieczkarni okropnie 😉

To ja tez się pochwale, tez mi się udało trochę utuczyć dziada, bardzo się ciesze bo mam hopla na tym punkcie po zeszłej zimie 🙂
zważywszy, że jest kłusakiem, to można by rzec, że jest przygruby  😁
Najpierw masa potem rzezba  😁
Pojdzie lada chwila do roboty to sie przepali, tfu tfu odpukac  😎
rox   ogony trzy
09 lutego 2019 19:34
Przychodzę sobie też popuchnąć 😜

Sprawa pierwsza:
przełom sierpień/wrzesień


aktualnie



A sprawa numer dwa:
Mój (prawie) samodzielnie WSTAJĄCY po 9 miesiącach koń  😍  🏇

Są powody do puchnięcia!
Dziękujemy  :kwiatek: planujemy jakąś Lkę w ujeżdżeniu pojechać, tylko ja jestem cykor i chyba na jego pierwsZe zawody pojedzie bardziej doświadczona w zawodach koleżanka, ja pojadę następne  😀
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
29 kwietnia 2019 13:47
kalaarepa przepiękny kropek  😜
Fajnie się rozwija.
Puchnę z dumy, bo mój gruby ślązaczek dostał 8-mki w protokołach! 😅 Pokazał, że może z szport chudzielcami powalczyć 😀 Mimo tego, że się wyeliminowałam w niedzielę (szło tak dobrze, że zgubiłam mapę :hihi🙂 to były jedne z najbardziej udanych zawodów i widać włożoną pracę. Teraz jeszcze ja muszę ogarnąć tyłek i będzie idealnie 😎
Dodatkowo pięknie spisał się pod współdzierżawczynią, gdzie przez dwa dni zawodów wyciągnęli ponad 60%, w drugi dzień ponad 64% i zajęli 5 miejsce na prawie 20 koni 😍 Zachował się jak wzorowy profesor, mimo jej debiutu, ogromnego stresu, grzecznie przewiózł ją przez czworoboki.
Jejku,szałowe te Wasze zmiany, każda jedna  😍

keirashara Rubensowskie kształty potrafią zaskoczyć  😁 Brawa dla Was  😅

Też przyszłam sobie popuchnąć, co prawda do Waszych powodów nie ma tego co porównywać, ale w ostatnim czasie wiele osób pochwaliło kondycję mojego kucynka i miło na serduchu mi się zrobiło  😍. Puchnę z dumy zatem, bo zdaje się,że to co względem niego od wielu lat robię, ma jakiś sens  🏇


Rok 2009,gdzie kucyk ma 10lat i oficjalnie jest mój od pół roku
(Pomińcie proszę nasze miny  :hihi🙂


Rok 2019,sprzed dosłownie kilku dni,czyli jednocześnie kilkanaście dni przed 20 urodzinami.
Robaczek M.   i jej gniade szczęście:)
16 maja 2019 14:16
Chciałabym troszke popuchnąć, bo nasza kucynka zaczyna wyglądać jak konik. Jest na diecie w trakcie leczenia, między zdjęciami ok 8 miesięcy. Tydzień temu był wet na badania, już nie została oceniona na 9 w skali BCS. Zlazły zwały tłuszczy na szyjsku, już nie wygląda jak zimnokrwisty ogier. Zad też już nie taki otłuszczony, łopatki wyglądają dobrze. Dokładamy teraz w ramach rehabilitacji więcej ruchu i mam nadzieje że jeszcze troszke zrzuci. Mierzyłam ją w różnych miejscach, szyja -8cm a miejsce gdzie leży popręg -13,5cm 🙂

usunięty
16 maja 2019 14:23
😅
Niebo a ziemia!
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
16 maja 2019 15:10
O ja! Rożnica ogromna. Na pierwszej fotce wygląda jak tapir :wysmiewacz22: Teraz super jest 😀 a jeszcze jak futerko do końca zgubi o już w ogóle fit konik 🙂
Robaczek M. wygląda extra!!!
Martita   Martita & Orestes Company
16 maja 2019 15:47
Robaczek M. Ze świniaka w kucyka, wygląda super  😅
Robaczek M.   i jej gniade szczęście:)
16 maja 2019 15:57
Dzięki dziewczyny 🙂 ciesze się że widać różnice 🙂 jeszcze troszke sadełka zostało na dupce i przy kłębie ale jest różnica ogromna. Brzuszek też spory ale to chyba od sianka, nie chce jej za bardzo ograniczać więc ma cały czas do niego dostęp w siatkach (miała jeść moczone ale za nic nie chce takiego jeść). Ma jeszcze duuuużo zimowych kłaków, jak zrobi się znowu ciepło to chyba musze ją ogolić, bo znowu będzie cała zapocona.
Mam nadzieje że za jakieś pół roku wróce z kolejnymi zdjęciami i będzie już na nich super wyglądać 😉 aż wstyd się przyznać ale to zdjęcie z lata na którym wygląda jak Baśka od wozu wrzuciłam gdzieś na re-volcie i byłam lekko oburzona jak mi ktoś napisał, że nie jest otyła a zapasiona...ja byłam pewna że wygląda zupełnie normalnie  🤬
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się